Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Skupiny uživatelů - Moderators a podobné

gc.cz pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
156 odpovědí na toto téma

#21 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 10:50

jj, na to jsem právě koukal, kdo má jaké sekce, v garminu atd se toho moc nesemele. Jak říkám, ono je spíš špatně, že je tu jen jeden aktivní mod. Já si třeba na nějaký nahlašování ani nevzpomněl, protože jsem ho nikdy nepoužil a takových lidí bude mraky a pak to právě stojí na tom, že je více moderátorů a každý si všimne něčeho jiného. 


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#22 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 10:53

Ze zacatku to nahlasovani celkem fungovalo, i kdyz nekteri to pouzivali mozna az prilis. Ale pak je to asi nejak prestali bevit, nebo nevim, co se stalo. A opravdu nemam cas prolejzat vsechny fora. AJFA ma sice taky vsechno, ale naposledy tu byl pred mesicem...

 

ssva: Jo, to mas pravdu. Na jedno takovy forum, kde jsou lidi slusny, chodim celkem pravidelne. A nikdo tam nerekne ani popel, kdyz mu moderator vyhubuje. Tady jsou lidi holt zvykly na bezvladi...


  • 2

#23 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 11:06

...A nikdo tam nerekne ani popel, kdyz mu moderator vyhubuje. Tady jsou lidi holt zvykly na bezvladi...

Si taky sjednej pořádek...žádný moc velký vybavování a slušný domlouvání, to na voražený vlčáky už moc neplatí...pár facek,  kopanec špičkou kanady a je klid...

Dej na mou radu, možná se ti to bude hodit i jinde v životě... :)


Tento příspěvek byl upraven od ssva: 09 únor 2014 - 11:10

  • 1
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#24 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 11:07

Jo, to jsem udelala ve Vyzvach. A vidis, jak to dopadlo?


  • 0

#25 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 11:31

Jo, to jsem udelala ve Vyzvach. A vidis, jak to dopadlo?

To víš, vlčákům v zaplivané hospodě se taky nebude líbit když je budeš furt podmetat...hold musíš být tvrdá a vydržet... :)


  • 1
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#26 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:14

A presto je to spatne, ze prej jsem moc zla :( Zla, oskliva moderatorka, co se ve svoji funkci vyziva... :(

S tím souhlasím :-D
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:16

No nevím, nic proti ale mě osobně přijde snaha "moderovat" jakékoli fórum jako nejen zbytečná ale i marná. Je to jako v hospodě, kde taky nikdo nebude nadšenej z toho, když do diskuze bude někdo neustále vstupovat a snažit se koordinovat to, jak a o čem se má nebo nemá diskutovat. Stejně si bude každej kecat o čem chce. Drze si dovolím tvrdit, že vím o čem mluvím, protože s tím mám mnohaletou praxi.

 

P.S. - Samozřejmě kromě vyslovených excesů, jako jsou hodně vulgární urážky a nebo komerční snahy.


  • 12
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:21

Principipelně mi toto "moderování" připomíná dobu za totality kdy se lidé za projev svého názoru zavírali do dolů a kriminálu. A tady na tomto fóru je to hlavně proto aby si kdosi mohl cpát reklamu do hezkého prostředí.
  • -3

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#29 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:23

A presto je to spatne, ze prej jsem moc zla :( Zla, oskliva moderatorka, co se ve svoji funkci vyziva... :(

 

 

petulinka1

 

Asi to bude OT, ale nedá mo to. Takže malý rozbor:

 

  • zlá - levá ruka ďábla? Už z této definice je jakákoliv dobrota nemožná
  • ošklivá - podle avataru bych s tím nesouhlasil, i když tenhle vypadá, že původně pochází spíše z nějakého díla, které by mělo být mladším ročníkům nepřístupné (strýček google k němu našel i jméno ;) )
  • moderátorka - prostě fuknce, u té záleží, jak jí dotyčný uchopí (takový moderátor v JE Temelín je veskrze pozitivní věc ;) )
  • co se ve svoji funkci vyžívá - spojení levá ruka ďábla a avatar se sestřičkou... s tím se dá jen souhlasit. Kdyby se v tom ďábel (a jeho přisluhovači) nevyžívali, tak to přeci nedělají (vždycky můžou přejít na druhou stranu). A pracovníci ve zdravotnictví je přeci něco podobného - chtějí po chudácích pacientech regulační poplatky a pak do nich s radostí zabodávají různé předměty  :(

 

 

 PS: z toho "rozboru" to tak možná nevypadá, ale práce moderátorů si vážím (i když možná jsou ty zásahy občas zbytečně přísné. Diskuse se prostě vyvine nějakým jiným směrem než je nadpis úvodního příspěvku, ale to mi v mezilidské komunikaci přijde jako naprosto přirozená věc (čímž myslím věci jako je ona rakouská keš na oploceném pozemku a ne ta vlákna, která se změní v hromadu urážek)) a dělat bych jí nechtěl - vždycky se najde někdo, kdo na moderátora bude nadávat a ti co jsou spokojení se obvykle neozívají


  • 1

#30 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:24

Jenže toto moderování má opačný efekt,lidi sem chodí méně.
  • 5

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#31 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:24

No nevím, nic proti ale mě osobně přijde snaha "moderovat" jakékoli fórum jako nejen zbytečná ale i marná. Je to jako v hospodě, kde taky nikdo nebude nadšenej z toho, když do diskuze bude někdo neustále vstupovat a snažit se koordinovat to, jak a o čem se má nebo nemá diskutovat. Stejně si bude každej kecat o čem chce. Drze si dovolím tvrdit, že vím o čem mluvím, protože s tím mám mnohaletou praxi.

 

P.S. - Samozřejmě kromě vyslovených excesů, jako jsou hodně vulgární urážky a nebo komerční snahy.

Přesně tak, moderátor má být ten, který hlídá vysloveně "špatné" příspěvky - nedělá policajta tam, kde se mu pozdá, že je to přes čáru. 


  • 2
:)

#32 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:26

Zalozka Fora -> uplne dole Tým moderátorů - odkaz doplnen

Kodex nemame. A nevim, k cemu by tu taky byl, kdyz moraklu nemaj ani NEKTERI uzivatele.

Co konkretne se ti nelibi?

Co konkrétně? No, mimo jiný to, že o tom co je a co není správný rozhoduješ právě ty - nikdy jsem si nemyslel, že někdo má právo a schopnosti na to rozhodnout za někoho jiného co je a co už není offtopic. Často jsou právě ty offtopic věci kořením fóra a diskuze. 

 

A k čemu je kodex? Třeba k tomu, že se podle něj bude moderátor či jakákoliv vyšší moc řídit.


  • 2
:)

#33 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:38

Co konkrétně? No, mimo jiný to, že o tom co je a co není správný rozhoduješ právě ty - nikdy jsem si nemyslel, že někdo má právo a schopnosti na to rozhodnout za někoho jiného co je a co už není offtopic. Často jsou právě ty offtopic věci kořením fóra a diskuze.

A k čemu je kodex? Třeba k tomu, že se podle něj bude moderátor či jakákoliv vyšší moc řídit.

HOWGH!
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#34 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:42

Sepis mi rozumnej kodex a ja se s nim budu ridit v pripade, ze se lidi tady budou ridit pravidlama.
  • 0

#35 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 12:54

no, nic proti, ale často tu někdo založí topic třeba "půjde někdo ven?"..a za pár hodin je z toho topic na 5stránek o tom, že keš nemá být podle pravidel v zemi, nikdo ven stejně nejde (což bylo smyslem tématu), pak sem zakladatel vleze a jen WTF?!.. na tomhle foru se opravdu moc mluví a málo hulí, pardon, loví. A nemyslim si to jen já.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 09 únor 2014 - 12:55

  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#36 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:11

Sepis mi rozumnej kodex a ja se s nim budu ridit v pripade, ze se lidi tady budou ridit pravidlama.

Když to asi není můj job. Očekával bych, že moderátor nebude skákat jako čertík z krabičky a pokud to provede, tak si to aspoň uvědomí.


  • 3
:)

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:12

Sepis mi rozumnej kodex a ja se s nim budu ridit v pripade, ze se lidi tady budou ridit pravidlama.

Když se lidi nebudou řídit pravidly, tak se moderátoři nemusí řídit kodexem? To bude asi nějaké nepochopení...


  • 5

#38 pokorka

pokorka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:30

Sepis mi rozumnej kodex a ja se s nim budu ridit v pripade, ze se lidi tady budou ridit pravidlama.

 

Myslím si, že když moderátor reaguje stejně, jako ti kterým uděluje varování a banány.. Tak to sice vede k tomu, že "přežije ve skupině vlčáků", ale rozhodně to nevede k pozvednutí úrovně fóra ani diskutujících :unsure:


  • 1

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:34

No nevím, nic proti ale mě osobně přijde snaha "moderovat" jakékoli fórum jako nejen zbytečná ale i marná. Je to jako v hospodě, kde taky nikdo nebude nadšenej z toho, když do diskuze bude někdo neustále vstupovat a snažit se koordinovat to, jak a o čem se má nebo nemá diskutovat. Stejně si bude každej kecat o čem chce. Drze si dovolím tvrdit, že vím o čem mluvím, protože s tím mám mnohaletou praxi.

 

P.S. - Samozřejmě kromě vyslovených excesů, jako jsou hodně vulgární urážky a nebo komerční snahy.

Fórum není hospoda. Proto má fórum možnost zakládat různá témata, aby každý diskutoval v odpovídajícím tématu a nez**íral jiná. 

 

Co konkrétně? No, mimo jiný to, že o tom co je a co není správný rozhoduješ právě ty - nikdy jsem si nemyslel, že někdo má právo a schopnosti na to rozhodnout za někoho jiného co je a co už není offtopic. Často jsou právě ty offtopic věci kořením fóra a diskuze. 

 

A k čemu je kodex? Třeba k tomu, že se podle něj bude moderátor či jakákoliv vyšší moc řídit.

O tom co je správné rozhoduje provozovatel prostřednictvím pravidel, která mimo jiné říkají, že ot správné není a že má být založeno vlastní vlákno. Moderátor má právo rozhodnout o tom co je offtopic z definice. Zatím jsem si nikdy nevšiml, že by byl někdo schopný zdůvodnit, že jeho příspěvek byl jako offtopic označen neoprávněně. Místo toho tu jsou jen ublížené nářky těch které si někdo dovolil upozornit na porušení pravidel.

 

Principipelně mi toto "moderování" připomíná dobu za totality kdy se lidé za projev svého názoru zavírali do dolů a kriminálu. A tady na tomto fóru je to hlavně proto aby si kdosi mohl cpát reklamu do hezkého prostředí.

Oblíbené nesmysly o totalitě které popírá už existence tohoto vlákna. Nikdo ti nebrání projevit názor když ho nebudeš cpát do tématu kam nepatří a založíš si vlastní.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:36

Co konkrétně? No, mimo jiný to, že o tom co je a co není správný rozhoduješ právě ty - nikdy jsem si nemyslel, že někdo má právo a schopnosti na to rozhodnout za někoho jiného co je a co už není offtopic. Často jsou právě ty offtopic věci kořením fóra a diskuze. 

 

A k čemu je kodex? Třeba k tomu, že se podle něj bude moderátor či jakákoliv vyšší moc řídit.

Offtopic podle mě taky nejde úplně generalizovat. Jsou vyloženě kecací vlákna, ale jsou i vlákna, která se snaží mít nějakou informační hodnotu a tam by se podle mě mělo téma dodržovat... někde rámcově, někde ( např. u konkrétních jasně ohraničených dotazů) klidně i přísněji. Mimojiné se pak blbě cokoliv zpětně hledá, když je vlákno plné odboček kdovíkam.

 

Problém je, že na jasné hranici, co je ok a co už ne, se nikdy všichni neshodnou, a moderátor to rozhodnutí prostě udělat musí ... a právo na to má, s tím se smiř, od toho ta funkce na fóru je.

Mělo by se to samozřejmě dělat rozumně, ale někdy si to zkus. Když se moderuje málo, stěžují si všichni, že je tu žumpa, když moc, tak že je tu totalita a teď si vyber  :)


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:gc.cz, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama