Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
351 odpovědí na toto téma

#321 Eva1215

Eva1215

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 8:13

Díky moc za odpovědi.


  • 0

#322 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 14:10

Tak se ptam znovu: co znamena ze ti mapy nepripadaji uplne idealni. Mapy Topo Pro jsou skutecne velmi dobre mapy. Snad jen ze je mas z roku 2011 ...

 

Tyto mapy maji vyhodu v tom, ze jejich kvalita je tak nejak rovnomerna po celem uzemi CR. OSM mapy jsou take velmi dobre, nekde mozna podrobnejsi a urcite aktualnejsi nez Topo 2011. Jejich nevyhoda spociva v tom, ze jsou mista, ktera jsou zmapovana mene. Kvalita mapy tedy neni konzistentni po cele plose CR. A dopredu se dost dobre neda dozvedet, ktere misto je zrovna s tim horsim mapovanim.

 

Ale ja pouzivam jak Garmini tak OSM mapy - nekde je lepsi ta, jinde zase ona.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#323 Jezerak

Jezerak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 13:28

Mám Oregon 450 a poté co jsem přehazoval několikrát mapy mi přestal komunikovat s podrobnými mapami, ať už z openmap nebo s původními Českem TOPO3 na microSD. Nevím zda je nějak poškozený SW, v Nastavení map jsou odpovídající mapy zapnuty,obnova továrního nastavení nepomohla. Nemáte nějakou moudrou radu, co by to mohlo být za chybu?


  • 0

#324 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 14:05

Co znamena "prestal komunikovat"? Co se stane, kdyz mapu nebudes mit na karte, ale v GPS? Klidne to vyzkousej na nejake male mape.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 březen 2018 - 14:05

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#325 Jezerak

Jezerak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 14:37

Dříve se mi začala podrobná mapa zobrazovat automaticky při zoomování z mapy Evropy, která je v Garminech standardně nahraná. Teď už ne.

 

Nevím kam přesně mapu přímo do zařízení nahrát.


  • 0

#326 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 14:47

Mapy (soubory *.img) maji byt v adresari \Garmin\.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#327 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 18:23

Častá chyba Oregonu, kdy nenačte mapy z SD karty je ta, že SD karta vypadne nebo povypadne. Ten plíšek když není v zajištěné poloze, ji nepřitiskne. Stává se to při výměně baterek. Nebude to tento případ, určitě jsi zkoušel kartu vyndat a dát zpátky. Přes kabel tam ty mapy vidíš? Nebo ve čtečce?

Omlouvám se za primitivní reakci, ale mě to několikrát pěkně vyděsilo, když jsem najednou neměl mapu a jen pár keší, protože i ty si dávám na SD kartu.

A mimochodem, pokud jsi měl mapu nahranou na kartě a tak jsi to koupil, tak ti na jiné kartě nepůjde. Je blokovaná na tu jednu kartu. Legální cestou je zajít do servisu s dokladem o koupi, nahrají ti ji zpátky. Nelegální způsob je si ji odemknout, nikoho nepoškodíš, protože koupenou ji máš.


  • 0

#328 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 19:29

Hm, ja mam kartu v GPS prelepenou izolepou :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#329 Jezerak

Jezerak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 8:43

Tak v přímo z GPS mapy chodí, ale nespustí se mi originál TOPO CZ co jsem koupil s navigací když ho z karty překopíruju do GPS. Kartu vidím když Navigaci připojím přes káblík k PC, takže vložená bude dobře. Řešením jsou OSM mapy, ale tam nejsou tak dobře zaneseny turistické stezky a cyklostezky:-(


  • 0

#330 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 8:53

Tak je to jasný, mapa koupená na kartě je blokovaná na tu konkrétní kartu, což je problém, když potřebuješ větší. V servisu by to měli udělat.


  • 0

#331 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 10:21

Řešením jsou OSM mapy, ale tam nejsou tak dobře zaneseny turistické stezky a cyklostezky:-(

 

Garmini mapy nejsou jiz desli dobu aktualizovane, takze i tam je problem.

 

U OSM map je otazka, zda jsou data v OSM a pokud ano, tak pak si vybrat neco, co je rozumne zpracovava. Turisticke a cyklo jsou celkem rozumne v teto mape (udajne ji autor zamysli hlavne na cyklo). Ale tam mi nevyhovuje TYP (tedy zobrazovani). Jiz dlouho se chystam na upravu, ale zatim mam jen pro me nejbolavejsi casti. Nicmene i tak ji obcas pouzivam.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 březen 2018 - 10:31

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#332 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 10:41

Narazil jsem na to, že OSM mapy od Holanďanů byly špatně generované, viděl jsem tam jen hlavní cesty a obce bodově. A to jsem si ji stahoval dvakrát, po roce a podruhé snad i nechal generovat.

Přitom v OSM na webu (různé turist. a cyklomapy, nakonec i turistická ze Seznamu) jsou data dobrá. Zřejmě chyba při generování Garminí mapy. Jedná se o Chorvatsko. Rozdíl Garminu proti telefonu - Adrake s paws mapami - je nebetyčný. Bohužel zkusit jestli by nešla přetypovat nemůžu, v tom se vůbec nevyznám. Teď tam nepojedu, tak mě to netrápí. Ale jestli se podobný problém v OSM nevyskytuje i v jiných oblastech.


  • 0

#333 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 10:56

paws vzhledu na garminich mapach dosahnout nejde, protoze TYP ma proti zobrazovani OSM hodne omezene moznosti. Ale jde se tomu nejak priblizovat, aby byly mapy pouzitelne a prehledne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#334 Anajbi

Anajbi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 13:15

Ahoj, mam Oregon450, uz neni nejnovejsi a obcas se sam vypne, ale po zapnuti bezi bez problemu dal. Uz se mi ale take stalo- vcera potreti, ze po opetovnem zapnuti z nej zmizely vsechny stahnute cache, waypointy i rucne zadane body. V pocitaci body i stazene soubory vidim, ale v GPS ne. V minulych pripadech se body za cas objevily samy, a ted se zrovna chystam na vylustene mysterky a nechce se mi je tam tukat znovu (je jich asi 70). Nevi nekdo co s tim a jaka by mohla byt pricina? A nechci ani domyslet situaci, kdyby se mi to stalo na dovolene v cizine bez pristupu na internet nebo pocitac.


  • 0

#335 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 15:59

Nenahravas to na SD kartu? Ta obcas "vypadava". Ja tu kartu s plechovym "suplickem" prelepil izolepou, aby se mi toto nestavalo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#336 Anajbi

Anajbi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 17:38

Na kartě mám jenom zahraniční mapy, i české mapy mám v paměti přístroje, docela se tomu divili v Garmin prodejně, ale přehrát zpět na kartu mi to nechteli.
  • 0

#337 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 19:57

Vzhledem k tomu ...a nechce se mi je tam ťukat znovu... jak dostáváš keše do GPS? Pokud tam finálky opravdu zadáváš ručně, tak můžeš překročit povolený počet Waypointů a/nebo souborů


  • 0

#338 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 20:06

Prave jsem chtel napsat totez, co rsc_cz. Garmin ma limit na pocet kesi, WP a pocet souboru, ktere umoznuje zpracovat. Tomu by mohlo odpovidat i to, ze pri pripojeni k pocitaci body i soubory vidis. Pokud neco z toho prekrocis, zbytek ignoruje. Problem je s tou definici zbytku. Skoro vzdycky mi to pripadalo, ze ignoruje to nove. Take pozor na to, kdy jsou v ruznych souborech stejne body. V tom pripade ty novejsi ignoruje. Logika Garminu je casto nepochopitelna.

 

Ja sice GPX nepouzivam, ale z doby, kdy jsme s medwynem ladili export do GPS, si pamatuju, ze casto bylo potreba soubory smazat, restartovat GPS a az pak tam ty soubory nahrat. (Uz je to davno, tak nevim, zda si to pamatuju presne.) Tak jestli to take neni tvuj pripad.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#339 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 20:39

O450 má limit 5000keší, ale jen 2000waypointů, a to včetně bodů, které si naklikáš ručně. A asi jen 200 souborů gpx.

Nejlepší je pomocí nějakého programu (znám jen Geoget) si vyexportovat vše v jednom GPX a to nahrát. A po změnách znovu. Tak budeš vidět vždy to aktuální a ne to, cos tam nahrála před rokem. Druhou možností je každá keš ve vlastním GPX, ale to se ti jich vejde jen 200. A waypointy? Můžeš exportovat jen ty, co potřebuješ, vynechat třeba parkoviště. Nebo je nenahrávat vůbec (stejně se na ně nedá navigovat pomocí menu Poklady) a dát si je jen jako POI. Jsou lidé, že všechno dávají jako POI, i keše, tam limit není. Ale tohle všechno přímým nahráváním ze stránek nejde udělat, popisuju Geoget!

Když jsem překročil počet keší, vše zdánlivě šlo. Jen byly potíže typu, že se třeba nedala přidat další stage (vyluštěné souřadnice v terénu - šlo to, ale táhlo to pořád na výchozí). Pomohl jsem si navigováním na souřadnice (coords).

A máš nejnovější firmware? Byl tam limit na 8000 znaků listingu, ten v novějším FW už není. Je trapné, když ti to uřízne konec, kde je vzoreček. Nový FW už léta nevyšel a už nevyjde, v tom posledním to ale je.


  • 0

#340 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 21:10

Jo, ja pouzivam jen POI. A musim opravit vseobecne pouzivane tvrzeni, ze tam neni zadny limit. Je, uz jsem na nej narazil. Neni vsak na celkovy pocet bodu, ale na pocet kategorii - celkem vsech vlastnich POI muze byt maximalne 126 kategorii (vcetne vnorenych). A jak je u Garminu zvykem, nic nerekne a proste neco ignoruje, pochopitelne podle sveho vyberu. Druhe omezeni POI je maximalni pocet vnoreni - mohou byt nejvyse 3 urovne. Hlubsi zanoreni opet tise ignoruje (ale do poctu kategorii pocita!). No, Garmin.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama