Přejít na obsah


Fotka

Geocaching a trampové


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 22:11

... protože třeba právě geocaching není v některých kruzích příliš oblíbený...

 

tak, tak... jsou pěkná místa která by si kešuli zasloužila, ale já je tam nikdy nedám...
Pred casem jsem v cundráckým casopise Vitamin KR precetl Višnákuv apel k trempskýmu národu. Cituji: .... Zásadní – pokud máte nejaký camp, nebo málo známé místo, vyvarujte se jeho popisování na internetu, protože nevíte, kdo všechno to muže císt. Jak je videt, i z drobné zmínky se dá vytežit hodne a ten kdo má trpelivost a nelituje casu ho muže najít. Príšte na svém campu mužete najít nezvanou návštevu, nebo – nedej Bože – kešku (to už je snad lepší camp zlikvidovat a zacít jezdit jinam…). Tolik citát

Na dokreslení situace musím dodat, že jsem casopis našel a procítal pod previsem, kdy jsem v druhý ruce držel komplet vybavenou krabicku, pripravenou ke startu v sousedním, sice již oficielne zrušeným, nicméne nádherným kempu. Ten plastikovej prevít jsem nakonec i uložil, ale zatím nemel sílu zverejnit. Ale já se časem pochlapím, obalím to celý mysterkou a odstartuju. Celou cestu ke kempu se nad mou hlavou kýval Višnákuv vztycenej ukazovák: Neserrte nááás, kaceri!
Jak já mu rozumím ;)

 

A k tomu mundůru, já nosil chvíli plátěnou parku bundeswehru a je to stejně naprd jako jehličí... promokavá, těžká a je v ní zima.


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 25 únor 2014 - 22:16

  • 0
www.povetrnik.cz

#2 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 22:34

to weselka: takže tam stále ta krabka je ? Hmmm.... :)


  • 0

*


#3 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 10:18

Pred casem jsem v cundráckým casopise Vitamin KR precetl Višnákuv apel k trempskýmu národu. Cituji: .... Zásadní – pokud máte nejaký camp, nebo málo známé místo, vyvarujte se jeho popisování na internetu, protože nevíte, kdo všechno to muže císt. Jak je videt, i z drobné zmínky se dá vytežit hodne a ten kdo má trpelivost a nelituje casu ho muže najít. Príšte na svém campu mužete najít nezvanou návštevu, nebo – nedej Bože – kešku (to už je snad lepší camp zlikvidovat a zacít jezdit jinam…). Tolik citát

Višňáka znám, vím co udělá s keškou když jí najde někde na pěkném místě......


  • 0

#4 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 10:28

Myslím, že tímhle pěkným vyjádřením se výše jmenovaný tramp dostal přesně mezi skupinu ochránců a myslivců, proti kterým se trampové vymezovali - "moje místečko jen pro mne a pro nikoho jiného".

Tak trochu začínám mít pocit, že jsem asi exot, když mi nevadí sdílet přírodu s jinými lidmi (a ano, i s ochranáři, myslivci a trampy).


  • 9

#5 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 26 únor 2014 - 10:34

Višňáka znám, vím co udělá s keškou když jí najde někde na pěkném místě......

To znamená, že na hnusnejch místech mu nevadíme?


  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 10:58

Myslím, že tímhle pěkným vyjádřením se výše jmenovaný tramp dostal přesně mezi skupinu ochránců a myslivců, proti kterým se trampové vymezovali - "moje místečko jen pro mne a pro nikoho jiného".

Tak trochu začínám mít pocit, že jsem asi exot, když mi nevadí sdílet přírodu s jinými lidmi (a ano, i s ochranáři, myslivci a trampy).

Nejsi exot, mám to podobně. :) Naopak docela ráda někoho ze jmenovaných skupin potkám - nepamatuji, že bych s někým měla problém. A úplně nejlepší jsou kačeři, co patří do dvou nebo více jmenovaných skupin, bývají rozumní a tolerantní, nemívají jen jednostranný pohled. ;)

 

K tématu toaleťáku jsem si říkala, že v dnešní době snad má balíček papírových kapesníčků u sebe stále každý a jak vidím, tak asi ne? V autě mám navíc i papírové kuchyňské utěrky, zvykla jsem si v době, kdy dcera byla malá a každou chvíli bylo třeba umýt ruce - zjistila jsem, že mají poměrně dost dalších možností využití. :D  ;)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 26 únor 2014 - 11:10

  • 5

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 12:39

Myslím, že tímhle pěkným vyjádřením se výše jmenovaný tramp dostal přesně mezi skupinu ochránců a myslivců, proti kterým se trampové vymezovali - "moje místečko jen pro mne a pro nikoho jiného".

Tak trochu začínám mít pocit, že jsem asi exot, když mi nevadí sdílet přírodu s jinými lidmi (a ano, i s ochranáři, myslivci a trampy).

 

A mně zrovna připadá pěkně agresivní a sobecké TVÉ uvažování (říkám to schválně tvrději, ostřeji než by si to zasluhovalo, aby to lidem třeba došlo...). Jsou tam hned dva negativní jevy:

- kdo mi šlápne na bábovičku - tedy krabičku - je lump a zlotřilec, vyděděnec lidské společnosti.

- jsem tady, mám vás rád, jsem tu rád s vámi, a VY MUSÍTE MĚ MÍT RÁDI TAKY, jinak jste divný a mimo.

Vpodstatě je to adorování svých zájmů nad ostatní a vnucování téhož okolí. To nemá s tolerancí nic společného. Tolerance je, když se potká tremp s myslivcem a pozdavěj se slušně a jdou dál. Tolerance je, když hajný nezničí krabičku pod skálou v lese a nezruší trempské ohniště jenom proto, že TAM JSOU. Tolerence ale není vlézt někomu do kempu, cápnout tam prdelí a teď se se mnou bavte; stejně jako není tolerancí vrazit krabičku pod okraj náhrobku, který má přece tak pěkný barokní nápis.

Stejně jako třeba tohle:

http://www.trampsky-...znicen-213.html

 

Tímto tedy se pokouším apelovat na kačery: prosím nedávejte krabičky do osadních míst, do blízkosti kempů a na místa nějakým způsobem "posvátná" (příklad: zničená lidmi Jeskyně Víl v kyjovském údolí - to místo je mrtvé, přišlo o genius loci - a "civilové" to ani nevnímají a dál se rozplývají nad "ledovou nádherou"; a nechávají tam stovky kalíšků od svíček :( ) ANI nevztahujte kešky tématicky k podobným místům, alespoň pokud jsou tato místa ještě živá (ano, do toho patří i Island).


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 26 únor 2014 - 13:00

  • 4

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 13:42

Pete, ty jednu stranu vyžaduješ toleranci a na druhou stranu nechceš, aby se na "posvátných" místech dělaly kešky. Já taky kdysi chodil s usárnou a celtou, takže tě chápu, ale na druhou stranu na ten kus přírody nemají ani trampové patent, je to příroda úplně pro všechny. A pořád si myslím, že kačeři se v přírodě chovají poměrně slušně (oproti ostatním lidem).


  • 7
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 14:18

Zas má někdo pocit, že se mu šlape na bábovičku? :(

 

Starý trik demagogů je ten, že se překroutí, vytrhne z kontextu, zvulgarizuje anebo prostě jen špatně přečte a přepíše vyjádření oponenta a pak se na tomto vlastním konstruktu pěkně oponent rozemele na kousky. Výborně.

 

Předně, nevyžaduju toleranci, proboha; naopak právě "vyžadování tolerance" kritizuju - tolerance je stav ducha, nelze vyžadovat! Napsal jsem to tam snad málo jasně?

 

Samozřejmě nechci, aby se tam ty kešky dělaly, ale nepožaduju to, ale prosím - nebo je to k nerozlyšení? A nejde o přírody a hektary prostoru, jde o několik málo míst. Máš snad ty, Zaglobo, nějakou brdskou keš na kempu?

 

A kde to má byť jen slovo spojení s chováním v přírodě, potažmo s tím, že bych řek, že se někdo chová neslušně? To už je úplně z cesty, o tom jsem nejen nemluvil, to ani nebylo v tématu. Sakra.

 

Pod krmelec taky kešku nedáš, a máš právo na ten kus přírody stejně jako myslivec. Nedáš jí tam, protože máš rozum a slušnost a protože víš, že by byl konflikt. Co je na tom k nepochopení? Když se ve městě v parku vytvoří samo od sebe místo, kde se scházejí maminky s kočárkama, taky tam nezačneš narážet obden sud, přestože to je veřejné prostranství a máš na to "právo" a je tam fajn chlastání. Obyčejná slušnost. Proč to sakra musíme rozebírat, řešit?


  • 4

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 23:33

Jo, k tomu eventu, co chcete zažít jak to dělaj trempi na potláchu a koukat na to jak Hurvínek v můzeu:

 

GC3HGWY


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 26 únor 2014 - 23:34

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 0:09

toCitecka: o Zlatém Dnu jsem to nedávo četl, hele ale tady jsou podle mně na vině tak trochu trempíci.

Nezlob se, ale když nikoho od roku 1929 nenapadlo vyjednat si pro památník podmínku /vyjímku, výpujčku nebo co já vím - vyjmutí z těžby - prostě určitý status místa samotného, tak co se diví ?

 

Ten trouba s pilou prostě řeže, ten je hovado, tomu je to putna. :(


  • 0

*


#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 8:59

No nevím, já jsem aktivní tramp ve dvou trampských osadách (a obě jsou poměrně ortodoxní, žádný chatový kolonie nebo něco podobnýho) a u obou osadních míst kešku máme. U jedné již dlouhá léta, u druhé, kde jsem šerifem, jsem ji před skoro 5 lety založil sám (Citecko, neboj, od "nedotknutelných" Brdů je to fakt docela hodně daleko). ;) Pravda, ty kešky nejsou přímo na fleku (označení kemp se u nás nepoužívá) ale jsou na dohled - řekněme tak kolem 300 metrů a nikdy jsme s tím neměli žádnej problém. Sem tam se nějakej kačer zastavil třeba i přímo na potlachu (jednou dokonce i sám revírník), jednou jsem je k potlachu i sám navedl a nějak nevím, proč by mi to mělo vadit. Ale asi uvažuju jinak, holt jinej kraj, jinej mrav ....


  • 13
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 9:29

Jo, k tomu eventu, co chcete zažít jak to dělaj trempi na potláchu a koukat na to jak Hurvínek v můzeu:

 

GC3HGWY

 

Možná jsi to špatně pochopil... Já bych spíš takový event bral jako příležitost se dokopat jet jen tak někam do lomu přespat pod stanem / širákem (no, s ohledem na Danu spíše pod stanem :-) ) a pořádně si "zabékat" s kytarou u ohně... To by mi bohatě stačilo... :-)


  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 9:34

Zabékat si můžeš i v koupelně :-)


  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 9:44

Nojo, ale kde vezmu ten oheň, když si nechci zničit byt, jako někteří spoluobčané :-).

A hlavně, ta atmosféra...

 

Mám rád ty chvíle, kdy noc už pomalu končí...

Chvíle co patřej jen těm, co neusínaj...

Toulavejm bláznům co právě s jarem se loučí...

A za dobrý slovo ti srdce svý na dlani daj!

 

Ty rána s vůní borový smůly,

měly by zůstat navždycky v nás...

Ty rána s vůní sekaný trávy,

a ohně co právě, pomalu zhas...

 

:-)

Doprčic, já už se na nějaký ohýnek tak těším...


  • 3

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 11:00

300 metrů dlouhá míra, Kapso... pravda, konflikt může být vždycky, ale já mluvil třeba o tom, když místní pitoma dal kešku na Lone Star 6 metrů od ohniště. Hned za srub. Tam pak vcelku rychle reagoval reviewer, na terého se obrátili nějací trempi podle toho lístku v keši - kvůli tomu to tam přece píšem, přečtěte si ten text někdy - rev se zeptal známých trempokačerů, kluk disabloval a nakonec i odnes, sám. Trempi nezničili... pravda, já už tam jel, že kešku poponesu na druhou stranu potoka, nad svah, zaměřím nějaký nový místo (v limitu 160m, Kapso ;) ) a pošlu mu souřadky, ať přesune anebo nechá bejt, ale už byla pryč.

I ta keška na Islandu vede přímo k... no dobře, k troskám kempu, ale je třeba si uvědomit, že tam chodí trempi dodnes z piety. Já tam i přespal, i zakešoval... ale nemůže se Kolombo divit, že nějaký prudší trempík mu to pořád ničí. Kolombo ji tam chce, trempík nechce, a je z toho přetlačovaná. To je realita.

Ono i s těma myslivcema to má určitou míru. Když mu keška plaší zvěř od posedu nebo krmeliště, pochopím, že ji zničí. Když bude likvidovat cokoli, kvůli čemu lidi, svině, lezou do lesa, tak to pro změnu akceptovat nemůžu.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 11:15

toCitecka: o Zlatém Dnu jsem to nedávo četl, hele ale tady jsou podle mně na vině tak trochu trempíci.

Nezlob se, ale když nikoho od roku 1929 nenapadlo vyjednat si pro památník podmínku /vyjímku, výpujčku nebo co já vím - vyjmutí z těžby - prostě určitý status místa samotného, tak co se diví ?

 

Ten trouba s pilou prostě řeže, ten je hovado, tomu je to putna. :(

 

To je argument z kategorie "Může si za násilí sama, nosí moc krátkou sukni a výstřih". To neberu.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 11:18

Hele, Petulinko, nebylo by už to pomalu na rozdělení do tématu "Geokešing a trempi"? - když už jsem se do toho nechal tak zatáhnout, sám nikterak nechca, dobře věda, kam tyhle dišputace nikdy nevedou? B)

 

BTW: mě by teda nějaká nálepka "trempa, co ničí kešing" fakt neseděla ;)


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 11:34


:-)

Doprčic, já už se na nějaký ohýnek tak těším...

 

Co děláš v sobotu? Přijeď k Brumlíkovi na GC4VC26. Oheň i kouř bude.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 11:51

V sobotu? Hlídám dětičky v Hostinném :-)

Aneb skautská výprava. Sice ohýnek i kytara asi budou, ale přece jen to není úplně ono a člověk si to tolik neužije...

 

Ovšem děkuji za pozvánku, i když se přiznám, že těch 280 km bych si rozmýšlel, i kdyby to byl celovíkendový event. Přece jen to znamená docela dlouhou a i drahou cestu...

Ale musím uznat, že to vypadá moc pěkně... Na Šumavu se plánujeme s Danou někdy kouknout pořádně, nejen na víkend... :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama