Přejít na obsah


Fotka

Chyby v OpenStreetMap

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#221 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 11:02

Tak nás navigace zase 2x vedla do jednosměrky v protisměru.
1. Kladno Strouhalova ulice 50.1375225N, 14.0887347E https://mapy.cz/s/2Sfvt tady jsou jednosměrky nakresleny správně.
2. Nepomuk 49.4838167N, 13.5778247E ulice plzeňská, minimálně od ulice u Pošty k Přesanickému náměstí je jednosměrná v tomto směru, víc se mi nepodařilo zjistit, neboť na náměstí probíhali nějaké slavnosti a tak se tam autem nedalo. Na mapy.cz to ještě jako jednosměrka není.

1.Kladno opraveno.

2.Nepomuk - není tam dál pěší zóna


  • 0

#222 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 11:11

Tahle polní cesta asi není správně naroutovaná na hlavní silnici, garmin to chtěl pořád objíždět z druhé strany

N 50°2.958', E 15°20.865'

Nevidím tam problém. Nemůže to být díky povrchu, resp. tracktype (jedna jako grade3, druhá jako grade4), tj. ne příliš vhodné pro auto.


  • 0

#223 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 11:19

2.Nepomuk - není tam dál pěší zóna? - to asi je
  • 0

#224 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 11:20

Nevidím tam problém. Nemůže to být díky povrchu, resp. tracktype (jedna jako grade3, druhá jako grade4), tj. ne příliš vhodné pro auto.

fyzicky je to od křížku k silnici stejná cesta jako od křížku do polí, za sucha autem v pohodě


  • 0

#225 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 12:28

Hele, zajímavé vlákno. Potom, co jsem si díky vedlejšímu vlákna dal do garmina OSM, porovnávám s nejnovější TOPO. No, jak kde a jak kdy. Pořád je spousta cest, které na mapě jsou a v reálu ne, místo louky je zarostlé křoví, průchod do obydlených oblastí je oplocen a to nemluvím o tom, že cesty nevedou tam kam mají. Ale jak to opravit? Dá se někam pslat například tracklog z kešovýletu, kde je přesně vidět, kudy se má jít a kudy ne? Protože třeba z výletu do Lysé nad Labem mám víc hlášení o chybách než by mně zde stačil počet znaků... Díky.


  • 0

#226 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 12:34

Ps. Připadá to jenom mně, nebo mají OSM straaaaaašlivě pomalý servery? Ta mapa se online načítá neskutečně pomalu...

 

Pps. Pokud se toto všechno už probíralo, prosím za odpuštění, OSM mám v garminu cca dva týdny, takže předtím jsem to nijak neřešil...


  • 0

#227 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 12:44

Ps. Připadá to jenom mně, nebo mají OSM straaaaaašlivě pomalý servery? Ta mapa se online načítá neskutečně pomalu...

 

Pps. Pokud se toto všechno už probíralo, prosím za odpuštění, OSM mám v garminu cca dva týdny, takže předtím jsem to nijak neřešil...

Dneska je to nějaký pomalý... i na PC na optice to jde jako šnek...
Něco jsem tam editoval a málem u toho usnul :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#228 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2018 - 13:55

... Ale jak to opravit? Dá se někam pslat například tracklog z kešovýletu, kde je přesně vidět, kudy se má jít a kudy ne? ...

Opravit se to dá snadno, stačí se zaregistrovat / přihlásit na www.openstreetmap.org, zvětšit místo s problémem, zmáčknout tlačítko "upravit" Lze tam i přetáhnout GPX a podle něj upravit. Těch pár drobností které popisuješ opravit zvládneš. Nakonec nahrát změny a hotovo. Rozhodně je to rychlejší a efektivnější, než sepisovat seznamy chyb které má opravit někdo, kdo tam nikdy nebyl. 


  • 4

#229 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2018 - 21:50

tak dneska další vjezd do jednosměrky v protisměru - 49.9561911N, 14.0545017E https://mapy.cz/s/2SFnJ z vyznačeného bodu směrem k ulici Kubátova, řekl bych, že na mapy.cz mají jednosměrky správně - tedy až na to, že Průběžná není označena jako jednosměrka, proto jsem se mohl dostat do vyznačeného bodu.

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 24 červenec 2018 - 21:53

  • 0

#230 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 19:58

Tak zde je nově vybudovaný kruhový objezd 50.0324856N, 14.2643200E střed má sotva 3 m a kruh se vešel do stávající komunikace, nebylo to nijak rozšiřováno do stran. A navíc to vypadá, že se chystá napojení na jih do ulice Dobříčská, ale zatím to není hotové, ale výjezd tím směrem ano.
  • 0

#231 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 20:03

Tahle část 50.2010931N, 15.9855633E je jednosměrná viz https://mapy.cz/s/32E1J
  • 0

#232 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 11:53

Nechceš se opravdu přihlásit na openstreetmap.org, abys to mohl opravovat sám?

Tak zde je nově vybudovaný kruhový objezd 50.0324856N, 14.2643200E střed má sotva 3 m a kruh se vešel do stávající komunikace, nebylo to nijak rozšiřováno do stran. A navíc to vypadá, že se chystá napojení na jih do ulice Dobříčská, ale zatím to není hotové, ale výjezd tím směrem ano.

^ Přihlásit, najít křižovatku, otevřít v editoru iD, a vybrat bod křížení a dát tam "Malý kruhový objezd".

Z tvého popisu stejně nic jiného nevyzkoumám, to propojení na Dobříčskou je teoreticky namalované, jen je "zneprůjezdněné".

 

Tahle část 50.2010931N, 15.9855633E je jednosměrná viz https://mapy.cz/s/32E1J

^ Přihlásit, najít ulici, otevřít v editoru iD, vybrat tu ulici a zaškrtnout "Jednosměrka".

Zkontrolovat, jestli jí to ukazuje správným směrem. Kdyby ne, pomocí pravého tlačítka myši dát volby, a obrátit směr cesty. V tomhle případě jde opravdu o jedno zaškrtnutí tlačítka, ta cesta má směr správně.

 

Fakt si nechceš tyhle dvě editace zkusit?


  • 0

#233 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 12:06

Také doporučuji si to zkusit sám. Před dvěma měsíci jsem sem vlez, když jsem chtěl nahlásit chybějící schodiště v Kynšperku n.O. Někdo tu právě psal, že to vlastně můžu opravit sám. Tak jsem se do toho pustil, vyzkoušel si krátký tutorial a schodiště už tam je :) 


  • 3

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#234 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 12:10

Nevim jestli je to chyba, ale vrta mi to v hlave. Kdyz se podivam na mapu CR, vidim spojene kraje, treba Plzensky a Jihocesky, Karlovarsky a Ustecky. Tusi nekdo cim to je?
  • 0

#235 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 12:16

Nevim jestli je to chyba, ale vrta mi to v hlave. Kdyz se podivam na mapu CR, vidim spojene kraje, treba Plzensky a Jihocesky, Karlovarsky a Ustecky. Tusi nekdo cim to je?

 

Není to chyba ale vlastnost. OSM za tu "hlavní" samosprávní jednotku považuje region - tedy u České republiky např. region Jihozápad. "Dědí" se to pak i jinam - např. Osmand takto mapu nabízí taky. Osobně mi to tam náhodou vyhovuje, potřebuji České Budějovice a Plzeň, ale chápu, že to "není normální" z pohledu našince.


  • 0

#236 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 12:26

Viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/CZ-NUTS


  • 0

#237 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 13:01

 

Aha, díky oběma za vysvětlení.

 

No, každopádně nechápu, proč je v mapě upřednostněno dělení používané pro statistické potřeby a potřebu EU, než obvyklé dělění, které používají uživatelé. Ale to je fuk.


Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 12 září 2018 - 13:01

  • 0

#238 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 13:21

Zajímavé, NUTS2 jsem ještě nikdy nepoužil, ani se s tím nesetkal. Ale chápu, že každý stát má územní dělení jinak a že pro potřebu celé Evropy je nutno definovat nějak podobně velké celky. A Openstreet se toho zřejmě drží, ono celosvětově se asi nic jiného nedá, než se držet určité úrovně dělení.


  • 0

#239 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 13:41

ad NUTS2:

vzhledem k tomu, že Openstreetmap je celosvětová, se Čechů nikdo moc neptal a v datech s tím nikdo nehne. Že to právě v Čechách je třeba mimo dotace (proto třeba ROP Jihozápad) nebo pro jiné EU-účely nikdo nezná, se bude těžko vysvětlovat. Takže pokud se z OSM berou kraje, znamená to vždycky práci navíc ta data přebrat pro konkrétní účel.


  • 0

#240 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 16:01

Azurově vyznačená část je obousměrná. Kladno Čermákova ulice 50.1423594N, 14.0922650E

Přiložené miniatury

  • cermakova.jpg

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama