Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#321 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 22:01

V mobilu mám databázi GG ještě z doby před velkým přejmenováním. Jediné, co jsem měnil je ten addon. Data jsou totožná jako před změnou addonu. Teď koukám, ze výběr typů waypointů tam nemám taky.
  • 0

#322 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 23:39

A byla tam vůbec někdy? Tuto možnost má Locus, addon s typy WP vůbec nepracuje...
  • 0
\m/

#323 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 23:43

Zítra odpoledne se mrknu do kodu, trochu jste mě zviklali. ;)

Ale já tu žádnou možnost volby typu WP nemám a funguje mi to, tak nevím...

Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 16 květen 2014 - 23:46

  • 0
\m/

#324 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 4:57

Zítra odpoledne se mrknu do kodu, trochu jste mě zviklali. ;)

Ale já tu žádnou možnost volby typu WP nemám a funguje mi to, tak nevím...

Ted si me zviklal ty :P  Ale ono je fakt, ze se to nastavovalo spolecne s novym addonem tak to mozna mel Locus i kdyz sem myslel, ze to filtruje rovnou addon.

 

TaK postezovani si pomaha -- po ranu se jeste chci kouknout na ten vyber waypointu (jako kde byl a tak) a koukam, ze se vse nacita jak ma.  Takze spis nekde nejaka chyba v rychlosti vzajemne komunikace v telefonu


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#325 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 5:16

Tak to jsem rád. :)
  • 0
\m/

#326 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 8:01

Ty volby WP jsou v Locusu, tam problém není.
Zjistil jsem, že při načítání pomocí Live se mi ty WP od keší mimo oblast zobrazí. Pokud načítám keše ručně pomocí pomocí ikonky addonu v Locusu, pak se mi načtou jen keše, které mají úvod v okolní oblasti. Včetně WP, které jsou mimo, což je v pořádku.
Koukám, že jsem asi v jiném časovém pásmu, tady je ráno teprve teď :-)
  • 0

#327 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 9:47

Takze vse ok?
  • 0
\m/

#328 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 10:20

Takze vse ok?


Ne...V minulé verzi se mi ty WP ze vzdálených keší načítaly i na ruční načítání pomocí ikony v Locusu. To v té poslední verzi nefunguje. :-(
  • 0

#329 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 20:00

Tak jsem si stáhnul verzi z Play a furt mi to funguje. Nic jsem tam opravdu neměnil. Pošli mi nějakou malou DB, ve které bude pár keší mimo rádius s WP uvnitř rádia. Plus popiš nastavení a odkud (pozice) načítáš.


  • 0
\m/

#330 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 22:21

Tak jsem si stáhnul verzi z Play a furt mi to funguje. Nic jsem tam opravdu neměnil. Pošli mi nějakou malou DB, ve které bude pár keší mimo rádius s WP uvnitř rádia. Plus popiš nastavení a odkud (pozice) načítáš.


Posláno SZ
  • 0

#331 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 10:09

V diskuzi s bambuliny jsme nakousli možnost jakési Lite verze importu. Cílem je umožnit opět importovat větší než malé množství keší, což momentálně nejde kvůli větši datové náročnosti importu. Možností je vícero, jak se toho ujmout, dávám k diskuzi:

 

Možnost zvolit si, které informace se mají z DB exportovat.

Teď se třeba navíc tahá informace o nadmořské výšce, PMO, počtu FP. Dovedu si představit, že pro 90 % lidí jsou to zbytečné informace a zajímají je jenom souřadnice, DT, hint a velikost. Uvažoval jsem v posledních dnech nad nějakým checkboxem, kde by si uživatel volil, jestli načítat vše, nebo jenom základní data - tady zase hrozí, že někdo by musel rozhodnout, co je základ a co nadstavba.

Nápad zní dobře, jen by asi stoupla časová náročnost, protože by se muselo při importu pro každou keš kontrolovat, co má uživatel zatrhnuté.

 

Importovat základní informace, více až na vyžádání při zobrazení konkrétní keše:

Když keš předávám Locusu, můžu tam nastavit, kde o ní získá více informací. Tam pak při jejím otevření Locus hledá. Tj. při importu by se načítal z db jen základ a vše další by bylo "on demand". Na stejném principu funguje Live mapa a ne-import. Podmínkou by bylo, že databáze bude stále v telefonu. Ale nevím, jestli to už trochu nepopírá samotný princip importu...

 

Pokud by se odstraněním některých prvků (výška, PMO,...) paměťová náročnost skutečně zmenšila, přimlouvám se k vytvoření takové volby v nastavení addonu. Otázkou je, zda v porovnání s velikostí listingů, jsou tyto prvky tolik paměťově náročné.

 

Napadla mě ještě jedna myšlenka. Nevím, zda je vůbec řešitelná. Bylo by možné zajistit, aby se při zobrazení chybového okna Nedostatek paměti! Změňte filtr ke snížení počtu načítaných keší! předaly Locusu alespoň ty keše, co se z databáze už načetly?


  • 0

#332 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 10:48

Ne...V minulé verzi se mi ty WP ze vzdálených keší načítaly i na ruční načítání pomocí ikony v Locusu. To v té poslední verzi nefunguje. :-(

Tak vyřešeno - problém odhalen. :) Nalano objevil mrtvý bod, za určité konstelace se skutečně keš nenačte, přestože by měla. Tato chybka je tam ale od počátku věků, nepřišla s novou verzí. Opravím s novou verzí.

 

Pokud by se odstraněním některých prvků (výška, PMO,...) paměťová náročnost skutečně zmenšila, přimlouvám se k vytvoření takové volby v nastavení addonu. Otázkou je, zda v porovnání s velikostí listingů, jsou tyto prvky tolik paměťově náročné.

Výška, PMO, FP se nachází ve stejné tabulce v databázi jako poznámka z listingu, takže do ní stejně musím šáhnout. PMO je pak uloženo jako boolean, FP jako integer a výška jako double. Na tisících keší to může hodit nějakou úsporu, ale nemyslím si, že by byla nějak klíčová. Nejvíce místa pochopitelně zabírá listing, pak logy.

 

Napadla mě ještě jedna myšlenka. Nevím, zda je vůbec řešitelná. Bylo by možné zajistit, aby se při zobrazení chybového okna Nedostatek paměti! Změňte filtr ke snížení počtu načítaných keší! předaly Locusu alespoň ty keše, co se z databáze už načetly?

Hmm, zajímavé... Pokud se zobrazí až při předávání dat do Locusu, tak určitě nešlo. Pokud se zobrazí už při načítání, tak by to teoreticky šlo, ale otázka je, jestli se pak nezobrazí znova při předávání Locusu. Mám totiž zkušenost, že se načtení provede OK, ale paměť dojde až při předávce Locusu.


  • 0
\m/

#333 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 12:16

zkusím vám tu diskuzi trošku ujasnit.

 

Teď to funguje tak, že add-on připraví balík data  celý balík najednou uloží na kartu. Pošle o tom informaci do Locusu. Locus celý balík načte a začne zpracovávat.

 

Tak a jelikož Locus není jen načtení dat ale mapy, aktivní procesy a mraky věcí kolem, tak jelikož všechny aplikace mají stejný maximální limit na paměť, tak Locus té volné! paměti bude mít vždy méně než add-on. Takže limitujícím faktorem a částí na které to musí zhavarovat je Locus, ne add-on.

 

Jinak odstranění výšek a podobných věcí. Například ta výška tam stejně bude. Když jí Voldík nenastaví tak bude 0 ale v paměti zabere stejně. Co je nejhorší a co jediné může pomoci jsou texty (Stringy). Takže pokud nějaké posíláš když vysloveně nemusíš, nedělej to. Víc momentálně nepomůže.

 

Jediné co by mohlo pomoci je posílat data streamovaně, ne najednou. Tzn. add-on by řekl Locusu že chce poslat 1000 keší a jedna po druhé by se postupně posílala a zpracovávala. Nicméně pokud vám Locus padá na nedostatek paměti, tak ani tohle dlouhodobě nepomůže a jen to lehce odsune onen limit na který narážíte.

 

Věím též, že 95% z vás co vám to padá máte Android 2.X. Na novější verzi je ten paměťový limit skoro dvojnásobný, i více, takže tam tenhle problém téměř nebude existovat. Tím spíše doporučuji se tím zase tak moc nezabývat, protože to stejně nemá kloudné řešení.


  • 1

#334 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 13:20

Věím též, že 95% z vás co vám to padá máte Android 2.X. Na novější verzi je ten paměťový limit skoro dvojnásobný, i více, takže tam tenhle problém téměř nebude existovat. Tím spíše doporučuji se tím zase tak moc nezabývat, protože to stejně nemá kloudné řešení.

Ti co mají novější verzi systému tam zase cpou keše z celé republiky. :D 


  • 0
\m/

#335 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 19:18

Ti co mají novější verzi systému tam zase cpou keše z celé republiky. :D

Mám verzi 4.1.2 a padá to někde kolem 1400 kešounů (v Locusu). Dřív jsem nahrál celý akční rádius včetně odlovených - asi 4000 kousků. Ale už teď je to dostačující :-D


  • 0

#336 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 19:21

1400 keší na 4.X Androidu? To posíláš komplet i s listingy Voldíku?? Jestli jo tak to se pak nedivím :)


  • 0

#337 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 19:48

Při importu posílám komplet všechno (listing, logy, WP), při neimportu (jen načtení na mapu) bez listingu a logů. :)


  • 0
\m/

#338 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 19:51

ta to klobouk dolů Locusu že pobere vůbec těch 1400 keší :). Takže prosím vás, pokud má někdo problémy s tím že se do Locusu dá poslat málo keší, směřujte kritiku na Voldíku a na posílání listingu. To množství textů je peklo ....

 

Nicméně, potěšující je, že v další verzi Locus API, se tohe číslo zvýší tak o 10-20 % odhadem. Ale více z toho s listingy nevymáčkneme ...


  • 0

#339 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 20:01

Jen ještě jeden zvídavý dotaz/poznámku :). Nerad bych se pletl, ale myslím, že dřív se listingy také posílaly. Starou verzi addonu pro porovnání nemohu už nikde sehnat.


  • 0

#340 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 20:02

no ono to nemusí být vůbec poznat jestli se posílají nebo ne. Ty listingy se můžou dočíst až když jsou potřeba a jelikož je vše offline, tak je to v podstatě hned (žádný loading)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama