Přejít na obsah


Fotka

JTJPT - i takto to může dopadnout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 05 leden 2014 - 15:42

...neptej se dvakrát, nebo budu chtít aby nám to tu někdo založil a začnu si za barákem budovat výlohu :D.

Došly rozumné argumenty, co?


  • -5

#22 Thomash

Thomash

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 17:08

Ahojte, sice vubec nevim o co jde, ale obec z toho vinite nepravem. Cesovske valy nepatri obci Cesov, ale Schlikum. A cesta je rozjezdena celej rok od traktoru, co jezdej na pole, dostat se tam normalni suchou cestou neni mozny snad ani v lete.


Tento příspěvek byl upraven od Thomash: 05 leden 2014 - 17:14

  • 2

#23 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 17:47

Ahojte, sice vubec nevim o co jde, ale obec z toho vinite nepravem. Cesovske valy nepatri obci Cesov, ale Schlikum. A cesta je rozjezdena celej rok od traktoru, co jezdej na pole, dostat se tam normalni suchou cestou neni mozny snad ani v lete.

Zdravím do Češova a omlouvám se za falešné obvinění. Holt jsme všichni příliš věřili myslivci, který kešky kradl a obviňoval nás ze zničené cesty schovávajíc se za údajně souhlasející a případ řešící obec, která však do dnešního dne snad ani nevěděla, co to geocaching je.
I když zároveň po tomto zjištění nevím, zda se vůbec nějaká společná řeč ohledně této kešky najde. Asi se bude těžko vyjednávat s člověkem lhajícím nám do očí, který se na nás snaží svést vše možné za jakýchkoliv podmínek a ještě vyhrožuje dalšími krádežemi... O nějakém vrácení ukradených krabiček si asi mohou autoři nechat jenom zdát.
  • 2

#24 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 18:15

Ale teda že si pomohl, když ji dal jako PMOC

Powerlovci mají z principu GPX data ke všem keším z celý republiky a to jak platiči tak i škudliči.

 

Není tomu již nyní tak, že PM keš lze zalogovat pouze s PM účtem? Minule jsme s kamarádem lavírovali jak zalogovat s BM účtem PM keš a nepřišli jsme na to. Groundspeak asi udělal nějaké změny na webu.

 

Abych se vrátil k příspěvku tj. smysl to asi nějaký má.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 18:28

Není tomu již nyní tak, že PM keš lze zalogovat pouze s PM účtem? Minule jsme s kamarádem lavírovali jak zalogovat s BM účtem PM keš a nepřišli jsme na to. Groundspeak asi udělal nějaké změny na webu.

...

Kdy je to "minule"? Tento postup nefunguje? http://wiki.geocaching.cz/wiki/PMO


  • 0

#26 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 18:38

Vím, že téma JTJPT bylo protřeseno ze všech stran. Já jen lituju, že není nějaká anticena roku, něco jako zlatá malina. Hlasovali by pochopitelně hráči a "vítězem" by byl ten, kdo renomé hry nejvíce poškodil. Myslím, že výherce je za minulý rok předem jasný.


  • 0

#27 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 18:45

Myslím, že výherce je za minulý rok předem jasný.

A kdo to tedy je?


  • 1

#28 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 18:49

Já bych to viděl na pár hráčů, jednoho nick začiná na J, ten poškozuje jméno české komunity už léta i v zahraničí, a pak jsou tu dva, kteří ji poškozují spíš zevnitř, začínájí na S a H + nějaká ta číslíčka na konci (a Sherlock Holmes to fakt není). :D

 

Majitelé tohoto trailu rozhodně nic špatně neudělali, jen založili sposutu keší na jednom místě, takových už tady bylo a bude.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 05 leden 2014 - 18:51

  • -1

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 18:56

Není tomu již nyní tak, že PM keš lze zalogovat pouze s PM účtem? Minule jsme s kamarádem lavírovali jak zalogovat s BM účtem PM keš a nepřišli jsme na to. Groundspeak asi udělal nějaké změny na webu.

Nikoliv, BM podle pravidel může stále PM keš logovat, zrovna včera jsem jednu logovala, jestli budeš mít problém, napiš sz a já ti pošlu postup, tady je to OT.


  • -2

#30 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 20:30

 

 

Majitelé tohoto trailu rozhodně nic špatně neudělali, jen založili sposutu keší na jednom místě, takových už tady bylo a bude.

Ne, oni nic špatného neudělali - jen naházeli 273 mikrošek u často dosti frekventovaných cest (důsledkem budou dříve či později cedule se zákazem zastavení a dost možná i několik desítek nehod) a 274 dali do přírodní památky, evropsky významné lokality a navrch kulturní památky s tím, že jim muselo být dopředu jasné, že většina kačerů bude tuto keš lovit v noci za tmy a budou se snažit dojet až ke keši autem. U takových šíleností by měli revieweři předem vyžadovat souhlas majitelů + souhlas policie, pokud se jedná o keše v blízkosti frekventovanějších cest. Pak by nic takového ovšem vůbec nemohlo vzniknout...A argumentovat USA opravdu nelze - tam jsou powertraily na takřka nevyužívaných místních silnicích, navíc u nás je nějaká obec pomalu co 1-2 km, zatímco v USA jsou obce v průměru co 10 - 15 km.


  • 10

#31 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 20:51

Ne, oni nic špatného neudělali - jen naházeli 273 mikrošek u často dosti frekventovaných cest (důsledkem budou dříve či později cedule se zákazem zastavení a dost možná i několik desítek nehod) a 274 dali do přírodní památky, evropsky významné lokality a navrch kulturní památky s tím, že jim muselo být dopředu jasné, že většina kačerů bude tuto keš lovit v noci za tmy a budou se snažit dojet až ke keši autem. U takových šíleností by měli revieweři předem vyžadovat souhlas majitelů + souhlas policie, pokud se jedná o keše v blízkosti frekventovanějších cest. Pak by nic takového ovšem vůbec nemohlo vzniknout...A argumentovat USA opravdu nelze - tam jsou powertraily na takřka nevyužívaných místních silnicích, navíc u nás je nějaká obec pomalu co 1-2 km, zatímco v USA jsou obce v průměru co 10 - 15 km.

A my se divíme, proč se stále musí vymýšlet nové zákony, pravidla, nařízení...Lidi si to dělají sami. Pokud by se chovali v rámci slušného chování, s rozumem a určitou empatií, spousta nařízení by nemusela vzniknout.

A jsou to oni, kteří pak křičí, proč se vydávají taková "nesmyslná" pravidla.


  • 8

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 21:12

Jo, lidi si to dělaj sami; furt se líhnou další, co by chtěli ostatní regulovat, nařizovat, seřizovat, omezovat, vychovávat, zakazovat a vůbec omezovat podle svého, protože oni to přece ví nejlíp.

 

To je fakt odpudivá vlastnost.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Kmoda

Kmoda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 21:50

Pokud stojím 400 metrů od keše, kterou nemám odlovenou a mám čas na její odlov, tak nevím, proč bych se k ní neměl vydat.

 

Nechápu, jak s tím souvisí kolik keši jsem ten den už odlovil.

 

Nechcete jít s s tím válčením proti PWT už do pííííííp ?????

Pokud myslíš keš Čechovské valy tak je jasné že potmě si asi to místo prohlédnout nejdeš. Nejdeš se kochat,jdeš si pro bod. Jde ti o to aby ti zmizela z mapy jako odlovená,ne abys něco viděl. Dokud tam byla jen ta keš a chodili tam lidi jako turisti kouknout se na to místo tak to bylo v pohodě. Přes 8 let. Ale  plno lidí kteří tam jezdí potmě asi pro ně nebudou turisti co jdou obdivovat to místo...


  • 6

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 22:03

Je zajímavé si teď přečíst vlákno o trailu, když vzniknul. Docela dost lidí tam upozorňuje na to, že kvůli provozu na keších se tím budou zabývat i místní úřady.


  • 0

#35 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 4:57

Mám odloveno cca 3/4 z tohoto PWT a to na několik etap v různých denních časech. Nejlíp se keškovalo okolo půlnoci, provoz byl minimální. Některé kešky jsou opravdu v místech, kde se jedná o kolizní místo. Párkrát kolem nás taky projel kamión nebo autobus. Navíc při odlovu v noci, i když jsme stáli na blikačky, měl jsem čelovku, tak jsem se docela bál, aby nás někdo nesestřelil. K tomu vyšlapané geodalnice v rozbahněném stavu..... Proč jsem toto PWT lovil? Jednak pro odlov při cestě, když jsem jel kolem, kvůli bodům (splnění pro challenge) a zkušenost. Myslím si, že v případě vzniku dalšího podobné si odlov budu hodně rozmýšlet


  • 0

#36 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 5:15

A proč je problém nezastavit přímo před křeší,ale o pár desítek metrů vedle na nějakém plácku či rozcestí s lesní cestou. Alespoň tam, kde to jde. Třeba včera u dvojky, 30 m za lepší luxusní parkoviště, ale dva kolegové na blikačky uprostřed cesty, ani k té krajnici se pořádně nepostavili. A takhle tam stáli téměř 5 minut.
  • 0

#37 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 7:05

A proč je problém nezastavit přímo před křeší,ale o pár desítek metrů vedle na nějakém plácku či rozcestí s lesní cestou. Alespoň tam, kde to jde.

To je jednoduché... lenost a levný rychlý bod. U spousty lidí k tomu tahle hra spěje (nebo dospěla).


  • 7

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#38 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 06 leden 2014 - 7:20

Zajímalo by mě, zda se v souvislosti s těmito problémy budou rv angažovat....


  • 0

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 7:35

Jo, lidi si to dělaj sami; furt se líhnou další, co by chtěli ostatní regulovat, nařizovat, seřizovat, omezovat, vychovávat, zakazovat a vůbec omezovat podle svého, protože oni to přece ví nejlíp.

 

To je fakt odpudivá vlastnost.

To je hezký, ale chce to rozlišovat, jestli tyhle omezení vznikají samy od sebe že někdo něco nejlíp ví, nebo jako reakce a řešení nějakého problému. V některých případech je to obrana proti těm co problémy řeší stylem "po nás potopa", kteří sledují jen svoje zájmy a když to překročí přijatelnou mez, tak se diví, že i jiní mají své zájmy, které si hájí.

Někdy mi tenhle extenzivní přístup ke geocachingu, což by měla být ve vlastním zájmu spíš skrytá a nenápadná aktivita, přijde poněkud kontraproduktivní až postavený na hlavu.


  • 10

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#40 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 8:52

Mám odloveno cca 3/4 z tohoto PWT a to na několik etap v různých denních časech. Nejlíp se keškovalo okolo půlnoci, provoz byl minimální. Některé kešky jsou opravdu v místech, kde se jedná o kolizní místo. Párkrát kolem nás taky projel kamión nebo autobus. Navíc při odlovu v noci, i když jsme stáli na blikačky, měl jsem čelovku, tak jsem se docela bál, aby nás někdo nesestřelil. K tomu vyšlapané geodalnice v rozbahněném stavu..... Proč jsem toto PWT lovil? Jednak pro odlov při cestě, když jsem jel kolem, kvůli bodům (splnění pro challenge) a zkušenost. Myslím si, že v případě vzniku dalšího podobné si odlov budu hodně rozmýšlet

 

Také jsem tento PWT absolvoval a důvod byl prostý a asi pro spoustu dalších bláznů stejný ...

1.) challenge 300 v měsíci a 1500 za rok

2.) osobní statistika nálezů za jeden den.

Kdybych neměl šanci splnit to první tak bych o tom ani neuvažoval a když nemusím kvůli takovému nesmyslu do zahraničí, tak proč to nezkusit. Alespoň již vím, že tento druh GC mne neoslovil, což jsem tušil i před startem a raději zase běhám do lesa. Na druhou stranu, kdo to nezkusí a jenom diskutuje, tak neví o čem je řeč, ono to ve své podstatě také není jednoduché.

Za sebe ale říkám, hodně hodně dlouho už nic podobného nechci zažít.

 

A pokud jde o ta omezování ... sám to vidím doma, zejména starší generace má stále zafixované, že vše je všech, ale to už dávno neplatí a v první řadě se musíme naučit respektovat práva druhých. Ta hrací plocha GC totiž nepatří nám, ale všem těm majitelům pozemků a budov. Absolutní většina skrýší je založena potají bez jakéhokoliv souhlasu majitele.

Hrozně se mi líbí ty výkřiky jak někdo někomu něco zakazuje, ale zajímalo by mne kolik takových křiklounů má písemný souhlas k umístění svojí krabičky, pokud vůbec nějakou založili.

 

A konkrétně u tohoto PWT, ty stromy na kterých jsou objímky také někomu patří a na silnici existují také pravidla která se mají dodržovat.

Zkrátka chci říct, že těch přestupků by se našla celá spousta, tak, prosím, držme "hubu" a buďme rádi, že máme co hrát. Opravdu si to kazíme jen a jen sami.


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama