Přejít na obsah


Fotka

Požadavky reviewerů nad rámec guidelines


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
81 odpovědí na toto téma

#21 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 20:55

Za svých 152 keších si nepamatuji, že by po mě revieweři chtěli něco navíc, co by nemělo logiku či podporu v pravidlech.


  • 4

#22 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:12

Řekl bych, že

 

No tak jestli jsi mu do RN de facto přepsal to, co bylo v listingu, tak to se pak nediv, že mu to nestačí. Hele, takovej revírník s frontou třeba 20 keší k publikaci má fakt na práci jiný věci než řešit tvoje mysterky :D. A jestli od něho čekáš, že je řešit bude, tak se pak nediv, že to trvá týdny a měsíce :D :D :D. On prostě potřebuje rychle a jasně vidět, že tvoje řešení vede jednoznačně k těm souřadnicím, co máš uvedený jako finálku. Máš mu dokázat, že to tak opravdu je, nikoliv chtít, aby to dokazoval on sám. To by těch mysterek asi moc nepustil.

   Ono asi záleží, zda je to v listingu někde ukryto nebo to je popsáno přesně krok po kroku jako v mém případě. Ono to je přesně tak, jak píše na slovenském fóru Rikitan: "how the puzzle is solved" nie je puzzle solution.". 


  • -3

#23 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:28

Ještě malý, ale ne nepodstatný dotatek: Vršo sám občas loguje jako found it jim publikované mysterky - např.GC3X2HH. To je jistě dle jeho zastánců taky naprosto v pohodě, že ano?


  • -18

#24 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:35

ty se sám oháníš pravidly a když je někdo vytáhne proti tobě tak kopeš na všechny strany. Prostě je to nejasně formulované pravidlo, který každý může chápat jinak v originálním znění a po překladu. Pokud tady nezvěřejníš konkrétní problém (v tomto případě listing), tak se žádného řešní nedočkáš. A možná to dělá jen proto, aby tě pozlobil. Tohle si vyřeš bud s Vrsem nebo primo s groundspeakem. A pokud to děláš jen proto, aby jsi prudil a sbíral mínusové body za posty, tak stačí říct, rád ti nějaký přidám ...


  • 0

#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:40

Řekl bych, že

 

   Ono asi záleží, zda je to v listingu někde ukryto nebo to je popsáno přesně krok po kroku jako v mém případě. Ono to je přesně tak, jak píše na slovenském fóru Rikitan: "how the puzzle is solved" nie je puzzle solution.". 

 

Moje listingy publikovalo už tucet revírníků. Ani ne v desetině případů se na někdo z nich na něco zeptal, tak jsem mu věcně odpověděl na položenou otázku a listing byl publikován. Nemám dojem, že by někdy chtěli něco mimořádného - a to moje některé mysterky taky nejsou úplně triviální.

Opravdu si nemyslím, že je problém v revírníkovi. A že si loguje keš, kterou schváli? No a? To by takový haggaeus ve své revírnické době nemohl v Čechách odlovit vůbec žádnou...


  • 8

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#26 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:49

Ještě malý, zcela nepodstatný dodatek: to, co tu právě sledujeme je všem důvěrně známý hanskismus (honzákismus). Jeho definice je jednoduchá - najít nějakou dětinskou osobní pseudokřivdičku a donekonečna o ní stále dokola fňukat a fňukat na fóru. Čekám ještě založení dvou až tří vláken na stejné téma. Výborný materiál pro psychologickou studii, nic víc... ;)


  • 26

#27 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:52

kiReGPS: taky se bavím nad touto diagnózou :D


  • 2

#28 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:53

 

Opravdu si nemyslím, že je problém v revírníkovi. A že si loguje keš, kterou schváli? No a? To by takový haggaeus ve své revírnické době nemohl v Čechách odlovit vůbec žádnou...

Odlovit kešku, kde znají finální souřadnice všichni bez rozdílu (tradička, event) - ok. Ale odlovit kešku, kde bez námahy zná legálně finální souřadnice jen reviewer, to je totéž jako betatestovat sám sobě vlastní kešku jak to provedl Hansmatt.


  • -18

#29 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:53

Než jsem nasmolil svůj příspěvek, tak to kiReGPS napsal za mě... Takže to jen shrnu: hanska prostě dlouho nerozjel žádný flame... ;-)


  • 0

#30 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 22:33

Odlovit kešku, kde znají finální souřadnice všichni bez rozdílu (tradička, event) - ok. Ale odlovit kešku, kde bez námahy zná legálně finální souřadnice jen reviewer, to je totéž jako betatestovat sám sobě vlastní kešku jak to provedl Hansmatt.

Ale fuj. Že by byl až tak špatný? Ještě by si mohl nějakou keš založit, betatestovat, publikovat, odlovit FTF i LTF zároveň, zapsat NA log a archivovat za méně než čtyřiadvacet hodin. Zapomněl jsem na něco?

 

P.S. Že si revírník odloví keš, kterou publikoval, mi fakt žíly netrhá. Vypadá to, že na souřadnicích byl, ne?


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 22:57

No co je zase toto za téma? Já nikdy s RW problémy neměl. Některé keše prošly hned, u některých něco k publikaci žádali, tak jsem jim to dodal a keše byly na světě.


  • 0

#32 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 23:36

Tak pokud se bojíš, že tvou mysterku revírník odloví tak, že bude podvádět a finálky si přečte při publikaci, tak mu žádné jiné krabky než tradičky nedávej ke schvalování. Tohle je navíc jen zástupný problém, který jsi tady nahodil, abys mohl stále pokračovat v opozici a kritizovat revírníka. Protože napsat revírníkovi dvě věty o tom, jak mysterka funguje, fakt není problém, pokud to někdo nezvládne, tak nejspíš nemá asi ani dost kapacity na to, aby dokázal nějakou keš stvořit. Snad jde o to, aby revírník věděl, co to vlastně publikuje, tedy i jestli a jak je to luštitelné a co je při tom potřeba dělat/používat.


  • 5

#33 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 23:42

Vsak by pro nej taky byl nejvetsi trest, kdyby do tohohle vlakna nikdo nic nenapsal. Jenze my na to bohuzel reagujem, ze?


  • 2

#34 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 23:48

Boha tohle je už skutečně diagnoza. A napadá mne také jen to co již bylo napsáno. IGNOROVAT   :rolleyes: 


  • 5
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#35 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 7:57

Protože napsat revírníkovi dvě věty o tom, jak mysterka funguje, fakt není problém, pokud to někdo nezvládne, tak nejspíš nemá asi ani dost kapacity na to, aby dokázal nějakou keš stvořit. Snad jde o to, aby revírník věděl, co to vlastně publikuje, tedy i jestli a jak je to luštitelné a co je při tom potřeba dělat/používat.

To, jak mysterka funguje, je uvedeno přímo v listingu, viz krátká citace jeho části: v listingu je k vidění 12 fotografií nejvyšších vrcholů jednotlivých geomorfologických celků, podcelků či okrsků Západních Karpat na území ČR a Slovenska. Váš úkol bude jednoduchý - poznat tyto vrcholy, přiřadit k nim správnou nadmořskou výšku (dle národních geoportálů, pro Slovensko použijte vrstvu s názvem RETM 25). Následně tyto vrcholy seřaďte dle nadmořské výšky a přiřaďte jim čísla od 1 (nejnižší) po 12 (nejvyšší). Dalším krokem bude sečíst nadmořské výšky vrcholů s přiřazeným sudým a lichým číslem (.2,4,6,...; 1, 3, 5,... ;) a následně odečíst nižší výslednou hodnotu od hodnoty vyšší - tím získáte hodnotu A. Nyní najdětě mezi vyobrazenými vrcholy ten s výškou nejblíže onomu výslednému číslu - hodnota B. Následně veďte spojnici mezi nejvyšším vrcholem okrsku, resp. celého celku nejblíže výchozím souřadnicím keše (je opravdu blízko, hodnota C) a oním vrcholem s nadmořskou výškou nejblíže výsledku ( B). Pomocí vhodného nástroje zjistíte vzdálenost v km (D) a azimut (E) mezi těmito dvěma vrcholy. Vynásobením hodnot D a E (DxE) získáte hodnotu F, což bude heslo pro přístup na e mail ... kde již vyplněním krátkého testu ověřujícího to, že jste nepodváděli, získáte finální souřadnice. V PR note jsem mu napsal, v čem spočívá ten test v e-mailu - jedná se o prosté dosažení čísel z nadmořských výšek do konkrétního vzorce. Postup tedy zná krok za krokem, takže asi tak. Jen nezná konkrétní hodnoty...


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 18 leden 2014 - 8:35

  • -6

#36 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 8:06

Oni mu chudinkovi zase ubližujou? Oh, jak strašné. Zlí, oškliví revieweři. Skandál! :D

 

Tohle je fakt na ústavní léčbu.


  • -1

#37 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 8:38

Ja tomu zadani mysterky, ani kdyz to ctu pomalu, nerozumim.
To ma byt humor ?
  • 4

*


#38 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 8:50

přesně u takovejch mysterek jsem vždycky hodně rád, když mě někdo zavede k finále, dáme pivo, pokecáme, stane se něco zajímavého..mnohem lepší, než nad tím sedět hodiny u kompu.
  • 7

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#39 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:00

přesně u takovejch mysterek jsem vždycky hodně rád, když mě někdo zavede k finále, dáme pivo, pokecáme, stane se něco zajímavého..mnohem lepší, než nad tím sedět hodiny u kompu.

Pokud poznáš ty vrcholy, tak je to celé práce možná tak na 15 minut:). Horší to bude asi pro někoho, kdo loví hlavně městské kešky (ale ten by k té finálce stejně asi jen stěží došel, ono to je totiž do kopce...). Např. oproti GC2VW7N tam mám i rovnou přesný postup řešení:)


  • 0

#40 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:11

jj, já bych se zadýchal těsně pod kopcem :D což o to, poznávat kopce je zábava (i když pro nemístní slušná mystery), ale ta zamotanina, která potom následuje, to už je jen pruda na kačery. Úplně by stačilo "heslo se skládá z počátečních písmen názvů oněch kopců"...a to by byla pecka, když by se z toho ještě dalo složit nějaké smysluplné slovo.


  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama