Přejít na obsah


Fotka

Ochrana přírody a geokešing


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 0:08

A nakonec taky neco pro nas trampy - kesery http://www.infobaden...ch-legalizovan/

:D :D :D
Tak tohle mě fakt dostalo, opravdu doporučuju k přečtení. No zkuste si to představit v praxi :D!

„Jen za minulý týden jsme poslali domů na dvacet falešných trampů,“, bilancuje šéf stráže ochrany přírody Petr Šoltys z Jičína. [i]„Devíti z nich jsme museli z rukávů strhat vadné domovenky, které neobsahovaly znak woodcraftu a výstroj pěti kontrolovaných osob obsahovala oděvní součásti neamerického původu, včetně neoriginálních usáren.“

skurakai: Taky chodíš strhávat falešnejm trampům domovenky? :D

Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 21 únor 2014 - 0:09

  • 2

#42 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 0:25

Já bych jen rád poprosil tulena, ať píše nějakým spisovným jazykem, nejlépe místním běžným.

A nebo si prosím Tě jen pomýšlej.


  • -5

*


#43 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 1:09

Ujišťuji Skurakaie, že v přírodě (když odmyslím cyklotrasy jako je brdský hřeben ze Zbraslavi na Skalku) je pusto prázdno, Trampové vymírají a jeho hypotetický Pepa z Počernic dojede akorát tak do Globusu v Čakovicích. Skutečně. Možná bude mít goretexové kedsky, aby mu nenavlhly nohy, až si půjde pro nákupní košík.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#44 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 1:12

Já tedy s tulenem výrazně nesouhlasím, ale napadat ho za jazyk, to není moc konstruktivní diskuse.

Já bych jen rád poprosil tulena, ať píše nějakým spisovným jazykem, nejlépe místním běžným.

A nebo si prosím Tě jen pomýšlej.


  • 3

#45 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 7:05

Ujišťuji Skurakaie, že v přírodě (když odmyslím cyklotrasy jako je brdský hřeben ze Zbraslavi na Skalku) je pusto prázdno, Trampové vymírají a jeho hypotetický Pepa z Počernic dojede akorát tak do Globusu v Čakovicích. Skutečně. Možná bude mít goretexové kedsky, aby mu nenavlhly nohy, až si půjde pro nákupní košík.

fyi hypotetický já nemusí jezdit až do Čakovic, když má Černý Most za rohem.

 

A trochu se vytratilo téma. Pokud je "Ochrana přírody a geocaching", tak to není o místech, kde kromě jednoho trampa za půl roku neprojde ani noha, ale o místech kam se kvůli krabičce lidi stahují.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#46 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 7:51

Já tedy s tulenem výrazně nesouhlasím, ale napadat ho za jazyk, to není moc konstruktivní diskuse.

 

Dobře, ale jak se Ti čte ten jeho příspěvek ? Kdyby to bylo jen slovensky - ok, ale ten mix nářečí, Slovenštiny, anglických slovíček

+ divný slovosled je prostě velmi špatně čitelný.

 

Například: Yes, v niektorých zjazdoch to vtedy bolo somewhat vydraté.

 

Není to napadání, ale pouhé konstatování náhodného čtenáře.

 

Pokud to tak na někoho působí, tak se mu hluboce omlouvám.


  • 5

*


#47 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 8:13

skurakai: Taky chodíš strhávat falešnejm trampům domovenky? :D

 

A měl bych? Dost absurdní představa :-)

 

Jinak ten článek je jak vystřižený z TV Noha. ;-)


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#48 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 9:21

Člověk je taky součástí přírody. Navíc fatalicky vzato, přírodě je všechno úplně šumák. Několikrát už Země přírodu málem úplně zlikvidovala, zmizely statisíce živočišných druhů a miliony rostlinných. Za miliardu let se Země otočí naruby a nezůstane tady kámen na kameni.

No ano, pokud se na to budeme dívat tímto pohledem, tak je nějaká ochrana druhů a stanovišť úplně šumák a my ochranáři jsme jen banda zoufalců bránící přirozenému běhu věcí. Otázka je jestli se na to takto dívat chceme, já tedy ne...

 

Člověk se dle mého přírodě spíše vymknul, než že by byl součástí. :)


  • 4

#49 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 10:08

Dobře, ale jak se Ti čte ten jeho příspěvek ? Kdyby to bylo jen slovensky - ok, ale ten mix nářečí, Slovenštiny, anglických slovíček

+ divný slovosled je prostě velmi špatně čitelný.

 

Například: Yes, v niektorých zjazdoch to vtedy bolo somewhat vydraté.

 

Není to napadání, ale pouhé konstatování náhodného čtenáře.

 

Pokud to tak na někoho působí, tak se mu hluboce omlouvám.

To je tak, když se někdo snaží tvářit strašně chytře a světově. :D Ale ta věta z příkladu mě opravdu pobavila, typická mluva rádoby světoběžníka. :D


  • 1

#50 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 11:56

pepa.z.pocernic napsal/a 21 Úno 2014 - 07:05:pepa.z.pocernic napsal/a 21 Úno 2014 - 07:05:pepa.z.pocernic napsal/a 21 Úno 2014 - 07:05:pepa.z.pocernic napsal/a 21 Úno 2014 - 07:05:

A trochu se vytratilo téma. Pokud je "Ochrana přírody a geocaching", tak to není o místech, kde kromě jednoho trampa za půl roku neprojde ani noha, ale o místech kam se kvůli krabičce lidi stahují.

 

To je pravda, z mého pohledu tedy ještě toliko:

 

1. Ochranáři jsou jistě potřeba ale na druhou stranu to často dost přehánějí a hlavně velmi často všem "kážou vodu" a sami přitom lemtají to nejlepší víno plnými doušky. A myslivci jakbysmet. Určitě by i jim prospělo si napřed zamést před vlastním prahem.

 

2. Jeden z důvodů mé averze na série je právě poškozování přírody masovými nájezdy a proto si nemyslím, že by série v lese byly něco víc, než série u silnice. Už by bylo načase konečně tuhle módu opustit a místo XYZ keší v sérii raději dělat jednotlivé a o to zajímavější.


  • 13
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#51 duchpuste

duchpuste

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 12:15

nemozem nezareagovat typicky cesky (aspon podla nas Slovakov) TY VOLE, debata ako prave orechove, po par prispevkov som absolvoval zjazdy bicyklom, štvorkolkou som jazdil po NP, odhanal netopierov, bil sa s lesnikom, mate fasa debatu, urcite sme vsetci normalni obyvatelia planety, zi a nechaj ziť, kazdy z nas je zvedavy tvor, vidiet krdel netopierov, stado jelenov, nic nemoze byt uzasnejsie, aj ryjuci diviak alebo medved vyberajuci odpadky, len niekedy mam dojem, ze mame jedinu ulohu, zit v PANELAKU, a nechodit nikam a toboz do lesa a pritom v lese je tak krasne, snad sa stretneme na keškach


  • 2

#52 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 12:38

Když jsem si tu přečetl o plašení zvěře a že les je domov zvířat, kam alespoň v noci nemáme lézt, tak já to zažil i opačně. Jdu na noční keš a najednou vyplašilo něco mě. Vyběhlo to na strom a pořád mě to sledovalo. Něco jako kuna nebo tchoř, prostě dlouhé a v kožichu i v létě. Nemám snad taky právo na trochu toho lesního klidu? No řekni, trenére... Nebo když si v noci otevřu okno na spaní, hned je tam plno komárů a můr, jednou i netopýr. Co je to napadá? Copak nemají svůj les? Nebo se snad neumějí chovat? Asi jim tam budu muset dát nástěnku. A vrcholem bylo, když myslivec chodil v noci krmit přemnožená divoká prasat přímo pod strom, na který jsem pověsil keš. Copak jim nemůže udělat jídelnu někde jinde? Nebo by si to taky mohla milá prasátka odnést někam domů a v klidu spořádat v závětří. Napadlo mě udělat jim přednášku o slušném stolování, ale já je v tom tmavém houští neviděl. Ale byla tam, Regiusky pes se mohl oběsit na vodítku, jak se tam chtěl jít podívat. Jenže pes by jim to asi vysvětlil po svém. Takže se budu muset dál nechávat děsit v lese, dál se budu nechávat žrát komáry a při probuzení budu zírat do stropu, jak se na mě zubí něco s osmi nohama a s nití u zadku, a dál budu vysvětlovat všemu s křídly, že z nich má manželka panický strach.

No, když jsem se o půlnoci pokoušel o FTF, tak jsem byl taky vyplašenej spíš já, než zvěř. Nejsem zvyklý být v noci v lese. Šel jsem domů, to FTF jsem dal v sedm ráno.
  • 0

#53 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 13:33

Kazdy kdo se ohani ochranou prirody, mysli jen a pouze na svuj prospech. Myslivec nas nechce v lese, aby mohl v klidu vrazdit zver. Archeolog chrani historickou lokalitu aby v ni mohl kopat diry. Rybar vas zene od vody aby mel co napichnout na hacek. Ochranci parku a chranenych oblasti nas nuti chodit pouze po vyznacenych cestach, aby oni mohli chodit kdekoliv se jim zachce v ramci kontrolni cinnosti. Je naprosto jedno jak se chova jednotlivec. Vsichni jsme hozeni do jednoho pytle. Geocaching je vsude a tak vzdy narazi na nekoho, komu se nebude libit.


  • 2
Unkas.png

 


#54 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 14:04

Docela slušná demagogie a zjednodušení. 


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#55 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 14:26

Je to napsané hodně pregnantně, ale bohužel se to v mnoha případech dost blíží realitě. Všechny jmenované skupiny (a určitě existují i další nejmenované) mají na vyšších místech své lobby a z toho titulu zejména někteří jejich členové vystupují z pozice síly. Asi by bylo užitečné jako protiváhu vytvořit lobby geokešingovou. To píšu přesto, že jsem jinak proti oficiálnímu sdružování kačerů.


  • 1

#56 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 14:40

Souhlasím, že to v podstatě vystihuje realitu, ale je potřeba dodat, že stejně tak si kačeři "brání svůj píseček" ve svůj prospěch. V podstatě každá skupina se chová "sobecky" a ani jedna skupina není svatá. Jak se říká, svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. A proto je třeba kompromisu a myslím si, že navzdory některým excesům k rozumnému kompromisu většinou i dochází. Ale bohužel nejvíc jsou vidět právě ty excesy.


  • 5

#57 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 15:56

No ja se taky zapojim do debaty.

 

Jak to tu ctu tak mam spis opacny poznatek a mozna proto stvu nejednoho spravce CHKO :rolleyes: .

 

Mel jsem jednu cache v CHKO Zdarske vrchy, ktera byla daleko od cest v lesich kde nebyl nijak omezen pohyb, ale z duvodu ochrany klidu zvere a nerozdmychavani vasni jsem ji na zadost CHKO zrusil, s tim problem nemam. K memu prekvapeni, kdyz jsem ji pak fyzicky likvidoval, tak az k cache vedla siroka sterkova cesta pro nakladaky, ktera tam predtim nebyla :o .

Ale co se mi nestalo, narazil jsem na jednoho spravce co ocividne zajizdel soukromym autem, tam kam nemel a tak jsem ho zacal lustrovat. Sice se hajil tim, ze tam je sluzebne a ze ma v aute barvy na znaceni. Ale kdyz jsem mu rekl, ze se klidne mohu podivat do jeho auta na ty barvy a odpoledne se mohu na sprave CHKO zeptat zda tam je opravdu pracovne, tak sklopil usi a zacal mlcet. Tak jsem mu promluvil do duse, ze by priste mel radsi parkovat tam, co ostatni motoristi, to jest o 200m dal u silnice a ne zajizdet az do lesa. Je smutne, ze pak obycejny kacer musi hlidat spravce CHKO. No je sice fakt, ze jsem prescent a kdyz jdu z lesa, tak mi vsichni uhybaji z cesty, ale myslim, ze zakladni prvky slusnosti v lese plati pro vsechny a pokud ne, tak pak nastupuji zakony a to vim, ze se ne vsem libi.

Podobnych vystupu jsem uz mel vic a kupodivu vzdy ta druha strana nebyla v pravu a moc dobre to vedela. Ale zatim to vzdy koncilo domluvou a nemusel jsem nic vic resit. Nepocitam se mezi ochrance, ani trempy, ani mastnaky, ale mezi uzivatele nasi planety a tak beru jako zaklad pravidlo slusnosti.

Kupodivu zatim nejmin problemu jsem mel s lesaky a myslivci s temi se nejak vzdy dohodnu.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#58 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 17:38

Jen by mne, Šolime, zajímalo, z jaké pozice se s nimi bavíš. Zdali máš nějakou placku, odznak, pověření? Nebo jen ten Tvůj fyzický vzrůst  :D? Já mám pocit, že by mě každý lesák nebo i jen prostý houbař v lepším případě pouze vyfuckovali…

 

Na Tejřově a v okolí řádil svého času v osmdesátých letech zuřivý dědek Čermák, psali jsme o něm i písně. Ten byl pomocnou stráží ochranářů, myslivců i VB. Když bylo nejhůř, nasazoval si žlutou pásku PS-VB. Ale většinou jen kázal o čisté přírodě a zkažených lidech mimo značené cesty. Pokutu nám dal jen jednou. 200 korun pro 24 lidí  :D


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#59 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:08

Solim: a prokázal se ti ten motorista služebním průkazem a odznakem? Jestli to vůbec byl zaměstnanec správy CHKO. Prolustrovat ho by neměl být problém pokud byl skutečně ze správy. To by mne zajímalo co by mohl soukromého zaměstnanec SCHKO v přírodě dělat. Nebyl to spíše vlastník daného pozemku, který se za pracovníka CHKO vydával? Jsi si tím vážně jistý?

Ze Žďárských vrchů asi nikoho neznám.

Ohledně té kešky a štěrkové cesty mi také chybí více informací. Navíc si můžeš být jist, že tu cestu nedělala SCHKO :-) Na to nejsou finance.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#60 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:19

Zajímavá diskuse, která nic nevyřeší. Já osobně se snažím chodit po cestách, ne vždy to je možné, mě zvěř nevadí a spíš ruší mě než já ji. Šel jsem zkratkou mezi cestami (obejít to po cestě by trvalo asi hodinu, až na pár metrů byla vyšlapaná cestička) a proti mě jelen, který přes mě přeskočil, neměl kam jinam, všude roští okolo, v rychlosti (pár vteřin) jsem ani nestihl spočítat věk. Pak jsem jinde šel kolem smrčiny a slyšel jsem bachyni, před tím jsem viděl selata nedaleko, vzal jsem to oklikou i když kvůli ní ne po cestě, říkal jsem to kačerům které jsem potkal u keše. Já mám keš hned u cesty, nemusí ani sejít z cesty, neměl jsem ji ale vždy u cesty, ale někdo ukradl zbytek pařezu (káceli někde na kopci) tak jsem ji musel posunout o pár metrů a zmenšit. Na jedné alkeho sérii jsem viděl starší paní kačerku co šla přímo za šipkou, na Slovensku také ale tam to bylo kousek jenom. Na vrchu u Točníku jsem potkal ownera a ten říkal že někdo kvůli FTF, jel do zákazu vjezdu autem. Dřív jsem jezdil na kole, ale už mi není 15 když jsem najel denně cca 70 km. Teď max 15 km a jsem rád. Táta mě poslední rok vždy někde vysadí a já si udělám pěší kolečko a pak mě zase vyloží, většinou to má po cestě nebo nedaleko. Jsem si jistý že jsem kromě jednoho malinkého kusu, který nemůžu najít, nenechal nic v lese. Odpadků vidím spoustu, na to jsou dobré cita. Slyšel jsem že u Žatce nějaká aktivní paní uklízela na odpočívadle, ale městkému úřadu se nelíbilo, že odpadky hází do jejich popelnic, tak to přestala uklízet, také je tam nepořádek. Za dobrotu na žebrotu. Je tu někdo kdo byl na u Kytici a okolí? Ten les už není co býval, za mého mládí nebylo tolik cest, kterými by projelo auto v lese, a to jsme v chráněné oblasti. To pak lidi láká jet po takové cestě až ke keši. Za to cyklostezka do Údolí ticha je příšerná, protože mi vypadlo 4x pití z držáku u kola kvůli té cestě necestě. Nevím už které, ale dva úseky žluté turistické cesty bych bez mapy asi nenašel, protože to byl problém tu cestu vůbec najít v tom houští.


Tento příspěvek byl upraven od Musky: 21 únor 2014 - 18:24

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama