Přejít na obsah


Fotka

WhereYouGo - budoucnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
336 odpovědí na toto téma

#1 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 8:46

Rad bych rozviril toto jiz dvakrat zapadle tema. Podle me docela povedena - a v nasich luzich a hajich potrebna a vyuzivana - aplikace jiz delsi dobu ztraci dech pri praci s mapama a urcite bych nejen ja uvital, kdyby byla schopna pracovat s novejsim vektorovym formatem. A jiste bych nasel i dalsi namety na upravy.

 

Menion kdysi davno sliboval, ze se do aktualizace pusti, ale zrejme je natolik vytizen Locusem, ze WhereYouGou porad odsouva. Tak bych se chtel optat, jak to vypada, zda by byl ochoten to predat podobne jako GG adon pro Locus, ktereho se zdarne ujal Voldik. Vim, ze je tam mozna problem s autorskymi pravy pro Wigo engine, ale mozna by to resit slo.

 

Klidne bych i pomohl, ale s programovanim pro Android mam temer nulove zkusenosti, takze by to byl nepochybne strastiplny pruzkum bojem. (Ale asi bych se ani tomu nebranil, zejmena, kdyby byl nejaky Voldikovi podobny "pritel na telefonu" ...) 


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 9:28

Ja myslel, ze wigo engine je v tom z OpenWig, takze v tom by problem. Ze je spise licencni problem s castmi kodu, ktery je odvozen prave z Locusu.

 

Take mi prijde skoda, ze apliakce neni aktualizovana, protoze podpora stare verze map je vylozene otrava, a treba jen kvuli teto apliakci musim mit natelefonu vypnutou HW akceleraci, atd. A alternativa neexistuje.


  • 0

#3 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 9:34

už jsem s tím meniona taky otravoval :D a bylo by to super, když by se to nějak hnulo, je to jinak parádní spolehlivá aplikace, kéž by takovou měly i jiné systémy :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 9:41

Ja myslim (nekde jsem zaslechl?), ze zde je pouzito stejne jadro (Matejckovo) a je "jen obaleno" pro android. Spoluprace s Locusem mi take nepripada az tak stastna. Mit nainstalovany Locus jen proto, abych mohl pouzivat mapy se mi prilis nelibi. (Mozna delam nekde chybu, ale kdyz jsem locus odinstaloval, pri pokusu prepnout na vektorovou mapu aplikace zhavaruje uplne a pri online mapach hlasi neznamou chybu, ale pracuje - bez map.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 28 únor 2014 - 9:43

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 9:41

Kdyby to byla paradni spolehliva apliakce, tak by nikdo netouzil po aktualizaci. treba ani to jmeno mapy to neukazuje dobre.


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 9:43

Jo, spoluprace s Locusem take vnimam spise na zavadu. Pro zobrazeni mapy pres MapsForge knihovnu neni sebemensi duvod pro Locus, a jine mapy mne popravde vubec nezajimaji.


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 9:48

Jinak jadro Whereyougo je opensource: http://code.google.c...oid-whereyougo/

 

Takze je-li nejaky sikovny androidovy vyvojar, nemusi se delat vsechno od zacatku.


  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 10:00

Ja nemyslel brat vsechno od zacatku. Ten zacatek jsme myslel spis tak, ze kdybych to mel delat ja, musel bych se pro Android ucit od zacatku ja.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 10:13

Ja vim, jsem na tom stejne.


  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 10:25

V te opensource verzi je uplne odstranena prace s mapami. Takze to znamena ji tam zase doplnit. Navic Menion ma nejake sve upravy MapsForge knihovny pro zvyseni rychlosti, ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 10:31

To sice ma upravene, ale kdyz si vezmu, jak rychle mi beha vektorova mapa v Locucu a jak rychle mi beha ta sama vektorova mapa na standardnim MapsForge v a:drake, tak na svem pomalem telefonu nevnimam zadny rozdil.

 

Takze v tom problem nevidim, bohate by mi stacilo tam zaroubovat standardni mapsForge.


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 10:49

Mne by to taky stacilo (alespon pro CR), ale kdo to udela? Najde se sikula? ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 12:58

Zajímavý topic, snad něco přinese. :-)

 

Ale asi bych se to snažil směřovat k tomu, aby to udělal sám menion.

  1. je původní autor, takže ten program zná
  2. je to program se stejnou logikou a funkcí jako Locus (+ bonus v podobě přehrávání WIG)
  3. zobrazení mapy již jednou velice úspěšně implementoval v Locusu. Podle mého by mohlo stačit udělat copy-paste, trochu poladit a bylo by (s jeho znalostmi).

 

Klidně ať to bere mapy výhradně z Locusu, ten má i free verzi, takže proč ne - chceš můj WIG přehrávač? Dobře, ale mapy si stahuj přes Locus (což by mohla být i trochu reklama že? :-))

 

Jinak já se do toho pouštět nechci, momentálně na to prostor nemám, ale přítele na telefonu klidně udělám, když budu vědět. :-)


  • 0
\m/

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 13:10

s 2 i 3 naprosto nesouhlasim.

 

Logika wiga nema s logikou Locusu vubec nic spolecneho. Potkava se to jen v te casti, kdy chce zobrazit nejaky mapovy podklad a na ten kreslit polohu a zony. Nic vic.

 

kresleni mapy je uspesne implementovano (a v mnoha jinych apliakcich uspesne pouzito) pomoci freeware opensource knihovny MapsForge. Nevidim duvod, proc do toho tahat proprietarni a komercni Locus.

 

A i o tom bodu 1 se da uspesne pochybovat, protoze na tohle menion uz tak dlouho nesahl, ze i sam bude muset zase spousty veci studovat. Ale hlavne jasne dal na jevo, ze se tomu uz venovat nechce.

 

Takze z meho pohledu by naopak bylo nejlepsi, kdyby se toho ujal nekdo jiny, a udelal z toho novou aplikaci bez zavislosti na Locusu.


  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 14:28

Voldiku, nemyslel jsem tim svym prispevkem to, ze by ses toho mel ujmot ty. Jen zpusb a snad i uspesnost tveho prevzeti ADonu me na toto tema privedla. Jinak vicemene souhlasim s Halumou. A jak jsem psal vyse, klidne bych se toho treba i ujal, ale pro me by to znamenalo naucit se programovani pro android od zakladu. Ve sve podstate by to pro me mohlo byt asi i uzitecne, ale hodne casu venuji Geogetu a mam obavy ze bych prinejmensim jedno z toho (GG nebo Wigo) nedelal s takovym nasazenim, jake si to zaslouzi. A delat neco napul, tak to snad radeji vubec.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 01 březen 2014 - 14:29

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 15:21

vázání jedné aplikace na další aplikaci taky nevidím jako dobré, Locus nemám, nepotřebuji, nechci...


  • 1

#17 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 16:47

Potkava se to jen v te casti, kdy chce zobrazit nejaky mapovy podklad a na ten kreslit polohu a zony. Nic vic.

Však to je jediná nefunkční a bolestivá věc na tom přehrávači, ne? Alespoň u mě teda...

 

Tou logikou jsem myslel ovládání aplikace, třeba nastavení je zcela totožné s Locusem.

 

Jinak, androidu se nebojte, jestli je na to knihovna, tak to musí být pohoda. :-)


  • 0
\m/

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 17:30

Nejsem si jis, ze nastaveni je jen totozne. Mam pocit, ze nastaveni map bez locusu vubec nefunguje (stejne jako zobrazeni). Takze je to dost uzce na locus navazano. Chapu, je to tak udelane, autorovi to vyhovovalo. Ale podle me to dobre neni, neni to samostatna aplikace. Ja treba Locus na mobil kvuli nedostatku pameti nedostanu.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 18:31

Ok, tedy beru zpět. Bral jsem to z pozice, že jediné, co mi na WYG chybi jsou vektorove mapy, ktere tam nerozjedu a offline mapy, u kterych aplikace padá. S ničím dalším problém nemám a proto mi přišlo logické, že to do aplikace A udělá člověk C, který to již dělal pro aplikaci B. :-)


  • 0
\m/

#20 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 18:45

No nevim, co ja pamatuju, tak to behalo i bez locusu. Ted locus mam a nechce se mi mazat. Drive jsem ale pouzival jen c:geo WYG. Jen to chce ty mapy mit ve spravne slozce....

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 01 březen 2014 - 18:45

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama