Přejít na obsah


Fotka

Stator (betatest)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1071 odpovědí na toto téma

#61 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 19:56

1. dost jsme diskutovali, jak vyhodnocovat nejzapadnejsi kes - napr s nejvyssi zapadni souradnici, nejvzdalenejsi od HC smerem na zapad, ... Kazdopadne se do modulu Numbers bude dost zasadne sahat.

v tom případě hlasuji pro největší západní souřadnici, nejvzdálenější je něco jiného...případně to rozdělit

2. Vsechny nalezy za sebou - nemas nastaveno oznaceni i podle SvetloTma a nechybi ti tam tag?

Světlotma mám vypnuto, tag není u žádné keše. Zkusmo jsem jednu keš zalogoval a nechal stáhnout found log do geogetu a už se v tabulce objevila. Takže asi opravdu záleží na tom found logu.


  • 0

#62 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:15

Tak další drobnost :)

U modulu DifficultyTerrain v TextBottom nefunguje proměnná %AllCount%. zatímco u ostatních křížových tabulek funguje. Samozřejmě to jde nahradit rovnou číslem 81 a jsou důležitější chyby na opravu, ale jen pro info.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#63 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:16

v tom případě hlasuji pro největší západní souřadnici, nejvzdálenější je něco jiného...případně to rozdělit

 

 

Vidíš, to jsem zrovna chtěl navrhnout - hlasovat...  ;)

 

Ale vážně. Asi udělám jak keš s největší západní souřadnicí, tak i nejvzdálenější směrem na západ. To první jako nejzápadnější keš uvádějí ostatní generátory (FindStatGen GSAKu, Project-GC i GCStatistic). Pro úplnost pak ale musím doplnit i keš s nejmenší západní souřadnicí. Aby nebyli diskriminováni uživatelé Statoru na Wrangelových ostrovech.  :D

 

To se nám ta číslíčka pěkně rozjíždějí...  :P  :P


  • 0

#64 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:38

Měl bych menší návrh na vylepšení. V některých případech, kdy zadávám delší text (např kousek vlastního HTML kódu), bych ocenil větší vstupní pole (např víceřádkové, nebo rozklikávací). Takto je to vcelku nepřehledné...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#65 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:42

Na to pouzivej spis vkladani html souboru. To policko je fakt jenom na kraticky texty. Navic je FORMULAR omezenej na nejakej pocet znaku (ale kdyz bys to nacvakala primo do ini, tak je to OK). Proste to ber pres soubory ;)


  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:42

No, me ta nejvetsi zapadni souradnice prijde divna... logicky bych ocekaval u nejzapadnejsi kese, ze je to nejvzdalenejsi kes smerem na zapad od mych domovskych souradnic. Ze to tak jine generatory nedelaji znaci jen jedno - ze jen Stator to bude delat dobre. ;)


  • 3

#67 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 21:21

(neoznačuju pořadovým číslem aby to někdo nebral jako pořadí důležitosti)

 

Arne1 našel 9248 keší (9252 nálezových logů)  - kde se tam to 9252 bere ?

) Chvíli to něco chroustá, vůbec není jasné co a jak je daleko, chybí okno co by zobrazovalo průběh. To co je ve Stator.log by se mohlo zobrazovat.

) Chtělo by to nějaký převodník, který by původní skript překuchal na nový.

) Nastavení expertního režimu se mi zdá že se nijak neprojevilo, v Config.ini je stále Beginner.

) Sekce [IgnoreCaches], okénko na zadávání je strašně malinké, co to je a proč tam tyto jsou ?

) Výběr témat mi napoprvé nějak nebyl jasný.

) Pro zkratky krajů v mapě bych raději používal nové SPZ, je to obecně známé a ty zkráceniny vypadají podivně.

) Nálezy podle směrů -  předpokládám, že těch 359 stupňů je nějaká fantazie, ta zmínka o challenge mi tam taky nějak nesedí 

) FTF tabulka zobrazuje jen nálezy v Česku


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 01 duben 2014 - 21:36

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#68 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 21:33

Na to pouzivej spis vkladani html souboru. To policko je fakt jenom na kraticky texty. Navic je FORMULAR omezenej na nejakej pocet znaku (ale kdyz bys to nacvakala primo do ini, tak je to OK). Proste to ber pres soubory ;)

 

To používám, ale na jednu větu mi to nepřijde zrovna praktický. Je mi jasné, že je tam nějaké omezení, ale pokud existuje nějaký způsob, jak to trochu zvětšit, bylo by to ideální (třeba doprovodné texty grafů přes html nevložím, a lítat šipkou na klávesnic zprava doleva, když chci opravit překlep, mě nebaví :) ), ale rozhodně to není nic závažného


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#69 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 21:36

A když už jsem píšu ty chybky, měl bych další :). Vysvětlivka (přímo v nastavovacím okně) u CmdTitle není přeložena, i když to teda nebrání pochopení významu ;)


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#70 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:00

) Nastavení expertního režimu se mi zdá že se nijak neprojevilo, v Config.ini je stále Beginner.

dal jsem disketku vedle toho a v ini je Expert, takze to asi facha


  • 0

#71 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:18

Ja si to s dovolenim ocisluju... Nevim, proc musis chytat na prvni moznou ;)

(neoznačuju pořadovým číslem aby to někdo nebral jako pořadí důležitosti)

 

1) Arne1 našel 9248 keší (9252 nálezových logů)  - kde se tam to 9252 bere ?

2) Chvíli to něco chroustá, vůbec není jasné co a jak je daleko, chybí okno co by zobrazovalo průběh. To co je ve Stator.log by se mohlo zobrazovat.

3) Chtělo by to nějaký převodník, který by původní skript překuchal na nový.

4) Nastavení expertního režimu se mi zdá že se nijak neprojevilo, v Config.ini je stále Beginner.

5) Sekce [IgnoreCaches], okénko na zadávání je strašně malinké, co to je a proč tam tyto jsou ?

6) Výběr témat mi napoprvé nějak nebyl jasný.

7) Pro zkratky krajů v mapě bych raději používal nové SPZ, je to obecně známé a ty zkráceniny vypadají podivně.

8) Nálezy podle směrů -  předpokládám, že těch 359 stupňů je nějaká fantazie, ta zmínka o challenge mi tam taky nějak nesedí 

9) FTF tabulka zobrazuje jen nálezy v Česku

1) To proste spocita vsechny logy, ktery mas v databazi. Takze tam asi mas nejakej navic ;)

2) Zadny okno nechybi, zobrazuje to prubeh normalne v okne GG. Pokud pouzivas Nahled, tak tam to logicky neuvidis - leda by sis soupnul okno statoru.

3) Jako myslis sablonu z ggstatu? Nezlob se, ale s tim se asi nikdo chtit delat nebude. Uz jenom proto, ze do sablony ggstatu si moh kdokoliv nacpat cokoliv. Akorat by to zpusobilo vic skody, nez uzitku. Naklikat si to zas neni tak tezky, ne? :)

4) Viz to, co pise mikrom - rezim si musis ulozit tou disketkou :)

5) Velky okno neni potreba - staci tam zadat GCkod. Pokud si k tomu chces neco pripisovat, tak muzes, ale psat tam romany mi prijde o nicem :) Nejdulezitejsi je tam ten GCkod.

6) Co ti nebylo jasny?

7) No, ja ti nevim, ale treba ja s tem SPZtkama mam celkem problemy. Zkraceniny sice mozna vypadaj divne, ale je z toho aspon hned jasnej kraj. A ver tomu nebo ne, ale predchazela tomu opravdu dlooouha diskuze.

8) Jaka fantazie? Na tohle existujou nejmin dve challenge - jedna kdesi v Praze, kde se jako ustred berou tvoje domaci souradnice, druha u Cihosti, kde se to bere ze stredu republiky.

9) tam to bude mozna zpusobeny tim sloupcem pro okres. Zkus ho dat pryc.


  • 0

#72 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:25

) Arne1 našel 9248 keší (9252 nálezových logů) - kde se tam to 9252 bere ?

Mělo by to být přesně, jak je napsáno - v databázi máš 9248 nalezených keší, ale celkový počet Found it logů (nebo jejich ekvivalentů) je 9252. U 4 keší bys měl mít dva logy. Zkus to prosím zkontrolovat v databázi. Díky...
 

) Chvíli to něco chroustá, vůbec není jasné co a jak je daleko, chybí okno co by zobrazovalo průběh. To co je ve Stator.log by se mohlo zobrazovat.

Okno s průběhem existuje, ale je jaksi upozaděno za formulářem. Přiznám se, že nevím, jestli se to dá nějak v GG ovlivnit. Počkej na reakci Gorda nebo HaLuMy.
 

) Chtělo by to nějaký převodník, který by původní skript překuchal na nový.

Převodník čeho? Myslíš, aby nějaký strojový algoritmus předělal nějaký skript s výstupem statistiky automaticky na modul Statoru? To bys byl hodně náruživej čtenář sci-fi... :P 
 

) Nastavení expertního režimu se mi zdá že se nijak neprojevilo, v Config.ini je stále Beginner.

Režim se ukládá v rámci každého profilu tím tlačítkem s disketkou vedle volby režimu.
 

) Sekce [IgnoreCaches], okénko na zadávání je strašně malinké, co to je a proč tam tyto jsou ?

Jde o seznam keší ignorovaných při výpočtech vzdáleností, azimutů směrů a směrových čísel v Numbers. Zvětšit ho můžeme snadno...
 

) Výběr témat mi napoprvé nějak nebyl jasný.

Je to udělaný trochu drsně z důvodu, že změna tématu přepíše uživatelovo nastavení barev. Pokud zkušenosti ukáží, dá se logika asi nějak zjednodušit...
 

) Pro zkratky krajů v mapě bych raději používal nové SPZ, je to obecně známé a ty zkráceniny vypadají podivně.

Uvidíme, na to zatím nemám názor. Tedy názor mám, že v mapách asi nastane hodně změn... :P 
 

) Nálezy podle směrů -  předpokládám, že těch 359 stupňů je nějaká fantazie, ta zmínka o challenge mi tam taky nějak nesedí

Pokud nebudeme mluvit o nadpisu, tak existují tři moduly: FindsByDirection, FindsByBearing a FindsByBearingChallenge. První je obdoba kompasových směrů z GgStatu. Druhý je zobecněná varianta, kde lze nastavit počet sektorů, ve kterých se vyhodnocují nálezy. Navíc lze alternativně zobrazovat počet nálezů v sektoru nebo průměrnou vzdálenost nalezených keší v sektoru. Poslední je nový graf, který vyhodnocuje vylovené sektory od HC pěkně po jednotlivých stupních, tedy 360 sektorů...
 

) FTF tabulka zobrazuje jen nálezy v Česku

To se mi trochu nezdá. Prověřím...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 02 duben 2014 - 7:15

  • 0

#73 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:27

Hele, musíme se domlouvat na odpovědi. Ať to nemáme všechno 2x... ;)

 

P.S.

Pro Gorda opravuji: 2 x  :P


  • 0

#74 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:28

Copak to jde, kdyz nekdo nereaguje na icq? :D


  • 0

#75 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:41

Bylo by možné nějakým způsobem v tabulce označit určité řádky tučně (konkrétně FTF) jako u GGStatu?


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#76 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:42

Ale to vis, ze bylo :)


  • 0

#77 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:42


7) No, ja ti nevim, ale treba ja s tem SPZtkama mam celkem problemy. Zkraceniny sice mozna vypadaj divne, ale je z toho aspon hned jasnej kraj. A ver tomu nebo ne, ale predchazela tomu opravdu dlooouha diskuze.

 

9) tam to bude mozna zpusobeny tim sloupcem pro okres. Zkus ho dat pryc.

 

7) A nemůže tam být celý název? Prostor by na to snad byl.

 

9) Ano odstranění sloupce CZ okres pomůže, ale potom se tam už umístění nezobrazí. :( Není nějaký univerzální TAG pro umístění?


Tento příspěvek byl upraven od Stepan_M: 01 duben 2014 - 22:45

  • 0

#78 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:44

Celej nazev by nekdy byl moc dlouhej (MS kraj) a nevypadalo by to zrovna nejlip ;)

 

Jestlize odstraneni pomuze, tak uz vime, kde hledat :) Ja xTF mimo hranice nemam, takze jsem to pri testovani nemohla poznat :)


  • 0

#79 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 6:46

Arne1: snad vse uz bylo zodpovezeno krom polozky ) (vysvetleni pro ty, kterym ta samotna uzaviraci zavorka nic nerika - jedna se Busy Dialog, ale Arne1 se obava, ze cislovani seznamu by bylo matouci, tak snad je mu to jasne i bez vysvetleni). Busy dialog je pochopitelne pouzivan. Ovsem pokud spoustis pomoci tlacitka Ulozit+nahled, pak je skryto za zobrazenym formularem. Neni zadna moznost jak poradi oken zmenit, vzdy bude formular nahore. jedine jej skryt. Ovsem jde o verzi Beta, kde se prodpoklada vyskyt chyb. V pripade, ze Stator skonci nejakou chybou a bude skryty jeho hlavni formular, nezbyde ti zrejme nic jineho nez odpalit cely GG tvrde ze spravce aplikaci. To mi stastne nepripada. Proto jsem se s tim nijak dal nezabyval. Nepredpokladam, ze by spousteni pres toto tlacitko bylo nejak caste. Jakmile si uzivatel statistiku doladi, bude klikat na ikonku v toolbaru a bude mit normalni postup zpracovani. 

 

Tucne radky v tabulce: jde o pouziti univerzalni tabulky, nevim jak definovat radky, ktere maji byt ztucneny. A obavam se, ze pokud by se neco takoveho implementovalo, nebylo by to zase moc jasne uzivateli. Resenim by bylo udelat samostatny modul pro FTF, coz mi pripadalo zbytecne.

 

FTF vazane na sloupec s okresem: to je podobne jako predchozi pripad. Ten sloupec s okresem je petulinky iniciativa a znamena do jednoho vyberu kombinaci 2 tagu. Univerzalni tabulka predpoklada vyber kesi, ktere maji oba tagy. Jsou 3 reseni:

  1. nepouzivat slouec s okresem (obecneji volitelne nastavovany tag)

  2. specialni modul na FTF

  3. naucit univerzalni tabulku LEFT JOIN a upravit uzivatelske rozhrani tak, aby toto slo zadat. To se vam asi bude libit nejvic, ale obecne sestavovani SQL podle toho, co a jak si naklika uzivatel (ktereho fakt mohou napadnout naproste silenosti) je celkem nesnadna uloha


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#80 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:17

A co jeste reseni tabulka co ma jeden tag a ostatni se jenom zobrazuji? Tu kombinaci dvou tagu asi moc lidi potrebovat nebude, nicmene je dobre mit oboje tabulky - jak jednotagovou tak dvoutagovou.

GgStat se jenom podiva, jestli je v tagu retezec FTF, to by snad mohl zvladnout i stator.

Zajimavy je, ze Divider vytvari pro okresy tagy pro kazdy stat zvlast, proc tohle nejde i pro mestske casti. Asi nejakej renonc :D


  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama