Přejít na obsah


Fotka

vestavěná navigace do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 22:10

Tak už ke mě taky zavítali zloději a mimo jiné si odnesli vestavěnou navigaci. Přes pojišťovnu se to vyřešilo celkem rychle a pro mě i celkem úspěšně, takže s tímto problém není. Otázka zní co teď s tou dírou v palubce :-)

 

Manželka už nechce vestavěnou navigaci. Já zase nemám rád všechny ty kabely co vedou k přenosné navigaci, navíc věčně něco zapomínám, tak i tu přenosnou navigaci bych buď zapomněl doma nebo někde na výletě  :)  A protože v bydlišti parkuji v garáži, tak problematická jsou pouze místa výletů a mimo bydliště - no však to znáte B)   

 

Takže bych nejradši nějakou vestavěnou navigaci s vyjímatelným panelem. Ta by perfektně vyřešila můj problém. Máte někdo nějaký tip? Používáte?

 

Moje požadavky jsou celkem jednoduché, aby to umělo geocachingové souřadnice a nebylo to zase úplně předražené. Kdyby se to umělo spojit s cd-měničem co mám v kufru, bylo by to super ;-) Takové věci jako bluetooth, spojení s telefonem nepoužívám, potřebuji se jen dostat do bodu A a přitom poslouchat radio ;-)

 

Co jsem sám hledal na netu, tak variant moc není, více méně je to

http://www.audiocom....deci-kus-1551cz

 

nebo toto

http://www.motoprisl...wifi-3g-ersn777

 

či nejlevnější verze

http://www.abcautohi...i-USB-a-SD-slot

 

sem technický antitalent, takže netuším co je 2 DIN či jak to montovat a zda je rozdíl pro vestavěné navigace dle typu auta :-) Vím, že mám Octavia II a že si to nechám namontovat :-)

 

Ci používáte Vy? Jaké máte zkušenosti?


  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#2 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 8:53

S navigací Ti neporadím, nejen kvůli lupičům jsem si vestavěnou navigaci nepořídil, ale to 2 DIN znamená, že to má na výšku rozměr dvou "obyčejných" autorádií, tj. zřejmě takový, co měla ta originál vestavěná navigace.

OT: Mám v Yetim úplně základní 1 DIN rádio, které jsem plánoval vyměnit za větší/lepší, ale zjistil jsem, že mi to stačí a navíc ten odkládací prostor pod ním je k nezaplacení. :)


  • 0

P%C5%88ov.png


#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 11:52

V Číně najdeš plno navigací, i vestavěných, i s vyjímatelným panelem. Namátkou pár odkazů:

 

http://www.vwglobe.c...ny-s-androidem/

http://www.alibaba.c...versal_Car.html

 

S vestavěnými zkušenost nemám, ale klasické navigace v autě používám už pár let. Většinou je nejslabším článkem držák, zbytek dobře funguje. Za ty peníze paráda...


  • 0

#4 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 22:39

Díky oboum, jsem zase chytřejší... na ty čínské koukám, je to podobné tomu prostřednímu odkazu co jsem dával já....

 

Nikdo další žádné podobné zařízení nepoužívá? Nějaké reference co byste znali? Díky


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#5 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 30 leden 2014 - 11:03

Zabudovanou navi bych nechtěl, protože:

 

1. pro mě nejhorší, nemůžeš ji mít po ruce v terénu 

2. u mnoha je to horší s updatem mapových podkladů, nemluvím o origo zástavbě u dražších aut, ale i tam to občas vázne

3. zloděje kryt nezastaví,protože je znalý problému a ví, že se pod krytem skrývá něco, co nemá být vidět.

4. nevím, jak máš natočen panel (nebo zda lze vestavět navi pod úhlem k řidiči), kde je umístěn,  na některé navi prostě nevidíš,     co je na display.


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 16:07

  1. autonavigace se nebere do terénu
  2. v čínách je WinCE nebo Android, navigační SW tedy snadno updatovatelný
  3. ano
  4. možná...
  5. ...ale hlavně - vestavěná navigace vůbec není v úhlu pohledu! - nemůžeš sledovat provoz a zároveň kouknout na navigaci, podle mne by takto umístěné navigace měly být snad přímo zakázány - nechápu, proč telefonování někdo zakazuje a zabudovaná navigace dole na panelu mu nevadí

  • 0

#7 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 16:41

1.tak tak, zabudovaná navigace je od toho zabudovaná, abych ji nikam nenosil a čekala na mě v autě....

2. Tohle neumím posoudit a proto jsem se ptal na nějaké zkušenosti. S tím co píše Kire taky moc nevím... co to znamená? Že každý rok nainstaluji novou verzi? Nebo že na Android jsou nějaké free aktualizace?

3. Nemluvím o žádném krytu, ale odnímatelném čelním panelu...

4. ano, jak píše Kire, úhel není. Ale osobně mi to nijak nevadí, stejně na to pořád nekoukám, ale jen periférně sleduji když se blížím ke křižovatce. Navíc jsem to měl přes Maxi-dot do palubky a ještě to mluví jako standardní navigace


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#8 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 19:01

1. Přesně, proč by se taky autonavigace měla někam nosit, autorádio taky nikam nenosíš

2. Snadno updatovatelný SW je hlavně marketing, pokud nějaká novější verze na dané zařízení vůbec existuje, tak se většinou vyplatí koupit rovnou novější model, vyjde to levnějc než koupit nový SW a nový mapy

3. Tady bych řešení taky moc neviděl, i odnímatelný panel se dá sehnat

4. U pořádné zabudované navi na displej vidět vůbec nepotřebuješ, protože tě včas a pořádně naviguje pomocí hlasových instrukcí. Ztlumí si na to i rádio, takže žádný povel nepřeslechneš. Dlouhou dobu jsem jezdil s navigací v 1 DIN, takže vlastně obyčejné rádio s třířádkovým displejem. Na displeji bylo při navigování vidět akorát jméno ulice, očekávaný čas dojezdu a před křižovatkou malá šipka. Nicméně na displej jsem se vůbec nepotřeboval dívat, vše bylo naprosto jasné z hlasových povelů, a to i v tunelech. Sice taky dnes používám "přícucnou" navigaci, ale hlavně z finančních důvodů.


  • 0
MaFa

#9 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 30 leden 2014 - 19:11

a třeba nová verze Sygic umí invertovat obraz na sklo, čili blíže zorného pole řidiče. Mapové podklady co kvartál, a umí navigovat i v tunelu (to některé navi neumí spočítat). Já bych do zabudované nešel, ale proti gustu žádný dišputát. Hlasová navi u ní mi funguje přes BT z repro vozu s utlumením.


Tento příspěvek byl upraven od homole: 30 leden 2014 - 19:13

  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:23

4. U pořádné zabudované navi na displej vidět vůbec nepotřebuješ, protože tě včas a pořádně naviguje pomocí hlasových instrukcí. Ztlumí si na to i rádio, takže žádný povel nepřeslechneš. Dlouhou dobu jsem jezdil s navigací v 1 DIN, takže vlastně obyčejné rádio s třířádkovým displejem. Na displeji bylo při navigování vidět akorát jméno ulice, očekávaný čas dojezdu a před křižovatkou malá šipka. Nicméně na displej jsem se vůbec nepotřeboval dívat, vše bylo naprosto jasné z hlasových povelů, a to i v tunelech. Sice taky dnes používám "přícucnou" navigaci, ale hlavně z finančních důvodů.

Jezdím s navigací dost často. Docela jsem si zvykl podle ní kontrolovat rychlost jízdy a nastavovat tempomat. Souhlas, že na běžných křižovatkách stačí hlasové navigování. Na těch složitých ale rád mrknu, kudy z chobotnice ven. A často koukám i na ostrost zatáčky před sebou, pomáhá to nejet zbytečně pomalu a přitom bezpečně...


  • 1

#11 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 21:15

Když se tedy nikdo ze zkušenostmi se zabudovou navigací a jakýmsi odnímatelným panelem nechytil, tak co přenosné navi? Čtu na webu různých výrobců o aktvních stojáncích, které mají zabudované kabely...  s tímto máte někdo nějaké zkušenosti? Případně všeobecně, jaké používáte auto-navigace (nepotřebuji turistickou navigaci) a proč zrovna tuto? Či na co si dávat při nákupu pozor?

 

Díky všem za podněty....


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#12 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 22:26

Dle našeho sledování se připojuji k názoru, že vestavná navigace je úplně na ho..uby. Extra drahé, vcelku drahé aktualizace (i ty neoficiální) a musí se s tím do servisu, takže se jezdí podle zastaralých map. To je naše zkušenost z půjčenými auty s vestavnými navigacemi (ochota majitelů si to zaplatit, lenost si projít nabídku klasických navigací a především nevědomost).

Máme vyzkoušené přenosné navigace Garmin, TomTom, Becker, Sygic. U mne vítězí TomTom série Via. Co od navigace očekáváš, to dostaneš za málo peněz. Garmin sice umí turistické mapy (bývala to ta nejvyšší kategorie Garminu), ale nikdo to nepoužívá. Od toho jsou turistické navigace. Sygic jsem cca po roce vyhodila úplně pryč.


  • 0

#13 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 19:06

Na internetu jsem četl, že Tomtom má obecně problémy s nalezením signálu. Jak dlouho trvá tobě než se chytí? Když vyjíždíš pamatuje si poslední pozici? Taky momentálně hledám novou navigaci, ale nějak si nemůžu vybrat. Když je vychválená v testech, tak ji pak zase lidi hodně kritizují v recenzích, tak fakt nevím. Přijde mi, že se v testech trošku přeceňuje aktuálnost map. Já mám starší navigace z ALDI, a i podle 3 roky starých map se dá jezdit, a to se v německu určitě buduje víc než v Čechách. Pro mě osobně je hodně důležitá rychlost startu a výpočtu trasy. Samozřejmě taky snadný výběr cíle. Mě to někdy připadá, že naše navi používá nějakou jasnovidnost, protože mi nabízí to správné místo jako první, i když stejných míst existuje více. Asi si nějak pamatuje do jaký oblastí jezdím, nebo zohledňuje kde jsem.


  • 0
MaFa

#14 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 19:34

Já četl na internetu spoustu blábolů. Měl jsem v ruce spoustu typů TomTom navigací, nikdy jsem žádné extra problémy s nalezením signálu neviděl. Vlastním GO 930, keše a waypointy se tam dají snadno nahrávat jako POI přes plugin do Geogetu.

Jinak příbuzné jsem jako vánoční dárek vybral toto, je to přístroj ve své kategorii se skvělým poměrem cena/výkon ( viz nabídka EW). Měl jsem to pár dní na testování, jen jsem nezkoušel nahrávat ty body zájmu, má už to trošku jiný systém, než 930 (nezobrazí se jako externí disk).

Máte někdo zkušenost s nahráváním keší do těch novějších Tomtomů?


  • 0

P%C5%88ov.png


#15 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 21:11

S TomTom nikdy problémy nebyly. Za to se "super hyper extra nejlepším" Garminem se člověk domluvil po půl roce, že by se měl chovat jak normální navigace a ne si dělat co chce.

Na recenze bych se moc nedívala. Říkám to proto, že já jsem se dívala a moudrá jsem z toho určitě nebyla. Především proto, že každá recenze říkala něco jiného. Včetně těch zahraničních.

Jo a abych nezapomněla na jednu docela pro nás podstatnou věc a to je zadávání souřadnic. Většina navigací zvládne 1-2 formáty souřadnic (pokud to už nezměnili, ale myslím, že ne). Také proto jsme pořídili Beckera, který zvládá většinu možných formátů.


  • 0

#16 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 20:59

díky všem za odezvu, čekal jsem tedy více zkušeností a doporučení, ale i tak díky všem co napsali svůj názor. Neb mě manželka tlačila do toho co vlastně i vy, tak to skončilo nákupem "běžného" TomToma, holt si musím zvyknout na visící kabely :angry:


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 22:41

x

Tento příspěvek byl upraven od lubbez: 17 listopad 2017 - 23:56

  • 0

#18 Etheva

Etheva

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 13:29

Ahoj, vím trochu starší téma, ale zkusím to. :) Sháním navigaci do auta, protože jezdit podle mapy už mě nebaví. Chtěl bych něco, co je na čem se třeba dá kouknout případně na film nebo něco takovýho. Neporadil by někdo? :)


  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 14:26

 

Ahoj, vím trochu starší téma, ale zkusím to. :) Sháním navigaci do auta, protože jezdit podle mapy už mě nebaví. Chtěl bych něco, co je na čem se třeba dá kouknout případně na film nebo něco takovýho. Neporadil by někdo? :)

 

šmatlafoun, tablet?


  • 0

#20 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 14:27

Telefon, phablet, nebo tablet s androidem a kvalitni drzak? Jezdim s 6ti palcem telefonem a pohoda. Mam tam Locus na kesky, ktery umi i autonavigaci. Ale radsi jako navigaci do auta pouzivam google mapy - v Locusu si vyberu kesku a pak dam navigovat prave pres google mapy. Mam je rad, ze vcas mluvi a vidi kolony i nehody. Nove bude ted umet i razeni pruhu. Waze je vychytanejsi, takze bych take doporucil. No a pak klasika, muzes si nahrat placene navigace jako je TomTom. A filmy tam take prehrajes. 


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama