Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#61 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 11:04

Reaguji obecně na téma eventů, zvláště v Praze a okolí. Nejčastěji se v poslední době vyskytují především eventy konané ve vinárnách, pivnicích a dalších občerstvovacích stanicích. To je myslím škoda! 

Musíš to brát tak, že event ve vinárně či pivnici stylem "sejdeme se, zalogujem a po pár odejdeme" je snadný na organizaci, stačí jen rezervačka a někdy ani to ne. Eventy s nějakým programem venku dají někdy dost zabrat. Třeba lokalitu pro náš listopadový event jsme vybírali 4 odpoledne a ještě tam půjdeme. Taky už začíná být zima, takže eventu uvnitř bude určitě více než těch venkovních.

Pokud se ti současný stav nelíbí, tak s tím něco udělej, uspořádej nějaký ten event venku  :)

 

Mluví ze mě frustrace ze zamítnutého eventu, ale já fakt v listopadu nevydržím stát s logbookem venku hodinu, už jsem starší dáma, co moje ledviny  :)

Vždy se to dá nějak vymyslet, aby byl event publikován. Jen to chce hledat způsob. Pokud ti vadí sezení venku na mrazu, tak to udělej tak, že po programu eventu se s logbookem přesuneš do nejbližší vyhřívané budovy. Určitě bude poblíž nějaká restauračka, aby byla hodina splněna  ;) 


  • 1

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#62 Awca

Awca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 12:14

To jsem si prave myslela, ze je to nejsnazsi, tak to kaceri delaji :) 

Ale je to o pravidlech, sedaci hodinove eventy maji nejvetsi sanci na schvaleni, chápu to.

Byl mi zamitnut venkovni Flash Mob, a to me prave FM pripadaji do zimnich podminek idealni ;) a taky mi trochu schazeji.

Byla to sranda a byly rychlé. Vám nikomu neschází?

Já vím, že to můžu obejít, sedět hodinu s LB v hospodě, a pak vyběhnout, zorganizovat svatomartinského koně a je to, ale mě to přijde takové ... prostě vnitřně se tomu vzpírám  :) ale já si zvyknu.

Asi nejvíc mě teď mrzí, že neprošla tradiční Silvestrovská zoo (v Pze), i když bývá LB asi 5h k dispozici v Zoo, nebývá to na jednom místě. No snad to Fiksíci nějak vymyslí, kdyžtak s nimi strávím následnou povinnou hodinku na parkovišti u Zoo :)

Pokrok nezastavíš :P


  • 2

#63 fiksici

fiksici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 12:25

..Awco, diky za podporu...snad mé napady, pripominky apod nejak v komunikaci s Rico rev. pomohou a nakonec event pusti...ja preci nechci delat nijak zle - nejak to nemam v povaze(teda...doufam :-) ), vim, ze ma spoustu prace a k tomu dobrovolne...jen chci zorganizovat zabavu, ktera v predchozich rocnicich nikomu nevadila..ustupky jsem navrhla, tak uvidime...


  • 2

#64 Awca

Awca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 12:35

Určitě to vyjde,

mě je trošku proti srsti to zpřísňování pravidel, které - z mého hlediska - trošku ubírá na rozmanitosti eventů...


  • 2

#65 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 13:02

A kde jsou uvedena přesná nová pravidla pro eventy nebo změny oproti minulosti? Na geowicky jsem to nenašla.

Jsem jen zaregistrovala v hovorech něco o hodině trvání eventu a D1/T1.


  • 0

#66 fiksici

fiksici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 13:15

V odkazech na profilu Rico rev. jsem nasla tato pravidla:
http://www.reviewer....pravidla#eventy

https://wiki.grounds.../Czech Republic

http://wiki.geocachi..._Geocaching.com

atd...

Gresaci zminovana hodina trvani ani D1/T1 zde, dle me neni...ale asi jsem hledala na spatnem miste, ci spatne cetla..mozne je vse ;-) Urcite to ale nekde musi byt, neb jsou to dve z podminek, ktere mi reviewer dal...Jsou-li nekde jinde jeste popsana pravidla, tak si tez rada proctu, abych pro priste nedelala zbytecne chyby... :-)


  • 1

#67 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 13:42

Proč by měly být hospodské eventy horší než ty venkovní? Zkrátka jeden má rád vdolky, jiný holky. Ten, kdo je celý týden v terénu a pohybuje se venku na montážích, stavbách apod. si třeba raději zajde pokecat na event do hospody a ti, co sedí celý týden v někde kanclu zase preferují o víkendu akci v terénu. A i když to tak nemusí vypadat, mnohdy bývá daleko pracnější uspořádat event hospodský než třeba turistický.

Eventy jsou takové, jaké si je kačeři dělají. Chcete akční eventy venku? Udělejte akční eventy venku. Ale udělejte je v rámci pravidel.

Éra FME typu sejdeme se v 18 hodin u radnice v červených tričkách, uděláme fotku, zalogujeme a 18:10 jdeme domů zkrátka skončila. Tohle rozhodně není FME a není to ani akční venkovní event ;)

 

Píšete tu o zpřísňování pravidel. Ale uvědomte si, že my sami pravidla nezpřísňujeme, reagujeme jen a pouze na to, co nám chodí z GS a snažíme se to převést do našich poměrů a zvyklostí, tak jak to po nás GS chce. Nějaké změny probíhají každý rok, někdy i několikrát ročně. A když něco nevíte, my vám informace dáme. To, že nám nevěříte už je věc jiná. Jen nechápu, proč nám nevěříte, proč si stále myslíte, že si něco vymýšlíme. To si opravdu myslíte, že my nemáme celé dny nic jiného na práci než vymýšlet nová pravidla a způsoby, jak vám znepříjemnit život? My nemáme nejmenší zájem vám dělat nějaké naschvály, jak si většina z vás zřejmě myslí. Naopak se většinou snažíme nalézt způsob, jak vaše nápady učinit publikovatelnými. Ale zavázali jsme se dodržovat pokyny GS, takže je nemůžeme ignorovat.

 

Co se rozmanitosti eventů týká, neřekl bych, že jsou eventy v ČR stereotypní. Dokonce bych řekl, že eventy u nás jsou oproti ostatním státům vysoce nadprůměrné.

Dovolím si taky připomenout, že nebýt nás, tak třeba turistické eventy nebo transfuzní evety publikovány vůbec nejsou. Dokonce jsme byli přístupní i zvlášnostem typu skákající zubaté žáby. Bohužel další ročník (a zároveň i další podobné akce) si pokazili přímo organizátoři nemístnými požadavky na GS.

 

Než jsem dopsal příspěvek, už naskočil další od Gresaci.

Přesně takto se šíří fámy, nikde nikdo nepsal o T1 u eventů ;)

 

Zatím se řeší pouze délka eventu a obdížnost (difficulty), která by u eventů neměla být větší než 1 hvězda. Změna je to poměrně čerstvá a dle mého názoru je tento požadavek na D1 oprávněný. U eventu je jasně dáno kde a kdy se koná, se samotnou účastí nesmějí být spojeny žádné překážky a tak není důvod mít ohodnocení obtížnosti vyšší. Dá se to přirovnat ke vztyčení vlajky na měsíci. Těžko se tam dostat, ale když už stojíš na měsíci, tak je to jednoduché. Takže event může být klidně T5, ale D1.

Co se délky eventu týká, GS považuje event za společenskou událost, která by měla trvat dostatečně dlouho. Takže event má být společenskou událostí a ne honěním snadných eventových bodů. Dostatečně dlouho na naplnění myšlenky eventu je např. 1 hodina. Osobně si myslím, že na naplnění myšlenky eventu jako společenské události je i hodina málo. Doporučení 1 hodina u nás zatím nebylo vždy vyžadováno. Je možné, že se to brzy změní.

 

Takže nejprve spolu musí revieweři probrat pokyny GS, pak se v pravidlech tyto informace objeví. Zatím vám nezbývá než nám věřit nebo se informovat přímo na GS.


  • 15

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký


#68 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 14:02

Přesně takto se šíří fámy, nikde nikdo nepsal o T1 u eventů ;)

Zatím se řeší pouze délka eventu a obdížnost (difficulty), která by u eventů neměla být větší než 1 hvězda. Změna je to poměrně čerstvá a dle mého názoru je tento požadavek na D1 oprávněný. U eventu je jasně dáno kde a kdy se koná, se samotnou účastí nesmějí být spojeny žádné překážky a tak není důvod mít ohodnocení obtížnosti vyšší. Dá se to přirovnat ke vztyčení vlajky na měsíci. Těžko se tam dostat, ale když už stojíš na měsíci, tak je to jednoduché. Takže event může být klidně T5, ale D1.

Co se délky eventu týká, GS považuje event za společenskou událost, která by měla trvat dostatečně dlouho. Takže event má být společenskou událostí a ne honěním snadných eventových bodů. Dostatečně dlouho na naplnění myšlenky eventu je např. 1 hodina. Osobně si myslím, že na naplnění myšlenky eventu jako společenské události je i hodina málo. Doporučení 1 hodina u nás zatím nebylo vždy vyžadováno. Je možné, že se to brzy změní.

 

Díky za info.

Právě že se šíří jen fámy a každý si něco přidá, je třeba to objasnit. V poslední době vyšly eventy 1/1, tak to vypadalo, že všechny mají mít jen toto ohodnocení.

 

Jinak ta podmínka, že se eventu může zúčastnit každý bez jakékoli překážky nebo nutnosti něco splnit, je např. u kapacitně malých eventů spíš na škodu, protože někdo si přijde jen pro bod a zabere místo tomu, kdo by o činnost, které je event věnován, měl skutečně zájem. :mellow:  


  • 1

#69 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 14:03


Zatím se řeší pouze délka eventu a obdížnost (difficulty), která by u eventů neměla být větší než 1 hvězda. Změna je to poměrně čerstvá a dle mého názoru je tento požadavek na D1 oprávněný. U eventu je jasně dáno kde a kdy se koná, se samotnou účastí nesmějí být spojeny žádné překážky a tak není důvod mít ohodnocení obtížnosti vyšší. Dá se to přirovnat ke vztyčení vlajky na měsíci. Těžko se tam dostat, ale když už stojíš na měsíci, tak je to jednoduché. Takže event může být klidně T5, ale D1.

 

Já chápu, že GS považuje event pouze za setkání kačerů. Ovšem kupříkladu já si spíš vybírám eventy, kde je nějaký program (i když dle litery pravidel nepovinný). Proto je škoda, že nebude možné ohodnotit obtížnost toho nepovinného programu stupněm difficulty. Bohužel asi s GS nic nenaděláme, ale povzdechnout jsem si musel.


  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#70 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 14:12

Nápad zavést pro eventy D1 by byla trocha degradující. Pro mne ohodnocení D u eventu značí i ohodnocení náplně. Je snad záhodno rozlišovat mezi posezením v hospůdce a například eventem, kdy se něco tvoří (třeba geodýňování jako příklad)


  • 2

#71 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 14:20

Zatím se řeší pouze délka eventu a obdížnost (difficulty), která by u eventů neměla být větší než 1 hvězda. Změna je to poměrně čerstvá a dle mého názoru je tento požadavek na D1 oprávněný. U eventu je jasně dáno kde a kdy se koná, se samotnou účastí nesmějí být spojeny žádné překážky a tak není důvod mít ohodnocení obtížnosti vyšší. Dá se to přirovnat ke vztyčení vlajky na měsíci. Těžko se tam dostat, ale když už stojíš na měsíci, tak je to jednoduché. Takže event může být klidně T5, ale D1.

 
Mno s tou obtížností si dovolím lehce polemizovat. Pořádali jsme jednou vánoční event na Pradědu GC37GWF . Ta obtížnost tam byla dle mého názoru na místě, neboť dostat se o Vánocích na místo nebylo snadné (nemluvím o terénu), potažmo dostat se o Vánocích od rodin, také rozhodně nebylo snadné. :)
  • 0

#72 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 14:27

Ono asi jde o to, že my jsme si tady v Česku (nevím jak jinde) vymysleli eventy s programem a ne jen sedět v hospodě a kecat. A GS toto nějak nechápe. Proto i to pravidlo, že program eventu je nepovinný pro zalogování. Je to škoda, ale buďme rádi, že aspoň můžeme mít ten nepovinný program, kterého se samozřejmě všichni účastní (proto tam přece jdou). A že někdy je program D5 (jako třeba Hradníkovo rallye) a nyní to bude mít jen D1, to je škoda, ale co naděláme.


  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#73 fiksici

fiksici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 14:37

Zaglobo, to je presne ono :-)

Diky..ja tu nechtela nikoho osocovat, zvlast reviewery - mrzi me, ze to Tobias takto vzal :)

Ale presne to, co napsal Zagloba o Hradnikove rallye jsem napsala i do logu k memu zamitnutemu ZOO eventu..to si faaakt nedokazu predstavit, ze by rallye s jejich zaludnostma - viz milovany vesely cyklista apod, mohl mit D1 :D

Jasne, musime se ridit tim, co GS rekne a revieweri jsou tu od toho, aby vse klapalo, jak ma...to je jasnacka...jen je skoda, ze pak neprojdou eventy prave proto, ze nejsem na jednom miste hodinu, ale logbook cestuje 5h po dane trase...


  • 1

#74 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 15:10

Pokud vím fiksici, ZOO event zamítnutý nebyl. Zatím je konzultován se všemi reviewery ČR ;)

 

Eventy jsou sledované a GS si je moc dobře vědom, že owneři nastavují D/T v nereálných hodnotách, vzácných nebo jinak nesnadno dosažitelných kombinacích.

90% eventů nemá nárok na D větší než 1 hvězda. Všechny hospodské, všechny setkání na náměstích a jiných veřejných místech, výletní do ZOO a různé exkurze a určitě i další, co mě teď zrovna nenapadají. To vše je D1.

 

Event je v první řadě o setkání v určitý čas na určeném místě, když je to výšlap na nějakou horu, týká se to náročnosti terénu a ne obtížnosti. Program eventu je už něco navíc, je dobrovolný a neměl by mít vliv na difficulty. Jsou samozřejmě i náplně eventů, které vyžadují nějaké zvláštní dovednosti, které jsou důležité, aby nebyl ohrožen život účastníků. Nicméně se to týká většinou náročných terénů, takže by mělo stačit vysoké hodnocení terénu.

Kombinace D/T u eventů nemá být jako odměna za účast eventu, není tu kvůli propagaci eventu nebo dokonce k propagaci ownera.

Podle mě by bylo dobré, kdyby se event dal ocenit něčím takovým jako je FP u keší. Všichni by pak věděli, jestli byl event dobrý či špatný a dokázalo by se lépe odhadnout, jaký bude další ročník.

 

Zatím není nutné nijak panikařit. Musíme vše důkladně probrat spolu, případně se dotázat na GS a pak uvidíme.


  • 2

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký


#75 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 15:24

Je hodně smutné, že GS hází klacky pod nohy záležitostem, které mají nějakou přidanou hodnotu a přinášejí kačerům někdy i nezapomenutelné zážitky a nevadí mu evidentní porušování pravidel, viz diskuze o žabičkování ve vedlejším vláknu. ;)


  • 7

#76 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 15:59

Ehm... D není "obtížnost nalezení krabičky na místě", ale "celková obtížnost dosažení krabičky, resp. logbooku". Nebo mi někde něco uniklo?


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#77 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 23:41

Ted me napadl Geokopr. Ten prece nemuze mit D1. I kdyz pro splneni pravidel staci dojit na Sv. Kopecek a zalogovat se. Ale u tohodle eventu by mi ma cest nedovolila zalogovat si Attended pokud bych se nedostal vlastnima nohama na Praded. Byt je ten "vylet" na Praded nepovinny, drtiva vetsina lidi tam jde kvuli nemu. Ale ujit 80km je podle me klasicka D5. Pokud by to byla multina tak tu D5 urcite ma.
  • 1

#78 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 22:18

Já už tady z mnoha důvodů moc často nediskutuju, ale fakt by mě zajímalo, jakým způsobem ohodnocení difficulty u eventů komukoliv z vás žere chleba.

 

Chceš za každou cenu nějakou kombinaci D/T do statistik? Vyjeď si seznam keší a vyraž tam.

 

Jo aha, ono je to daleko od počítače. Tak to sorry, no. Já zase jdu.

 

(A ano, taky jsme v minulosti s hvezdičkama na eventech dělali psí kusy. A teď když už to nejde, tak to prostě nejde, život jde dál.)  :P


  • 4
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#79 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 10:02

Tady nejde o to dělat psí kusy s kombinacemi D/T, ale jen podle reality nastavit difficulty programu. Je fakt, že 90% (možná 95%) eventů má opravdu program D1, ale jsou takové. kde je program opravdu náročný. A to je to, co bych chtěl - aby bylo možno reálně ohodnotit program (viz již mnou zmíněné Hradníkovo rallye). A psí kusy s D/T by měli ohlídat revieweři.


  • 4
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#80 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 11:15

A to je to, co bych chtěl - aby bylo možno reálně ohodnotit program (viz již mnou zmíněné Hradníkovo rallye). A psí kusy s D/T by měli ohlídat revieweři.

 

V tom je ale ten zádrhel, program je nepovinný, tj. obtížnost odpovídá tomu, když někdo dorazí na zadané souřadnice a zaloguje se, programu se nemusí vůbec účastnit.


  • 1

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama