Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
676 odpovědí na toto téma

#21 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 6:04

kaote napsal/a:
3. The Oregon reports and detects too much stopped time when being used at walking speeds. As compared to other Garmin high sensitivity receivers the Oregon periodically reports a Speed of 0 mph even though the unit is moving 2-3mph. Speed fluctuates significantly at low speeds and Stopped Time increments as a result. (2.98)



Ani verze 3.01 toto neřeší. docela mě překvapilo, když po cca 17km pěším výletě mi Oregon ukázal, že jsem šel hodinu a půl průměrnou rychlostí 11km/h a stál 2 hod.
  • 0

#22 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 8:48

kaote napsal/a:
(a kdyz uz o tom premyslim, uz jsem zazil situaci, kdy jsem s sedesatkou a egnosem sel na jisto ke kesi, zatimco spolulovci s oregony a spol. prohledavali sirsi okoli - ale nemam takovych zkusenosti dost, aby z toho sla delat nejaka statistika)


Připojuji se s vlastni zkušeností, byť rovněž není statisticky doložena. Starou, dobrou, přesnou, nezničitelnou 60CSx zatím nahrazovat nebudu i když je dost pomalá, chybí listingy, ... Pro moje extrémní aktivity potřebuji vysoce odolný a spolehlivý přístroj, který vše vydrží - a to je právě "vojenská" šedesátka.
  • 0

#23 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 23:22

Starou, dobrou, přesnou, nezničitelnou 60CSx


Tak, tak, dneska do me behem hledani jedne neprilis vabne melmanovky nabourala nejaka blondynka na kole (cyklisti by meli mit ridicaky a bodovy system!) a sedesatka zazila dost osklivy pad na beton. Blondynka se desila, co se stalo mne, ja se desil, co se stalo sedesatce, ale nestalo se vubec nic :) Proste kvalitni hardware. Jen ten kompas se musi kalibrovat casteji nez na Viste Hcx.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#24 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 13:00

tak jsem to narychlo spočítal, a zhruba 13 posledních příspěvků /včetně mého/ je úplně o něčem jiném než o 550ce, která mě taky zajímá /takže sem furt lezu a vždy doufám, že se něco konečně dozvím/ :@ :P
  • 0

#25 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 14:33

Ćitelnější displej, tříosý kompas to už začíná vypadat zajímavě. Ještě si počkám na další verzi která snad bude obsahovat i nějaká HW tlačítka kterým půjdou přiřadit různé funkce a pak teprve se rozloučím s Koloušem. Zatím by to bylo za hodně peněz málo muziky.
  • 0

#26 Gtjozef

Gtjozef

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 14:39

Tak ja som majiteľom Oregon 400 už 2 mesiace. Pred tým som mal 3 roky 60csx. Za tú dobu som otestoval 60-ku od dažďa až po more. Áno 60 je tzv. vojenská nezničiteľná. Ale po skúsenostiach z Oregonom by som sa už k 60-ke nevrátil. Ak bude mať 550 lepší displej tak nie je o čom rozmýšľať v pripade že nie som vojak. Ak je niekto extrémista tak áno 60-ka je super pre extrém. Ale ak som bežný kešer tak jednoznačne Oregon. Rýchlosť, displej, funkcie, možnosti, obsluha, ... ma nikto nepresvedčí že 60-ka je lepšia pre kešing. Toť moja osobná skúsenosť a názor. Na cenu nepozerám to si musí každý zvážiť sám či mu to stojí za to.
  • 0

#27 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 15:15

Leroj napsal/a:
tak jsem to narychlo spočítal, a zhruba 13 posledních příspěvků /včetně mého/ je úplně o něčem jiném než o 550ce, která mě taky zajímá /takže sem furt lezu a vždy doufám, že se něco konečně dozvím/ :@ :P

Jj jako ve skole.
Studente, povezte nam neco o Karlu IV.
Ehm, ano. Karel IV otec vlasti. Postavil Karluv most. Most je 515,76 metrů dlouhý a jeho šířka je 9,40 až 9,50 m. Výška vozovky je 13 m nad normální hladinou. Je tvořen šestnácti oblouky. Ve své délce je třikrát zalomen a proti proudu je nepatrně vypouklý.
To je asi tak o Karlu IV.

Zrejme je hodne brzo na zkusenosti s 550tkou. Necham to zit, treba se neco casem dozvime. Stejne uz to na dovcu asi nestihnem. Porovnavat se 60tkou nema smysl, kazdy ma svoje. A za zadnou cenu 60tka nepujde z baraku.
  • 0

#28 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 6:51

Možná pro někoho zajímavá informace... Dobrý den, zahájení prodeje očekáváme koncem tohoto týdne, koncová cena pro model Oregon 550t PRO je, resp. bude 13.990Kč (s DPH). Jakmile přístroje dostaneme, budeme Vás informovat. -- S pozdravem / Regards www.gpscentrum.cz
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#29 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 8:33

U nas uz GARMIN 550T zitra skladem :) preji vsem krasny den a zitra uz rekneme prvni postrehy atd.
  • 0

#30 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:15

550 jsou skladem :) jdu testovat a brzo Vam prinesem realne foto jak z GPS tak samotne GPS a zkusim popsat zakladni funkce. Preji krasny den vsem ...
  • 0

#31 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:23

Jen zatim rychle info po vybaleni krome GPS je obsahem baleni take nabijecka + 2x2000mAh baterie :)
  • 0

#32 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:32

14k je docela palba
  • 0

#33 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 11:07

warps napsal/a:
550 jsou skladem :) jdu testovat a brzo Vam prinesem realne foto jak z GPS tak samotne GPS a zkusim popsat zakladni funkce. Preji krasny den vsem ...


Malej dotázek: budeš nabízet i "holou" verzi, tedy bez TOPO, jenom s BASE mapou? Díky
  • 0

#34 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 11:57

Zatim prvni dojem z fotoaparatu - velice dobry ( sice to neni jako 50D ) pokud vezmu v potaz mobilni zarizeni tak parada. Jedina nevyhoda je pri foceni slunce ( spatne videt na disp )
  • 0

#35 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:18

Ahoj zajímají mne především dvě věci. Je ten diplej opravdu lépe viditelný na slunci bez podsvícení? Je to opravdu znát? A druhá, jak funguje 3D kompas?? Tvoje zboží je dovoz z USA, nebo přes českou distribuci? Asi A je správně, že:-) Díky a jsem zvědavý na to co ještě vyzkoumáš...
  • 0

#36 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:25

spajda team napsal/a:
Ahoj zajímají mne především dvě věci. Je ten diplej opravdu lépe viditelný na slunci bez podsvícení? Je to opravdu znát? A druhá, jak funguje 3D kompas?? Tvoje zboží je dovoz z USA, nebo přes českou distribuci? Asi A je správně, že:-) Díky a jsem zvědavý na to co ještě vyzkoumáš...


Ja u Warps nakupoval Oregon 300 a bylo to z ceske distribuce. I celkovy pristup na jednicku, mohu jen doporucit.

Jinak me zase hlavne zajima, jestli to fakt sezvejka 5000 kesi jako PQ. Uz se tesim na prvni poznatky ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#37 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:28

http://www.warps.inf...on550/index.htm Zbozi neni dovoz z USA a je urcen pro EU trh. Ma lepsi upravu povrchovou co je videt na foto. V dnesni dobe ti je naprosto jedno kde GARMIN koupis ( zaruku resi vzdy prodejce ). http://www.warps.inf...on550/index.htm
  • 0

#38 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:36

Skleba napsal/a:
Me by na mem lakalo tech 5000 moznych kesi oproti 2000 u 300ky.


Mohl bys napsat, kdes nasel tech 5000 bodu? Na Garmin.com jsem nasel max. 2000 waypoints.
  • 0

#39 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:37

Nemam 5000 Pq nemohu vyzkouset generuji si vzdy jen ty kam jedu :) nepotrebuji mit celou CR takze jsem to bohuzel neresil. Pokud ma nekdo komplet 5000 kousku at posle GPX a ja to testnu :)
  • 0

#40 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:39

Hmm, pekna hracka, ale predrazena a ty bugy v navigaci jsou imho neslucitelne s geocachingem. Az konecne odladi firmware a cena bude pod 10k, tak do toho pujdu :).
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka