Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
676 odpovědí na toto téma

#641 Tajta

Tajta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 7:41

Poradí mi tady někdo, jak co nejrychlejc stáhnout do Garmina550 Pocket Queries?? Rozbil se nám totiž počítač a nevím co si stáhnout kvůli tomu za programy do notase??


  • 0

#642 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 9:48

Akorát Garminí komunikační plugin a možná, že ani to ne. Prostě připoj O550 kabelem k notesu a ono si to řekne.


  • 0

#643 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 10:07

Žádný extra software nepotřebuješ, PQ jenom stáhneš na disk, rozzipuješ a nahraješ - O550 se připojí jako externí disk.


  • 0

#644 Tajta

Tajta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 10:12

Díky moc za info. Dobrých rad není nikdy dost ;) .


  • 0

#645 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 18:23

oživuju vlákno. Vyřešil někdo, čím se dá přilepit ta guma na zadním krytu? Nejde to ani izolepou, ta jinak udrží všechno.


  • 0

#646 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 19:43

2017-02-19 19.20.06.jpg

 

Odpreparoval jsem ji úplně, protože přilepit fakt nešla. Levý bez gumy, pravý s gumou.

A vůbec mi tam nechybí.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#647 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 21:31

Asi to tak taky dopadne. Z jedné strany se už odloupla do půlky. A jde dolů sama. Asi je to nějaký silikon, protože to opravdu nejde ničím. Jedině...že by silikonem? ¨Ten ale asi nebude držet na tom plastu.


  • 0

#648 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 22:04

A co power tape? Mám s ní přelepené nově kutilsky udělané tlačítko zapnutí/vypnutí a drží. 


  • 0

#649 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 7:27

Ja jsem zrovna nedavno delal na Dakote gumu novou. Tedy ja zatim udelal jen jednu cast, tu ktera mi prekazela pri oprave tlacitka. Asi by bylo potreba strhat a udelat novy cely "saticky", ale na to jsem nemel zatim moralni vuli. Treba na to taky nekdy dojde. Ja ted primarne resil to tlacitko, to bylo nezbytne, tak se s nim svezla i ta jedna guma. Jasne, je trochu silnejsi nez ta puvodni, tak tam, kde to bylo potreba, jsem hrany nove gumy zabrousil, aby neprevysovaly plastove lemy krytu.

 

Tu starou gumu jsem strhnul a udelal ze stare duse novou, kterou jsem tam prilepil chemoprenem. S dusi je treba byt dusledny - je z obou stran poprasena mastkem, aby se neslepila, takze ten mastek je napred potreba poradne ocistit a pak jeste odmastit, jinak to prilepene nebude drzet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#650 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 7:45

Mě nedržel Chemopren ani na tom plastu, alespoň když jsem zkoušel tu původní gumu lepit. Možná to zkusit pořádně odmastit a přitom nenaleptat. Nejspíš to skončí bez té gumy.

Oboustranná páska, která jinak drží na všem (hlavně na prstech) z toho skoro spadla vlastní vahou.

Powertape zvládne hodně, přilepili jsme s ní i ulomenou sedačku na malotraktoru a vydržela několik dní, než jsme ji svařili.


  • 0

#651 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 9:36

Pod chemopren je potreba plat i gumu skutecne dobre odmasti a lehce zdrsnit smirkem. Resp. ja to delam opacne (zdrsnim a odmastim), protoze odmastuji kosmetickym tamponkem a ten pri odmasteni setre i prach, ktery tam zustal po zdrsneni. Nechci te podcenovat, jen upozornim na postup lepeni chemoprenem, protoze uz jsem videl spoustu lidi, co ho pouzivaji spatne a pak se divi, ze to nedrzi - natrit obe lepene plochy, nechat zavadnout (az na pohmat nelepi, min 10 minut), prilozit k sobe a poradne domackat a nechat 2 dny. Tady neni zadna zatez, tak ani neni potrerba to nejak stahovat. Zatim jsem chemoprenem lepil 2 Oregony a 2 Dakoty a celkem to drzi. Obcas, jednou za pul roku?, se nejaky ruzek odchlipne, to lepim hned nez se to odrhne vic.

 

Ale je pravda, ze lepeni plastu je silenost (na vysoke nam na to delali prednasky pulku semestru, ale to uz je hodne davno a treba dnesni lepidla jsou na tom v tomto smeru lepe) a je vicemene nahoda, kdyz se to beznymi lepidly povede :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#652 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 10:07

On se dá lepit i teflon nebo polyetylen. Jsou na to postupy a lepidla. Složité, drahé, nezkoušel jsem. Jenomže tady ani nevíme, z čeho ten plast a guma je. Chemoprenem lepím často, on taky není jeden jako druhý. Jenomže když se dá zaschlé lepidlo prstem z povrchu sežmoulat, tak asi to držet prostě nebude.


  • 0

#653 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 12:23

Tak jsem myslel to lepeni plastu, ze je veda. Kazdy plast je potreba lepit necim jinym a stejne lepidlo nefunguje na jiny plast, ktery treba i vypada uplne stejne.

 

Jo, to jasne, pokud to jde snadno dolu, nebude drzet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#654 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 20:25

Tak jsem chtěl po delší době zase použít mého staršího Oregona 550 a zjistil jsem, že má problém s chytáním družic, případně je zničeho nic ztratí nebo naopak je není schopen chytit - kde bych tak měl hledat chybu?
  • 0

#655 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2018 - 6:25

Měl jsi dostatek trpělivosti?

Chycení signálu je někdy u Garmina třeba i 15 minut. Zvlášť dlouho to trvá po delším vypnutí a nebo když ho zapneš jinde, než jsi ho vypnul.

Navíc, pokud to porovnáváš s telefonem, tak při zapnutí GPS a na místech se špatným GPS signálem telefon nenahlásí ztrátu signálu, protože polohu počítá z BTS mobilních operátorů.


  • 1

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#656 kori74

kori74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2018 - 19:48

Lidičky, prosím o pomoc. Zkolaboval mi můj letitý Oregon 550(t) a záloha je nenávratně pryč. Sháním zálohu interní paměti (i bez bez map). Garmin.cz nedokáže pomoci, psal jsem jim. Najde se tu někdo, kdo mi ji pošle? Kdyžtak mi prosím do pošty na GZ dejte odkaz (třeba na úschovnu). Děkuji. kori74


  • 0

#657 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 23:07

Ahojte,

 

nějakou dobu - cca 2 měsíce, jsem nezapnul Oregon 550. A teď nejde zapnout :-(  Když ho spustím, chvilku nabíhá, ale pak umře. A to s kartou i bez karty.  

Předtím normálně fungoval, startoval a naběhl.

Nezná někdo nějaký oživovací fígl?

Díky za radu.


  • 0

#658 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 23:53

Dej tam jiné baterky... Tyhle možná nevydrží zvýšený odběr při nabíhání a spadne na nich napětí.
  • 0

#659 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 0:01

Dej tam jiné baterky... Tyhle možná nevydrží zvýšený odběr při nabíhání a spadne na nich napětí.

To mě napadlo jako první...  Ještě před vyndáním té karty :-))


  • 0

#660 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 0:06

To mě napadlo jako první...  Ještě před vyndáním té karty :-))

Vyzkoušel jsem už asi čtvery :-))   Baterkami  to nejspíš nebude :-(((


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama