Přejít na obsah


Fotka

Solární nabíječka / powerbanka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#41 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 13:38

Stejně nechápu, proč mobily nemají solární panel pod displejem. Vždyť dnes je často displej větší než mobil. Mám takové cyklopočítadlo (odběr 00 nic) s malým solárem a baterku jsem neměnil už několik let. U minulého počítadla vydržela jen rok.


  • 0

#42 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 13:55

Sám si to napsal, cyklopočítadlo má odběr nula nic a navíc je skoro trvale na světle, takže ho ten panýlek uživí. Mobil který je vetšinu času někde v kapse a odběr má naopak značný, by v kombinaci se solárním článkem byl pouze dražší, bez zaznamenatelného užitku.


  • 0

#43 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 14:00

Ještě to doplním: mám doma solární článek zhruba velikosti displeje dnešních velkých smartfounů (5"). Na přímém slunci z něj při 5ti voltech leze nějakých 70mA. To je hodnota pomerně směšná ve srovnání se spotřebou telefonu a i pro průběžné dobíjení nějaké té powerbanky je to spíše symbolické.

Kvalitní monokrystalické články na tom budou lépe, ale ne zas tak výrazně.


  • 0

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 14:16

Sám si to napsal, cyklopočítadlo má odběr nula nic a navíc je skoro trvale na světle, takže ho ten panýlek uživí. Mobil který je vetšinu času někde v kapse a odběr má naopak značný, by v kombinaci se solárním článkem byl pouze dražší, bez zaznamenatelného užitku.

Ovšem výrobce by si mohl přirazit cenu, byla by to i reklama, mohl by se nosit v průhledném pouzdře. Že by ho to nenabilo? Asi jsi ho moc používal. Nebo jsi byl v místech bez signálu, kde se mobil vybíjí rychleji. Nebo bylo zataženo. Divím se, že to ještě nějaký výrobce nezkusil.

Ale dala by se zkusit metoda jednoho mého kolegy. Jezdil do práce za tmy na kole, na blatník si dal řadu ledek a v cyklobrašnách vozil baterku do motorky. Aby byla levnější, tak ne gelovou, ale nalejvací. Přestal s tím, když mu kyselina sežrala ty tašky.


  • 1

#45 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 9:31

Viz tady:  http://www.outsideon...ging-Phone.html

Ja bych za to ty prachy nedal :-)


  • 0

#46 HonzaBedy

HonzaBedy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 23:46

Sice to neni na 14500, ale delaji se na 18650...

http://www.dx.com/p/...zu-black-255518

Ale ty 14500 by do toho šli dávat také ne? Když jsem je porovnával tak rozdíl jsem našel jen v mAh tzn. v celkové kapacitě článku či se mýlím? Obě jsou 3.6V


  • 0

#47 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 6:29

Ale ty 14500 by do toho šli dávat také ne? Když jsem je porovnával tak rozdíl jsem našel jen v mAh tzn. v celkové kapacitě článku či se mýlím? Obě jsou 3.6V

 

Hlavní rozdíl je ve velikosti článků. 18650 - 18x65 (70), 14500 - 14,5x50


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 26 listopad 2014 - 6:54

  • 0

#48 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 7:47

Stejně nechápu, proč mobily nemají solární panel pod displejem. Vždyť dnes je často displej větší než mobil. Mám takové cyklopočítadlo (odběr 00 nic) s malým solárem a baterku jsem neměnil už několik let. U minulého počítadla vydržela jen rok.

 

To je jednoduchý - protože ty solární panely utáhnou tak leda to cyklopočítadlo, mobil má mnohem, mnohem větší spotřebu a solární panýlek by ho nenabil ani kdyby to leželo tři dny na slunci. To je ostatně problém těch solárních nabíječek, že i když je na nich ten panel poměrně velkej, tak by to fakt muselo ležet hodně dlouho na slunci, aby to mělo aspoň trošku nějakej efekt ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 8:33

Kdysi jsem četl o levných laptopech, které měly mít kliku na nabíjení baterie. Nebylo by to řešení? Ne na trvalo, ale točit 10 minut kličkou na jeden hovor by asi někdy mohlo stačit. Jako nouzovka, ne jako trvalé řešení. Že by někdo začal prodávat ty baterky na kličku s USB výstupem? Asi ji někde koupím a zkusím, co by to případně utáhlo. Ono to ale zřejmě bude mít malé napětí.


  • 0

#50 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 8:47

Dá se to spočítat docela jednoduše. Hodně kvalitní monokrystalický článek dá ma decimetr čtvereční 2,5 A zkratový proud , napětí bez zatížení je 0,6 V, při zatížení 0,36 - 0,4 V. Když se články ohřejou, tak ještě o trochu míň. Takže nabíječka, která by efektivně nabíjela lithiové články musí dát alespoň 4 V, to je minimálně 10, ale spíše 12 článků, což je přesně velikost A3. Bavíme se samozřejmě o kvalitních panelech na profi provoz. 


  • 1

#51 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 9:17

Nabíječku na kličku mám z DX, nebyla drahá. Jaký dává proud jsem, ale zatím neměřil.


  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 9:38

http://www.vasedarec...led-baterka-184

Ale ta cena... určitě se taková blbost dá sehnat levněji.


  • 0

#53 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 10:07

Točit kličkou po dobu hovoru je dojista skvělé opatření pro ukecanou partnerku. Kdysi jsem si podobné zařízení koupil pro Nokia na Výstavě stanů v Letňanech v hrabáku asi za pade. Za víc to ani nestálo, vlastně to nefungovalo nikdy! http://www.dx.com/cs...58#.VHWYgyOG8XE


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 26 listopad 2014 - 10:08

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#54 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 10:11

Powerbanku používám asi rok a je super kupoval jsem ji v akci za 450kc.

 

http://powerbanky.he...z/axago-pwb-e6/


Tento příspěvek byl upraven od jilovak: 26 listopad 2014 - 15:05

  • 0

#55 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 10:47

To je jednoduchý - protože ty solární panely utáhnou tak leda to cyklopočítadlo, mobil má mnohem, mnohem větší spotřebu a solární panýlek by ho nenabil ani kdyby to leželo tři dny na slunci. To je ostatně problém těch solárních nabíječek, že i když je na nich ten panel poměrně velkej, tak by to fakt muselo ležet hodně dlouho na slunci, aby to mělo aspoň trošku nějakej efekt ....

v podstatě je to pravda...mobil má mnohem větší odběr proudu než nějaký cyklocomputer ale směrodatná je kapacita baterie udávaná v mAh . A u těch panelů bych podotknul že hlavně záleží na typu fotovoltaického panelu...starší typy bez přímého slunce v podstatě ani nenabíjí ale novější panely produkují el. energii i při malém svitu. Můj powertraveller nabíjí i při současných světelných podmínkách..když je světla znatelně míň než v létě. a jestli někdo shání opravdu výdržný až extrémní set do přírody ať se zaměří na vojenské solární plachty a powerbanku viz....

 

http://www.alibaba.c...1152397340.html

 

http://www.conrad.cz...-8-v-dc.k200118


  • 1

#56 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 10:54

Ja koupil nekdy pred rokem a pul Externí baterie SCUD 7800mAh a slouzi mi k plne spokojenosti. Dobijim bud ve vlaku, nebo kdyz mam delsi presun a nepotrebuji navigaci, tak pripojim powerbanku, strcim to do kapsy a jdu. Za tu dobu co to pouzivam, tak jsem zjistil, ze vseho nejkritictejsi misto je propojovaci kabel a hlavne konektor mikro-USB. Nekolik tech levnych kabelu jsem uz rozlomil prave v tom konektoru. A tak jsem nasel docela odolny kabel CONNECT IT Wirez Premium Micro USB (Sync & Charge) zatim mi slouzi cca 1/2 roku a nejevi znamky, ze by se chtel znicit, navic to textilni opleteni vypada pekne. Oba konektory pekne a pevne sedi, coz se u nekterych levnych konektoru neda rict.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#57 HonzaBedy

HonzaBedy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 22:18

Hlavní rozdíl je ve velikosti článků. 18650 - 18x65 (70), 14500 - 14,5x50

Konečně vím co ta čísla znamenají, tak to budu muset pak nějak dobastlit aby tam seděly i ty 14500


  • 0

#58 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 7:25

Existují na to redukce. Nebo já to řeším tak že 14500 nastavím paklíkem malých kulatých neodymových magnetů


  • 0

#59 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2014 - 16:30

Dneska jsme do firmy dostali od PRE dárek ve formě 1200mAh powerbanky. To jsem ještě neviděl takový šunt.
A to je u toho ještě redukce na IPhone.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 03 prosinec 2014 - 16:32

  • 0

#60 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2014 - 17:43

Co tahle powebanka? A jeste si ohrejete jidlo. :-) 

 

http://shop.biolites.../campstove.html

 

http://www.conrad.cz...bl-csa.k1168613

 

Vyplati se nechat si ji poslat.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 03 prosinec 2014 - 17:44

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama