Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Skupiny uživatelů - Moderators a podobné

gc.cz pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
156 odpovědí na toto téma

#61 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:22

Moment, jsme tady na diskuzním fóru, ne? Chtěl jsem hlavně rozvést diskuzi - nečekal jsem, že mi bude ze strany "představených" nadáváno a budu posílán do prdele. Chápu že to je řehole, neodmítám moderování (naopak jsem pro moderaci) - nicméně, taky chápu moderování jako kontrolní a ne policajtskej mechanismus.

Moderátor by dle mě měl být Revizor (tj. kontrola ano, moderace ano, blokace sakra výjimečně - to se naštěstí dodržuje, vyhrožování NIKDY, odstup VŽDY) a ne policajt a samosoudce.

Teď budu offtopic, myslíš, že se chováš správně, když nazýváš členy fóra pseudoprudičema? Kdybych chtěl pseudoprudit, tak se tomu věnuju víc času a zapleveluju jiná a jiá fóra blbostma a stížnostma - já si vytvořill speciální vlákno a to nikoliv na prudění.

Konkrétní příklad dohledávat nebudu, neb na to nemám chuť - přišel jsem diskutovat, ne fízlovat.

Nikdo tě do pr... neposlal a nauč se číst. Když si totiž přečteš Pepův příspěvěk pořádně zjistíš, že po tobě chce konkrétní návrhy a příklady. Ty je nechceš / nemůžeš poskytnout a jen dál meleš dokola to samé. Tedy prudíš. I když opět rozumím tomu, že je pro tebe jednodušší požadovat práci po jiných, než sám vytvořit konstruktivní návrh (když už cítíš takovou potřebu kodexu).


  • 2

#62 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:37

Moment, jsme tady na diskuzním fóru, ne? Chtěl jsem hlavně rozvést diskuzi - nečekal jsem, že mi bude ze strany "představených" nadáváno a budu posílán do prdele. Chápu že to je řehole, neodmítám moderování (naopak jsem pro moderaci) - nicméně, taky chápu moderování jako kontrolní a ne policajtskej mechanismus.

Moderátor by dle mě měl být Revizor (tj. kontrola ano, moderace ano, blokace sakra výjimečně - to se naštěstí dodržuje, vyhrožování NIKDY, odstup VŽDY) a ne policajt a samosoudce.

Teď budu offtopic, myslíš, že se chováš správně, když nazýváš členy fóra pseudoprudičema? Kdybych chtěl pseudoprudit, tak se tomu věnuju víc času a zapleveluju jiná a jiá fóra blbostma a stížnostma - já si vytvořill speciální vlákno a to nikoliv na prudění.

Konkrétní příklad dohledávat nebudu, neb na to nemám chuť - přišel jsem diskutovat, ne fízlovat.

 

Vážený, nikdo tě nikam neposlal, tak si laskavě podobné osočování odpusť. Na jednu stranu vznášíš připomínky a požadavky a když si požádán, abys to v rámci diskuze konkretizoval, tak se ti nechce a nemáš čas. A když se s tebou moderátor snažil diskutovat, tak ses do něj začal navážet v očekávání čistě formálního přístupu. To je podle tebe diskuze? Jak to mám podle tebe nazvat? Nejde o to, jestli si založíš speciální vlákno, ale o to jakým způsobem se vyjadřuješ. A jestli vymlouváš na fízlování... jako sorry, ale stěžovat si na nesprávný postup moderátorů a nechtít sdělit kde konkrétně se to stalo s tím že by to bylo fízlování? To je nepovedený i jako žert.

 

No, první reakce je opět přesně moderátorská.

První reakce byla ve stylu tvých odpovědí abys viděl, jak by to vypadalo, kdyby se moderátor začal chovat jako reaguješ na jeho dotazy.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#63 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:43

Nikdo tě do pr... neposlal a nauč se číst. Když si totiž přečteš Pepův příspěvěk pořádně zjistíš, že po tobě chce konkrétní návrhy a příklady. Ty je nechceš / nemůžeš poskytnout a jen dál meleš dokola to samé. Tedy prudíš. I když opět rozumím tomu, že je pro tebe jednodušší požadovat práci po jiných, než sám vytvořit konstruktivní návrh (když už cítíš takovou potřebu kodexu).

Číst umím, přečetl jsem si ho pořádně a právě z toho jsem usoudil, že jsem byl poslán k šipku. 

 

Nicméně dobře, možná došlo k nepochopení. Ano, je pro mě jednodušší požadovat práci pro jiných, své práce mám dost a raději řídím, než abych otrockou práci (což moderování i správa tohoto fóra bezpochyby je a týhle práce si každopádně vážím - přehození původního fóra na tohle a to, že to funguje se podle mě rovná zázraku a za tohle je Pepa sakra frajer, to muselo zabrat neskutečně čau a energie) prováděl.

 

Kodex nebude potřeba v případě, že se moderátoři i admini budou chovat jako advokáti a ne jako exekutoři (z hlediska exekuce práva).


  • 0
:)

#64 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:46

Vážený, nikdo tě nikam neposlal, tak si laskavě podobné osočování odpusť. Na jednu stranu vznášíš připomínky a požadavky a když si požádán, abys to v rámci diskuze konkretizoval, tak se ti nechce a nemáš čas. A když se s tebou moderátor snažil diskutovat, tak ses do něj začal navážet v očekávání čistě formálního přístupu. To je podle tebe diskuze? Jak to mám podle tebe nazvat? Nejde o to, jestli si založíš speciální vlákno, ale o to jakým způsobem se vyjadřuješ. A jestli vymlouváš na fízlování... jako sorry, ale stěžovat si na nesprávný postup moderátorů a nechtít sdělit kde konkrétně se to stalo s tím že by to bylo fízlování? To je nepovedený i jako žert.

 

První reakce byla ve stylu tvých odpovědí abys viděl, jak by to vypadalo, kdyby se moderátor začal chovat jako reaguješ na jeho dotazy.

Ad 1 odstavec) Omlouvám se, zřejmě jsem tvoji reakci pochopil špatně.

 

Ad 2 odstavec) Jsi ve skupině "Speakers of Moderators. :) Nikoli, tohle ne nepravda, snažím se stále o konstruktivní diskuzi. Nechci a nehodlám vytvářet kodex moderátorů, podle mě (zmiňovals to výš) stačí pravidla, jen i na ty se musí pohlížet jako "guide" ne jako mantru.


  • 0
:)

#65 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 21:08

Číst umím, přečetl jsem si ho pořádně a právě z toho jsem usoudil, že jsem byl poslán k šipku. 

 

Nicméně dobře, možná došlo k nepochopení. Ano, je pro mě jednodušší požadovat práci pro jiných, své práce mám dost a raději řídím, než abych otrockou práci (což moderování i správa tohoto fóra bezpochyby je a týhle práce si každopádně vážím - přehození původního fóra na tohle a to, že to funguje se podle mě rovná zázraku a za tohle je Pepa sakra frajer, to muselo zabrat neskutečně čau a energie) prováděl.

 

Kodex nebude potřeba v případě, že se moderátoři i admini budou chovat jako advokáti a ne jako exekutoři (z hlediska exekuce práva).

Čtyři stránky se tady moderátoři snaží diskutovat k tvému tématu a byl si poslán k šípku? To má být další vtip?

 

Nikdo po tobě nechce abys moderoval, ale přijít s požadavkem na kodex a pak v rámci diskuze odmítnout sdělit svůj návrh s tím že to není tvoje práce a že to čekáš od moderátora. Zdá se mi že sám nevíš, jestli diskutuješ nebo jen vznášíš požadavky.

 

Moderátor je moderátor, to nemá s advokátstvím nic společného.

 

Ad 1 odstavec) Omlouvám se, zřejmě jsem tvoji reakci pochopil špatně.

 

Ad 2 odstavec) Jsi ve skupině "Speakers of Moderators. :) Nikoli, tohle ne nepravda, snažím se stále o konstruktivní diskuzi. Nechci a nehodlám vytvářet kodex moderátorů, podle mě (zmiňovals to výš) stačí pravidla, jen i na ty se musí pohlížet jako "guide" ne jako mantru.

 

Naprostou většinu porušení pravidel, která nepřekročí rozumnou mez nebo diskuzi prospějí nikdo nijak neřeší a nepostihuje a u odklonů které nemají s původním tématem nic společného jde v první řadě o upozornění na založení vlastního vlákna. O žádné striktní vynucování pravidel tady nejde. Kdyby to tu fungovalo jak se tu někteří snaží vzbudit dojem, tak není problém konkrétní příklad najít, protože ho najdeš náhodným výběrem nejdýl na druhý pokus. Takže co se tu vlastně řeší?


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#66 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 21:10

Tak ja k tomu reknu asi tohle. Momentalne mam skore 179 zelenejch, v tom jen asi 3 jednotlivy cerveny palce. Varovani jsem dostal jednou, bylo to tak na hrane sam bych ho za to nedal, ale nakonec proc ne, rozhodne uplne bezduvodny nebylo. Nemyslim si ze bych cimkoliv co jsem tu kdy napsal byl nekomu nejak zasadne na obtiz, ani z pohledu uzivatelu, ani z pohledu moderatoru (kdyztam me prosim opravte, dekuji). Myslim ze se sam snazim chovat slusne a moderovani nepotrebuju. Presto me atmosfera na foru v poslednich par mesicich dostala do situace, ze polovinu prispevku co jsem chtel napsat jsem nakonec nenapsal. A to prestoze to nikdy nebylo nic za co bych se mel stydet, co by nejak narusovalo chod fora, nekoho obtezovalo, nebo co bych normalne lidem nerekl. Ale proste nejsem zvyklej dostavat facky (at uz opravnene nebo ne, to neni podstatny), predchazim tomu a aplikace tohoto zivotniho pravidla na zdejsim foru realne vede k tomu, ze me to v posledni dobe vyrazne omezuje v komunikaci. To je proste fakt.

 

Otazka je jestli je to dobre nebo spatne. To je mi nakonec jedno, protoze to neni moje vec. Forum ma majitele, ten si to muze ridit jak chce, je to jeho pravo, neni to zadna totalita jak nekteri naznacuji (dotycni totalitu zjevne nezazili a vubec netusi co to slovo znamena) a vlastne nemam zadny duvod pocinani majitelu prostrednictvim jim vybranych moderatoru rozporovat, je to ciste jejich vec. Na druhou stranu ja se muzu zas svobodne rozhodnout jestli jejich forum budu pouzivat, nebo ne. K pouzivani fora me zas oni nemuzou donutit, muzou me od nej eventualne leda odradit, pokud budu mit pocit ze tu nejsem vitan. A kvalita fora neni jen o tom vyhnat ty co ji kazej, ale take o tom udrzet si ty co ji delaj. Tak snad dokazou moderatori zvolit tu spravnou mez a neprehnat to. Aby se nahodou nestalo ze na foru zavladne naprosty poradek, protoze z nej bude hospoda na mytince bez hostu. I takova fora existuji.

 

A jeste posledni pripominka. Pokud ma moderator k necemu byt, musi mit respekt a autoritu. A to neziska pouze tim, ze dostane do ruky pendrek. Na foru je spousta lidi kteri pro me tou autoritou jsou, i bez pendreku. Na druhou stranou soucasna slecna moderatorka u me takovou autoritou neni, to rikam na rovinu. Pouze ma ten pendrek. Celkem nepochybuju ze ho pouziva v dobre vire a s dobrymi umysly. Ale to jeste nemusi nutne znamenat ze ho pouziva spravne. Bohuzel ti kterym bych ten pendrek sveril radeji, se ho neujmou


  • 20

#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 22:27

Moderatora mas predne poslechnout. Neposlechnes-li ho, prijde represe. Nejak tam nikde nevidim zadnou potrebu autority. Kdyz prijedes k semaforu s cervenou, tak take nezastavis jen proto, ze se ti zrovna tenhle typ semaforu nelibi? :huh:

 

Vazne mne obtezuje, jak se tu lidem snazite vecpet do hlavy nazor "zly moderator", pritom je to cele opravdu zpusobeno jen par jedinci, kteri tu delaji bordel, a nikdy nic jineho tu nepredvedli! Jenze k opravdovym represim doslo snad jen u Honzaka, takze ti skodici maji dost prostoru na sireni "blbe nalady".

 

Fakt nevim, ceho chcete dosahnout? Myslite si, ze najdete perfektniho utopickeho moderatora, se kterym budete uplne vsichni spokojeni, a jako zazrakem ti bordelari zacnou sekat dobrotu? Ja nevim, neni lepsi opravit pricinu a ne az nasledek?


  • 4

#68 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 22:49

Čtyři stránky se tady moderátoři snaží diskutovat k tvému tématu a byl si poslán k šípku? To má být další vtip?

 

Nikdo po tobě nechce abys moderoval, ale přijít s požadavkem na kodex a pak v rámci diskuze odmítnout sdělit svůj návrh s tím že to není tvoje práce a že to čekáš od moderátora. Zdá se mi že sám nevíš, jestli diskutuješ nebo jen vznášíš požadavky.

 

Moderátor je moderátor, to nemá s advokátstvím nic společného.

 

 

Naprostou většinu porušení pravidel, která nepřekročí rozumnou mez nebo diskuzi prospějí nikdo nijak neřeší a nepostihuje a u odklonů které nemají s původním tématem nic společného jde v první řadě o upozornění na založení vlastního vlákna. O žádné striktní vynucování pravidel tady nejde. Kdyby to tu fungovalo jak se tu někteří snaží vzbudit dojem, tak není problém konkrétní příklad najít, protože ho najdeš náhodným výběrem nejdýl na druhý pokus. Takže co se tu vlastně řeší?

Přišel jsem s otázkou na kodex. Diskutuju, kdybych přišel s požadavkem, tak bych napsal něco ve smyslu: Ukažte kodex, jinak to nemá smysle. To si nemyslím a myslím, že každý z nás (Petulinka, ty, já i kdokoliv jiný) má zcela jistě svůj vnitřní kodex - ten má ale bohužel nebo bohudík každej nastavenej trošku jinak. Je to dáno určitě i výchovou, vnímáním světa a i vnímáním pravidel. To je podle mě to hlavní, v ideálním světě by nebyly potřba žádný pravidla - ale to nejde (naštěstí!).

 

Ok, přestanu to řešit a budu držet hubu a krok, bude to pohodlnější. Zas tak nic špatnýho se tady neděje a unavuju tím sebe i vás. Jo, tohle beru a myslím si, že klasické moderování je v pohodě. 

 

Některří to tak možná vidí, já to tak nevidím, neb nemám čas a ani chuť sledovat všechna fóra, navíc zopakuju, že nebudu zkoumat kde se co dělo, protože to ani není mým cílem. Věřím, že každý má nějakou sebereflexi. Líbí se mi názor Modráka, napsal to moc pěkně a veskrze s ním souhlasím. 


Moderatora mas predne poslechnout. Neposlechnes-li ho, prijde represe. Nejak tam nikde nevidim zadnou potrebu autority. Kdyz prijedes k semaforu s cervenou, tak take nezastavis jen proto, ze se ti zrovna tenhle typ semaforu nelibi? :huh:

 

Vazne mne obtezuje, jak se tu lidem snazite vecpet do hlavy nazor "zly moderator", pritom je to cele opravdu zpusobeno jen par jedinci, kteri tu delaji bordel, a nikdy nic jineho tu nepredvedli! Jenze k opravdovym represim doslo snad jen u Honzaka, takze ti skodici maji dost prostoru na sireni "blbe nalady".

 

Fakt nevim, ceho chcete dosahnout? Myslite si, ze najdete perfektniho utopickeho moderatora, se kterym budete uplne vsichni spokojeni, a jako zazrakem ti bordelari zacnou sekat dobrotu? Ja nevim, neni lepsi opravit pricinu a ne az nasledek?

Existuje generická oprava příčiny? Myslíš jako zrušit fórum nebo nepsat?


  • 0
:)

#69 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 23:05

...Myslim ze se sam snazim chovat slusne a moderovani nepotrebuju. Presto me atmosfera na foru v poslednich par mesicich dostala do situace, ze polovinu prispevku co jsem chtel napsat jsem nakonec nenapsal. A to prestoze to nikdy nebylo nic za co bych se mel stydet, co by nejak narusovalo chod fora, nekoho obtezovalo, nebo co bych normalne lidem nerekl. Ale proste nejsem zvyklej dostavat facky (at uz opravnene nebo ne, to neni podstatny), predchazim tomu a aplikace tohoto zivotniho pravidla na zdejsim foru realne vede k tomu, ze me to v posledni dobe vyrazne omezuje v komunikaci. To je proste fakt..

- já bych si dovolil s názorem Modraka souhlasit. V podstatě vystihl moje pocity, které mě dovedly k napsání mého prvního dnešního příspěvku...

 

Je to tak, že spousta lidí tu už raději žádné příspěvky nevkláda - z obavy, aby nebyli zadupáni do země buď zdejšími chronickými rýpaly, nebo naopak za případný "OT".

Pak GC.cz působí jako fórum pro těch pět, či šest lidí, jejichž příspěvky se tu objevují stále dokola a jejichž diskuse obvykle končí oním slavným "Chovejte se slušně, nebo vám to tu zamknu!"

Jo - a odpovědi typu "kdy konkrétně?" - tak na ty mám zřejmě zafixovanou podvědomou averzi z dob, kdy jsem byl nucen permanentně vyžírat prů..ry jednoho svého "kolegy" flákače a jeho jediným a oblíbeným argumentem byla odpověď: "kdy konkrétně jsem se flákal?" "kdy konkrétně si na mě někdo stěžoval?"...  :(

 

Neberte to prosím tak, že bych na někoho z moderátorů (opravdových moderátorů si nesmírně vážím) chtěl útočit... jen se snažím popsat svoje pocity...


  • 6

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 23:07

Existuje generická oprava příčiny? Myslíš jako zrušit fórum nebo nepsat?

 

Ono fakt nestaci zapojit rozum a snazit se chovat nekonfliktne? Jak vuci lidem kolem sebe, tak vuci pravidlum? Pak by totiz moderator nemel co delat a nikdo by nemohl byt znepokojen jeho cinnosti.

 

Takze nedavat prilezitost k moderovani, treba i tim, ze se naucis spravne quotovat predchozi prispevky. :P


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 09 únor 2014 - 23:08

  • 0

#71 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 1:28

Ono fakt nestaci zapojit rozum a snazit se chovat nekonfliktne? Jak vuci lidem kolem sebe, tak vuci pravidlum? Pak by totiz moderator nemel co delat a nikdo by nemohl byt znepokojen jeho cinnosti.

 

Takze nedavat prilezitost k moderovani, treba i tim, ze se naucis spravne quotovat predchozi prispevky. :P

Jako že používat "Multi citaci"? Nebo jak jinak? To je jasnej UX fail, když to není jasný. :) A už jsem OT!

Já se chovám poměrně nekonfliktně (obecně nemám problém s pravidlama jak tady, tak i jinde), jen včera večer jsem zhlídl upozornôvání na OT a podobné reakce přes příliš.

Jak jsem psal výš, s moderací určitě souhlasím, ale hlavně těch, kteří vkládají fakt věci, co tady nemají co dělat (ať reklama, tak třeba vulgarity či urážky). OT bych nebral za bernou minci moderace.

Jinak s tebou souhlasím a to naprosto a naprosto a naprosto. To je v podstatě to, jak by to mělo vypadat.

 

Ještě zpětně k tvému předchozímu příspěvku, psals, že moderátora mám předně poslechnout. S tím souhlasím, ale možná mám někde hluboce v sobě zakořeněnej (asi hlavně z mnoha let ve skautu), že se poslouchají autority a to většinou ty, kteří vydrželi a získali tu svoji pozici tak nějak přirozeně - a to tady cítím mnohem víc z Pepy nebo i z Tebe než z Petulinky. Varování či "okřiknutí" od tebe nebo od pepy by na mě působilo lepším a důraznějším dojmem než od Petulinky.


Tento příspěvek byl upraven od frettie: 10 únor 2014 - 1:32

  • 0
:)

#72 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 7:49

Modrák to vystihl moc pěkně, podobný pohled na to mám i já.

 

Moderatora mas predne poslechnout. Neposlechnes-li ho, prijde represe. Nejak tam nikde nevidim zadnou potrebu autority. Kdyz prijedes k semaforu s cervenou, tak take nezastavis jen proto, ze se ti zrovna tenhle typ semaforu nelibi? :huh:

....

Pokud reaguješ na Modrákův názor tak jsem si nikde nevšiml, že by řekl, že když se mu moderátor nelíbí, že ho nebude poslouchat...

Myslím si, že pro moderátora je dobré, když si přečte, jak to vidíme i my z druhé strany, takže pokud Modrák napíše svůj názor, kde nikoho z moderátorů nijak neosočuje, není to hned útok na dotyčného moderátora...

 

Každý při psaní svého příspěvku reaguje na situaci a občas si neuvědomí jiný pohled na věc, takže pokud má moderátor jiný názor, měl by ho respektovat. Maximálně může diskutovat, zkusit přesvědčit moderátora, že jeho názory nejsou úplně nejlepší. A to není neúcta k moderátorovi, ale svobodná diskuze (alespoň podle mého názoru).

 

Já osobně, když jsem poprvé dostal od Pepy první varování, tak jsem mu napsal i zprávu, která začínala "Díky za varování..." kde jsem se mu omluvil, že jsem nečekal, že je to až tolik OT. Za druhé varování jsem už podobnou zprávu tedy neposílal (za to se Petulince omlouvám, nebylo to kvůli moderátorovi, který ho udělil, ale poprvé je vždy jen jednou :-) )


  • 1

#73 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:04

Druhá strana by se taky mohla zamyslet nad tím, že reálně se moderování týká naprostého minima témat a vložený příspěvků a jen minima příspěvků z těch na které by se dalo použít nějaké pravidlo a naprostého minima uživatelů (většinou opakovaně pořád ti samí a dost často nejde ani o formální upozornění, ale jen hromadnou výzvu k pořádku v tématu) a že ti co mají k moderování připomínky se sami mezi sebou neshodnou, jestli jsou moderátoři moc důslední nebo nedůslední.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#74 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:24

to Frettie: Většina rozumně diskutujících se přemístila na Facebook do skupiny GeocachingCz. Tady to nemá cenu,moderátoři si prosadí vždy svou jen aby se jim tu udržela reklama. Do té skupiny na Facebooku chodí denně pětkrát až desetkrát víc lidi.Odpověď na svou připadnou otázku tam taky dostaneš(rychleji a líp) Žádný moderátoři tam nejsou a funguje to! Tady brzo zůstanou jen moderátoři a budou bloumat po prázdném fóru.


  • -6

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#75 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:36

to Frettie: Většina rozumně diskutujících se přemístila na Facebook do skupiny GeocachingCz. Tady to nemá cenu,moderátoři si prosadí vždy svou jen aby se jim tu udržela reklama. Do té skupiny na Facebooku chodí denně pětkrát až desetkrát víc lidi.Odpověď na svou připadnou otázku tam taky dostaneš(rychleji a líp) Žádný moderátoři tam nejsou a funguje to! Tady brzo zůstanou jen moderátoři a budou bloumat po prázdném fóru.

Jestli si dobře pamatuju, tak si už jednou rušil účet, aby ses pak znova registroval. Nechápu proč, když se ti tu tak nelíbí a facebook je o tolik lepší. Mám na tebe prosbu, pokud tu chceš jen urážet, tak se seber a jdi na facebook a nadávej si tam. 


  • 4

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#76 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:44

Facebooku se bráním zuby nehty, nikdy jsem tomu nepřišel na chuť, takže doufám, že tato móda nás nepřeválcuje...

Vždy mi to tu přišlo přehlednější...

 

 

Druhá strana by se taky mohla zamyslet nad tím, že reálně se moderování týká naprostého minima témat a vložený příspěvků a jen minima příspěvků z těch na které by se dalo použít nějaké pravidlo a naprostého minima uživatelů (většinou opakovaně pořád ti samí a dost často nejde ani o formální upozornění, ale jen hromadnou výzvu k pořádku v tématu) a že ti co mají k moderování připomínky se sami mezi sebou neshodnou, jestli jsou moderátoři moc důslední nebo nedůslední.

 

Ve svých názorech se snažím být konstruktivní. Jen říkám svůj pohled na věc a od toho snad fóra jsou :-). Zda si vezmete názory nás "čtenářů fóra" k srdci a případně podle toho upravíte své moderování - budu jen rád, pokud ne, přizpůsobím se... S tím, že ty jako moderátor máš prostě hlavní slovo, takže na můj názor můžeš dát, ale nemusíš, takže hlavní je to, co si myslíš ty :-).

Je mi jasné, že nikdy se 2 lidi neshodnou stoprocentně a o to hůře, když se jedná o moderování...


  • 0

#77 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:46

Ještě to připomenu tady, aby si toho dotyční všimli. Ve vláknu Výzvy začala strkanice když jsem tam napsal zcela normální příspěvek o tom, že chci dělat příběhové keše (pro mě to byl normální příspěvek, žádné provokování), načež se tam do mě navezl Kamo_cz a hned za ním přispěchal hodit pár svých bezduchých odkazů drvota. Šťouchnout si přišel i frettie, že si za to můžu sám a Citecka (ten se tam pak omluvil), že mám blbé kecy. Co si tak matně vzpomínám, tak blbé kecy jsem měl leda někdy ještě před vánoci, kdy jsem si šťouchnul do náboženství, které se probíralo v plkacím vláknu. Za což jsem tam dostal políčeno, nechal jsem toho a ještě jsem navrhl, že na eventu přinesu vínko na usmířenou, což jsem i udělal. Jinak nemám pocit, že bych tu měl až tak blbé kecy. když mám i 97 plusových bodů. Poslední dobou sem spíš jen chodím aktualizovat bookmarky krabek se zajímavými příběhy, terénní mysterky apod. To co jsem psal ve výzvách nebylo myšleno jako provokování, to z toho udělala až zdejší atmosféra, na které se podílí z mého pohledu i tři výše zmínění. Já své chyby uznávám, taky jsem se mohl s náboženstvím krotit, tak doufám, že ji uznají i oni. 


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#78 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:52

To je klasika,nesnesete kritiku. Na Facebooku jsem denně,tady jsem se zaregistroval těsně předtím než jsem objevil skupinu na face a bylo to hlavně proto abych kamarádce pomohl s Geogetem. Co mi odpověděla slečna moderátorka? Zeptej se jí sám jak je nestranná! :-D Jste k smíchu s tím svým "moderováním" jen proto aby se tu udržela reklama a lidi vás nezajímají.Jde vám jen o to aby tu bylo nekonfliktní prostředí pro inzerenty a chodilo sem co nejvíce lidí. Ale díky slečně "moderátorce" je efekt úplně opačný! :-D NAVRHUJI JI VYHODIT!
  • -3

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:55

Ach, Frettie ani Roman nepochopil, co jsem jim rekl... ale jaksi nemam naladu se vam to snazit vysvetlit. Witko si zase mysli, ze ten binec na facebooku je krasny. Vsichni divoce paleckuji prispevky proti osklivym moderatorum, a pritom vubec netusi, v jake skutecne mire moderovani tu celu tu dobu dochazi. Kolik se napise prispevku, kolik bylo celkem ulozenych varovani a kolika lidem? A kolika z nich opakovane? To vy vubec nevite, ale hlavne ze mate jasno, jak strasne moc necitlive  a nespravedlive se tu moderuje. Nevite nic, jen mate nejaky pocit, a na zaklade toho odsuzujete. Ach jo!


  • 2

#80 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 9:03

to Frettie: Většina rozumně diskutujících se přemístila na Facebook do skupiny GeocachingCz. Tady to nemá cenu,moderátoři si prosadí vždy svou jen aby se jim tu udržela reklama. Žumpa žumpou zůstane už navždy.Do té skupiny na Facebooku chodí denně pětkrát až desetkrát víc lidi.Odpověď na svou připadnou otázku tam taky dostaneš(rychleji a líp) Žádný moderátoři tam nejsou a funguje to! Tady brzo zůstanou jen moderátoři a budou bloumat po prázdném fóru.

 

Tu skupinu brněnské kliky znám. Když tam člověk napíše, něco co se správcům nelíbí, ihned to smažou. Aroganci jednoho správce, který si myslí, že když dostal práva, tak je bůh, jsem zažil na vlastní kůži. A nic urážejícího jsem tam nenapsal.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:gc.cz, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama