Přejít na obsah


Fotka

Policejní zásah - podezřelý válec v okolí čekárny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#1 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 19:34

V sobotu 18. ledna kolem 12hod. zaznamenali loštičtí občané neobvyklé chování několika osob, kteří ukrývali podezřelý válec v okolí čekárny u podniku Metrie. Občané neváhali, a celou věc ohlásili. Na jejich výzvu přijela policie, hasiči z Litovle a pyrotechnik. Na hodinu a půl byla uzavřena silnice Loštice – Moravičany, kde probíhalo odstraňování neznámého, podezřelého předmětu. Podle zatím oficiálně nepotvrzené zprávy šlo zřejmě o cache/kešku/ - hra geocasching.
Je to hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky.

 

https://www.youtube....h?v=W7TR_EAdufk


  • 3
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 19:42

http://www.geocachin...isky-bystrousky


  • 0

#3 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 19:46

Proto je důležité se vyhnout pozorování mudlů


  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#4 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 19:48

Bohužel tohle je důsledek toho, že spousta krabek je "schovaná" na tak "neviditelném" místě. A pak stačí aby v TV a v rádiu prošlo pár bombových reportáží a je vymalováno  :ph34r:

 

Docela by mne zajímalo, komu pošlou účet za ty manévry. Možná, že kdyby to chtěli proplatit od ownera tak by si podobné super skrýše, všem sousedům na očích, další zakladatelé rozmysleli  ;)


  • 7
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 19:49

Já radši říkám, o co jde, když mě někdo přistihne při odlovu... i když jeden můj pokus o odlov už skončil přivoláním městské policie... když řeknu geocaching, většinou lidi vědí, o co jde

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 19 leden 2014 - 20:04

  • 1

#6 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 20:00

No snad to nebylo kvůli mě. Byl jsem tam v pátek odpoledne. Byla docela dobře schovaná - tuba od "šumáku" oblepená zelenou izolačkou na zelené tabuli.


  • 0

#7 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 20:32

No, ono to v konečném důsledku zas takova pr**l neni, doba je zla a vsichni dobre vime ze uz mnohokrat pyrotechnici nejaky NVS (Nastrazny Vybusny System) zneskodnovali - v tom lepsim pripade. V tom horsim to bouchlo... :-( A nikdy nikdo nemuze vedet, kde se co ukryva, takze jednani policie, hasicu a pod. v tomto pripade docela chapu.

Myslim ze dokonale mimikry, nebo ukryt na nevhodnem miste muzou byt nekdy ke skode veci a kazdy owner by mel zvazit za jakym ucelem tu kterou pikslu zaklada a v pripade zejmena dikyzabodovek krabku dostatecne jasne a viditelne oznacit, aby nedochazelo k podobnym nedorozumenim. To se prece nevylucuje s radnym ulozenim kesule na vhodnem miste. A popravde, usmoulanych krabek pozastrkovanych v obcich po zastavkach, neudrzovanych, spinavych a mozno pro nekoho podezrelych je mozna vic nez dost, rozhodne by zaslouzili ponauceni a zvazeni owneru, jestli by nestalo za to provest udrzbu a cache radne oznacit.

V neposledni rade, podobne pripady nevrhaji zrovna dobre svetlo na nasi komunitu, dovedu si predstavit vztek lidi, kteri byli kvuli nasi hre hodinu a pul omezeni ve sve cinnosti. A my by jsme se meli snazit spis o pravy opak, ziskavat lidi na svou stranu. Kazdopadne, jsem zvedavy, jake stanovisko k tomu zaujme owner teto cache.

Urcite stejne jako ja, i vy se podivate, kdo za onou krabkou stoji a i kdyz tim nechci nikoho kritizovat, nebo shazovat, urcitou predstavu si clovek udela. Snad si vezme ponauceni a sve pristi krabky bude ukladat a znacit s vetsi rozvahou.

Takze nebudme volove a at jsou nase krabky kdekoliv, oznacujme je, k tomu ty nalepky a barvicky jsou!


Tento příspěvek byl upraven od ptychozoon: 19 leden 2014 - 20:46

  • 4

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 21:06

Označování je k ničemu, tou nálepkou se dá označit naprosto cokoliv a pokud bude podezřelá krabice na nějakém exponovaném místě, tak to budou řešit stejně nálepka nenálepka. Pokud si teda na zneškodňování jenom nehrajou (viděl jsem záběry pyrotechnika ve skafandru, jak nesl podezřelou krabici do vozu, aby jí odvezli a bezpečně odpálili... uličkou mezi čumilama, v Praze to tušim bylo). Jedině jak se tomu dá předejít je kešky na místa kde by jejich nález mohl vzbudit nežádoucí pozornost a paniku nedávat.


  • 5

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#9 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 19 leden 2014 - 21:12

Zbytečná hysterie nějaké babky, co moc čučí na TV Noha. Kdybychom měli vyvodit důsledky, tak zrušíme všechny městské krabky. 


  • 6

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 22:23

Občas vídám kačery u keší když jdu někde po městě, často se nijak nenápadně nechovají, kešky vyndavají před lidmi, zápasí tam s logbooky jako by se nechumelilo.


  • 2

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 22:29

Hele, a co je to ten "geocasching"? :D


  • 1

#12 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 22:40

skoro po dvaceti dnech si v Lošticích všimli.......  :rolleyes:


  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 22:57

Občas vídám kačery u keší když jdu někde po městě, často se nijak nenápadně nechovají, kešky vyndavají před lidmi, zápasí tam s logbooky jako by se nechumelilo.

Nejlepší je dát ji do tašky a zalogovat v autě. Ale já třeba žádné nemám...
  • 0

#14 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 23:32

Hele, a co je to ten "geocasching"? :D

 

...no to je přece jasný. Odlov podezřelé krabky za asistence Hasičů + PČR, nejlépe pak dálkově ovládaným robotem :P 


  • 2
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#15 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 23:43

Hele, a co je to ten "geocasching"? :D

 

to je to kde za odlov jeste zaplatis "cash"  :D


  • 6

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 23:57

...no to je přece jasný. Odlov podezřelé krabky za asistence Hasičů + PČR, nejlépe pak dálkově ovládaným robotem :P

To mi pripomelo scenu z ITcrowd, kde maj na ulici bombu, kterou se snazej zneskodnit robotem, co beha na Vistach :D

 

Libi se mi komentar pod videem:

 

 

Je pomerne nefer, kdyz vedle rodiny s malymi detmi a mobilem za pet tisic na kesku nabehne zasahove komando s pyrotechnikem a nejmodernejsi technikou za desitky milionu. Bylo by fajn, aby se lidi snazili zachovat hru ferovou a v nejakych rozumnych rozmerech.

:D


  • 4

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 5:53

Hele, a co je to ten "geocasching"? :D

Není taková otázka v tomhle vlákně OT? :D :D :D


  • 0

#18 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 6:00

Naprosto OT :-)

 

Až na ten IT Crowd, ten vystihuje situaci docela přesně. Žádná legrace ;-)


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#19 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 6:42

Třeba to bylo jen krytí. Kačer, mimochodem pyrotechnik, si prostě nevěděl rady, jak krabku na zamudleném místě normálně odlovit, tak na to šel takhle :)


  • 12

#20 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 6:57

Tak ja zatim zazil policistu pouze jako kolegu kacera, ktery si v Plzni logoval moje auto :-) Timto ho zdravim! Jednou na me jeden duchodce zacal svolavat celou ulici, co tam jako delam. U kese sem vubec nebyl, logoval sem dal,ale dedulovi jsem byl podezrelej :-) Ale aby na me poslali pyrotechniky! Kazdopadne se to dalo cekat. Jen mi do toho nesedej ty Lostice!? Asi dobrej oddil, nebo to delaj ty tvaruzky :-) Koukal sem jeste, ze furt tam je v centru jedna tradicka k odlovu, ale mam strach ji ject odlovit :-)


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama