Přejít na obsah


Fotka

Jakým způsobem se ty, BM uživatel dozvíš o nových keškách?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 22:43

Kromě dobrého geokamaráda na telefonu je na profilu odkaz - Hledat nejbližší keše od mých souřadnic domova.

S použitím doplňku do Firefoxu je to ale vhodné jen po dobu co máš zapnutý počítač. 

Občas projít mapu kešek ve tvém okolí.

Má někdo, lepší nápad? (kromě PM členství)

 

 

 


  • 0

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 22:52

Otevřu mapu a kde není smajlík, tam je nová keš :)


  • 5

#3 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 22:53

Nechybí v tom nadpisu písmenko/a ?

K věci - občas čeknout i web Wheriga :-)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 16 únor 2014 - 22:53

  • 0

*


#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 23:42

http://www.geocachin...px?state_id=274

Tohle mám v záložkách. ID si doplň podle svého kraje. Když se změní celkový počet, buď nějaká přibyla nebo něco bylo archivováno. A navštívené odkazy se podbarvují, hned vidíš, cos ještě neprošel. Jen je škoda, že je to podle Data Placed, takže když se někdo uklikne o rok, nebo to půl roku připravuje, zmizí někde na vzdálených stránkách.


  • 0

#5 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 23:54

mpik: to už je lepší odkaz u kešky ve tvém okolí - that I haven't found .


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 0:33

Jo a ne. Lepší v tom, že je vidím podle vzdálenosti, horší v tom, že je nevidím podle data. Tj. okolí mám dost vyloveno, ale nějaká 5 km vzdálená se schová někde vzadu. Ale obě možnosti jsou možné.


  • 0

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 0:49

Všimnu si ji na mapě. Nebo taky ne. Když jdu na výlet, je mi v zásadě jedno, jestli najdu kešku starou den nebo 10 let.


  • 5

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 7:27

Pro "osamělého" BM je asi nejjednodušší kontrolovat první 3-4 stránky seznamu nově založených ve svém kraji (nebo v kraji, kde se právě pohybuje), ale, jak již bylo řečeno, pokud owner při publikaci nenastaví aktuální datum a listing mu tam před publikací hnil dva roky, tak keš zmizí někde v propadlišti dějin. Ale například u "úzkoprofilových" eventů je to takto téměř bez šance, než člověk zjistí publikaci, je plno. FTF mám tímhle stylem jedno, kdy keše jsem si všimla asi dvě hodiny po publikaci pozdě večer a keš našla druhý den v 10 dopoledne - tradička těsně u Prahy, ale žádná drive-in, byla v terénu, tím to asi bylo.

Jinak v rodině nebo u blízkýho kamaráda s PM účtem je ještě samozřejmě možný přeposílání notifikací, stává se taky, že člověka upozorní PM kolegové, když se mu objeví keš kolem baráku a podobně - kolegialita obvykle funguje.  Už se mi taky stalo, že owner - soused mi sám poslal mail po publikaci svojí série 20 multin v okolí, abych si rychle všimla.


  • 0

#9 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 7:57

Jestli to nepotřebuješ na honbu za FTF, ale jde ti hlavně o to mít přehled o tom, jaké keše v okolí přibyly, pak si nech posílat od Groundspeaku týdenní newsletter. V něm najdeš mj. přehled nových keší za uplynulý týden, seřazený dle vzdálenosti od tvých HC (pokud sis je v profilu nastavil). Výhodou je, že není omezen územními hranicemi, ale jen vzdáleností. Jen škoda, že obdobně neposílají i soupis toho, co za týden šlo do archivu, to by mi k úplnosti přehledu stačilo.  


  • 2

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 10:02

Toníček:

Já si ten newsletter posílat nechávám a je pravda, že dřív to dost dobře fungovalo, ale tak poslední půlrok nebo rok ty keše jsou vybírané nějak podivně - často tam chybí keš, založená třeba 15 km ode mě, a naopak se objevují keše někde v Německu přes 100 km odtud. Ještě jsem nevysledovala, jak to funguje, je možné, že když poblíž je publikováno víc keší naráz, tak to provede nějakou selekci (ale ne striktně podle vzdálenosti), zatímco když jich kolem HC vyleze málo, tak se přidají i ty vzdálenější. Ale v každým případě výběr je divnej, dřív to bývalo jinak.


  • 0

#11 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 22:40

Otevřu mapu a kde není smajlík, tam je nová keš :)

Ano, stará dobrá klasika. Přesto způsob popsaný v mém prvním příspěvku je pohodlnější, rychlejší, hlavně pro neodlovené kešky v blízkosti mých domovských souřadnic.


  • 0

#12 Karamel

Karamel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 23:01

Stáhnul jsem si na doporučení aplikaci Nové keše pro Android a když se objeví nová, pípne mi mobil :)

 


  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 7:22

Pro "osamělého" BM je asi nejjednodušší kontrolovat první 3-4 stránky seznamu nově založených ve svém kraji (nebo v kraji, kde se právě pohybuje), ale, jak již bylo řečeno, pokud owner při publikaci nenastaví aktuální datum a listing mu tam před publikací hnil dva roky, tak keš zmizí někde v propadlišti dějin.

 

Tohle pořád nechápu, proč se ke keškám přiřazuje datum založení listingu a ne datum publikace.

Podle mě je to jeden z vějvětších nedostatků GC.com ....


  • 8
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 7:27

Tohle pořád nechápu, proč se ke keškám přiřazuje datum založení listingu a ne datum publikace.

Podle mě je to jeden z vějvětších nedostatků GC.com ....

Souhlasím, už se to tu nejmíň jednou probíralo. A naopak - klidně si na svý 5 let tarý keši můžeš přenastavit, že byla založená včera. Myslím, že někteří (K-lord?) tehdá argumentovali, že to datum založení vybírají nějak specielně bez ohledu na prodlevy revírníka, ale taky  v tom systému nespatřuju logiku.


  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 8:16

Ano, stará dobrá klasika. Přesto způsob popsaný v mém prvním příspěvku je pohodlnější, rychlejší, hlavně pro neodlovené kešky v blízkosti mých domovských souřadnic.

Ne pro někoho, kdo má první stránku zaplácanou otazníčky a PM kešemi v tříkilometrovém okolí. Raději kouknu na mapu než prohlížet několikastránkový seznam.


  • 1

#16 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 8:40

Sem tam kouknu do seznamu, ale jinak to jistí mapa. Před výpravou do určité oblasti kouknu, zda něco nepřibylo nebo se nezměnilo. Když nejde o FTF, tak je to přeci jedno, jak rychle zjistím novou krabičku.


  • 1

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 10:44

Sem tam kouknu do seznamu, ale jinak to jistí mapa. Před výpravou do určité oblasti kouknu, zda něco nepřibylo nebo se nezměnilo. Když nejde o FTF, tak je to přeci jedno, jak rychle zjistím novou krabičku.

Žel, jako BM si na mapě nemůžeš vypnout smajlíky odlovenejch keší. V Praze a blízkým okolí se ti pak nový keše velmi často skrývají pod těma odlovenejma, případně neodlovenejma, který odlovit nemůžeš (T5, challenge, wiga atd), a když nesleduješ aspoň občas nově založený, tak na ně třeba teprve za delší dobu  náhodou narazíš, ač je máš za barákem.


  • 0

#18 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 10:49

Žel, jako BM si na mapě nemůžeš vypnout smajlíky odlovenejch keší. V Praze a blízkým okolí se ti pak nový keše velmi často skrývají pod těma odlovenejma, případně neodlovenejma, který odlovit nemůžeš (T5, challenge, wiga atd), a když nesleduješ aspoň občas nově založený, tak na ně třeba teprve za delší dobu  náhodou narazíš, ač je máš za barákem.

A stane se něco, že ji odlovím později? Myslím, že ne.

A smajlíky na mapě se mi líbí. Takhle se na mě směje skoro celá Praha :)  


  • 1

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 11:53

A stane se něco, že ji odlovím později? Myslím, že ne.

A smajlíky na mapě se mi líbí. Takhle se na mě směje skoro celá Praha :)  

No, to je otázka. Například když už si člověk udělá jednou za dva roky čas na to, aby se dostal do ZOO v době, kdy tam je nějaká "akce bez vstupnýho" a vyloví to tam, tak je pak trochu otrávenej, když zjistí, že tam zapomněl dvě zánovní keše, který se schovaly pod jinou ikonkou a ví, že příští dva roky se pro ně nejspíš nevrátí, neb 200Kč.


  • 0

#20 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2014 - 12:37

No, to je otázka. Například když už si člověk udělá jednou za dva roky čas na to, aby se dostal do ZOO v době, kdy tam je nějaká "akce bez vstupnýho" a vyloví to tam, tak je pak trochu otrávenej, když zjistí, že tam zapomněl dvě zánovní keše, který se schovaly pod jinou ikonkou a ví, že příští dva roky se pro ně nejspíš nevrátí, neb 200Kč.

Tak letos můžeš do zoo v pondělí v únoru a listopadu za starý mobil, v září za 3 fotky a v prosinci bez podmínky jen za 1 Kč, takže příležitostí je dost. 

 

A když už jdeš do takového placeného prostoru, tak kromě mapy právě použiješ seznam nejbližších v okolí a smůlu budeš mít jen v případě, že ti ji ten den publikují.


Tento příspěvek byl upraven od Gresaci: 18 únor 2014 - 12:46

  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama