Přejít na obsah


Fotka

Solární nabíječka / powerbanka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 13:27

Alkaliky: mají vyšší voltáž, sčítá se. reálně plně nabité tedy dávají asi 6-7 V. nabíječky bývají 5V. Ovšem když jsem si změřil např. nabíječku - originální - Nokie, zjistil jsem téměř 9V...

 

Používám nabíjení přes 4AA už léta a nikdy jsem neměl problém.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 13:27

ja osobne pouzivam Power banku od Xiaomi 10400mAh

http://www.dx.com/p/...er-white-311565

a jsem s ni navysost spokojen.

Moji Galaxy S3 nabije vice nez 3x a je debelsky rychla.

 

 
  • 0

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 14:19

Tak, na kole by se dal použít i jiný zdroj energie. Stačilo by namontovat nějaký středový alternátorek a použít správně navržený stabilizátor. Myslím, že je spousta míst, kde by se dobíjelo i bez šlapání nebo jen s velmi mírným rozdílem, proti klidovému stavu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 14:36

Tak, na kole by se dal použít i jiný zdroj energie. Stačilo by namontovat nějaký středový alternátorek a použít správně navržený stabilizátor. Myslím, že je spousta míst, kde by se dobíjelo i bez šlapání nebo jen s velmi mírným rozdílem, proti klidovému stavu.

 

Velmi nepraktické

1. Nebude to asi zrovna nejlevnější řešení

2. Dá se použít jen za jízdy (Když se rozhodne pobýt den dva na místě a třeba opékat maso, tak nenabije.)

3. Dá se použít jen na kole (Co když se rozhodne pro pěší výlet? Nenabije.)

4. Hmotnost takového zařízení bude jistě vyšší, než u powerbanky.


  • 0

Jsem to stále já.


#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 21:09

No, ta dynama se středu kola levná opravdu nejsou.

Hmotnost je cca 400-500 gramů, ale hmotnost obyčejného náboje je zhruba 200 gramů, takže rozdíl není tak veliký.

 

Ale dávají cca 6 V / 3W. To Ti solár nedá.

 

Kdo se fláká, tak nemá nabito, s tím nic nenaděláš :-)


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 21:22

u mne ke spokojenosti funguje Powerseed PS-15000, za tu cenu je kapacita parádní


  • 1

#27 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2014 - 15:44

Já používám toto pouzdro. Je to na 4 AA články (ty seženu vždy a všude), USB výstup. Ty čtyři tužkovky vystačí na jedno plné nabití.

Taky občas použiji něco podobného (k plné spokojenosti). Jen jsem si do toho nacpal odpor mezi datové piny USB, aby mi to nabíjelo samsunga i s obyč. kabelem 


  • 0

#28 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2014 - 16:01

u mne ke spokojenosti funguje Powerseed PS-15000, za tu cenu je kapacita parádní

 

Jo jo, taky jí mam a svý zkušenosti s ní jsem popsal v článku ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#29 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 02 říjen 2014 - 16:42

Když už šlapeš kolo napadlo mě co použít dynamo k nabíjení? :-)
  • 0

#30 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 20:36

Dneska jsem narazil na čínskou "kopii" (originál je taky z číny) Powerseedu. Cena třetinová, kapacita papírově prý vyšší :) Třeba někdo bude mít chuť to vyzkoušet.

http://eud.dx.com/pr...49#.VGzvefmG9zg


  • 0

#31 HonzaBedy

HonzaBedy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:24

Já používám toto pouzdro. Je to na 4 AA články (ty seženu vždy a všude), USB výstup. Ty čtyři tužkovky vystačí na jedno plné nabití.

Nevíte někdo o podobným pouzdře pro baterie Lithiove 14500?

Mám k nim přístup po desítkách téměř nových a chtěl bych si udělat záložní zdroj.

Děkuji za odpověď


  • 0

#32 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 23:37

Nevíte někdo o podobným pouzdře pro baterie Lithiove 14500?

Mám k nim přístup po desítkách téměř nových a chtěl bych si udělat záložní zdroj.

Děkuji za odpověď

 

Můžeš si upravit to co mám já. Zajímalo mě co je vlastně uvnitř, a tak jsem to rozebral. Je tam jen vypínač, a jedna jedinná součástka (možná zennerovka, nebo odpor, nebo nevím co.) Můžu sem hodit foto.


  • 0

Jsem to stále já.


#33 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 7:52

Dneska jsem narazil na čínskou "kopii" (originál je taky z číny) Powerseedu. Cena třetinová, kapacita papírově prý vyšší :) Třeba někdo bude mít chuť to vyzkoušet.

http://eud.dx.com/pr...49#.VGzvefmG9zg

Životnost laciných Li-ion článků bývá také třetinová. Já bych to nekoupil.


  • 0

#34 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 7:53

Nevíte někdo o podobným pouzdře pro baterie Lithiove 14500?

Mám k nim přístup po desítkách téměř nových a chtěl bych si udělat záložní zdroj.

Děkuji za odpověď

Takové pouzdro jsem hotové neviděl. Obecně jsem asi nepotkal nic kam by šly Li-Ion uživatelsky vkládat, vždy byly vestavěné. Vzhledem k napětí článku budeš vždy potřebovat nějakou elektroniku abys dosáhl těch 5V, takže kousek plastu s odporem to nebude.

Musel bys minimálně dobastlit nějaký stabilizátor, ideálně spínaný, aby to zbytečně netopilo. Pokud bys chtěl baterky uvnitř i dobíjet, bude to ještě o něco složitější.


  • 0

#35 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 10:08

Sice to neni na 14500, ale delaji se na 18650...

http://www.dx.com/p/...zu-black-255518


  • 0

#36 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 10:38

Na 14500 jsem kamarádovi řezal na laseru rámeček z plexi. Bylo to na 3 kusy. Dokonce jsem mu tam udělal i místo na elektroniku, která tam musí být. Každá baterka musí mít svou pro nabíjení a pak tam samozřejmě musí být něco, co reguluje výstup. Bylo mu líto dát 3x cca 25 korun za integráč, který řídí nabíjení baterky. Asi půl roku mu to fungovalo naprosto bez problémů a pak mu shořelo kus pracovního stolu v garáži. :-( Poté, co jsem viděl levné čínské kopie značkových v číně vyrobených věcí, jednoznačně kupuji ty značkové.


  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 10:54

Můžeš si upravit to co mám já. Zajímalo mě co je vlastně uvnitř, a tak jsem to rozebral. Je tam jen vypínač, a jedna jedinná součástka (možná zennerovka, nebo odpor, nebo nevím co.) Můžu sem hodit foto.

Tak je mi to jasné. 4 nabíjecí NiMH mají 4,8V, reálně plně nabité i 5V nebo o desetinky víc. USB má mít 5V. Takže se to tam pouští bez jakékékoli regulace. A 4 alkaliky by měly 6V a možná i trochu víc, což už dobré není.

Regulace směrem dolů možná je, ztrátová i nízkoztrátová (spínaný zdroj). Regulace směrem nahoru jen spínaná. Regulace nahoru i dolů taky jen spínaná. Tak se to obchází takto. Už mě napadlo koupit levnou čínskou autonabíječku (do zapalovače s výstupem USB) a připojit k ní akumulátory, jenomže ona opravdu reguluje jen směrem dolů, tak od 7V výš. Do auta v pořádku, z akumulátorů skládat 12V je moc. A do auta ji nedám, dokud nepřidám ochrany (transily) na vstup i výstup, nechci riskovat propálení tranzistoru a 12V v navigaci.


  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 10:59

Poté, co jsem viděl levné čínské kopie značkových v číně vyrobených věcí, jednoznačně kupuji ty značkové.

Jenomže i značkové věci se dělají v Číně, nebo z čínských součástek. Nebo třeba od Japonské firmy s filiálkou v Číně. Značková firma by si měla kvalitu hlídat. Ovšem nevím, zda to není jen pověra. U věcí, kde nejde o život nebo velkou škodu mám zkušenost jen s tím, že značková věc znamená jen několikanásobnou škodu, když odejde. A odejde, dřív nebo později, značková i neznačková.


  • 0

#39 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 12:27

já požívám tuhle: http://www.sunnysoft...ka-2500mah.html

není to sice oproti jiným modelům žádný kapacitní gigant ale udávané hodnoty výrobce sedí..a mobil sní nabiju také v pohodě. Pravda že nabíjení přes solární panel trvá celý den ale můžete již vyrazit s nabitou baterkou...večer si dobít telefon a přes den jí můžete vozit na batohu a ona se bude zatím nabíjet na večerní dobití mobilu. V sadě je několik adaptérů s redukcemi skoro na všechny mobily a zvlášt kabel pro Apple. Samozřejmostí je voděodolnost uvedeného modelu..za mě super výrobek!


  • 0

#40 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2014 - 12:33

jo a ještě dodám...rozhodně varuji před koupí levných čínských verzí!!! Také jsem chtěl zdánlivě ušetřit a první solárku jsem koupil právě takovou tu čínskou šunku....sice byla voděodolná (prý) ale nenabila vůbec nic..a to je myslím základ který chceme od solární nabíječky. Prodejce mi sice peníze vrátil a nabíječku si vzal zpět ale také by jste takové štěstí mít nemuseli...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama