Přejít na obsah


Fotka

JTJPT - i takto to může dopadnout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#41 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 9:12

Také jsem tento PWT absolvoval a důvod byl prostý a asi pro spoustu dalších bláznů stejný ...

1.) challenge 300 v měsíci a 1500 za rok

2.) osobní statistika nálezů za jeden den.

Kdybych neměl šanci splnit to první tak bych o tom ani neuvažoval a když nemusím kvůli takovému nesmyslu do zahraničí, tak proč to nezkusit. Alespoň již vím, že tento druh GC mne neoslovil, což jsem tušil i před startem a raději zase běhám do lesa. Na druhou stranu, kdo to nezkusí a jenom diskutuje, tak neví o čem je řeč, ono to ve své podstatě také není jednoduché.

Za sebe ale říkám, hodně hodně dlouho už nic podobného nechci zažít.

 

A pokud jde o ta omezování ... sám to vidím doma, zejména starší generace má stále zafixované, že vše je všech, ale to už dávno neplatí a v první řadě se musíme naučit respektovat práva druhých. Ta hrací plocha GC totiž nepatří nám, ale všem těm majitelům pozemků a budov. Absolutní většina skrýší je založena potají bez jakéhokoliv souhlasu majitele.

Hrozně se mi líbí ty výkřiky jak někdo někomu něco zakazuje, ale zajímalo by mne kolik takových křiklounů má písemný souhlas k umístění svojí krabičky, pokud vůbec nějakou založili.

 

A konkrétně u tohoto PWT, ty stromy na kterých jsou objímky také někomu patří a na silnici existují také pravidla která se mají dodržovat.

Zkrátka chci říct, že těch přestupků by se našla celá spousta, tak, prosím, držme "hubu" a buďme rádi, že máme co hrát. Opravdu si to kazíme jen a jen sami.

Ty jsi mu to sebral přímo z kačeřího zobáku. Před cca 2-3 týdny jsem tu psal srovnání s jinými PWT (Vlečka, PJH, Řopíky u Prachaticka, Otava river trail....). Tohle byla pro mne zkušenost:

- upravit statistiky (maximum za den, měsíc, rok)

- neustále vyskakovat za auta - bolel mne celý člověk, jeli jsme to na etapy - žena řídila, ja vyskakoval

- když jsem viděl obímky navrtané do stromů - pokud bych s rozumem zatlačil na revírníky, tak vidím reálnou šanci na archiv

- geodálnice - brodění bahnem v tomhle ročním období

- parkování? tragédie, nikde v okruhu několika desítek, spíše stovek metrů na vyustění z polní nebo lesní cesty atd.....

 

Dovolil bych si srovnání. Všichni tu znají sérii 101 dalmatinů. Nějaký rok od vzniku jsem je ignoroval. Pak mne do nich zavrtala žena a zjistil jsem, že koncept je fakt výborný (luštění, zajímavé informace). K tomu hlavní plus - u každé kešky (mám odloveno cca 3/4) je v blízkosti parking. Na těhle dvou PWT je vidět velký rozdíl v přístupu owneru a propracovanosti (nechci hanit ani jednoho).

 

Na zbytek JTJPT už asi moc morálu nebudu mít. Raděj teď o víkendu beru cajky a směr Rybničná, kde se v lese rozrostl jeden PWT a s dalšíma kačerama si jdeme pro T5, které tam jsou,....


  • 3

#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 10:03

Dovolil bych si srovnání. Všichni tu znají sérii 101 dalmatinů. Nějaký rok od vzniku jsem je ignoroval. Pak mne do nich zavrtala žena a zjistil jsem, že koncept je fakt výborný (luštění, zajímavé informace). K tomu hlavní plus - u každé kešky (mám odloveno cca 3/4) je v blízkosti parking. Na těhle dvou PWT je vidět velký rozdíl v přístupu owneru a propracovanosti (nechci hanit ani jednoho).

 

 

Když 101 není klasický PWT s kešemi 161 metrů od sebe :-(

 

Raději bych srovnával s PWT v Německu, mám tam dva, oba laděné na kolo, oba autem nelovitelné. Z hlediska pocitu po lovu a provedení keší a jejich okolí neporovnatelný rozdíl.

 

série FRUB http://coord.info/GC42630

série #01 Schlaube- Radweg- Rundherum http://coord.info/GC37EJ4

 

Je ale pravda, že oba jsou kratší a nejsou kousek od Prahy.

 

Pokud si porovnáme logy, tak jedničky mají FRUB 541 Radweg 706 a JTJPT 717 found logů. Ale naprosto rozdílný věk PWT.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 10:52

A zrovna narazím v nesouvisejícím blogu na citaci kohosi:

 

Pohádka "Jak se budí princezny" alias o šípkové Růžence již jsem během svátků shlédnul je mimořádně poučná - tisíce opatření co jenom buzerujou normální lidi za účelem ochrany před jakýmsi nebezpečím k němuž nakonec stejně dojde.  Nápadnost se současnými opatřeními za účelem veřejného blaha všeho druhu je nepřehlédnutelná.

 


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 12:08

...
Pokud si porovnáme logy, tak jedničky mají FRUB 541 Radweg 706 a JTJPT 717 found logů. Ale naprosto rozdílný věk PWT.

A SPT má skoro přesně tolik za tři roky... GC2M52T


  • 0

#45 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 12:10

Obecne zleniveni kaceru a dojezd na kese v lese, v horach, pokud mozno az na flek, bod, a frcet dal, se mi jevi jako cim dal tim vic beznejsi styl lovu, nejde jen o finalku nejakeho PWT. Holt my ohleduplnejsi ( pro nekoho mozna blbejsi ) nepotrebujeme k tomu, abychom do toho lesa nevjeli, pet znacek zakazu vjezdu a sest zavor... A nekdo zase argumentuje tim, ze kde neni zakaz a zavora, tak proste jede... jen je malinko problem v tom, ze tenhle zpusob lovu je zpusob typu "po nas potopa"... takze jako jinde, i na PWT je to jen a jen o "lidech". Dokud PWT bude, budou jezdit "lidi" a budou vznikat trenice a problemy


  • 18

brundi
 


#46 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 12:23

Obecne zleniveni kaceru a dojezd na kese v lese, v horach, pokud mozno az na flek, bod, a frcet dal, se mi jevi jako cim dal tim vic beznejsi styl lovu, nejde jen o finalku nejakeho PWT. Holt my ohleduplnejsi ( pro nekoho mozna blbejsi ) nepotrebujeme k tomu, abychom do toho lesa nevjeli, pet znacek zakazu vjezdu a sest zavor... A nekdo zase argumentuje tim, ze kde neni zakaz a zavora, tak proste jede... jen je malinko problem v tom, ze tenhle zpusob lovu je zpusob typu "po nas potopa"... takze jako jinde, i na PWT je to jen a jen o "lidech". Dokud PWT bude, budou jezdit "lidi" a budou vznikat trenice a problemy

 

A v v v vo tom to je ...


  • 1

#47 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 13:46

Tema o jizde v terenu je dobre rozebrane zde:

http://www.zakaz-vje...lni/legislativa
  • 3

*


#48 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 19:03

...Někdy mi tenhle extenzivní přístup ke geocachingu, což by měla být ve vlastním zájmu spíš skrytá a nenápadná aktivita, přijde poněkud kontraproduktivní až postavený na hlavu.

Perfektne, strucne a jasne vyjadreno to, jak co citim i ja. Podepisuji.
A ted bych poprosil, jestli muzu dostat varovani - zmizi mi editacni okynko a nic me nebude lakat ucastnit se teto zakopove diskuse, ktera stejne nikam nevede. Dekuji...;)
  • 0

#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 10:25

Co mi to jen začíná připomínat...aha... http://www.geocachin...gram-archivace/


  • 0

#50 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 10:34

Co mi to jen začíná připomínat...aha... http://www.geocachin...gram-archivace/

Jj, nejen Pentagram, ale i Smajlik (GC1NMAT) dojel na neshody mezi kačery a myslivci. A to tam ani tolik kačerů nechodilo.


  • 0

#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 11:44

Co mi to jen začíná připomínat...aha... http://www.geocachin...gram-archivace/

A tady to dopadne stejně.


  • 1

#52 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:19

body, body, body, po nás potopa, klasika....šel jsem část podobné serie v Anglii - podívejte se na východ od města CORBY - je tam podobnej pošuk-zakladatel.

silnice, pak i lesní cesty, kam se s autem nedá dostat - a je klid. V tom lese jsem potkal akorát tři pejskaře, jeden ze psů chtěl jet se mnou domů :-) ušel jsem pěšky asi 20 km našel asi 25 keší, pohoda. Jo mít sebou koloběžku nebo kolo by bylo lepší, ale i tak. 


  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#53 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2014 - 1:30

Dovolte mi podělit se o jeden z poslední logů keše JTJPT #274 Je to jen power trail/ Konec!/The End!:

"Tak poslední nenalezena. A osobně se divíme že ji včera čtyři kačeři logovali jako nález. Keš na místě není. Nejspíš to jsou stejní kačeři co logovali společnou nálepkou na držák nebo dokonce přímo na strom některých keší ze série. A nález dokonce dnes??? To těžko. Potkali jsme se na místě s myslivcem a tak jsme pokecali. Keš tam není a ani nebude. Máme vzkázat Svenovi,že si nepřejí na tomto místě keše. Pokud ji znovu založí,zničí mu keše v celém okolí. Důvody jsou ty,že kačeři jezdí autama až do lesa a otáčejí se tam a to i po setmění. Kouká na to z kazatelny. Běhají tam s baterkama,plaší zvěř,rozhazují auty bláto po celé vesnici nebo dokonce dělají bordel i u domů kde je PA,protože si tam čistí gumy od bláta. Vše je nahlášeno na úřadě a bude tam cedule. My ho chápeme. V těchto místech byla více jak 8 let keš Češovské valy,byla tu v klidu,nikomu nevadila,dokonce o ní možná nikdo ani nevěděl,jelikož na ní chodilo pár kačerů za měsíc a hlavně ve dne. Od doby co vyšel power trail a začlo sem chodit a jezdit procesí kačerů za tmy,kteří si šli pro poslední krabku a když už tu byli tak i pro blízkou tradičku Češovské valy,v tu chvíli to začalo vadit myslivcům a i lidem a zlikvidovali vše co našli. Bohužel keš Češovské valy doplatila právě na tuto sérii. Hlavně nechápeme tuto poslední keš takhle mimo. Proč??? Proč nestačí 273 tradiček u silnice? Nebo jestli má owner rád číslo 274,proč jich u silnice není 274? Možná že by keš Češovské valy ještě fungovala. I když asi nejsou všichni jako my že si projedeme power trail a ostatní necháme i když jedem kolem nich. Kor za tmy. Nejspíš by se stejně našli hamouni,kterým by nestačilo 273 bodů a šli by i na ty Češovské valy. Tak asi takhle no. Návrh na archiv tu už je tak teď jsme zvědavi,jak se owner zachová.."

 

Jasný je.....jako v celý lidský historii..... že na počátku všeho zlýho... byl dobrý úmysl....


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#54 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2014 - 2:06

lesáci mně vždycky fascinují, že oni si jezdí do lesa je v pořádku, krásné lesní cesty které tam byli leta letoucí jsou přes noc zničené když tam jiní lesací tahají pokácené stromy a rajtují tam v tatrovkách, kolikrát člověk ani nestačí uskakovat jak se řítí lesy .. ale to je v naprostém pořádku .. v tom jsou peníze,narozdíl od krabiček

- občas aby se jim lépe jezdilo si ještě cesty vysypávájí stavební sutí (drcené cihly, tašky, atp)

 

a co teprve když jim tam někdo plaší zvěř kterou si přišli picnout, to je už vrchol drzosti .. mám pocit že něco podobného se tu kdysi řešilo na téma série pentagram, která byla celá vlese a kterou picmajstři rozebrali, a sabotovali aby si mohli v klidu střílet zvěř a běžní smrtelníci je neotravovali v této bohulibé činnosti

 

řekl bych že každá mince má dvě strany, a kvuli jednomu na*anému myslivci bych to hned tak špatně nehodnotil, ptal se někdo ostatních naštvaných lidí? jsou tam vůbec takový? a pokud někdo přijede až k lesu tak v čem je problém, je to klasická polňačka a zákaz tam pokud si pamatuju nebyl .. kdyby tam byl je to jiná, ale když není tak o nic nejde, ne? nebo je to snad jen výhrada místních?


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama