Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#101 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:11

Locus nepouzivam a zrejme pouzivat nebudu, ale jsem uzivatel GG. V GG muze byt nekolik FWP s libovolnym prefixem. Vazat zparacovani bodu na prefix je nesmysl uz z toho duvodu, ze zavisi na zdroji tech bodu. Pri pridavani bodu je nutne zachovat jedinecnost prefixu u kese. Prejmenovavat prefixy u vsech existujicich WP je hloupost (proc by nektere z nich nemohly byt treba FI, ackoli to nejsou FWP?) Jedina rozumna cesta je pridat novy WP typu final a dat mu prefix, ktery dosud neni u kese pouzit. Algoritmus klidne muze preferovat urcite prefixy, treba FI a FL, ale tezko je muze vynucovat, protoze neni schopen urcit, ktery z drive oznacenych prefixem FL/FI je odkud a jestli zdroj ma nizsi prioritu nez aktualni import.

 

A pozor na opakovany import! Takze podle me prichazi do uvedeneho algoritmu jeste nutnost kontroly souradnic, aby nebyl zalozen duplicitni bod.

 

Pripadne presouvani kese by pak melo byt veci zobrazeni na mape. A je opet nutne uvazovat o libovolnem prefixu a pocitat s vice FWP. Takze bude nutne upravit algoritmus pouzity v Locusu.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#102 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:11

Petulinka1: Souhlasím, přidal jsem tedy ještě jednu možnost (5.) a děkuji za příspěvek na odkazovaném foru. :-) (stažil jsem se obsáhnout všechny možnosti, sám si o nich myslím své :))

 

Ještě se zeptám, jaká by měla být logika přesunu, pokud má keš více FWP? (vím, že to je záležitost spíše Locusu, ale zajímá mě to a zřejmě by mohlo i meniona)


Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 25 únor 2014 - 20:13

  • 1
\m/

#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:25

Nějak nechápu důvody nějakého přejmenovávání. A přidávat WP s finálními souřadnicemi ? A odkud ho vezmeš ? Nějak opravdu nechápu.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#104 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:26

Tady je problem ten, ze menion v locusu testuje jenom prefix WP, misto aby zjistoval jeho typ (final, stage apod.). Proto to Voldik musi resit oklikou, kdyz je v DB nejakej finalni WP - viz jeho prispevek

 

PS: Voldiku, jsem pro bod 5. A myslim, ez nebudu jedina... :D Jo a nemas zac ;)

 

PS2: menion pise "If you want to improve this system, just let me know", takze bych to brala jako ze se dobrovolne podvoluje a souhlasi :D


  • 1

#105 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 22:37

Ona se ta uprava locusu bude hodit nejen pro addon, ale i pro ty co si tahaji urcite kese do Locusu pres GPX. Takze bod 5. je i za me idealni a zmena nebude (snad) nijak narocna. Ono je to i vhodne z toho duvodu, kdyz nejaky iniciativni owner vytvori "viditelny" bod s prefixem FI a do nej vrzne 00.00.000   --- parkrat semi stalo, ze GG mi tam (asi mou nepozornosti) udela nejaky F1 a Locus to proste nevzal v potaz.

Otazka pak zni co s vetsim mnozstvim  --  mit treba 5* onu kes ńa mape je celkem blbost - takze at se to presune na F0 (a zvykneme si na to, ze si tam budeme davat nejpravdepodobnejsi z nejsitych) a ostatni at jsou pristupne pres Waypointy.

 

 Jen je pak otazka, zda nebudou rvat uzivatele GSAK addonu


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#106 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 7:22

No já si například finální souřadnice upravím na webu a po stažení keší do geogetu se pak označí sami jako vypočtené a i v locusu po zobrazení doplňkem přes Live mapu jsou s hvězdičkou jako vypočtené. Jen se nepřesunou. Pokud kešku stahnou z webu rovnou do Locusu, tak se i přesune na vypočtené souřadnice.


  • 0

#107 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 7:51

S ohledem na vyse popsany algoritmus je to pochopitelne. Data stazena do GG nemaji prefix FI nebo FL, proto neni kes na na FWP presunuta. Pokud bod stahuje primo Locus, zrejme si prefix zmeni na FI/FL (ovsem co udela, pokud uz nejaky bod s timto prefixem existuje, to netusim).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 8:28

korigovane souradnice na webu ani zadny prefix nemaji, Groundspeak to implementoval zcela mimo system beznych waypointu. Proto je apliakce, ktera to taha primo z gc.live pozna.

 

Ja si ale myslim, ze je to kravina, a proto z toho v Geogetu vyrabim umele waypointy standardniho typu, takze to prevadim na uz davno vyresenou ulohu.

 

Ale jak uz bylo receno, ty finalni waypointy se v Locusu mohou objevit nejen z GG pluginu, ale i z libovolneho GPX. Finaloni waypoint neni urcen jeho prefixem, ale jeho druhem "Final location". Od toho tento druh waypointu existuje.

 

Pokud existuje vice finalnich waypointu, jsou z hlediska logiky stejkne. nelze urcit, ktery je spravnejsi nez jiny. Proto navrhuji chovani stejne, jako dela Geoget - tady ze se vezme prvni finalni waypoint, ktery ma abecedne nejnizsi prefix. Alespon se to bude chovat v obou programech stejne.


  • 1

#109 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 8:30

Myslím že úprava na straně locusu je v tomhle případě jediné čisté řešení. A pokud bude víc finálních waypointů, tak určit jasná pravidla který z nich se přesune, např. první v abecedě podle prefixu. Každý se pak podle toho může zařídit.


  • 0

#110 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 19:47

Jsem také pro:

 

5. Přesvědčit meniona, aby upravil Locus a systém přesunu na finální souřadnice.

 

Je možné zatím dodat tu hvězdičku do ikonky u FI?


  • 1

#111 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 21:22

Je možné zatím dodat tu hvězdičku do ikonky u FI?


http://www.voldik.cz...siveEdition.apk

 - spešl verze pro tebe, která nastavuje vypočteno (dává hvězdičku) vždy, když keš obsahuje WP typu FINAL.


  • 0
\m/

#112 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 22:15

Díky.


  • 0

#113 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 22:19

Při importu keší byla chybka, je opravena a aktualizovaná app je na webu. Aktualizoval jsem i pat+mat verzi.

Aplikace se hlásí jako verze 3.2.3


  • 0
\m/

#114 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:05

Jak někdo na začátku navrhoval, abych zobrazoval keše, které sice nejsou ve zvolené oblasti, ale mají v ní WP, tak to bude asi důležitější, než jsem si myslel. :-)

 

Třeba mysterky v Brně jsou běžně na úplně opačné straně města, takže když mám zazoomovanou mapu na Vinohrady, tak tam nevidím finálku mysterky s úvodkama v Krpoli. Takže zvyšuji prioritu požadavku a zkusím vymyslet nějaký efektivní způsob, jak to provádět. :-)

 

Momentálně je ta logika následující: Z databáze se vytáhnou GC kódy keší, které spadají do obdélníku vymezeném nastaveným rádiem. Tyto keše se prochází a pokud je nastavený limit na zobrazené keše, tak se uchovají pouze ty bližší. Tento výsledný seznam GC kódů se následně po jednom prochází a z databáze se tahají všechny potřebné informace o keši.

 

Takže někde by se tam muselo zakomponovat projití všech WP, které spadají taktéž do vymezené oblasti, ale zároven nepatří ke keši, která je v té oblasti.


  • 0
\m/

#115 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:11

A jen tak pro info, už jsem se spojil s Kuratkeem, nemá se mnou problém, akorát nemohl najít podepisovací klíče k aplikaci, které jsou nutné pro vydání nové verze na Play. Dneska jsem se mu připomínal, jak to dopadlo. Ale jinak stále čekám, s čím přijde menion ohledně přesunu na FWP. Takže jak se vyřeší tyto dvě záležitosti, tak by mohlo dojít k updatu na Play. (Pokud by kuratkoo ty klíče nenašel, musela by se zřejmě vydat celá nová aplikace)


  • 0
\m/

#116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:21

neni na tom nic sloziteho. Vyjedes si seznam GC kodu kesi, ktere spadaji do zadaneho obdelniku. Pak si vyjedes seznam GC kodu z tabulky waypointu, ktere spadaji do toho sameho obdelniku, a ty dva seznamy GC kodu sloucis do jednoho. A mas seznam kesi, o ktere se mas zajimat. Je v tom nejaky zadrhel? Delam to v GG prave takto.


jen to v GG hledam velmi rychle pomoci RTREE indexu, ktery je na obou tabulkach. jen nevim, jestli SQLITE na adnroidu obsahuje RTREE.


  • 0

#117 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:56

Jak někdo na začátku navrhoval, abych zobrazoval keše, které sice nejsou ve zvolené oblasti, ale mají v ní WP, tak to bude asi důležitější, než jsem si myslel. :-)

 

Třeba mysterky v Brně jsou běžně na úplně opačné straně města, takže když mám zazoomovanou mapu na Vinohrady, tak tam nevidím finálku mysterky s úvodkama v Krpoli. Takže zvyšuji prioritu požadavku a zkusím vymyslet nějaký efektivní způsob, jak to provádět. :-)

No proto jsem to navrhoval ;)  A to si představ, kdyby byly úvodní souřadnice v Praze na Vinohradech.... :rolleyes:  No taky to vadí na 'dálničních' multinách, kde jsou jednotlivé zastavení třeba 20km daleko. Nebo lépe např u GC1BRMC , kde se sbírají indicie po celých Čechách. 

Každopádně díky za Tvoje úsilí.


  • 0

#118 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 22:13

A jen tak pro info, už jsem se spojil s Kuratkeem, nemá se mnou problém, akorát nemohl najít podepisovací klíče k aplikaci, které jsou nutné pro vydání nové verze na Play. Dneska jsem se mu připomínal, jak to dopadlo. Ale jinak stále čekám, s čím přijde menion ohledně přesunu na FWP. Takže jak se vyřeší tyto dvě záležitosti, tak by mohlo dojít k updatu na Play. (Pokud by kuratkoo ty klíče nenašel, musela by se zřejmě vydat celá nová aplikace)

 

Pokud by se nepodařilo dohledat klíče, přimlouvám se za znovu vydání aplikace do google play a jsem připraven přispět na developer účet, pokud ho už nemáš. Jinak velké díky za tvojí práci.


  • 0

#119 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 10:33

neni na tom nic sloziteho.

Ja jeste budu muset provest JOIN na tabulku keší, kvůli uživatelským filtrům na typy a stav keše. Zkusím pro zajímavost změřit, kolik to zabere navíc času.

 

Pokud by se nepodařilo dohledat klíče, přimlouvám se za znovu vydání aplikace do google play a jsem připraven přispět na developer účet, pokud ho už nemáš. Jinak velké díky za tvojí práci.

Beru na vědomí :-) Ale snad to nebude nutné, myslím že by to kuratkoo vzal opět na sebe (ten už účet má).


  • 0
\m/

#120 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 11:50

No proto jsem to navrhoval ;)  A to si představ, kdyby byly úvodní souřadnice v Praze na Vinohradech.... :rolleyes:  No taky to vadí na 'dálničních' multinách, kde jsou jednotlivé zastavení třeba 20km daleko. Nebo lépe např u GC1BRMC , kde se sbírají indicie po celých Čechách. 

Každopádně díky za Tvoje úsilí.

U live mapy jsem to zprovoznil (zatím u sebe), tam to bylo jednodušší. Akorát to funguje pouze pokud se jedná o FWP a je povolen přesun - jinými slovy, dokáže to zobrazit přesunutou keš na finální souřadnice, pokud to je povoleno v nastavení Locusu. Pokud jsem poblíž nějaké ST, tak to funguje teoreticky taky, ale problém je v tom, že to nezobrazí WP, ale ikonu keše na úvodních, která je stejně mimo obrazovku. Takže prakticky je to k ničemu. :D

I kdybych zjistil, že nějaká konkrétní keš je mimo a mám zobrazit jen její WP, který je v dosahu, tak se obávám, že mi to Locus API neumožní - minimálně jsem nenašel nic, čím by se dala nastavit viditelnost WP.

EDIT: Funguje to, když má člověk v nastavení Locusu zatržené Nastavení -> Geocaching -> Automatické načítání waypointů.

 

HaLuMa: Vidím dobře, že informace o PMO a počtu FP v geogetu nejsou?


Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 03 březen 2014 - 12:25

  • 0
\m/




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama