Přejít na obsah


Fotka

Logování pod společným nickem


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:09

Když jedeme na hromadnou výpravu, tak si děláme logovací nálepku, kde ty nicky máme vypsané.

 

Ta se vejde i do mikro a je to poměrně rychlé logování.

to je ovšem něco úplně jiného a naprosto v pořádku, někde jsme měli i jednorázově společné razítko s vypsanými všemi nicky


  • 1

#22 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:15

Pro Jakouback: jsou to dvě různé věci, finálkáře nechme tentokrát stranou.

Jediné pravidlo, které platí pro lovce ohledně uznání logu, je jeho zápis v logbooku. Pokud nedefinovaná skupina různých nicků loguje aliasem, který nic neříká o jejím složení, dokonce variabilním, porušuje právě to jediné pravidlo, které zbylo.

Navíc tímto přístupem a jeho obhajováním nepřímo nutí zakladatele keší, aby porušovali to pravidlo, které říká, že se mají kontrolovat logy v papírovém logbooku proti zápisům na webu. Že to málokdy málokdo dělá, je jiná věc.

 

Obhajoba ve stylu "je to jen hra" je nesmyslná - jako by fotbalista míč do brány hodil a hájil se tím, že "je to jen hra".

 

dobrá tedy, dám kolegům z geoprahy mé náhradní razítko, ať mne logují i když sedím doma, pak už bude vše dle pravidel a nikdo neřekne ani.... ;)  ;) ;)  

 

tím "sloganem" "je to jen hra" jsem nechtěl obhajovat hromadné logování, ale spíš to, že mi příjde, že lidi občas řeší blbosti místo toho, aby se zvedli od PC a šli radši dělat to co kačera dělá kačerem... tj. udržovat své krabičky či lovit krabičky jiných...


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 24 únor 2014 - 12:16

  • 1

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#23 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:15

Když jedeme na hromadnou výpravu, tak si děláme logovací nálepku, kde ty nicky máme vypsané.

 

Ta se vejde i do mikro a je to poměrně rychlé logování.

 

Nálepka, kde by bylo 20 nicků by byla vážně hustá....


  • 0

#24 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:16

Tohle se dá určitě udělat :) sám na svých keškách občas logy kontroluji a je fakt, že v tom může být trochu zmatek :) nejlepší bude řešení, pokud aspoň jeden do logu napíše komplet sestavu výletu :) ze začátku jsem to i dělal, ale pak mě to nějak pustilo, když se neobjevoval žádný příživníček :ph34r: ale při kontrole logbooku je fakt, že je to pak zmatečné.

 

všechno je jednou poprvé, takže odcituji vlastní příspěvek, který tu poněkud zapadá, jak jsem tušil :) od této chvíle se bude do logu psát, kdo se výletu účastnil...tím je to myslím vyřešeno


  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#25 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:16

Pro Askarinku: pokud máš na mysli mě, já jsem všem ze skupiny napsal dřív, než jsem si všiml tohoto vlákna. To založil někdo jiný zřejmě už včera.

 

Pro Jacku: je to už _jediné_ pravidlo, které pro logování zbylo... A pokud někdo podle jiného pravidla logy poctivě kontroluje, přidělává mu tato praxe práci.

 

Ne ne nebylo to na tebe...Spíš jsem reagovala na citace co má Jacka v prvním příspěvku ;)


  • 1

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:22

To je téma! Mně osobně to nevadí, ale když výprava GEOPRAHA cestou odloví tři archeocache a pak mi chodí týden maily z BL: "nalezeno na společné výpravě", tak to docela zahlcuje poštu!  :D


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:28

Nechtělo se mi reagovat, ale na zjednodušené odpovědi Jacky D prostě musím.

 

Pravidla - proč asi jdou snad u většiny her, aby se porušovala?

Přesně jak píše Taxoft, ve fotbale vezmu míč a hodím ho do brány a řeknu, na co jsou pravidla, já si to hraji po svém..............., už vidí ty reakce.

Hromadné odlovy a logování - ano my také občas lovíme ve větších skupinách, ale všichni logují svým nickem a zatím jen u PWT jsme měli samolepku, kde ale stejně byly nicky všech zúčastněných a neumím si představit, že bychom se logovali nickem -  třeba skupina přátel geocachingu na výletě

Pravidlo jasně říká, ten kdo je zapsán fyzicky v logbooku, může logovat kešku na webu a Geopraha.eu je kdo??? Jeden den dva, druhý den deset, atd?????

Osobně bych měl problém takový log uznat, ale je to jen můj názor,


  • 9

#28 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:28

To je téma! Mně osobně to nevadí, ale když výprava GEOPRAHA cestou odloví tři archeocache a pak mi chodí týden maily z BL: "nalezeno na společné výpravě", tak to docela zahlcuje poštu!  :D

 

no to se mi stává také :D ale... jako velký fanda archeologie jsem naopak rád, že nezaplníme krásný plesnivý logbook 10ti razítky, čmáranicemi a není zralý na výměnu, ale jen jedním decentním, archiválie se v rukavičkách zase zabalí do uschlé hlíny a může si spokojeně odpočívat další roky a roky  B)


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#29 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:31

 

Hromadné odlovy a logování - ano my také občas lovíme ve větších skupinách, ale všichni logují svým nickem a zatím jen u PWT jsme měli samolepku, kde ale stejně byly nicky všech zúčastněných a neumím si představit, že bychom se logovali nickem -  třeba skupina přátel geocachingu na výletě

Pravidlo jasně říká, ten kdo je zapsán fyzicky v logbooku, může logovat kešku na webu a Geopraha.eu je kdo??? Jeden den dva, druhý den deset, atd?????

Osobně bych měl problém takový log uznat, ale je to jen můj názor

 

Ve velké většině případů hromadného logování,alespoň někdo ze skupiny vyjmenuje zůčastněné....


  • 0

#30 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:14

dobrá tedy, dám kolegům z geoprahy mé náhradní razítko, ať mne logují i když sedím doma, pak už bude vše dle pravidel a nikdo neřekne ani.... ;)  ;) ;)  

 

tím "sloganem" "je to jen hra" jsem nechtěl obhajovat hromadné logování, ale spíš to, že mi příjde, že lidi občas řeší blbosti místo toho, aby se zvedli od PC a šli radši dělat to co kačera dělá kačerem... tj. udržovat své krabičky či lovit krabičky jiných...

 

Děkuji za napomenutí. Příště se na pravidla tedy můžeme úplně...

Hlavně, že něco budeme dělat pro ostatní, aby bylo co lovit.


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#31 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:16

On je taky trochu rozdíl, jestli jde skupinka tří lidí a ti do pidlilogbooku vyjmenují zúčastněné anebo jde skupina dvaceti lidí, kteří fakt nemají šanci se do logbooku nějaký filmovky vejít. Tohle hádání fakt nechápu. Jestli má owner nějaký problém, tak ať kontaktuje nálezce a vyřeší si to s ním. Každopádně si myslím, že není problém zajít tam znovu a namastit tam těch 25 nicků každý extra. O to jde? Nebo o co vlastně? Je to hra a jestli se chce logovat někdo pod geoprahou, i když nebyl, tak je to jeho problém, jeho svědomí a jeho hra. Chodím s partou Geoprahy taky a vždycky to v logu zmíním. 


  • -2

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:24

O co jde?

O to, že se ignoruje to jedno jediné opravdové pravidlo geocachingu: právo logu na gc.com má ten, jehož nick je zapsán v logbooku v keši

V tomto případě tedy skutečné právo na log na webu má jedině nick "geopraha.eu".


  • 5

#33 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:26

... Příště se na pravidla tedy můžeme úplně...

 

 

můžete, takový Jonea by mohl povídat ;)  ;)  ;)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 24 únor 2014 - 13:29

  • -3

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#34 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:32

všechno je jednou poprvé, takže odcituji vlastní příspěvek, který tu poněkud zapadá, jak jsem tušil :) od této chvíle se bude do logu psát, kdo se výletu účastnil...tím je to myslím vyřešeno


já se tu ještě jednou odcituju a už bych je tu zbytečně nekrmil, stejně už tu některým nejde o téma společné logování, ale jen si rýpnout. Rýpat totiž umí každý. Já si také umím rýpnout, že si s větší radostí vyluštím mystery bez slepých uliček. A jdu radši ven, našel jsem hezkou živou archeo multi, tak si jí projdu a zlepším si náladu :)
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#35 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:35

O co jde?

O to, že se ignoruje to jedno jediné opravdové pravidlo geocachingu: právo logu na gc.com má ten, jehož nick je zapsán v logbooku v keši

V tomto případě tedy skutečné právo na log na webu má jedině nick "geopraha.eu".

 

Ano, toto má logiku. 

Na druhou stranu náš přístup má jistou logiku také....U mnohých keší by po našem výletu bylo nutné rovnou dávám NM. Nájezdy na nanovky, kde je 36 nebo 37 míst k zapsání a podobně. 

Nechme to už být, každý ať si hraje sám za sebe nejlépe jak umí a cítí... Netřeba se snad v takový pěkný slunečný den hádat... 


  • -4

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:40

Hlavně se, prosim vás, přestaňte mlátit logbookama po hlavě a dupat si po navigacích, jo? Já jsem se na začátku hlavně ohrazovala proti tomu, aby někdo byl bez důkazů označován za podvodníka, kterej hledá souřadnice na finálkách a loguje keše, který nenašel, jen kvůli tomu, že zalogoval keš, na který skutečně byl, nikoliv pod svým, ale pouze pod společným nickem. Pokud vím, ti, kdo ty poznámky o podvodu trousili, nebyli owneři, ale náhodní kolemjdoucí. A zajímaly mě taky různý názory na to, kde jsou podle vás teda ty hranice, kdy ještě není třeba držet se v tomto pravidel úplně striktně. Aspoň teď vím, že Dr.Votovi a Taxoftovi se budu i do nanovky zásadně logovat celým nickem a né JacD, jak to často dělávám. Doufám, že tam máte aspoň dost dlouhej logbook, abych se tam vlezla!
Samozřejmě nijak nepochybuju, že, formálně vzato, má owner právo smazat log u nicku, který nenajde v papírovém logbooku. Ne vždycky ale to, co odpovídá právu, odpovídá taky spravedlnosti, a to i v situacích o mnoho vážnějších než při hře.
  • 6

#37 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:43

O co jde?

O to, že se ignoruje to jedno jediné opravdové pravidlo geocachingu: právo logu na gc.com má ten, jehož nick je zapsán v logbooku v keši

V tomto případě tedy skutečné právo na log na webu má jedině nick "geopraha.eu".

Nezlob se na mě, ale přijde mi to jako tvrdé a bezohledné prosazování litery zákona, nikoli jeho ducha.

 

 

Hlavně se, prosim vás, přestaňte mlátit logbookama po hlavě a dupat si po navigacích, jo? Já jsem se na začátku hlavně ohrazovala proti tomu, aby někdo byl bez důkazů označován za podvodníka, kterej hledá souřadnice na finálkách a loguje keše, který nenašel, jen kvůli tomu, že zalogoval keš, na který skutečně byl, nikoliv pod svým, ale pouze pod společným nickem. Pokud vím, ti, kdo ty poznámky o podvodu trousili, nebyli owneři, ale náhodní kolemjdoucí. A zajímaly mě taky různý názory na to, kde jsou podle vás teda ty hranice, kdy ještě není třeba držet se v tomto pravidel úplně striktně. Aspoň teď vím, že Dr.Votovi a Taxoftovi se budu i do nanovky zásadně logovat celým nickem a né JacD, jak to často dělávám. Doufám, že tam máte aspoň dost dlouhej logbook, abych se tam vlezla!
Samozřejmě nijak nepochybuju, že, formálně vzato, má owner právo smazat log u nicku, který nenajde v papírovém logbooku. Ne vždycky ale to, co odpovídá právu, odpovídá taky spravedlnosti, a to i v situacích o mnoho vážnějších než při hře.

Naprostý souhlas.


  • 2

#38 Marek-26

Marek-26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 13:53

Tady se to zase zvrhlo :)

 

Chápu ownery, pravidlo je, že log musí být jak v logbooku, tak i na webu. Nemají za povinnost někde něco dohledávat a pátrat.

Proto u těchto společných akcích začínám log výčtem lidí, kteří tam byli. Viz. např. http://coord.info/GLCTG5EH

Ale pochopil bych, kdyby mě smazali nebo mi napsali.

 

Většinou takto logujeme kvůli úspoře místa a co si budeme nalhávat i z pohodlnosti a úsporu času.

Třeba na kopru, kde jsem neměl ještě vlastní razítko a podepisoval jsem skupinu ručně jsem už toho v půlce měl dost. Díky logování se těch pár kolimetrů jelo nějakých 6h namísto cca 3.

 

Nyní již vlastní razítko vlastním a aby to nikoho nepohoršovalo, tak ho tedy budu i využívat na společných odlovech.


  • 0

#39 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:06

Taky připojím názor jako owner a musím napsat, že souhlasím s taxoftem i dr. Votou.

 

Jako owneři máme povinnost kontrolovat zápisy a neexistující nick i s tím, že to někde je vypsáno, kdo to zrovna pro daný den byl, je prostě práce navíc. Argumenty jako úspora místa v logbooku a podobné, si strčte na za klobouk. Když tak přijde za den 10 kačerů, ale v hodinových intervalech, tak holt přijde. Když je to nanovka, tak se prostě nedá nic dělat. Jako owner musím počítat s tím, že se mění logbooky. Ale ze zápisu prostě musí být snadno poznat, kdo tam byl. Z JackaD je to v pohodě, ale z geopraha.eu ne. Ještě pak s tím, že lidé logují s různými datumy. O kontrole zápisů bych mohl napsat více zajímavých věcí, ale raději to tu pitvat nebudu  :)


  • 6

#40 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:08

můžete, takový Jonea by mohl povídat ;)  ;)  ;)

 

Jistě, mimo Joneastyle teď zavedete geoprahastyle... Fajn. Co dál?


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama