Přejít na obsah


Fotka

Kde jíst v Benátkách (IT) za rozumnou cenu, poraďte


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 13:25

Zdarec, valim kešovat do Benátek (IT). Poradí někdo, kde se za slušnou cenu slušně najíst? Ale ne jídlo s sebou, aby šlo i posedět a byly tam hajzliky :-) Zkusil jste někdo RIALTO SELF SERVICE? Jo rozumná cena pro mne přestává být od 10E, leda by to bylo fakt celý menu i se zákuskem a pitím. Dík za radu


  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#2 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 14:47

My jsme vybrali nahodne pizzerii kdesi v postrannich ulickach (cca N 45.439700°  E 12.337669°) a jestli si to dobre pamatuju, tak jsme platili za dve pizzy a litr a pul vody do dvaceti euro. A co jsme tak koukali, tak pokud se nepohybujes po hlavnich cestach, tak se da najist za celkem rozumny penize.

 

EDIT: tak uz to prosli i Streetview - jedli jsme na tyhle zahradce https://www.google.c...-aUdDcXT8OQ!2e0


Tento příspěvek byl upraven od Paw&lucima: 27 únor 2014 - 14:54

  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 15:10

Přesně to jsem právě chtěl napsat taky. Ale pozor, jsou tam i pizzerie vyšší třídy, koukej na jídelák venku.

Fajn jsou rybárny, ale zase jsou docela drahý :( dáš si 4 rybičky a sklenici červenýho a seš na 8 éčkách. Ale zase maj atmosféru fakt lokální hospody, v tý c jsem byl sem byl jedinej turista, v to šeru jen seděli místní dědci a cucali špric.

 

Chce to fakt chodit mimo hlavní třídu a nebejt jen kolem San Marca. Narazil jsem i na malej koloniál, kde stála láhev vody 15 centů a chleba dvacku. Teda pod euro. A s tou vodou: pokud bude slunečno, v uličkách se upečeš - ale je tam asi 8 veřejných picích kašniček. Blbě se hledaj, ale je na ně dokonce jedna multina ;)

 

A spát je podle mne nejlepší na Jesolu a do Benátek přeject trajektem. Nejlevnější je kemp Sonja (naproti hlavnímu vchodu do Mariny, to je největší kemp nad pláží), je tam i teplá voda a pračka, ale nejmíň 2 noci. Hned vedle je nějakej malej Spar. My spali jednou i rovnou na pláži, sice je to tam zakázaný, ale bylo to v pohodě. Trajekt doporučuju marco Polo, jede až do 18,00 každou hodinu a zpáteční lístek stojí do 10E.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 15:39

Doporučení na postranní uličky je platné univerzálně, s tím jenom souhlasím. Z vlastní skušenosti doporučuji zajet i na okolní ostrůvky Murano a Burano. Menší nával turistů, úžasná atmosféra a přišlo mi, že restaurace tu za ceny na úrovni postranních uliček Benátek byly nesrovnatelně kvalitnější. Zkoušel jsem jedno moc pěkné místo s restauracemi najít na streetview a myslím, že to bylo tady: Burano...


  • 0

#5 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 8:37

Jojo ostrovy mám v plánu, stejně budeme mít celodenní jízdenku na loďbusy.. A postranní uličky? Jsme přece kačeři.. Díky moc za info.. Kdyby někdo měl ještě další konkrétní coo jako Pawlucima, tak sem s tím :-)


  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#6 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:10

My jsme to brali vedlejšíma uličkama, narazili na nějakou restauraci, žádný luxus, klasická taverna, ale rozhodně nesplňovala tvůj požadavek nízké ceny.  :)  Vzhledem k tomu, že jídla bylo dost a bylo výborné, tak nás to ani tak "nebolelo".

Na druhou stranu si myslím, že i na hlavních třídách se dá najíst vcelku levně, jen je potřeba studovat jídelní lístky. Případně také v okolí univerzity.

Bydleli jsme v kempu Miramare (45.440528,12.422065) a kousek vedle byla skvělá taverna Sotoriva (45.438928,12.420939). Z centra je to trochu z ruky.

Jak píšeš, doporučuji koupit si celodenní lístek na loďbusy a tím se přibližovat. Dá se tím projet Canal Grande (linka č. 1), přesednout tady 45.433729,12.342522 na další linky a nechat se povozit po laguně (Murano, Burano...)

Téměr na konci Canal Grande je něco jako hlavní nádraží. Tam nějaké jídlo určitě bude.  :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama