Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#81 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:29

V tom je ale ten zádrhel, program je nepovinný, tj. obtížnost odpovídá tomu, když někdo dorazí na zadané souřadnice a zaloguje se, programu se nemusí vůbec účastnit.

A to je ta největší hovadina, to pak event s programem skoro postrádá smysl. A kačeři to hojně využívají. Za večer si udělají třeba pet eventů a mají z toho dobrý pocit. Je to sice jich věc, že jim to tak stačí, ale co takový owner, který má s programeme práci a jeho jedinou odměnou je radost těch, pro které to udělal.  


  • 3

#82 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:45

A to je ta největší hovadina, to pak event s programem skoro postrádá smysl. A kačeři to hojně využívají. Za večer si udělají třeba pet eventů a mají z toho dobrý pocit. Je to sice jich věc, že jim to tak stačí, ale co takový owner, který má s programeme práci a jeho jedinou odměnou je radost těch, pro které to udělal.  

Ano, je to hovadina, ale s tím nic neuděláš. Pravidla vymýšlí za oceánem a tam mají trochu jiné uvažování než my.

Nejsem z toho nadšený, protože rok od roku na eventy chodí více lidí jen pro bod a co že je za program, to je nezajímá. Sám to znám, logy na mých eventech "díky za event" nejsou ojedinělé a vždy potěší. Co taky napsat. Díky za event, logbook byl pěkný, ale pak jsem musel běžet  :) 


  • 3

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#83 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:55

A to je ta největší hovadina, to pak event s programem skoro postrádá smysl.

 

Tak udělej akci bez bodů - mimo systém GS. Budeš mít jistotu, že přijde opravdu jenom ten, kdo má zájem o program.


  • 3

#84 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:56

Kde jste přišli na to, že event musí mít vždycky D1? Já v pravidlech nic takového nevidím - možná jsem slepá, ale našla jsem naopak pouze toto: "D/T u eventu je nutné zadávat dle skutečné situace. D/T nesmí být uměle navyšovány za účelem zvýšení exkluzivity eventu."

 

(viz http://www.reviewer....akladani_kesi )


  • -1

#85 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 12:44

Kde jste přišli na to, že event musí mít vždycky D1? Já v pravidlech nic takového nevidím - možná jsem slepá, ale našla jsem naopak pouze toto: "D/T u eventu je nutné zadávat dle skutečné situace. D/T nesmí být uměle navyšovány za účelem zvýšení exkluzivity eventu."

 

(viz http://www.reviewer....akladani_kesi )

Protože to psal reviewer na FB. 

Novinka od GS.


  • 1

#86 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 13:16

Pokud se dají globálně eventy D1, bude to docela jejich degradace. Když si vezmu třeba eventy, které pořádá Ottik5 a spol, nebo Terezínské hry......


  • 1

#87 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 13:26

Dr.Vota - díky, tak tam jsem si to opravdu přečíst nemohla. Je otázka, jestli to už mají v oficiálních pravidlech a nebo je to zatím jen soukromé sdělení.

 

Tak už se těším na další krok - stromolezecký T1 event. Akorát nevim, jak potom zajistí přístupovou cestu pro vozíčkáře :D.


  • 0

#88 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 13:38

Akorát nevim, jak potom zajistí přístupovou cestu pro vozíčkáře :D.

Ten se bude muset konat tady
  • 1

#89 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 13:42

Dr.Vota - díky, tak tam jsem si to opravdu přečíst nemohla. Je otázka, jestli to už mají v oficiálních pravidlech a nebo je to zatím jen soukromé sdělení.

 

Již se toto pravidlo nějaké 2-3 týdny uplatňuje. O přečíst sis to mohla na předchozí stránce tohoto vlákna, viz. příspěvek od Tobiase.

 

 

 

Tak už se těším na další krok - stromolezecký T1 event. Akorát nevim, jak potom zajistí přístupovou cestu pro vozíčkáře :D.

 

Stále se bavíme o obtížnosti 1, o terénu 1 zde nepadlo ani slovo. Tak ať se nešíří mylná informace, že eventy musí mít D/T 1/1.


  • 2

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#90 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 13:44

Stále se bavíme o obtížnosti 1, o terénu 1 zde nepadlo ani slovo. Tak ať se nešíří mylná informace, že eventy musí mít D/T 1/1.

Však jsem psala, že to bude další krok. Blbost by to byla přibližně stejně hodnotná :D!


  • 1

#91 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 14:19

Snižování obtížnosti některých eventů je opravdu škoda, ale na druhou stranu se nebude stávat to, co bývalo běžné. V Pardubicích a okolí si pár místních (nejedná se o žádné nováčky, ale naopak o veterány) pořádalo hospodské eventy s D4+/T3+ s odůvodněním, že z takového eventu je třeba těžké dojít domů, když je člověk zpitý pod obraz. Samozřejmě jim to pak plnilo statistiky do matrixu. Obtížnost by měla být různorodá, ale zároveň i RW by měli být soudní a nepouštět eventy v hospodách s vyšší obtížnosti a tvrdě trestat ty, kteří takovou změnu provádějí až po publikaci, pokud to tedy jde nějak zjistit.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 03 listopad 2014 - 14:20

  • 5

#92 zorbici

zorbici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 19:16

Jak zachovat český geochaching zajímavý, zábavný a atraktivní? Pravidla nečíst a nebo jim nerozumět! =Jediná možnost! 

Platí ale i pro RW!! :-)  Díky!! 

V návaznosti na předchozí debatu o schvalování eventů atd. jsem si přečetla výklad pravidel GS pro zakládáníá keší viz:

http://www.reviewer....pravidla#eventy
a celkem jsem se pobavila... :-) České (pražské) klasické (mystery) keše by nemohly být schváleny - viz veřejná kanalizace, také

řada moc pěkných finálek/mysterek by neprošla - viz zakopání atd. Takže mlha přede mnou, mlha za mnou...! A o hodině na Eventy také nic! 

Jen dostatek času a to je relativní, že? 


  • 0

#93 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 19:32

...

V návaznosti na předchozí debatu o schvalování eventů atd. jsem si přečetla výklad pravidel GS pro zakládáníá keší viz:...

Ono je to jako v když si jdete na úřad pro něco, na co máte podle zákona nárok a tam vám řeknou túdle, protože "oni mají interní pokyn".

Naštěstí funguje šeptanda, takže jsem listing letošního květnového eventu autocenzurou "upravil", aby neveřejnému pravidlu vyhověl, ještě před odesláním k publikaci.


  • 1

#94 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 19:39

Já to furt ještě ale nějak nechápu. Tak je to teda někde v pravidlech nebo ne? Neveřejné pravidlo nebo interní pokyn přece neni něco, čím jsme povinni se řídit. Chápu argument, že když má právo event logovat kdokoliv, kdo v době jeho konání kolem projel na kole, případně rychlíkem, tak to zas tak vysoce obtížné nebude. To ovšem platí třeba i o stromolezeckých T5 eventech, které loguje i člověk, co neleze. Leda že by to nechávali vzhledem k možnosti pořádání eventu na vrcholu Mont Blancu :D. Možná by to mohl vysvětlit přímo nějaký pan revírní?


  • 0

#95 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 19:50

Já to furt ještě ale nějak nechápu. Tak je to teda někde v pravidlech nebo ne? Neveřejné pravidlo nebo interní pokyn přece neni něco, čím jsme povinni se řídit. Chápu argument, že když má právo event logovat kdokoliv, kdo v době jeho konání kolem projel na kole, případně rychlíkem, tak to zas tak vysoce obtížné nebude. To ovšem platí třeba i o stromolezeckých T5 eventech, které loguje i člověk, co neleze. Leda že by to nechávali vzhledem k možnosti pořádání eventu na vrcholu Mont Blancu :D. Možná by to mohl vysvětlit přímo nějaký pan revírní?

 

O jednu stránku zpět....... ;)

 

.............

 

Takže nejprve spolu musí revieweři probrat pokyny GS, pak se v pravidlech tyto informace objeví. Zatím vám nezbývá než nám věřit nebo se informovat přímo na GS.


  • 0

#96 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 20:12

Jo, díky, to mi nějak uniklo, omlouvám se.


  • -1

#97 martin.simek

martin.simek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 21:38

Zatím se řeší pouze délka eventu a obdížnost (difficulty), která by u eventů neměla být větší než 1 hvězda. Změna je to poměrně čerstvá a dle mého názoru je tento požadavek na D1 oprávněný. U eventu je jasně dáno kde a kdy se koná, se samotnou účastí nesmějí být spojeny žádné překážky a tak není důvod mít ohodnocení obtížnosti vyšší. Dá se to přirovnat ke vztyčení vlajky na měsíci. Těžko se tam dostat, ale když už stojíš na měsíci, tak je to jednoduché. Takže event může být klidně T5, ale D1.

Co se délky eventu týká, GS považuje event za společenskou událost, která by měla trvat dostatečně dlouho. Takže event má být společenskou událostí a ne honěním snadných eventových bodů. Dostatečně dlouho na naplnění myšlenky eventu je např. 1 hodina. Osobně si myslím, že na naplnění myšlenky eventu jako společenské události je i hodina málo. Doporučení 1 hodina u nás zatím nebylo vždy vyžadováno. Je možné, že se to brzy změní.

 

Takže nejprve spolu musí revieweři probrat pokyny GS, pak se v pravidlech tyto informace objeví. Zatím vám nezbývá než nám věřit nebo se informovat přímo na GS.

 

Dovolim si jednu drobnou poznamku k obtiznosti eventu, atributu "D". Respektuji praci nasich revieweru a zaroven (snad) rozumim motivaci Groundspeaku (GS) mit co nejnizsi obtiznost navstevy eventu a (dle meho nazoru) ve finale i teren eventu. Prilis vsak nechapu, co se tady resi za kauzu? Pokud neni duvod eventu pridelovat obtiznost, necht GS proste jejich hodnoceni nezobrazuje a neumoznuje. Pak mohou byt eventy jen s atributem T anebo zcela bez klasifikace tak, jak si to zrejme GS predstavuje. Paklize atributy mame k dispozici, necht je dodrzovana jasna klasifikace pro atributy D/T, stejne jako tomu u ostatnich kesi, necht se vesele vyuziva a necht to podle teto klasifikace cini zakladatele eventu za laskaveho dohledu ceskych revieweru. Mam k dispozici D1 az D5? Pak zcela samozrejme bude cacher hodnotit svuj event obtiznosti na stupnici od jedne do peti, na tom neni nic divneho a je to dokonce zadouci. Pokud to zadouci neni, necht GS napise jasne pravidlo, skryje tuto volbu a neni vubec co resit.

Je to mozna moje osobni chyba. ze nechapu, proc nam kdokoliv prodava "ojete auto" s peti tlacitky a k nemu dodava navod, ze smim pouzivat tlacitko jen jedno, ikdyz dalsi 4 take funguji. A jeste doporuci "dopravnim policitum", aby nas behem jizdy kontrolovali, zda nahodou nemackame tlacitko c.2 az c.5, ale jen a pouze tlacitko c.1 .... vzdyt i vam, nasim "dopravnim policistum" to musi byt proti srsti, Stando. Jednou nekomu povolite zmacknout trojku nebo ctyrku a hned mate na krku stovky mailu a komentaru a zcela opravnene kritiky, proc vsichni mackaj jednicku a nekdo ma najednou povolenou trojku. Nebo se mylim? Omlouvam se za sva prirovnani k dopravnimu (ne)poradku ;-)


  • 14
Martin.Simek (CAGeo.cz & GPS MAZE EUROPE & GeoKladno.cz & nkt cables group)

#98 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 7:29

Analogicky mohou zrušit atribut D u luštění mysterek či řešení multin - Bod dostaneš za zápis v logbooku, takže stačí si stáhnout finálky a máš to za D1 (když pominu obtížnost hledání samotné kešky). Jen na tom budou biti všichni poctiví kačeři, kteří poctivě vypočítají mysterku / projdou dlouhou multinu na celý den, protože to bude za D1, stejně jako rychlá tradička - protože stejně jako ona se dá odlovit i rychle...

 

Myšlení GS fakt občas nechápu.


  • 1

#99 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 13:00

Mně to jednání přijde vcelku jasné: Event je setkání lidí na daném místě, takže vyšší obtížnost netřeba. Veškeré další aktivity, ať už jde o celonoční pochoďák, slézání stromů či opíjení se v hospodě, jsou v podstatě ALR a jejich splněním nelze podmiňovat logování, tudíž nemohou vstupovat do hodnocení D/T. Výsledkem je, že D se prakticky nemůže hnout (snad jen s výjimkou flash-mobs), T vyjadřuje nejschůdnější terén k eventu.

(V tom není žádné hodnotící hledisko. Upřímně, u eventů je mi to hodnocení, na rozdíl od ostatních keší, ukradené.)


  • 3

#100 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 13:21

Pokud ovšem přijmeme tuto logiku, tak taky třeba event s výukou stromolezeckých technik či event na umělé stěně nebo v lanovém centru budou muset být T1,5 a T5 eventy budou už jenom na vrcholku Mont Blancu nebo na ostrovech bez mostu a podobně. Řekla bych, že hlavní problém je v tom požadavku, aby event mohl zalogovat každý, kdo jde náhodou kolem - to mi přijde jako ta největší blbost, ten zbytek už jsou jen logické důsledky.


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama