Přejít na obsah


Fotka

Požadavky reviewerů nad rámec guidelines


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
81 odpovědí na toto téma

#41 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:18

No mooc pěkné vlákno...Nabízí se zcela prosté řešení, pokud tě to opravdu trápí. Nezákládej mysterky, nenechaví revieweři ti nepolezou do finále a nebudou vyžadovat řešení, no ty budeš taky v klídku.  :D I když ono se vždy najde něco dalšího...


  • 4

#42 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:23

Uznávám, že podrobněji ten postup fakt už popsat nejde, je to tak podrobný, že po přečtení první věty ztratím veškerou chuť tu keš lovit :D. A to upřednostňuju přírodní keše v obtížnějším terénu a někdy mám chuť i na obtížnější luštění. Ale v tomto případě vidím problém v tom, že se nejedná o vtip, nápad, ale o zbytečnou komplikovanost de facto pro nic za nic. Ta poznávačka vrcholů je fajn, ta další gymnastika mi připadá jako otravování nesmyslnou rutinou pro nic za nic. Nicméně to je tvoje věc, tvůj boj. Tak to Vršovi zkopíruj do RN tak, jak to je, a za každej krok napiš hodnoty pro ten krok, t.j. jména vrcholů, namořský vejšky atd. Ono jde i o kontrolu, jestli výsledek dá skutečně tebou zapsaný finální souřadnice a neudělal jsi tam sám třeba blbou numerickou chybu. Fakt po něm nemůžeš chtít, aby si tu gymnastiku s nadmořskejma vejškama a spojnicema vrcholů dělal sám.


  • 6

#43 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:35

jj, já bych se zadýchal těsně pod kopcem :D což o to, poznávat kopce je zábava (i když pro nemístní slušná mystery), ale ta zamotanina, která potom následuje, to už je jen pruda na kačery. Úplně by stačilo "heslo se skládá z počátečních písmen názvů oněch kopců"...a to by byla pecka, když by se z toho ještě dalo složit nějaké smysluplné slovo.

Najít nadmořskou výšku na oficiálních geoportálech - pohodička (když poznáš ty vrcholy), početní operace pohoda v excelu práce asi tak na minutu max., výpočet azimutu a vzdálenosti ve vhodném sw - práce na 10 sekund, navíc jak píše jacka, rutina.


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 18 leden 2014 - 9:38

  • -1

#44 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:36

 Ono jde i o kontrolu, jestli výsledek dá skutečně tebou zapsaný finální souřadnice a neudělal jsi tam sám třeba blbou numerickou chybu.

To jsem rád, že reviewer konečně výpočty kontroluje. Nikdy to nedělal, tak už byl nejvyšší čas s tím začít. Heh.


  • 2
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#45 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:49

To jsem rád, že reviewer konečně výpočty kontroluje. Nikdy to nedělal, tak už byl nejvyšší čas s tím začít. Heh.

On to ze všech českých a slovenských reviewerů kontroluje jen Vršo a pouze někomu - jeho oblíbenci mají schváleno vše bez jakéhokoli zasílání postupu řešení, o konkrétním řešení nemluvě...


  • -1

#46 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:53

To, jak mysterka funguje, je uvedeno přímo v listingu, viz krátká citace jeho části: v listingu je k vidění 12 fotografií nejvyšších vrcholů jednotlivých geomorfologických celků, podcelků či okrsků Západních Karpat na území ČR a Slovenska. Váš úkol bude jednoduchý - poznat tyto vrcholy, přiřadit k nim správnou nadmořskou výšku (dle národních geoportálů, pro Slovensko použijte vrstvu s názvem RETM 25). Následně tyto vrcholy seřaďte dle nadmořské výšky a přiřaďte jim čísla od 1 (nejnižší) po 12 (nejvyšší). Dalším krokem bude sečíst nadmořské výšky vrcholů s přiřazeným sudým a lichým číslem (.2,4,6,...; 1, 3, 5,... ;) a následně odečíst nižší výslednou hodnotu od hodnoty vyšší - tím získáte hodnotu A. Nyní najdětě mezi vyobrazenými vrcholy ten s výškou nejblíže onomu výslednému číslu - hodnota B. Následně veďte spojnici mezi nejvyšším vrcholem okrsku, resp. celého celku nejblíže výchozím souřadnicím keše (je opravdu blízko, hodnota C) a oním vrcholem s nadmořskou výškou nejblíže výsledku ( B). Pomocí vhodného nástroje zjistíte vzdálenost v km (D) a azimut (E) mezi těmito dvěma vrcholy. Vynásobením hodnot D a E (DxE) získáte hodnotu F, což bude heslo pro přístup na e mail ... kde již vyplněním krátkého testu ověřujícího to, že jste nepodváděli, získáte finální souřadnice. V PR note jsem mu napsal, v čem spočívá ten test v e-mailu - jedná se o prosté dosažení čísel z nadmořských výšek do konkrétního vzorce. Postup tedy zná krok za krokem, takže asi tak. Jen nezná konkrétní hodnoty...

 

Ano - to je presne ten typ mysterky, u ktereho si reknu: "Co to autor chlastal, kdyz tohle delal?"


  • 11

#47 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:55

On to ze všech českých a slovenských reviewerů kontroluje jen Vršo a pouze někomu - jeho oblíbenci mají schváleno vše bez jakéhokoli zasílání postupu řešení, o konkrétním řešení nemluvě...

 

Ano, konkretne pak tem, o kterych vi, ze tvori (ba primo vyhledavaji) problemy...


  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 9:58

A já bych mu to pustil. Mohlo by to bejt nejdelší čekání na STF v dějinách českýho geokešingu B)  (páč na FTF by šel Vršo, to je jasný, nééé?)


  • 11

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#49 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:01

Ano, konkretne pak tem, o kterych vi, ze tvori (ba primo vyhledavaji) problemy...

a tohle je asi problém proč vlákno pokračuje - honzak se totiž tady cítí poškozený


  • 0

#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:13

Filipe, honzák se cítí poškozený pokaždé, a navíc dopředu - už předem ví, že budou lidi podvádět, tak si je ověřuje mailem.

 

Těžko pak hledat kamarády...


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:13

a tohle je asi problém proč vlákno pokračuje - honzak se totiž tady cítí poškozený

 

Nj, a asi jeste dlouho pokracovat bude - cca 20 lidi se tu vyjadrilo a ani jeden nezacal nabijet munici typu "Vrso je osklivy a zly" do hanskakveru...

Navic hlupci jako ja stale jeste nechapou v cem je problem - reviewer pozaduje presny postup lusteni i s cisly, aby zjistil, zda je cache lustitelna. Ma na to pravo. Potom:

1. data mu poskytnu a cache je publikovana (v pripade, ze je vse ok)

2. data mu neposkytnu a cache vysi ve fronte dal


  • 2

#52 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:15

On to ze všech českých a slovenských reviewerů kontroluje jen Vršo a pouze někomu - jeho oblíbenci mají schváleno vše bez jakéhokoli zasílání postupu řešení, o konkrétním řešení nemluvě...

Alespoň u mne by tato věta, být reviewer, zavdala příčinu podrobit listing keše velmi důkladné kontrole, možná bych to konzultoval i s GS. :-) Upřímě řečeno, dělat něco zdarma, ve svém volném čase a ještě poslouchat, nebo číst takovéto hlášky. Nevím nevím. Nemluvě o tom, že jsou to kecy o hov....... , problémy s keší se řeší s revírníkem a ne tady. A na závěr malá technická, pokud Vršo chce naprosto cokoliv odlovit, nepotřebuje žádné popisy, neb vidí skrytý WP s umístěním kešky. 


  • 1

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:18

Teda když už bych chtěla něco takovýhohle pustit do světa, tak při zkušenosti, jak často já sama někde spočítám, že 2+2=5, tak bych Vršovi napsala osobní děkovný dopis za to, že mi je to ochotnej zkontrolovat a já nemusim shánět přinejmenším na tu "teoretickou" část betatestera. Protože něco z poloviny tak komplikovanýho pustit bez betatestu bych se v životě neodvážila. Honzíku, ještě jsi ani jednou neodpověděl na to, co tu nikdo nechápe: Proč ti tak strašně vadí tomu Vršovi ten postup napsat kompletně i s konkrétníma hodnotama?


  • 2

#54 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:26

Najít nadmořskou výšku na oficiálních geoportálech - pohodička (když poznáš ty vrcholy), početní operace pohoda v excelu práce asi tak na minutu max., výpočet azimutu a vzdálenosti ve vhodném sw - práce na 10 sekund, navíc jak píše jacka, rutina.

 

No jasně no, celý je to D1.5 i pro nemístního. Pro nemístního je sama o sobě poznávačka kopců D3 nejméně. Geocaching má být zábava a ne takovýhle nesmyslný čachry o ničem, které člověku nic nedají a nic ho nenaučí. Tím, že lovím městské kešky bych se moc neoháněl, protože Praha je otazníčky doslova zaplavená a pač se tu nedá lozit přírodou, jako v případě otazníčku z Fatry, owneři těhle otazníčků často sklouzávají k podobným čachrám u kompu...takže alergie na tyhle nesmysly roste a roste, pochopení upadá a upadá a když si pak chci vyběhnout nějaký ten kopec a zjistim, že je tam takováhle čachra v otazníčku, která mě znova posadí k excelu...tak to bych střílel atomovky


  • 6

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#55 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:38

Nj, a asi jeste dlouho pokracovat bude - cca 20 lidi se tu vyjadrilo a ani jeden nezacal nabijet munici typu "Vrso je osklivy a zly" do hanskakveru...

Navic hlupci jako ja stale jeste nechapou v cem je problem - reviewer pozaduje presny postup lusteni i s cisly, aby zjistil, zda je cache lustitelna. Ma na to pravo. Potom:

1. data mu poskytnu a cache je publikovana (v pripade, ze je vse ok)

2. data mu neposkytnu a cache vysi ve fronte dal

Reviewer má dle guidelines právo na zaslání postupu řešení - ten mu zaslán byl. Na zaslání řešení ovšem právo nemá, to je jen jeho svévolná interpretace (stejně jako byly povinné betatesty či v jeho případě stále fungující povinné betatesty na přání jedné skupiny pár "vyvolených". Pár příkladů ze slovenské diskuze o Vršovi (týká se to doby jeho reakce na odeslání keše ke schválení): ja čakám už 4 mesiace ;); hej, čakám na schválenie ktorého sa už ale asi nedočkám, kešku som pod dvoch mesiacoch už aj tak z miesta zobral ;); ja keď mu napíšem mail, tak mi odpovie po 2 mesiacoch.  "Tak neviem, ja som pri publishi Poznate Slovensko a Svet cakal dva tyzdne. Pritom do RN som napisal postup riesenia a odpoved prisla uz druhy den zhruba v tomto zneni: Posli mi do RN postup riesenia, bla...bla, bla... do 7 dni sa ozvem."


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 18 leden 2014 - 10:41

  • -1

#56 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:44

Zase na druhou stranu - proč by to měl RW luštit ? Dělá to zadarmo, ve volném čase. Celý den se musí dohadovat s pestrou škálou tichých bláznů - od postpubertálních chlapců s mobily až po ješitné staré pány.  A po tom všem schvalování, vyřizování atd. by měl ještě něco luštit ?

 

Ale no tak :-)


  • 4

*


#57 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:53

hanska alias honzak, nevím co furt řešíš, sice sem na ž.. ehm forum moc nechodím, ale prakticky pokaždé když si tu někdo stěžuje na RW tak u toho nemůžeš chybět. Moje zkušenost je taková že RW vědí zatraceně dobře co dělají, konec konců je to jejich práce (neplacená) .. už jsem poslal pár listingů ke schválení a pokud si vzpomínám každá připomínka byla na místě .. chceš tu hru hrát? jdi podle pravidel, pokud Tě to nebaví tak to nech být .. 

 

kdyby to byl někdo jiný (normální?) tak neřeknu, ale člověk co maže logy pro sebemenší hovadinu, občas netrefí na vlastní event a tak by se dalo pokračovat .. vážně Tě to baví? myslím že RW mají dost jiné práce než řešit Tvůj pohled na pravidla .. 


  • 2
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#58 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:58

Vis, kdybys tohle proste probral s kamosema u piva, Vrsovi pak poslal a netahal to na forum, uz to mohl nekdo vylustit a spechat na FTF. Prijde mi, ze kese muzes mit fakt hezky, ale tema telenovelama, co kolem vzdycky sepises, mi beres chut se o ne zajimat.


  • 3

#59 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:58

kiReGPS: taky se bavím nad touto diagnózou :D

a jak by se bavil temný pán, kdyby ho měl v revíru? evidentně s ním nemáš žádnou oblažující zkušenost, ani jako ouner ;)

 

u nás se říká, že "je to vůl a žere šišky"

na inetu je na něj škatulka troll a ti se nekrmí.


  • 0

#60 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 11:04

hansko zamkni to, nevím co si tady od toho slibuješ. Už sis postěžoval, zastánce evidentně nenašel tak si v tom svým mindráku žij dál, řekl bych že to nikoho nezajímá.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama