Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#481 JereGEO

JereGEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 16:50

Je někde jasný návod, jak rozchodit Geoget plugin v Locusu na aktuální verzi Locusu i pluginu? Podle toho, co je napsané na wiki (http://docs.locusmap...ocaching:import) nebo na Play storu to nejsem schopný zprovoznit


  • 0

#482 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 18:41

zkus kuknout sem, kdysi dávno jsem zkoušel nějaké webovky tvořit tak snad pomůže,

 

 

-----------------------------------

pod čarou není to hotové (není čas)

 

http://locustutorials.proweb.cz/


  • 0

#483 JereGEO

JereGEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 16:28

Bohužel nepomůže. Plugin jsem si nastavil, v tom zas takový problém není nastavit cestu k databázi. Ale co dál? V Locusu se neorientuju, posledních pár let používám a:Drake, ale poohlížím se po lepší alternativě.

V návodu je napsáno "3a. Přidej tento doplněk na pravý panel a klikni na něj." A u toho už končím. Není mi jasné, jak to provést


  • 0

#484 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 16:47

Jak přidat tlačítko na panel je popsáno v manuálu: http://docs.locusmap...functions:panel


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#485 JereGEO

JereGEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 16:56

S tím jsem už předtím experimentoval, ale nějak se mi nedařilo. Teď jsem to už na druhý pokus dal, díky.

Při spuštění to importuje a i zobrazuje kešky, takže prozatím snad OK :-)


  • 0

#486 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 9:09

Po koupi noveho mobilu jsem narazil na problem s instalaci geoget addonu do Locusu. Geoget addon jsem si normalne stahnul, nastavil cestu, ale nedari se mi pripnout na bocni panel. Když dám Přidat funkci do panelu, Locus mi geoget vubec nenabidne, tvari se jako by nebyl nainstalovan. Vsechny dalsi doplnky se mi v nabidce normalne objevi, jen ten geoget tam jaksi chybi :-( Nesetkal jste se s tim nekdo? Diky.


  • 0

#487 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 11:58

Po koupi noveho mobilu jsem narazil na problem s instalaci geoget addonu do Locusu. Geoget addon jsem si normalne stahnul, nastavil cestu, ale nedari se mi pripnout na bocni panel. Když dám Přidat funkci do panelu, Locus mi geoget vubec nenabidne, tvari se jako by nebyl nainstalovan. Vsechny dalsi doplnky se mi v nabidce normalne objevi, jen ten geoget tam jaksi chybi :-( Nesetkal jste se s tim nekdo? Diky.

Zkus jít nejdřív ne přes boční panel, ale přes nabídku. Rozběhne se načítání?

A máš addon (a databázi) na kartě nebo ve vnitřní paměti?

První kroky k nápravě: Vypnout mobil, počkat chvíli a znovu zapnout. Zvlášť pokud máš na kartě, občas pomůže. Znovu nastavit cesty v addonu - opravdu přejít adresáře, nejet odklepnout stávající nastavení. A až nakonec řešit Locus - opět zkusit z nabídky, pokud funguje, pak teprve nastavovat boční panel. A pokud nejde vůbec, tak ještě ve správci souborů databázi přesunout jinam nebo jí přejmenovat a znovu nastavit, a jako poslední krok přeinstalovat addon.

Nedávno jsem se s tím trápila taky, nakonec jsem to rozběhla naprosto totožným způsobem, jaký na začátku nefungoval. Cesty Androida jsou nevyzpytatelné...


  • 0

#488 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 13:36

no tak nakonec pomohl restart mobilu. Vsechno funguje jak má, resp. nefnguje mi pro zmenu mapa na adrake, ale to je do jineho vlakna :-) Diky.


  • 0

#489 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 12:34

Ahoj všem, taky se s tím peru a zatím neúspěšně :-(

Instalace OK, nastavení OK, Locus chodí OK, online keše chodí OK (ať už stahování, nebo live mapa), přidání tlačítka na panel OK, ale jakmile dám načíst databázi z geogetu, tak nahlásí, že addon nereaguje, nebo že se zastavil a vše spadne.

Vypnul jsem, zapnul jsem, restartoval, znovu nastavil a nic. Telefon je SamsungSM-G531F, verze androidu 5.1.1. Dokáže mě někdo nakopnout co dělá špatně? Předem díky.


  • 0

#490 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 12:39

Jako první tip: pokud máš obojí (databázi geogetu + plugin) na kartě, zkus přesunout do mobilu. Sama mám android verze menší než 5, takže to nevyzkouším. Ale u neteře jsem se prala s nastavením, pokud bylo na kartě. Nakonec jsem rezignovala a šoupla to do paměti mobilu.


  • 2

#491 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 13:29

Jsi ZLATÁ, díky moc. Už to běhá.


  • 0

#492 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 14:06

Ono asi pujde o to, kde to na te karte je. Od androidu 4.4. nemuze kazda aplikace zapisovat kam ji napadne, takze ani databaze nemuze byt kdekoli. Koukni sem. Je to sice pro aDrake, ale pro Locus to bude analogicke.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#493 JereGEO

JereGEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 21:15

Zkouším teď používat Locus místo a:Drake a poměrně úspěšně. Dnes jsem ale narazil na zvláštní problém: Neimportují se mi asi všechny kešky.

Doteď jsem si myslel, že je vše v pořádku. Ale konkrétně u https://coord.info/GC1TXTR jsem zjistil, že se mi tahle keška prostě nezobrazuje na mapě. I když jsem vycentrovaný na jejím  místě, dám import, tak tam není. Přitom u stejné GeoGet databáze ji a:drake bez problémů zobrazuje.

Nenapadá mě, v čem je problém (snad až na nějaký bug): Keška je aktivní, splňuje i podmínky filtrování, které mám nastavené (T1-4,5; žádné eventy atd.). Ostatní kešky v okolí vypadají, že jsou načtené všechny.

Nebo máte tip, v čem by mohl být zakopaný pes?


  • 0

#494 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 21:36

Zkusil jsem to, a mně se ta tvoje konkrétní keš při importu z GG databáze do Locusu zobrazí. 

Ale nevím, co poradit. Snad znovu zkontrolovat ty podmínky filtrování?


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#495 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 14:42

V Locusu nepoužívám import keši z db do Locusu, ale jen live mapu. Do té se mi natahují keše celkem pomalu. Pokud chodím, tak to zase tak nevadí, ale když používám Locus jako autonavigaci, tak se při jízdě autem keše nestíhají loadovat. Vím, že je to částečně způsobené čtením z paměti telefonu (db nemám na kartě ale v paměti), částečně i velikostí db (600MB). Ale pokud to brzdí i samotné neoptimalizované dotazy do db, tak mě napadlo, jestli by nepomohly nějaké indexy nad tabulkami, případně optimalizace dotazů přes exekuční plány. Je možno někde získat proces jak loguc získává data z ggdb a případně i dotazy (včetně případných filtrů závislých na nastavení pluginu)? Klidně SZ. 


  • 0

#496 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 18:40

A neni problem v tom, ze je pri jizde autem mapa porad v pohybu? Zda se mi, ze se kese zacinaji nacitat pouze kdyz nepohybuji mapou.
  • 0

#497 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 22:39

Co jsem pochopil,tak mapa se aktualizuje periodicky,ale ta perioda je neznámá,ale krátká nato aby se mapa stihla aktualizovat, než vyjedu z výřezu....


  • 0

#498 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 11:35

Přestal jsem v Locusu používat při práci s GGdb livemapu (protože je pomalá). A napadlo mě jedno možné zlepšení. Teď umí plužin importovat do bodů Locusu kešky z GGdb jen v určité vzdálenosti od určeného bodu. Bylo by možné přidat i import podle trasy? Klidně i ve stejné vzdálenosti jako pro import okolo bodu. Používám Locus jako autonavigaci a teď musím importovat kešky podle trasy ručně. Pokud už někde autor plužinu napsal že to nejde/že se mu do toho nechce, tak OK. Pokud už to jde a jsem kopyto ,co neumí pořádně hledat, tak taky OK, jen bych poprosil o radu kde je možné import podle trasy spustit.


  • 0

#499 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2017 - 8:11

Přestal jsem v Locusu používat při práci s GGdb livemapu (protože je pomalá). A napadlo mě jedno možné zlepšení. Teď umí plužin importovat do bodů Locusu kešky z GGdb jen v určité vzdálenosti od určeného bodu. Bylo by možné přidat i import podle trasy? Klidně i ve stejné vzdálenosti jako pro import okolo bodu. Používám Locus jako autonavigaci a teď musím importovat kešky podle trasy ručně. Pokud už někde autor plužinu napsal že to nejde/že se mu do toho nechce, tak OK. Pokud už to jde a jsem kopyto ,co neumí pořádně hledat, tak taky OK, jen bych poprosil o radu kde je možné import podle trasy spustit.

UP


  • 0

#500 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2017 - 14:17

UP

Myslím, že momentálně import kolem trasy nejde, to bude spíš na autora plužinu, který jej bude muset upravit. O možnosti importu kolem trasy v tomto plužinu jsem neslyšel.   <_<


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama