Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
351 odpovědí na toto téma

#141 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2013 - 23:18

No a jak to teda nastavit, když se dálnicím vyhnout chci? ;)
  • 0

#142 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2013 - 23:41

Garmin to z našeho pohledu má zpřeházené. Naše "dálnice" hledej pod výrazem "hlavní silnice" a naopak, pokud se chceš vyhnout "hlavním silnicím", tak v GPS zaškrtni "dálnice" ;)
  • 0

#143 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2013 - 23:54

pokud se chces vyhnout dalnicim, tak se vyhybej "placenym usekum". dalnice jsou u garmina nase silnice 2. tridy.
nebo rovnou pouzij cestinu kterou delal clovek a ne nejakej translator napr z http://opengtt.nomi.cz/releases/
jinak zdravim do pardubic, uz to nejakej patek bude co jsme se videli naposled :)
  • 0

#144 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 1:04

mikrom napsal/a:
jinak zdravim do pardubic, uz to nejakej patek bude co jsme se videli naposled :)

Taky zdravím :) asi málo jezdíš na eventy. :D
Dík za vysvětlení garminích pojmů. Je škoda, že i když "železo" O450/O550 je poměrně dobrý, tak spousta softwarových věcí je tak nějak nedotažených - a to nemyslím jen ten přihlouplý překlad.
Kam se třeba hrabou "Schránky s poklady" s odhozeným wayponty na PocketDrake LuďkaV... škoda, že tam nejde nainstalovat. ;)
  • 0

#145 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 8:32

GK_2010 napsal/a:
Ahoj,

taky vás O450 na silnici občas vede nesmyslnýma trasama?

Jestli to nebude tím, že máš zapnutý profil hledání pokladů a navigaci dáš připnout na silnici. To pak ta fialová čára místo vzduchem navádí i po chodnících.
Myslím, že stačí přepnout na profil autem. (nebo tak nějak, nemám ji teď u sebe)
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#146 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 10:33

GK_2010 napsal/a:
taky vás O450 na silnici občas vede nesmyslnýma trasama?

Smrk napsal/a:
Jo, místo po velké rovné silnici klidně kotáry přes mikrovesnice podél té velké silnice :-)


No ono to závisí aj od spôsobu výpočtu trasy. Najrýchlejšia trasa / najkratšia trasa.
Pri cestnom navigovaní nepoužívam najkratšiu trasu, pretože to potom vedie skratkami cez mikrovesnice a podľa nastavení môže aj napr. nezpevnené cesty.
Pri cestnom navigovaní používam nastavenia najrýchlejšej trasy, tak ma Oregon navedie autom vždy v pohode a samozrejme podľa iných nastavení, napr. platených alebo neplatených ciest (mýto).
  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#147 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:11

No, Oregon vás provede po pamětihodnostech širého okolí ať máte nastaveno co chcete. Cestou po široké státovce k Tauerntunelu mě neustále vypípával, že mám jet nějakejma lesníma cestama, přestože jsem měl nezpevněné zakázané, o 400m vlevo - a ty nebyly jistě ani nejkratší, ani nejrychlejší. V Itálii mi nejdřív tvrdil, že z Trenta je do Benátek nejrychlejší cesta přes Belluno, čímž mě protáhl stovkami serpentin v horách, kam se kombík skoro nevešel, a trvalo to 7 hodin, a pak mě několikrát svedl z hlavní do nějaké vesnice, abych se po okruhu přes náves vrátil na stejnou hlavní o výjezd dál. Samosebou ty hlavní byly v navigaci dáááávno a správně zakreslené. V český TOPO to dělá taky, ale krapet v menším. Ale kdykoli mě táhne někam z jasně větší cesty a já mu to nesežeru a jedu podle vlastního rozumu, udělám dobře. Problém podle mne bude v turistických mapách a jejich skládání z úseků. Stačí malá chybka a navigace si myslí, že na sebe dva úseky nenavazují, jako by tam stála zeď nebo co, a pak s tím neuděláte nic, dokud to místo neprojedete (a navigace je schopná i zatuhnout). Jindy zase má cesty evidentně rozdílné kvality popsané totožně nebo dokonce špatně průměrnou rychlostí, nebo u zoufalých okresek tento údaj úplně chybí a tak vám tam navigace spočte 90 za hodinu, a šup, rázem je nejrychlejší. Kdepak, navigovat se po silnici s Garminem turistem je na en óno. Jen že vás nezavede místo do Benátek do Belluna (i když...B) ).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#148 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:16

BellaUH: profily v Garminu jsou některé předdefinované, ale můžeš si tam cokoli změnit po svém, a cokoli změníš, to v profilu zůstane... profilem to není. To blbý navigování.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#149 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:20

Citecka napsal/a:
...
Kdepak, navigovat se po silnici s Garminem turistem je na en óno. Jen že vás nezavede místo do Benátek do Belluna (i když...B) ).


JJ, plne súhlasím so všetkým.
Samozrejme hlavne záleží na mapovom produkte.
Na geocaching a turistiku Topo mapy, na cesty Cestné mapy.
  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#150 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:27

No, znám případ, kdy se známí nechali v Plzni navigovat na Bory (koleje VŠ, ne vězení) a až daleko za Plzní zjistili, že jedou do Borů u Jihlavy. Nebo navigace na Kokořín, ulice vybraná náhodně, jenomže byla na druhé straně řeky a nebyl tam silniční most, takže cesta cca o 30 km delší. Ono je třeba používat nejdřív hlavu a pak navigaci.
  • 0

#151 GK_2010

GK_2010

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:37

Takže z toho všeho vyplívá, že turistické mapy ve spojení s navigováním v autě = o zábavu na celej den je postaráno... Řešení je tedy nahrát do O450 ještě mapy silniční a přepínat si podle toho, jestli jedu autem nebo caschuju? Bude to pak fungovat bez problémů a mohu se na ni spolehnout nebo se na to radši vyprdnout a koupi 2 navigace? Jednu do auta a jednu turistickou...
  • 0

#152 aproach1

aproach1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:54

GK_2010 napsal/a:
Takže z toho všeho vyplívá, že turistické mapy ve spojení s navigováním v autě = o zábavu na celej den je postaráno...

Řešení je tedy nahrát do O450 ještě mapy silniční a přepínat si podle toho, jestli jedu autem nebo caschuju? Bude to pak fungovat bez problémů a mohu se na ni spolehnout nebo se na to radši vyprdnout a koupi 2 navigace? Jednu do auta a jednu turistickou...

Mám O450 nahranou Topo + Silniční mapu. V jednom profilu nastavenou Topo, včetně různých nastavení, v profilu Silnice mám nastavenou silniční mapu zase s jiným nastavením a jenom přepínám profily. Funguje to bez problému. Akorát Garmin nemluví:). Při nějaké změně směru pouze pípne. Jinak naviguje super.
  • 0

#153 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 11:57

Nemyslim si, ze je jen turistickou navigaci. Mam velmi podobnou zkusenost i s autonavigaci. Z Krasne Hory do Prahy pres Milesov a u Orliku me navedl na lavku pro pesi ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#154 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 12:00

B je správně ;) Ale i tu navigaci do auta musíš kontrolovat - abys třeba nejel o 60 km delší cestu jen proto, že na místě budeš o 3 min dřív...
  • 0

#155 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 12:17

Nerikam, ze ji nemam kontrolovat. Ale neme me navadet oklikou a jeste cestou, ktera neexistuje. A tohle neni jediny pripad. Taky me navigovala po schodech ;) do zakazu vsezdu (jen proto, aby me tam otocila na namesiti a vyvedla tou samou cestou zpet, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#156 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 12:25

No, je známý případ, že šofér těžkého náklaďáku tak věřil navigaci, že zajel na rozblácenou polní cestu a tam se zahrabal. Ovšem to nemohl být šofér, ale rohatec. Snad vidí, kam jede. Stejně mu navigace nepomůže, když je most do 15 tun a on má 20. Nebo když přijde objížďka.
  • 0

#157 Berseg

Berseg

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 15:21

Co k tomu říct. Oregon je turistická navigace a proto nikdy nenahradí auto navigaci. Je třeba se s tím naučit žít. Předem vím kam jedu a trasu mám přibližně v hlavě (velké města, atd...). Garmin pomůže ve chvíli kdy nevím kudy kam a i tak je lepší zastavit a pořádně si oddálit zoom na mapě a podívat se kudy mě chce tahat. Co se týká řidiče kamiónu, jestli se nepletu tak existují i speciální navigace (mapy) pro tyto případy, kdy se počítá s výškou a váhou vozidla a podle toho navigace zvolí trasu.
  • 0

#158 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 21:47

Já myslím, že hodně záleží právě na zvoleném mapovém podkladu... Občas když někam jedu, kouknu se na návrh trasy na mapy.cz a pak do mapsource (Topo 2012 Pro). Trasy se občas výrazně liší a počítání času je taky nějaký divný. No a když si vynutím stejnou trasu (např. přes přidaný bod trasy), tak mi na 53 km dlouhé trase napíše mapsource dobu jízdy o 10 minut kratší, než mapy.cz...
  • 0

#159 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 20:47

Dnes jsem zapnul navi a nenašla mě žádnou keš, jen nějaká hláška, že to nenašlo nějakej "chrip". Když ji připojím k PC, ve složce Garmin-GPS jsou, nevím čím to je, nic jsem nepřenastavoval. Umí někdo poradit? Díky
  • 0

#160 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:12

S tím Chirpem teda nevím, ale když mě zmizely keše, tak pomohlo smazat veškeré .gpx, zapnout navigaci, vypnout navigaci a zpátky je tam nahrát.
  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama