Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#161 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 18:45

Ještě že ty zelený výhružky nejsou na mě :) A nebo to se mnou není tak hrozný, když si nepamatuješ můj nick, já jsem KaMo_cz ;)


  • 0

#162 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 19:16

Milej Novome, mažeš si tu komenty a děláš ramena.

Bohužel jsem nestihl reagovat hnedle, protože jsem musel ven a teď tu tvůj plk nevidím.

Tak něco málo co si pamatuju...

Pokud má ouner chybu v listingu takvou, že jde jen chlastat a neůčastnit se řezání náetů, tak to prostě neobhájíš a můžeš si říkat o náplni co chceš. Nebo si dal všechny keše poctivě? Jakože vyluštil a obešel a zapsal sám?

 

Ten samej event jsem absolvoval o pár let dříve, jak jsem zjistil, tak se zas tak moc nezměnilo (včetně listingu) , tak to tu zas nevyprávěj jako byste vykopávali kostru dinosaura a bylo k tomu povolení státního hygienika.

 

Pokud budeš napadat to co jsem napsal, tak urážlivej nejsem, stojím si za svým, ale ty mi rozkazuješ co mám a nebo nemám dělat. Nebo to tvoje (neodepisuj) bylo toužebné, jako abych tě nechal na pokoji?


Tento příspěvek byl upraven od comparare: 09 listopad 2014 - 19:18

  • 3
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#163 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 19:34

Hmm, tak koukám, že díky pravidlům je podle tebe listing blbě napsaný, protože CITO náplň je jen jedno dopoledne a mám tam, že kromě toho se koná pokec a přenocování z pátku na sobotu, ze soboty na neděli a ještě prohlídka podzemních chodeb a hra v podzemních chodbách jako bonus pro všechny, kteří přijedou na CITO.

Nikdy nebylo v mých silách kontrolovat, kdo kde v jaké skupině na brigádě byl, proto jsem to nikdy nedělal. A nikdy jsem taky nikomu nemazal log, tak nevím, proč ti tolik vadí, že mám napsaný tento CITO Event pokaždé takto, aby lidé na něj jezdili rádi. (pro ty, co ještě nevědí jedná se o pravidelný event CITO GeoSubterra). Kvůli pár jedincům, kteří díky pravidlům si mohou přijet zalogovat event kdykoliv, nehodlám měnit event tak, že by byl bez hry, pokecu nebo prohlídky chodeb. Spoustě lidí se tohle líbí a já jsem rád.

 

Je zajímavé, že mně vyčítáš, že tu otevřeně řeknu svůj názor o příkazu obtížnosti terénu D1, ale sám ještě s dalšími tu pak nadáváš na chybu v listingu, která je těžko chybou, když je to vlastně důsledek stejných pravidel, které předtím obhajuješ (zalogovat se může každý, kdo přišel na souřadnice).


  • 2

#164 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 20:04

Chlapče, tuhle debatu tu otevřel kolega Novom, takže pláčeš na špatném hrobě.

 

Dokud budeš mít napsanej liting tak jak je, a sám víš, kde je ta chyba a nemažeš logy, tak tě to ctí.

Pokud to tak chceš mít i nadále, měl bys přestat lidem vyčítat, že dělají málo, nebo vůbec, to samé platí i pro Novoma.

 

Nevyčítám nikomu nic, jen oponuji v tom, že tobě se nelíbí hospodský event s D/T 5, protože někoho cesta z eventu může být klidně 5ková a ty jsi ten kdo proti tomu nadává, protože došel domů v pořádku.

Stejně tak jako tvůj event dovolíš zalogovat tomu kdo přišel jen na hru, ale kolega Novom proti tomu brojí, protože musel pro uznání logu pracovat.

 

Chápala?

 

Tak příště ten listing postav na tom, že logbook bude uprostřed zarostlé stráně a kdo se k němu proseká může logovat ,nebo si zkroť své ovečky a rozdejte si instrukce kdo a za kolik pokácenejch stromů, či kilo bláta si může připsat boda.


  • 1
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#165 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 20:14

Romane, hlavně se nenech znechutit, tvoje josefovský CITa smysl mají. Ale prostě příště už bez nás...

A o Novomovi je tady škoda jakkoliv mluvit. Od doby co se před lety skvělé uvedl do (východočeského) geocachingu se nezměnil vůbec a je to furt stejnej z***

(prosím ban a nejlíp i smazání účtu, tomi.22)

Tento příspěvek byl upraven od maaaca: 09 listopad 2014 - 20:14

  • 2

#166 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 20:58

Romane, hlavně se nenech znechutit, tvoje josefovský CITa smysl mají.


Tak hlavně CITO znamená "cache in trash out" - takže příště klidně jako brigádu s bodem, ale dokud se nebude odvážet bordel, tak prostě event. Pravidla jsou pravidla a dodržovat se musí...
  • 2
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#167 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 10:14

Bavíte se tu fakt dobře, kluci... o turistických eventech :unsure: 

 

Víte, co je zajímavý? Že právě nicky, co se tu rozmachují jeden druhýmu mokrým hadrem po hubě, pak jinde mluví o septicích a podobných charakteristikách tohoto prostoru. :rolleyes:


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#168 Nikita-1

Nikita-1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2015 - 19:18

Zdravím. Jestli bych mohl přispět svou troškou do mlýna, pak by bylo super, kdyby GS začal uvažovat o nové ikonce a nazval by to ne event, nýbrž třeba Tour, Journey, Challange event, či snad Adrenalin event. Mohl by jim to nějaký revírník  navrhnout? 

Samozřejmě chápu, že v emerice asi nejsou zvyklí na takový druh zábavy, ale odněkud ta první vlaštovka přiletět musí. 


  • 7

#169 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2015 - 19:20

Zdravím. Jestli bych mohl přispět svou troškou do mlýna, pak by bylo super, kdyby GS začal uvažovat o nové ikonce a nazval by to ne event, nýbrž třeba Tour, Journey, Challange event, či snad Adrenalin event. Mohl by jim to nějaký revírník  navrhnout? 

Samozřejmě chápu, že v emerice asi nejsou zvyklí na takový druh zábavy, ale odněkud ta první vlaštovka přiletět musí. 

 

Pod tohle bych se podepsal...

 

G.


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#170 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 7:25

Zdravím. Jestli bych mohl přispět svou troškou do mlýna, pak by bylo super, kdyby GS začal uvažovat o nové ikonce a nazval by to ne event, nýbrž třeba Tour, Journey, Challange event, či snad Adrenalin event. Mohl by jim to nějaký revírník  navrhnout? 

Samozřejmě chápu, že v emerice asi nejsou zvyklí na takový druh zábavy, ale odněkud ta první vlaštovka přiletět musí. 

 

Myslím, že tohle je moc dobrý nápad, jen to sepsat a poslat na GS alespoň od 100 lidí... Třeba by se to potom hnulo... Něco ve smyslu, když event je pouze setkání bez programu, zaveďte speciální typ eventů s programem   :-)

 

Bohužel na úspěch nějaké podobné akce nevěřím, i kdyby pod tím byla petice s 10 tisíci podpisy.


  • 5

#171 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 12:13

Myslím, že tohle je moc dobrý nápad, jen to sepsat a poslat na GS alespoň od 100 lidí... Třeba by se to potom hnulo... Něco ve smyslu, když event je pouze setkání bez programu, zaveďte speciální typ eventů s programem   :-)

 

Bohužel na úspěch nějaké podobné akce nevěřím, i kdyby pod tím byla petice s 10 tisíci podpisy.

Já taky ne. Jo kdyby takhle třeba TeraEvent...ten bude určitě. Brzy.


  • 1

#172 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 12:29

Nových typů keší s novými ikonami by bylo zapotřebí pro zatraktivnění hry několik. Ale jak říká dr.vota, TeraEvent by schválili hned a zítra bude mít nakreslený i suvenýr.


  • 1

#173 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 12:35

Dokázali jsme vyjednat něco s GS. Třeba české turistické mapy, když celému zbytku světa stačí Googlemaps.

Ale na druhou stranu - co brání tomu dělat to už teď? Počet povolených hvězdiček? Nemožnost podmínit log nějakou činností?

Když tohle nebude vadit, může se to tak dělat a ono se to tak dělá.

 

A nové ikonky - aby GC nedopadl jako waymarking, kde je ikonek tisíc a nikdo se v nich už nevyzná.

 

A dále - nikdo nedonutí Garmin, aby vydal nový FW pro starší přístroje, který by nové ikonky zobrazil. Pochopitelně by se našla cesta, jak je uvidět, ale většině BFU by se místo nich ukazovaly praporky nebo truhličky a přehlednost by byla zase někde. Jenomže asi nehrozí, že by toho bylo tolik na jednom místě, aby to přehledné nebylo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 24 únor 2015 - 12:42

  • 1

#174 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 12:39

Já taky ne. Jo kdyby takhle třeba TeraEvent...ten bude určitě. Brzy.

Na okamžik mě napadlo, jestli to Tera je od půdy a má to být event milovníků earthek. Okamžitě mi však došlo, že ne... 

 

 

Přiznám se, že přidělování ikonek Giga - Tera atp. mi připadá jako blbost. Mega nebo Giga - je to už stejně event na jedno brdo.

Myšlenka rozlišení eventů na:  Event - Event s programem - CITO event se mi líbí.

Bezhlavé přidávání nových typů keší se mi spíše nelíbí (např. nedotažené LAB atp.). Na druhou stranu třeba rozdělení challenge KEŠE od mystery by bylo zajímavé, i když to by se dalo v pohodě udělat pomocí povinného atributu, který by byl udělen zpětně!


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 24 únor 2015 - 12:39

  • 0

#175 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 12:46

Já bych se klidně sepsání návrhu ujal, ale nějak nemám argumenty, kterými bych ho podpořil. Momentálně platný jednoduchý typ eventu je podle mě naprosto dostačující pro pořádání jakéhokoliv typu eventu. V minulosti jsem se zúčastnil různých dobrodružných eventů, cyklistických eventů, CITO eventů – a nikdy jsem neměl pocit, že by pravidla nějak bránila v jejich konání. Lidi se prostě sejdou, společně něco podniknou, a pak se rozejdou a doma o tom sepíší log. Do logbooku na eventu se většinou vůbec nezapisuju, a mám pocit, že podobně to má čím dál víc účastníků. Ano, zažil jsem, že se na eventu objevil někdo, kdo se jen zapsal do logbooku a zmizel – ale to bylo u hospodského eventu, kde to bylo každému jedno. U eventů se zajímavým programem podobné chování nepamatuji. Proč vlastně ta pravidla chceme komplikovat? Kvůli několika vykukům, kteří podobným chováním nezískají nic než nějaký pochybný „bod“? Největší škodu přitom způsobí sami sobě – ztráta dobrého jména je v geokomunitě rychlá a těžko napravitelná...


  • 11

#176 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 13:12

Jasně, že se dají dělat prakticky jakékoliv eventy za současných pravidel. To, proč se tu začalo uvažovat o jiné ikonce (a tudíž o jiném typu eventu) vzniklo patrně z diskuse ve vedlejším vlákně o tom, že eventy by měly mít D1, protože GS je bere jen jako setkání a D-čkem se prý nesmí hodnotit program, který je nepovinný. A protože je tady u mnohých kačerů zájem hodnotit D-čkem program, vymýšlí se různé obezličky. Spíš by chtělo GS přesvědčit o tom, že je zájem dělat eventy s programem a že tento by mohl být i povinný (pro uznání logu). Ale stejně si myslím, že toto u GS neprojde, protože to jde proti masovosti geocachingu a o masovost má GS největší zájem. Já už se smířil s tím, že třeba takové Hradníkovo rallye bude D1, i když toho mám v cíli opravdu plné kecky. Já bral tu D5 jako takovou odměnu za to, že jsem to zvládl (podobně jakou když se mi podaří dobýt D5 kešku).


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#177 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 13:24

Tak jsem si početl tohle téma a připravenej event zatím nechám v šuplíku. Chtěl jsem navázat na eventy z minulého roku o výrobě keší, ale opravdu o fyzické výrobě. Tam by opravdu byla spousta omezení. Třeba věk, do dílny nepustím nikoho nezletilého. A bylo by toho víc, namátkou počet lidí .... Věřím, že za této situace by se našel nějaký dobrák, který by do toho začal rejpat. Chvíli počkám a když, tak to udělám bez bodu :-)


  • 0

#178 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 13:53

Romane, je jasné, že Labky jsou nedotažené - však je to jejich podstata, aby se na nich "něco" vyzkoušelo, zda to bude fungovat a jestli má smysl se tím dál zabývat.

Tipuji, že pokud se dočkáme něčeho nového, bude to tedy nejdřív krátkodobá cache jen po dobu (mega/giga)eventu.


  • 0

#179 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 13:58

Romane, je jasné, že Labky jsou nedotažené - však je to jejich podstata, aby se na nich "něco" vyzkoušelo, zda to bude fungovat a jestli má smysl se tím dál zabývat.

Tipuji, že pokud se dočkáme něčeho nového, bude to tedy nejdřív krátkodobá cache jen po dobu (mega/giga)eventu.

To už "se zkouší" druhý rok a výsledek nikde. Nekonečné testování ověřeného je taky na ...nic.


  • 1

#180 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 14:38

Mozna, ze se nejaka nova ikonka prece jen vyskytne, akorat se obavam, ze to nebude opet dosazitelne pro kazdeho. Jak mozna vite, GS konci s Block Party eventy (letos je posledni takovy event), takze casem prijde urcite s novou ikonkou, aby nalakal do Seattlu znovu plno kaceru. Uz tu byl "lost and found celebration event", pak "block party", takze ocekavam neco noveho (vesmes pro amiky).


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama