Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
351 odpovědí na toto téma

#161 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:23

Chirp jsem použil jednou. Pokud nevíš co to je - je to štěnice, co vysílá souřadnice, musíš se k ní dostat na cca 10m. Garminí vychytávka, na kterou narazíš jen občas, na ničem jiném než na Garminech ji nechytíš. Takže hledání chirpu mám natrvalo vypnuté. Ale že by to nenašlo keše, když nenajde chirp? To je nějaká blbost. Jak už radil přede mnou, zkopíruj si do PC obsah celé složky GPX (v navigaci i na kartě), kompletně všechna ta GPX vymaž, navigaci zapni (pochopitelně tam nebude nic), připoj jí znova a všechno to tam nahraj zpátky.
  • 0

#162 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:30

Matně si pamatuju, že mi GPS při zapnutém hledání Chirpu, taky ňák blbla. Po vypnutí bylo vše v pohodě. Zapnutí a vypnutí je ve v menu v položce "schránky s poklady" úplně dole (mám GPSmap 62S) ale mělo by to být asi podobný i v jiných Garminech
  • 0

#163 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:43

Jo, to jsem zapoměl. Opravdu se zapínání chirpu schovává hluboko v menu. Nastavení -> Schr. s poklady -> Chirp searching. Mám Vypnuto. Ale že by to s tím nešlo? A jak by se tedy hledaly chirpovky? Pokud to neznáš, přečti si v Krumlově listing Chyť si Šemíka nebo v Budějovicích Popik. To jsou jediné dvě chirpovky v mém okolí, Šemíka nemám, protože pořád někde utíká.
  • 0

#164 droping

droping

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:50

Tak to jsem zvedava, jestli ti nekdo poradi, protoze mne se to stava pomerne bezne. Chirp mam zapnuty trvale, uz se mi to parkrat vyplatilo, ze by s tim blbla GPS me nikdy nenapadlo, priste vyzkousim vypnout.
  • 0

#165 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 6:24

Díky všem za rady, vypnul jsem chirp, vymazal a znovu nahrál keše a funguje to.;)
  • 0

#166 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 6:43

Zapnutej chirp vic zere baterky, takze bych doporucil ho zapinat jen kdyz je potrebq. Krome vyse zmineneho postupu jak Oregon znovu nacte kesky jeste funguje tvrdy reset-drzet levy horni roh displeje a navigaci zapnout. Nevyhoda je,ze se to dostane do tovarniho nastaveni a vse se musi nastavit znovu. Ale v lese je to jedina sance.
  • 0

#167 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 6:53

Ještě je jedna možnost, jak zajistit, aby keše byly dostupné i když GPX se nenačtou. Exportovat si je dvakrát, podruhé jako POI. V Geogetu je to jen spuštění druhého makra. Ocenil jsem to v Brně, kde jsem byl pár dní a nahrál jsem si špatně vygenerované GPX. Při pokusu o přečtení listingů se navigace kousla, ale přes POI jsem viděl všechno. Jen se keše v POI špatně hledají v menu, jinak je navigace na POI stejná a nemá ty známé limity. Mám tam v POI vše, včetně waypointů a nalezených.
  • 0

#168 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 7:08

MUSOVI napsal/a:
...vymazal a znovu nahrál keše a funguje to.;)

Tohle se řešilo nesčetněkrát. Stačí to gpx s kešema nahrávat na paměťovou kartu a když se náhodou nenačte, tak vyjmu kartu, zapnu GPS bez ní, vypnu, vrátím kartu a znovu zapnu...
Chirp mám stabilně vypnutej, protože keší kde se používá je jen pár.
  • 0

#169 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 7:55

Presne to s nahravanim na kartu je asi nejlepsi reseni pro tyhle pripady. Uz s emi taky stalo, ze ani ty hratky s vyndanim nepomohly, ale to je jeden pripad z tisice. Nejaky hard resety apod. mi prijdou jako zbytecnost. A chirp nemam a mam klid :D
  • 0

#170 radped

radped

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:22

Zdravím, co mi může způsobovat, že když jsem na odlovu, tak se po chvilce zastaví střelka směru??? Pomáhá jen když vypnu a opět zapnu, ale to mě už nějak přestává bavit. Máte někdo radu, jak tuto chybku odstranit? Díky
  • 0

#171 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 20:51

Ahoj, opět si jdu k moudřejším pro rozumy, protože to, co se mi začalo stavat poslední dobou, to už mi nejde do hlavy. Když jsem byl minule na výletě, potřeboval jsem v jeho průběhu vyměnit baterie. I stalo se, vše OK. Přijdu domů, otevřů záznam trasy a ... od doby výměny baterií je najednou měřená jiná nadmořská výška. Veškerý záznam jednoduše skočil o 160 m jinam a už tam zůstal. Říkal jsem si, že to byla asi nějaká nárazová chyba, ale dnes se mi to stalo zas. Absolutně mi to nejde do hlavy (jiné baterky se přeci =/= jinému chodu přístroje!) a tak nevím, jestli to spíš není vypnutím a zapnutím (neprobíhá v těchto chvílích nová kalibrace?), ale přiznávám, že mě to docela mrzí. Setkal se s tím už někdo? Budu rád za jakékoliv rady, případně odkaz, pokud se to tu už řešilo. Předem díky.
  • 0

#172 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 23:16

Kalibrace probíhá při zapnutí. Ale 160M je docela dost. Nebylo to před bouřkou? Neklesal rychle tlak? Ona se výška měří i GPS, ale nevím, kdy se upřednostní barometr a kdy GPS. Pro výšku je třeba dobrý signál a i tak se neměří tak přesně jako poloha. Pokud nejsi na rogallu a nechceš přistávat v husté mlze (nebo ve Smolensku), tak ti to nevadí. Geosetter dokáže přiřadit výšku podle reliéfu. Občas mi proti tracklogu výšky opravuje, ale je to o metry. Otázkou je, jak přesná jsou ta data. Nejlepší bude, když si na waymarkingu najdeš nějaký geodetický bod, nebo na nádraží bývají cedulky s nadmořskou výškou, a zkusíš to v terénu. Změřit, vypnout, zapnout...
  • 0

#173 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 7:33

Geosetter je dobrý typ, určitě ho vyzkouším. Jednalo se o zceal standardní turistiku bez velkých výkyvů (+ - do 200 výškových metrů) a sice bylo před deštěm, ale nijak dramatickým (krátká aprílová sprška). Asi zkusím zajet do Vršovicna nádraží, kde taková cedulka ještě je. Díky moc za rady, byl jsem z toho včera docela přešlý.
  • 0

#174 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 8:06

Běžně se mi stává při použití na kole, že trasa, začínající i končící v jednom místě má (s jedněmi baterkami) rozdíl třeba i 50 výškových metrů mezi nadmořskou výškou startu a cíle. Pokud mám čas, nechávám GPSku po spuštění chvilku ustálit ale i tak se dají rozdíly najít.
  • 0

#175 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 8:30

Vypnite si v menu autokalibráciu a pred výjazdom si zadávajte výšku manuálne. Robím to tak už roky a žiadne podobné problémy nemám. Na riadidlách bicykla mám cyklocomputer s tiež barometrickým výškomerom a môžem to porovnať. Rozdiely sú na úrovni 1 m.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#176 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 9:18

Hmm, to zní jednoduše a funkčně. Předpokládám správně, že po přeletu někam jinam (100 km +) je vhodné kalibraci provést ručně znova, aby se chytla na "místní podmínky"? Mnohokrát díky za vaše reakce, hned je mi veseleji.
  • 0

#177 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 9:44

Ano, takto svého Oregona na kole používám také a mám podobné výsledky, rozdíly v řádu metrů po celodenním výjezdu... Samozřejmě, že je nutné kalibrovat až v místě startu, těsně před zapnutím záznamu prošlé trasy... Kalibrovat doma, a záznam spustit až po nějaké té uběhnuté hodině + 100km úplně jinde, je v rámci požadované přesnosti jaksi k ničemu ;)
  • 0

#178 Rumc@js

Rumc@js

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2013 - 22:20

Ahoj, chtěl jsem se zeptat dá se v oregonu 450 vyměnit samopomocí vnitřní baterie? Neboť se mi zdá že bohužél GPS po nějaké době začíná rychle zapomínat čas bez vložených baterií a to se mi zdá jako chyba pokud má gps určit polohu podle správného GPS time satelitů Případně jaká by byla cena servisu jestli jste to někdo už řešili :) Druhá otázka by byla daly by se sehnat někde originální soubory co má mít v sobě gpska ? zdá se mi že některé soubory jsou v mé gpsce zbytečné jelikož jsou tam nahrány ještě od předchozího majtele ale nerad bych mazal něco co gps potřebuje k chodu. Díky za rady
  • 0

#179 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2013 - 22:33

Co se týká druhého dotazu, zkus si pročíst TOHLE
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#180 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 14:57

Kolegove, neporadil by mi nekdo jak udelat to aby se mi poznamka u keše, co si napíšu bud na GC.com do NOTE nebo v GG, tak aby se mi ukazovala i nekde u kese v navigaci?
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka