Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#121 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 15:01

Zjistí, že naprostá většina kačerů přijde právě kvůli tomu programu. Ti rychlelogovači a pak rychleodcházeči se objevují tehdy, kdy je za účast na eventu v určitý den nějaký suvenýr. :-)

 

A proto je nesmyslné umělé omezování obtížnosti či délky trvání eventu přínosné? Pointa je mimo původní smysl debaty.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#122 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 15:04

I když na druhou stranu jsem takové logovače už jednou viděl, a to na CITO, které pořádal Vymítač. Přišli až ke konci, sedli si na kontejner, vyfotili se a zase šli.


  • 2

#123 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 10:03

Na eventy nechodím a tak tahle úprava pravidel mě nechává klidným. Jen mě napadá jedna myšlenka. Nějaká ta pravda bude na obou stranách, ale GS patrně musel mít nějaký důvod k tomuto kroku.  Nebylo tím spouštěčem náhodou třeba to nesmyslné umělé navyšování hodnot obtížnosti a terénu u některých eventů, jen kvůli tomu aby se lidem zaplnilo políčko v tabulce? Pokud ano, nedivím se tomu.


  • 0

#124 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 10:36

I když na druhou stranu jsem takové logovače už jednou viděl, a to na CITO, které pořádal Vymítač. Přišli až ke konci, sedli si na kontejner, vyfotili se a zase šli.

A právě u CITO eventů by se měl tím spíš sám GS podivovat nad svým nápadem, že stačí jít okolo a zalogovat se, aniž by se hnulo prstíkem. Tohle umožnění zalogovat se každému mi připadá obzvlášť u CITO eventů vyloženě postavené na hlavu.


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 07 listopad 2014 - 11:25

  • 9
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#125 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 10:36

Hmm, opět zde k tématu nejvíce diskutují lidé, co na eventy vlastně ani nechodí a když už chodí, tak je nezakládají.

Kdyby se GS chtěl zamyslet nad tím, co se děje na eventech, jak se něco někde uměle nadhodnocuje, tak by musel nejdříve šlápnout na US eventy. Tam je běžná praxe, že se udělá "akční" event (za 1 bod) a součástí programu je hledání jednorázových eventových pixel (bez GC kódu). No a aby měli svoje foundy, tak event zalogují x-krát.

Takže, problém není hospodský event 5/5. Problém ani není, že za logbookem se jde x km. Problém je, že potencionální 5/5 event navštíví málo lidí, kteří si ho zalogují. A ten kdo loguje, tak GS přináší peníze, ať přímo (PM, ...) nebo nepřímo (koupí GC, TB, geoblbosti ... a jednou i to PM).

 

Co mě delší dobu udivuje, tak jsou dvoje pravidla a prapodivný výklad revírníků, kterým musím věřit podobně jako imámovi, který mě přežvýká svoji súru :(

Bylo by zajímavé, založit "opravdový" US event. Souřadnice, 1/1 + pár nejnutnějších řádků listingu. Poté okolí coord rozházet x PETek a pak to vše 1+x krát zalogovat. NIc víc, nic míň.

 

Podle mě je v GC něco špatně a nejsou to PWT ani hospodské 5/5 eventy, které se zde řeší. Naštěstí se hra dá stále hrát.


  • 7

#126 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 10:40

I když na druhou stranu jsem takové logovače už jednou viděl, a to na CITO, které pořádal Vymítač. Přišli až ke konci, sedli si na kontejner, vyfotili se a zase šli.

Ještě horší variantu jsem viděl letos na jednom eventu. Všichni makali a okolo chodila partička několika kačerů s pulitry piva v ruce a strašně se při tom bavila. A takoví lidé se nežinýrují poté zapsat si za event bod, ale snad se takových už příště nedočkáme.

 

Zakládání a vymýšlení programu není až tak strašlivé, sám mám event zítra, jeho příprava se díky přesunu na jiné místo o něco zjednodušila, ale přesto se mi o tom posledních pár nocí už i zdálo. Nemohl by owner sám pro sebe přidat pár hvězd D? :D


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 07 listopad 2014 - 11:36

  • 1

#127 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 11:21

Kdyby se GS chtěl zamyslet nad tím, co se děje na eventech, jak se něco někde uměle nadhodnocuje, tak by musel nejdříve šlápnout na US eventy. Tam je běžná praxe, že se udělá "akční" event (za 1 bod) a součástí programu je hledání jednorázových eventových pixel (bez GC kódu). No a aby měli svoje foundy, tak event zalogují x-krát...

Ani to nemusí být 5/5. Jak se honí body do statistik a dělají "rekordy" a "odznaky"? "Kačer" si zaloguje jeden event 1,5/1,5 celkem 524x

http://project-gc.co...2&submit=Filter


  • 5

#128 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 12:21

Tak ten smysl hromadného logování by mě fakt zajímal...

Podle mě excesy v D, T by měli max. RW, nemělo by to být striktně nařízené a mělo by to odpovídat reálu, podle programu. Je to stejně jako u keší... Můžu udělat keš, která bude D 2, T 2 a dát ji D 5, T 5 s odůvodněním, že jsem liliput a že na její odlov potřebuji vybavení... 

Normální je se zúčastnit PROGRAMU eventu ne jen přijít a zapsat bod (to je opravdu D1). Proč ale upravovat hru podle chování, které je nenormální...

 

Stanovení obtížnosti D/T je taky vizitka autora. Pokud uvidím hospodský event s D5,T5 tak si pomyslím, co si tím chce dokazovat.

Naopak plně chápu D5/T5 u vodáckého eventu na kterém celý víkend prší.


  • 0

#129 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 12:34

S tím D5/T5 vodáckým eventem jsi mi připomněl přesně jeden takový. Pořádal ho již po několikáté myslím Sutech a jmenoval se "Česká Amazonka" - neboli Ploužnice. Byl jsem tam minulý rok a mohu potvrdit, že je to fakt zasloužený


  • 0

#130 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 12:37

Normální je se zúčastnit PROGRAMU eventu ne jen přijít a zapsat bod (to je opravdu D1). Proč ale upravovat hru podle chování, které je nenormální...

 
Byl bych opatrný na používání slov jako „normální“ a „nenormální“ v této souvislosti. Jako normální to může připadat nám, ale jiným nikoliv. Naopak to, co nám připadá nenormální, je v jiných krajích třeba normální. Pozor na to.
 
Na stránce http://www.geocachin...ache_types.aspx je event charakterizován takto:

An Event Cache is a gathering of local geocachers or geocaching organizations. The Event Cache page specifies a time for the event and provides coordinates to its location. After the event has ended, it is archived.
 
Česká verze stránek to překládá takto:
Event je setkání místních kešerů či geocaching organizací. Stránka eventu popisuje čas setkání a poskytuje souřadnice místa. Jsou různé typy geocaching eventů zahrnující oslavy, výlety, setkání a bleskové akce. Po ukončení akce je keš archivována.


Jak tak koukám, je tam určitý rozdíl mezi anglickou a českou verzí. Česká verze vyjmenovává některé typy eventů, zatímco anglická se omezuje pouze na konstatování, že se jedná o setkání, o žádném programu tam není ani slovo.
 
Proto se obávám, že Groundspeak jako vlastník této verze geocachingové hry považuje u eventů za normální spíš to, co se u nás naopak pranýřuje: dojdu si na souřadnice, pokecám s ostatními kačery, odcházím a doma loguji. Eventy s programem jsou tedy pro ně spíš nenormální. Snad jediný „event“ s programem v pojetí GS je CITO.
 
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je asi tak jediné, co se proti tomu dá dělat.

Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 07 listopad 2014 - 12:38

  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#131 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 13:15

 Snad jediný „event“ s programem v pojetí GS je CITO.
 
 

Pak by ale GS měl trvat na tom, aby u CITO eventů nebylo možné logování jen procházejících kolem. 


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#132 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 13:26

Přesně kvůli takovýmto eventům dopadá hodnocení jak dopadá: GC5D1YT Naprosto stejná akce, jako mám třeba u nás, prostě deskovky v hospodě a je tam hodnocení D4,5, asi se někomu hodí kombinace do matrixu. :(


  • 0

#133 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 14:00

Pak by ale GS měl trvat na tom, aby u CITO eventů nebylo možné logování jen procházejících kolem.


Jistě by to šlo nařídit, že u CITO musí být účastník zapsaný v logbooku, případně zvolit režim podobný jako u Earth keší, kde by owner potvrzoval jednotlivé logy, resp. mohl by je smazat těm, kdo nesplnili účel CITO. Otázka ovšem zní: PROČ?

 

Matně si vybavuju, že (je to už opravdu relativně dávno) probíhaly nějaké hádky mezi skupinkami, mám dojem, že šlo zrovna o nějaké CITO, o tom, kdo jak moc pracoval a kolik toho udělal. Obávám se, že zavedení něčeho, jako výše zmiňuji, by jenom dřív nebo později vedlo k hádkám mezi ownerem CITO a některými účastníky, vyřizováním osobních účtů, mazáním logů, řešilo by se to přes reviewery a nakonec i přes GS.

 

Chápu, že to naštve, když vidíte, jak se vám tam někdo posmívá, že pracujete, a pak si to zaloguje stejně, jako kdyby tam odvedl kus práce, ale ono to fakt nemá řešení. Upřímně - chodíte na CITO pro ten bod, ikonku do statistiky, nebo protože chcete pomoct? Já myslím, že drtivá většina pro to poslední. No a to se stalo - udělali jste něco pro přírodu, můžete být spokojení. O těch nepoctivě logujících stejně víte, protože jste je viděli, jak nepracují. Časem se to o nich rozkřikne. Na každou svini se vaří voda.


  • 8
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#134 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 14:13

Upřímně - chodíte na CITO pro ten bod, ikonku do statistiky, nebo protože chcete pomoct? Já myslím, že drtivá většina pro to poslední. No a to se stalo - udělali jste něco pro přírodu, můžete být spokojení. O těch nepoctivě logujících stejně víte, protože jste je viděli, jak nepracují. Časem se to o nich rozkřikne. Na každou svini se vaří voda.

Ono nejde vůbec o to, jestli se tam chodí pro bodík, nebo pro dobrý pocit, ale prostě o ten princip. 

Ale jinak souhlas. :)


  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#135 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 14:26

Hmm, opět zde k tématu nejvíce diskutují lidé, co na eventy vlastně ani nechodí a když už chodí, tak je nezakládají.

...

Toto je co za výkřik do tmy? Zajímalo by mě, jak dlouho jsi zde diskutující lustroval. Příspěvků tady mám hodně, takže to vztahuju i na sebe. Event jsem založil jeden a dalo mi to dost práce všechno zajistit, udělat, připravit, aby to nebylo jen posedíme a půjdeme. Podařilo se mi i zajistit občerstvení a cwgčka zdarma. Celkem jsem byl na 55 eventech, z toho 13 krát na CITO. A spoustu lidí z tohoto vlákna znám právě z eventů. A netuším, proč by se měl každý, kdo někde byl, za každou cenu snažit taky založit nějaký event. Někdo na to nemá čas, někdo náturu, někdo schopnosti. 


  • 2

#136 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 14:40

Tak ohledně toho CITO, bohužel taky znám případ, kde docela náročné CITO logovali borci , co se stavili pouze v hospodě.

Nevím kdo co z toho má.


  • 0

*


#137 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 15:21

co si tady založit téma hříšníků? :) ten borec co si zalogoval event 500krát mě pobavil, docela by mě zajímal přehled takových vejlupků, co se s tím opravdu nemažou :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#138 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 15:25

Těmi kačery, co přišli pozdě a jen se zalogovali, byli srbak89 a Nellas of Doriath.


  • 0

#139 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 15:40

tohle uz je trosku pres caru a mimo tema, ne? Aby se to tu nezmenilo v praskaci tema :(  

 

A za me, jakozto cloveka, kterymu je nejaky D/T ve statistikach u zadele, tak klidne at je to za 1 :) Osobne chodim na eventy, pac me zajima program a na tom nejaky cislo nic nezmeni. 

 

Jediny, co je na teto diskuzi zajimavy je ten rozpor u CITA. A jsem zvedav, jak to retrivri rozlousknou.


  • 3

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#140 vision.m

vision.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2014 - 15:50

Snižování obtížnosti některých eventů je opravdu škoda, ale na druhou stranu se nebude stávat to, co bývalo běžné. V Pardubicích a okolí si pár místních (nejedná se o žádné nováčky, ale naopak o veterány) pořádalo hospodské eventy s D4+/T3+ s odůvodněním, že z takového eventu je třeba těžké dojít domů, když je člověk zpitý pod obraz. Samozřejmě jim to pak plnilo statistiky do matrixu. Obtížnost by měla být různorodá, ale zároveň i RW by měli být soudní a nepouštět eventy v hospodách s vyšší obtížnosti a tvrdě trestat ty, kteří takovou změnu provádějí až po publikaci, pokud to tedy jde nějak zjistit.

Co tím myslíš,tvrdě trestat?Nebylo by lepší rovnou zastřelit?


  • -2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka