Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Betatest?


Nejlepší odpověď tomy.22 , 12 březen 2014 - 20:44

Betatest je dobrovolný a záleží jen na tobě, zda si ho na dotyčné keši necháš udělat nebo ne.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 cwghunter

cwghunter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2014 - 20:43

potřebuji Betatest na už mojí několikátou keš? 

jedná se o mysterku


  • 0

#2 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2014 - 20:44   Nejlepší odpověď

Betatest je dobrovolný a záleží jen na tobě, zda si ho na dotyčné keši necháš udělat nebo ne.


  • 4

#3 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2014 - 11:26

Betatest se doporučuje z toho důvodu, že autor obvykle nevidí ty chyby, kterých si poté všimnou lovci. Mně se třeba osvědčil navýsost. Byl jsem dokonale přesvědčen o tom, že je keš naprosto v pořádku a přesto se tam našlo pár míst, kde mi betatesteři pomohli s úpravou tak, aby to bylo třeba ještě jednoznačnější. A to se nejednalo o mou první keš.


  • 6

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2014 - 11:34

S výjimkou úplně jednoduchý banální tradičky bych svou keš bez betatestu nepustila. A i u tý tradičky bych si nejspíš nechala aspoň překontrolovat zaměření a zkontrolovat případný překlepy v listingu. Nemám zapotřebí si seknout vostudu kvůlivá blbýmu přehlídnutí. :D (Mám za sebou tři vlastní keše a spolupráci na pár keších jinejch ownerů. )


  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2014 - 11:46

Keší mám už několik a bez betatestu jsem pustil jen svou první. A když přišli lovci FTF, byla krabička fuč.


  • 0

#6 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 9:35

Nechci zakládat nové vlákno, chci se jen zeptat na logování betatestu na webu.

Na geowiki jsem našla:

 Betatester nemá nárok účastnit se boje o bednu, do papírového logbooku svůj found_it zapíše po úspěšně dokončeném betatestu s výrazně uvedeným slovem BETATEST a na serveru si zapisuje found_it až po publikaci zpětně, s datem, kdy ho provedl, a měl by počkat, až se zalogují první řádní nálezci po publikaci (alespoň FTF), a nelogovat dříve.

 

Párkrát se mi stalo, že jsem otevřela listing právě puštěné keše a už tam zalogovaný betatest byl.Takže mě zajímá právě to logování na webu. Jak to tedy je? Loguje se betatest ještě před spuštěním, nebo až po? 


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#7 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 9:41

Logovat betatest na netu jde až po publikaci, nejde zalogovat nepublikovanou kešku. Pokud se napíše datum skutečného betatestu, tedy před publikací, tak je z mého pohledu jedno, jestli se betatester zaloguje na netu až po zalogování FTF či nokoliv. Stejně FTFkaři poznají, že je bedna ještě prázdná a mohou vyrazit. Slovíčko betatest je v logu hodně důležité.


  • 1

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#8 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 9:47

Díky, rozumím.  ;)

Já se ptala hlavně proto, že mi bylo divné, že právě spuštěná keš už tam někdy log s betatestem má, tak jsem myslela, že to jde logovat nějak dřív, nějak podobně, jako přes odkaz BM kačeři logují PM keše.  :rolleyes:


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 10:35

pokud se něco nezměnilo, tak betatester může (krz adopci) předem zapsat jen WN. FI určitě ne. A je to dobře, aspoň má zájem dokopat to do schvalitelného stavu. Jinak nebude bod :)


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#10 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 12:26

Prima, díky.  :)


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 14:32

Ono to není úplně jedno, jestli se betatest loguje na netu až po zalogování FTF nebo ne. PM dostávají obvykle notifikace na mail či mobil, ale pokud BM mají ambice zasahovat do bojůo FTF (což je častější na venkově, v Praze nemají moc šanci), většinou sledují seznam nově publikovaných keší ve svém kraji (žel, řazený dle data, uvedeného v listingu, nikoliv dle data publikačního logu). Na tomto seznamu se zobrazuje taky datum posledního logu. Takže když toto políčko není prázdné kvůli FI logu betatestera, budí to dojem, že FTF už padlo. Proto je dobré s logováním betatestu počkat, až zalogujou první nálezci.


  • 1

#12 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 16:35

Jasně, v pohodě, rozumím.  ;) Nebyla jsem si jistá, jak to je, proto jsem se ještě raději zeptala. Mátlo mě to, že sotva mi pípla nějaká keš, log s betatestem tam někdy u některých už byl, takže to musel být od betatestera pěkný fofr... (proto jsem měla za to, že to jde ještě nějak před publikací a proto jsem se ptala...).

Máme včera udělaný betatest na připravované kešce, tak dám vědět betatesterům, aby s logováním počkali, až padnou FTFka.

 

A ještě jednou díky za odpovědi. ;)  


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 17:15

Betatester by mel minimalne ze slusnosti k FTFkarum s logovanim pockat. Pokud to tak nedela, tak mi to od nej neprijde zrovna hezky. Lec proti pravidlum to neni..


  • 1

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 17:47

Jasně, v pohodě, rozumím.  ;) Nebyla jsem si jistá, jak to je, proto jsem se ještě raději zeptala. Mátlo mě to, že sotva mi pípla nějaká keš, log s betatestem tam někdy u některých už byl, takže to musel být od betatestera pěkný fofr... (proto jsem měla za to, že to jde ještě nějak před publikací a proto jsem se ptala...).

Máme včera udělaný betatest na připravované kešce, tak dám vědět betatesterům, aby s logováním počkali, až padnou FTFka.

 

A ještě jednou díky za odpovědi. ;)  

Všimla jsem si, že někteří celkem zkušení betatesteři (např. Hradníci) to dělají i tak, že betatest logují okamžitě po publikaci keše, ale jako WN, a po zalogování FTF pak ten log změní na FI. Možná proto, aby bylo vidět, že keš byla betatestována, ale zároveň u ní bylo na seznamech jasné, že na FTF ještě čeká.


  • 2

#15 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 18:12

Všimla jsem si, že někteří celkem zkušení betatesteři (např. Hradníci) to dělají i tak, že betatest logují okamžitě po publikaci keše, ale jako WN, a po zalogování FTF pak ten log změní na FI. Možná proto, aby bylo vidět, že keš byla betatestována, ale zároveň u ní bylo na seznamech jasné, že na FTF ještě čeká.

To se mi jeví jako naprosto ideální.  :)


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 18:12

Myslím si, že to je docela dobré, neřkuli přímo ideální řešení :-).


  • 0

#17 veryska

veryska

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 8:15

Chystáme s chipounem naši první kešku. Bude to mysterka a tak bych se ráda zeptala zkušených, jak si zažádat o betatest...nevím, jestli psát nejdříve reviewerovi, nebo oslovit betatestery ze seznamu, který jsem našla na geowiki. Nicméně netuším, koho z toho seznamu případně vybrat, když se jedná o trošku náročnější luštění v excelu (vyhodnocování s pomocí maker). Poradíte, prosím? :-)


  • 0

#18 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 8:33

Z okolí žádné kačery neznáš ?  Betatest ti dneska může udělat každý zkušenější kačer a když někoho oslovíš a nebude se na to cítit, určitě ti někoho doporučí.


  • 0

#19 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 11:19

Napiš, odkud zhruba jsi, a on se někdo ozve.

Ad seznam: vybral bych prostě někoho, kdo má hodně odlovených mysterek a ideálně nějakou obdobnou založenou.


  • 0

#20 veryska

veryska

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 11:40

Z okolí žádné kačery neznáš ?  Betatest ti dneska může udělat každý zkušenější kačer a když někoho oslovíš a nebude se na to cítit, určitě ti někoho doporučí.

Znám, zkoušel excel, ale teď odjíždí pryč a já bych chtěla, aby někdo udělal komplet celou keš.

 

Jsem z Brna, tak kdyby tu byl zájemce, tak ať se mi klidně ozve :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama