Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

T5 pojištění

doporučení t5

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 ali+

ali+

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:23

Po cca 150 odlovených T5 jsem se zamyslel nad svým pojištění při rizikových a extrémních sportech.

V diskuzi jsem našel více jak rok staré zamčené téma, které nic zásadního nepřineslo.

Můj dojem z té diskuze byl, že něco jako pojištění při provozovaní geocachingu je blbost. Souhlasím.

T1 až T4 je většinou turistická záležitost (jsou vyjímky).

T5 odlovy lze charakterizovat jako rizikové a extrémní sporty nebo činnosti.

 

Má někdo zkušenosti s takovým pojištěním, příp. i do zahraničí? 

 

Když jedu do zahraničí, tak si vždycky nějakou pojistku uzavírám.

Ale že bych měl jistotu, že si mi pojistka vztahuje na pád z mostu do potoka, tak to moc ne. :-)

Druhá věc je typ pojistky a rozsah plnění. To je rozsáhlé téma, ve kterém se tady vrtat moc nechci.

To už ať si každý rozmyslí sám, jestli potřebuje mít svoji smrt pojištěnou na 0,-,50000,- nebo milion.

Nebo jestli na trvalé následky mu bude stačit milion nebo 10M.


  • 0

#2 marek007

marek007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:32

Alpenverein by mel pokryt naprostou vetsinu svetovych T5.


  • 0

#3 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 17:04

Alpenverein tě pokryje při těchto činnostech pouze v zahraničí. Samozřejmě nic lepšího za tak dobré peníze se moc nedá sehnat.

V ČR je taky varianta, která tě pokryje na skály, stromy, mosty jen u jedné pojišťony... pokud bys létal na paraglidu, tak to už je problém. Osobně mám úrazovku, ale musím zjistit co to obsahuje a u koho to je :)

 

Než to najdu zkus se podívat na pojišťovnu Uniqa  -  u ní má smlouvu i Alpenverein.


  • 0

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 18:05

Vím, že jsme se o pojistce loni bavili s Čitečkovými, když napíšeš Petovi přes profil, určitě ti ochotně odpoví, jakou pojistku mívá do zahraničí.


  • 0

#5 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 18:35

Zkus Allianz. Ne vše co jejich pojistky pokryjí se dá vyhledat na netu (teda aspoň před 5 lety co jsem řešil nespecifickou pojistku já, tomu tak bylo). Dlouho řešil pojištění kvůli chovu nebezpečných zvířat a až u nich jsem uspěl. Sice se to neobešlo bez pár telefonátů do centrály, ale nakonec to šlo a dokonce za rozumný peníz.
  • 1

#6 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 21:03

Zkus Allianz. Ne vše co jejich pojistky pokryjí se dá vyhledat na netu (teda aspoň před 5 lety co jsem řešil nespecifickou pojistku já, tomu tak bylo). Dlouho řešil pojištění kvůli chovu nebezpečných zvířat a až u nich jsem uspěl. Sice se to neobešlo bez pár telefonátů do centrály, ale nakonec to šlo a dokonce za rozumný peníz.

Souhlasím, když jsem potřeboval nějaký přesně cílený pojištění, tak Allianz uměl trefit.


  • 0
:)

#7 ali+

ali+

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 21:57

Diky.

Pokud budeme mluvit o Cesku.

Myslite si ze je lepsi se pojistovat jednorazove na jeden den a nebo mesicnim pausalem, kdyz vyrazim tak jednou za 14 dni?

Resp. od jake frekvence T5 vyletu by se tak co mohlo vyplatit platit si pausal?

 

Odpoved asi bude: Zeptej se u allianzu :-)

 

Kazdopadne chci to tady nejak probrat ze vsech stran, co bych se jich tak mohl zeptat, az tam budu volat.


  • 0

#8 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 21:59

Alpenverein tě pokryje při těchto činnostech pouze v zahraničí. Samozřejmě nic lepšího za tak dobré peníze se moc nedá sehnat.


Možná se pletu, ale Alpenverein platí po celém světě, tedy i v ČR.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#9 ViKoCZ

ViKoCZ

    ViKoCZ

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:25

Možná se pletu, ale Alpenverein platí po celém světě, tedy i v ČR.

 

Plati po celem svete krome domovske zeme. Je to pojisteni do zahranici.

Neplati obecne pravidlo jake pojisteni je nejlepsi, musis si proste projit co vyhovuje nejvic prave na Tvoje uziti, kolikrat za rok chces vyjet, na jakou dobu atd. Alpenverein je komfortni celorocni a plati po celem svete (pri jinem pojisteni muzou byt zony, omezeni na nadmorskou vysku, typy sportu apod.), jsou vyrazne slevy na spani v rakouskych chatach. Pokud Ti jde o par dni v roce, pohodlne jde pres web sjednat pojisteni za par desetikorun na den. V Cesku si zdravotni pojisteni platis povinne, takze nepotrebujes nic navic.

Urazova pojistka je jina vec, da se pridat k zahranicnimu pojisteni na par dni, nebo zase nejaka celorocni smlouva.

Osobne mam Alpenverein a urazovou pojistku od Aviva.


  • 1

#10 marek007

marek007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 10:54

Mimochodem, nikde jsem tady nenasel o jake pojisteni autorovi vlakna jde. Pokud o lecebne vylohy, tak ty zaplati u nas VZP, po Evrope (EHP) taky zaplati VZP, co nezaplati VZP, zaplati Alpenverein (je potreba si poradne precist podminky, ted trochu zjednodusuju), mimo EHP zaplati Alpenverein. Zachranu zaplati Alpenverein po celem svete, odpovednost plati jenom v Evrope (vcetne CR) a nekterem blizkem okoli.

Co se tyce urazoveho pojisteni, nemam znalosti.


  • 0

#11 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 16:26

zdravím,lítám paraglaid a mám cestovní pojištění u ČSOB(rizikové sporty) asi za 1800 kč na celý rok.Ale loni jsme se zajímali kvůli kolu,a zjistili jsme,že třeba i č.pojišťovna už dělá rizikové sporty(vč,mého lítání),a lze sjednat i na kratší dobu,i třeba na jeden den.Ale chce se to zeptat konkrétně u každé pojišťovny,dost často to mění.A HLAVNĚ si pročíst podmínky,už se mi stalo že paní mi prodala pojistku na pg,a doma jsem se dočetl že na pg platí vyjímka a mazal jsem hned zpátky to stornovat.


  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 18:11

Plati po celem svete krome domovske zeme. Je to pojisteni do zahranici.

 

Ale to mi ukaž, kde je to napsaný :o To jako že Tyrolák se musí doma pojišťovat extra sólo i když je členem klubu???

 

NENÍ to pojištění na zahraniční cesty. Je to členství v Alpském klubu, jehož součástí je i specifické pojištění pro aktivity spojené s pohybem v horách (s vyjímkou expedic - což jsem plně nepochopil co znamená). Pojištěn je transport, první pomoc, úraz i následky poměrně vysoko, nemoc naopak poměrně nízko.

Pokud tedy nemá Čechistán nějakou echt vyjímku, tak tu samosebou platí (musel bych si to pročíst). Ovšem jestli by kryl pád ze stromu, to fakt nevím - i kdyby u toho byly horolezecký technický pomůcky. To by stálo za dotaz přímo na AV. Jenže to ti bude krejt normální zdravotní, ne? Leda bys lez na strom v Linzi... i když i tam bys měl být krytý naší všeobecnou (třeba).

 

http://www.alpenverein.cz

 

Cituji:

 

 
POJISTNÁ UDÁLOST, KTERÁ SE STANE NA ÚZEMÍ ČR

Pokud se členovi AV stane úraz na území ČR a postižený je zaměstnán nebo je řádný student tj. platí zákonné zdravotní pojištění, je úraz vyřizován a likvidován po linii zákonné zdravotní pojišťovny - při úrazu se předkládá průkaz pojištěnce (VZP, OZP, ....). Pokud by postižený člen AV při úrazu v ČR neměl zákonné zdravotní pojištění, pak likvidace výdajů za lékařské výkony nebo za pobyt v nemocnici může proběhnout po linii OEAV.
Dojde-li při úrazu člena AV v ČR k poškození zdraví s následkem trvalé invalidity a pokud má tento poškozený člen AV připojištění trvalé invalidity, pak uplatní toto připojištění v plném rozsahu. Totéž platí pro pojištění zákonné odpovědnosti i právní ochrany.

 


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 11 únor 2014 - 18:16

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 18:22

zdravím,lítám paraglaid a mám cestovní pojištění u ČSOB(rizikové sporty) asi za 1800 kč na celý rok.Ale loni jsme se zajímali kvůli kolu,a zjistili jsme,že třeba i č.pojišťovna už dělá rizikové sporty(vč,mého lítání),a lze sjednat i na kratší dobu,i třeba na jeden den.Ale chce se to zeptat konkrétně u každé pojišťovny,dost často to mění.A HLAVNĚ si pročíst podmínky,už se mi stalo že paní mi prodala pojistku na pg,a doma jsem se dočetl že na pg platí vyjímka a mazal jsem hned zpátky to stornovat.

 

Ano, to je důležité. Když jsem jako newbie jel do Alp poprvý, chtěl jsem se pojistit, zašel na pojišťovnu, přesně tam vysvětlil, co a jak chci a kde se budu pohybovat, zaplatil nějakých jáužnevim 150 za den a odjel. Vrátil se zkušenější a jednou při nákupu v Hudy jsem se zakecal a prodavač povídá ale člověče, to pojištění tě krylo jen do 2000 mnm... a dal mi přihlášku do AV. Doma jsem vykuchal papíry ze šublíku a jo, slavná drahá pojistka mě kryla jen do dvou kilometrů... a já byl třetinu času z toho měsíce výš...

 

Tak bacha.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 ali+

ali+

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 8:00

http://www.dtest.cz/...tnych-smlouvach


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení, t5

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama