Přejít na obsah


Fotka

Logování pod společným nickem


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#41 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:14

Nestaci to uz? Ano, vsem, co vznikla nenapravitelna ujma se omlouvame a slibujeme, ze nadale budeme kazdy logovat zvlast.


  • 2

#42 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:17

...Většinou takto logujeme kvůli úspoře místa a co si budeme nalhávat i z pohodlnosti a úsporu času...

tak na tu keš ani nechoďte, ušetříte ještě víc času, když už je vám zatěžko se podle pravidel podepsat


  • 7

#43 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:31

doporučuji pro srovnání prostudovat 

 http://www.geocachin...nschussbrigade/

 

:)


  • 2

#44 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:38

Přidám se také s názorem. Ať jdu lovit sám, nebo ve skupině, vždy loguju pod svým nickem. Pokud někdo logujem pod hromadným nickem, dle kterého se nedá určit kdo opravdu logoval a kdo ne, měl by dotyčný počítat s tím, že mu owner keše může jeho elektronický log, kde figurujuje již pod svým nickem a ne pod hromadným, smazat. A vůbec bych se tomu nedivil. Owner keše na to má právo. Pravidlo, které zde napsal již dr.vota, ownera keše k tomuto kroku opravňuje. Ospravedlňování tohoto kroku třeba tím, že zapisování každého nicku zvlášť zdržuje, je z mého pohledu bezpředmětné. Když se vypravím na keše nikam nepospíchám, proč taky, je to jen hra a jestli si odlovím z x keší, které jsou při mé cestě 20 keší nebo 5 je mi úplně jedno. Pro mě je to pořád hra a ne honění za body.

 

btw: a slušně jinak tento thread zamknu a ztratím klíč. ;)


  • 10

#45 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:40

Mno na mých dvou keších taky přistály logy Geoprahy. Abych se přiznal na začátku jsem vůbec nechápal o co jde, protože jsem se z prvních logů dozvěděl, že se někdo logoval kvůli úspoře místa jako Geopraha. A z logu "Jedna ze zastávek Geoprahy" jsem nebyl moudrý už vůbec. Pak jsem se z dalších logů dozvěděl, že šlo o jakousi hromadnou výpravu a že jich bylo 13. Ale že by se někdo obtěžoval napsat, kdo těch 13 bylo to se nikdo neobtěžoval.Takže můj názor na věc - když už někdo má tu potřebu logovat pod takovýmto nickem, nechť tam každý vypíše seznam účastníků a napíše ubohému ownerovi vo co gou. Ale spíš se kloním k dodržování pravidel a vypsání všech nicků do logbooku.


  • 8
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#46 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:41

Jako nezúčastněná se dívám na věc z nadhledu, chápu stanoviska a zdůvodnění postojů obou skupin, ale sama pro sebe si říkám:

Co je lepší, když keš zaloguje GEOPRAHA a všichni u keše opravdu byli nebo když je keš zalogovaná pod týmem a u keše byl pouze jeden?

Osobně se mi víc "nelíbí" právě jeden nick pro tým, který asi těžko vždy loví celý. Docela by mohl být zajímavý průzkum ( ale kdo by se ho zúčastnil a přiznal realitu? ), kolik keší třeba rodina se čtyřmi členy odlovila v plné sestavě, kolik ve třech, ve dvou a kolik keší našel pouze jeden z týmu.

 

Další věc, nad kterou přemýšlím, je takový "dav" při hledání - je fajn, že jste dobrá parta, ale osobně ráda HLEDÁM, tohle by mě asi nebavilo. Zažila jsem jednou noční keš jen s bludičkami bez úkolů v osmi lidech a už tehdy jsem měla pocit, že aby to bylo opravdu hledání a keš jsem si užila, měli jsme se možná rozdělit alespoň na dvě skupiny po čtyřech a jít třeba čtvrt hodiny po sobě. A přiznávám, že docela ráda jdu na keše úplně sama, na noční ve dvou.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 únor 2014 - 14:52

  • 6

#47 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:47

Owner má samozřejmně právo log smazat, pokud s tím má tedy někdo problém tak ty logy smažte a neopakujte tu pořád dokola jasnou věc( tzn. pravidla).

 

Jsem zvědavá kdy se tu objeví vlákno, kde si bude nějaký owner stěžovat na to, že po návštěvě geopražských kačerů musel jích chudák vyměnit plný logbook :blink:


  • -6

#48 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:47

Jako nezúčastněná se dívám na věc z nadhledu, chápu stanoviska a zdůvodnění postojů obou skupin, ale sama pro sebe si říkám:

Co je lepší, když keš zaloguje GEOPRAHA a všichni u keše opravdu byli nebo když je keš zalogovaná pod týmem a u keše byl pouze jeden?

Osobně se mi víc nelíbí právě jeden nick pro tým, který asi těžko vždy loví celý. Docela by mohl být zajímavý průzkum ( ale kdo by se ho zúčastnil a přiznal realitu? ), kolik keší třeba rodina se čtyřmi členy odlovila v plné sestavě, kolik ve třech, ve dvou a kolik keší našel pouze jeden z týmu.

Ja myslim, ze v tomhle se prave ukazuje, ze to je hra, a kazdy ji hraje jak sam chce (krome pravidla zapisu v logbooku :ph34r: ).

My jsme treba jako rodina lovili asi rok jen pod mym nickem, pak jsme se rozhodli, ze bude lepsi, kdyz si poridi kazdy svuj, nejvic kesi odlovim ja, ale obcas jsou nejake, kde je zbytek a ja ne, nebo treba jen jeden. Nejaka rodina to stejne loguje vsechno jednim nickem, my jsme individulisti, tak jsme si postupne poridili do rodiny 4.


  • 0

#49 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:51

A což teprve když manžel jede na stromovky s kamarádama do Dolních Kotěhůlek, manželka "služebě" loví keše v Londýně, dcera loguje na skautským táboře ve Francii a syn kešuje u babičky tam okolo Levoče :D! Hned mají 4x víc bodů, hamouni! A nebo manžel drandí autem směrem k předpokládanému umístění mysterky a manželka zatím pilně na netu hledá informace a počítá souřadnice finálky. To se pak to FTF loví jedna radost! To jenom nám přece nejde o body, ale o zážitky :D!
  • 4

#50 Marek-26

Marek-26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:52

Jistě, mimo Joneastyle teď zavedete geoprahastyle... Fajn. Co dál?

Dál? Dál nic. Owner, který poctivě kontroluje logbook v krabce může takový log neuznat a klidně těch pár lidí co se loguje pod hromadným nickem smazat a ti dotiční se pak mohou akorát tak zbytečně rozčilovat.

 

Ještě tady o tom můžeme tedy dlouze polemizovat a nadávat si tu. Můžeme tu udělat pořádný flame a třeba to tu někoho naštve, zamkne to a bude pro změnu nadávat na nás, jací jsme troubové :) Vesmír je plný možností :D


  • 6

#51 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:54

tak v pravidlech přesné náležitosti logu nejsou, oficiální překlad není a o co čem se lze bavit je který překlad slova "signed" chceme použít. A v jediných českých pravidlech která jsou na gc.com, která se vkládají do kešky, figuruje pouze "zápis". Stejně tak v pravidlech není nic o tom, že by měl owner automaticky mazat logy kde přesně nesouhlasí nick, ale logy které jsou falešné. To jen pokud někdo bazíruje na formalismech.


  • 4

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#52 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 14:54

Owner má samozřejmně právo log smazat, pokud s tím má tedy někdo problém tak ty logy smažte a neopakujte tu pořád dokola jasnou věc( tzn. pravidla).

 

Jsem zvědavá kdy se tu objeví vlákno, kde si bude nějaký owner stěžovat na to, že po návštěvě geopražských kačerů musel jích chudák vyměnit plný logbook :blink:

 

 

Aby nedošlo k omylu. Nenarážím na geoprahu. Napsal jsem to všeobecně. To jedno základní pravidlo by mohl dodržovat každý z nás. Nepřijde mi to až tak těžké.  ;)


  • 3

#53 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:00

Já hlavně nechápu ten spěch, kvůli kterému je jim zatěžko logovat vlastními nicky. Vždyť přece čas ušetřili už tím, že jich na místě hledalo několikanásobně víc.


  • 4

#54 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:03

tak v pravidlech přesné náležitosti logu nejsou, oficiální překlad není a o co čem se lze bavit je který překlad slova "signed" chceme použít. A v jediných českých pravidlech která jsou na gc.com, která se vkládají do kešky, figuruje pouze "zápis". Stejně tak v pravidlech není nic o tom, že by měl owner automaticky mazat logy kde přesně nesouhlasí nick, ale logy které jsou falešné. To jen pokud někdo bazíruje na formalismech.

Vidíš, Pepo, zrovna jsem si říkala, že se budu muset kouknout, jak přesně to v těch pravidlech je formulováno. :D
  • 0

#55 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:03

Aby nedošlo k omylu. Nenarážím na geoprahu. Napsal jsem to všeobecně. To jedno základní pravidlo by mohl dodržovat každý z nás. Nepřijde mi to až tak těžké.  ;)

Ale vždyť já ti to neberu :P  Nevztahovala jsem to jen na nás :)  Pravidla jsou pravidla a platí pro všechny...Jak jsem napsala owner má svá práva a může je samozřejmně využít, jen nevidím důvod to tu takhle sáhodlouze rozebírat.... :huh:


  • -1

#56 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:07

Nálepka, kde by bylo 20 nicků by byla vážně hustá....

 

Nejvíce nás bylo na FRUB, to nás byla čtyři auta cyklistů.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#57 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:13

Vidíš, Pepo, zrovna jsem si říkala, že se budu muset kouknout, jak přesně to v těch pravidlech je formulováno. :D

 

Myslíte oba tyto pravidla? http://www.geocachin...ching_czech.txt

 

Já tuto větu:

zároven musíš svou návštevu zapsat do logbooku

 

 

chápu tak, že pro uznání logu se musíš vlastnoručně zapsat do papírového logbooku. To, že jeden člověk pod hromadným nickem zapíše dalších x lidí, za porušení tohoto pravidla považuji. Z tohoto důvodu třeba nemám zalogovanou T5, kdy jsem jen stál pod stromem a kamarád nahoře logoval.

 

A ano, pokud si někdo tohle pravidlo vysvětluje jinak, je to jen jeho věc. Já prostě takovýhle bod ve statistice nechci. ;)


  • 3

#58 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:20

Nechcete toho už nechat? Fajn, vysvětlili jste nám to, od teď budeme logovat 20x každý pod svým nickem a rovnou upozorňovat, abyste si došli vyměnit logbook. Tím bych to uzavřela. 


  • 2

#59 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:22

Myslíte oba tyto pravidla? http://www.geocachin...ching_czech.txt

 

Já tuto větu:

 

chápu tak, že pro uznání logu se musíš vlastnoručně zapsat do papírového logbooku. To, že jeden člověk pod hromadným nickem zapíše dalších x lidí, za porušení tohoto pravidla považuji. Z tohoto důvodu třeba nemám zalogovanou T5, kdy jsem jen stál pod stromem a kamarád nahoře logoval.

 

A ano, pokud si někdo tohle pravidlo vysvětluje jinak, je to jen jeho věc. Já prostě takovýhle bod ve statistice nechci. ;)

Pro zajímavost, podle tvého výkladu by použití razítka nebo nálepky nebyl zápis a ani podpis podle možného překladu anglických pravidel (viz dr.Votovo "neumí se podepsat") a owner by mohl mazat. A teď si představ, že se toho někdo chytne, protože tak to v těch pravidlech fakticky je.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#60 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:29

A co situace, kdy někdo udělá foto logbooku, protože neměl tužku (nejde o vlastnoruční podpis) anebo keš nenajde, protože tam není, přesto loguje found it, protože přece byl na místě a věděl úplně přesně, kde to je a už se na to místo nikdy nedostane a nemohl tušit, že má krabku zrovna owner doma na údržbě atd.... Když důslednost, tak ke všem a ne jen k těm, kdo mi leží v žaludku  ;)


  • -2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama