Přejít na obsah


Fotka

Konec podpory Windows XP - co dál?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#61 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 22:16

Když se chci dostat do internetového bankovnictví, tak mi vyskočí hláška, že od 10. 4. nebude umožněn přístup z operačního systému windows XP.

Která banka?  :D


  • -1

#62 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:16

Která banka?  :D

 

Hlavne ze v bankomatech jim tutove jeste par let pojedou...


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#63 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:19

Hlavne ze v bankomatech jim tutove jeste par let pojedou...

V bankomatech je to jedno, páč nejsou připojené do internetu, tudíž nehrozí žádný hypotetický průnik hackerů. A proti patroně dynamitu (jeepu s tažnym lanem / buldozeru / ...) ti nepomůžou ani Win8 s Nortonem a service packem.


  • 1

#64 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:21

A nejhorsi je asi Unity. Jak ja ho nenavidim! Ale to jsem vyresila prechodem na Mint :D


  • 0

#65 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:44

Taky mám problém. Nejdřív jsem dal novej antivir a mám pár dnů klid. Teď postavím nové PC na sedmičkách a dočetl jsem se, že existuje nějakej emulační program od Microsoftu, který mi umožní pouštět staré programy. Když to rozchodím, bude to fajn, když ne přibude mi do dílny další PC. Jedno mám na laser, druhé na CNC frézu, třetí na řezací plotr tam je HW klíč a tam jedu pod W Milénium no a k pracovnímu přibude ještě PC na internet. To se z toho pos.....


  • 0

#66 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:48

A nejhorsi je asi Unity. Jak ja ho nenavidim! Ale to jsem vyresila prechodem na Mint :D

A já si stále myslel, že nejhorší jsou "trpaslíci".

Ale abych nebyl úplně OT, tak podobné už tu bylo před rokem 2000. Dnes je 10.9.2014, dva dny po konci podpory WIndows XP a počítače nám zatím jedou, včetně všech aplikací. A pokud bude nějaká chtít upgradovat na vyšší verzi, které nebudou XPčka dost dobrá, tak ji "vymňéním", pokud to půjde. Když někomu nebyl dost dobrej IE8, dal jsem OL28 (OhnivouLišku) a jelo se dál. A až to nepůjdu, tak uvidím, aneb problémy se řeší, až se vyskytnou.

PS: Omlouvám se ajťákům ve velkých a bohatých firmách za zjednodušení a zlehčení. Btw. neříká se takovým zprávám HOAX

PPS: Doma mi stále jedou počítače s W98SE a W2000, i na internet se s nimi někam dostanu ;)


  • 0

#67 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:58

Teď postavím nové PC na sedmičkách a dočetl jsem se, že existuje nějakej emulační program od Microsoftu, který mi umožní pouštět staré programy. 

není to emulace, ale virtualizace a s vyššími edicemi sedmiček dostaneš připravená a licencovaná virtualizovaná xp (xp mode)


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#68 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:05

Díky za upřesnění.


  • 0

#69 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:19

Já XP používal dlouho dokud fungoval můj hdd, mám naštěstí ještě jeden (malý a pomalý), na tom funguje lubuntu už přes rok v pohodě. Nerozchodil jsem jen adobe flash ale skoro všude je html5 nebo se dá na videa koukat oklikou. PC mám od roku 2002. V LibreOffice jsem neměl kromě jedné nebo dvou výjimek všechno. Paměť mám jen 512MB tak se win 7 sekaly, win 8 jsem ani nezkoušel.


  • 0

#70 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:33

Myslim, že nemá jak znemožnit. Spíš je výrobci sami přestanou dělat, až to pro ně přestane být zajímavé.

edit: zdá se, že nějak zmizel příspěvek na který reaguji, zda může MS nějak znemožnit výrobu ovladačů pro XP


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#71 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:37

Výrobci je už povětšinou stejně nedělají...


  • 0

#72 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:06

K tem driverum -- otazka je, zda jsou na novy HW jeste potreba ovladace k XP.  XP mi dnes prijdou jako system na doziti se zelezem. Kupovat si novy HW a cpat na nej XP k tomu musi bejt asi hodne padnej duvod, protoze ve spouste pripadu ty novinky na HW proste XP neznaji. A kupovat si nejakou nabusenou novou GK abych ji provozoval na XP (kde DirectX skoncily u 9c) je asi nesmysl.  3GB pametovy strop pro bezna XP je taky znamej

Ale jinak mam spis dojem, ze stav je takovej, ze kdyz driver funguje i na XP, tak proc to tam nenapsat ze to funguje, ale uz dlouho sem nevidel na novym HW UPLNE spesl driver pro XP.

 

Opacny je druhy pripad, ze nektere veci co maji drivery pod XP nebezi na W7, protoze vyrobce nema driver nalezite podepsan


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#73 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:07

A nejhorsi je asi Unity. Jak ja ho nenavidim! Ale to jsem vyresila prechodem na Mint :D

 

Co ti protučňák tak vadilo na Unity??? A když už, tak můžeš přehodit prostředí na cojávim Kde (KUbuntu) nebo Xfce. Migrací na Mint si šla k jiný stáji :)

 

Já měl Unity 3 roky a přes počáteční zděšení sem si na něj zvyknul a teď mi dokonce chybí (furt mi ruka jezdí k levýmu vokraji :D ) - nebejt nutnosti práce s Wordem (ve škole) a doma především ve FineReaderu, na Woknouze bych se dávno zvysoka...

 

Co tu řešíte ohledně použití programů (typicky  správa fotografiíí a obrázků), není třeba složitě spouštěn XnView... pod Linuxem jsou v depozitářích plnohodnotné náhrady a pokud jde třeba o zpracování RAWu, jsou programy pod Woknama dokonce pěkně pozadu... Po prvním rozhlédnutí si troufám tvrdit, že práce s nainstalovaným Linuxem je snazší a přehlednější jak ve Woknech. Kromě několika programů, které prostě zatím náhradu opravdu nemají (FineReader, Photoshop, CAD,...--myslím plnohodnotnou náhradu) anebo jsou napsané pro menší okruh nativně pod MS (třeba ty Geogety a tak).


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 10 duben 2014 - 10:21

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#74 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:19

Jo, a k tomu hoaxu s ukončením podpory - tedy aktualizací - kdejakej rozumnej domácí nebo malej uživatel má stejně aktualizace důsledně vypnutý (tedy včetně blokace ms serverů ve fw, neb někedy si wokna šáhnou i samy kam nechcete... a oznamovat MS co děláte a s kým se vám taky moc nechce...), neb není většího malwaru jak Wokna a není horších virů, jak ty od MS... nejméně dvakrát v "aktualizaci" za posledních pár let došlo k "vylepšení stability systému" tím způsobem, že se XP razantně zpomalily (např. přes flashe, s dotnetem, jednou to byla implementace javy) a nikdo mi nevymluví, že to nebylo jen kvůli marketingu s W7. Jednou dokonce to nebyli schopni pokrýt zastíracími kecy o stabilitě a po několika měsících se omluvili a vydali to jako "oznámení o chybě" s opravným packem. A to nemluvím o dvou (???) akcích s černou obrazovkou, když si usmysleli, že nemáte XP legálně... Takže čistá instalace, SP3, zakázat aktualizace, zakázat vnitřní FW, nainstalovat vlastní FW, zakázat přístup na MS servery, zakázat IE, pak programy pro bezpečnost (AV, malwary, AdBlocky, NoScripty, sledování pokusu o zápis do registru atd...). Kdo může takto dělat a má to, tak přece žádnou tzv. "podporu" nevyužíval, a tzv. ukončení ho neohrozí naprosto ničím...

 

... tedy kromě toho, že dojde k situaci, kdy bůhvíjakuvažující třeba banky zatnou přístup z XP, kdy nebudou updaty třetích stran na programy, na které jste zvyklí, kdy nebudou drivery :(

 

Ono to není jako dnes, kdy záruka udává životnost plechů. Deset dvanáct let starý hardware totiž pořád ještě je schopen sloužit a vzhledem k tomu, že to může klidně mít srdíčko něco ke dvoum gigům, nevím, proč by na tom COKOLI kromě 3D her nešlo provozovat. Nutit zákazníky k vysokým investicím jenom proto, že MS chce kšeft, je svinstvo.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 10 duben 2014 - 10:24

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#75 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:20

pokud jde třeba o zpracování RAWu, jsou programy pod Woknama dokonce pěkně pozadu... 

tak zrovna s rawama mám problém při náhradě xp->linux na jednom počítači, protože nevim o ničem nativnim pro linux, co by zvládlo rawy s nastavením z dpp a lightroom.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#76 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:36

Citecka: Ja ti ani nevim, ale neustale me to s..tvalo. Vydrzelo mi to na PC asi dva roky. Pak jsem se nastvala a zkusila Mint. Jen ted musim jeste nejak rozchodit androidi SDK :D Na tablet jsem si narvala xubuntu a je to celkem v poho. To Unity me proste dohanelo k silenstvi uz svou samotnou existenci no :D


  • 0

#77 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:50

 

Pokud chceš přecházet na jiný OS, vyhni se Windows 8 - potvrzují, že každá druhá verze Windows je shit. Ozkoušeno a mnohokrát potvrzeno léty praxe. Snad jen, pokud máš dotykový displej, můžeš o něm uvažovat (ale na PC s Win XP to nepředpokládám). Windows 7 jsou perfektní systém, uživatelsky přívětivý, rychlý, funkční (Linuxáci si teď poprskali monitor a zbělely jim klouby, ale je to pravda). Navíc se ti otevře mnohem víc možností, které architektura Win XP neumožňuje.

 

Podepisuju v plným znění a jen bych k tomu dodal toliko, že ty WIN 8 jsou fakt obecně docela dost neoblíbený. Projevilo se to i v obchodech, kde prodejci s příchodem 8 začali počítače nabízet právě s 8 ale po čase se vrátili zpět a nabízejí WIN 7 nebo možnost volby. To je neklamná známka toho, že o ty 8 je opravdu dost malej zájem ....

 

Musím nesouhlasit. Widle 8-čky používám na desktopu už déle než rok a velká ale opravdu velká spokojenost. Opravdu bleskově startujou, nepadají, slovo restart skoro neznám - prostě pohoda. Všechny programy který fungovaly na W7 fungujou i tady, nebyl nejmenší problém s jakýmkoliv ovladačem. Dokonce i tiskárna Xerox Phaser 6110N, se kterou jsem na W7 s instalací těžce bojoval a nakonec musel použít drivery na Samsung CLP 300, tady fungovala bez zaváhání hned od začátku.  

Připouštím ale, že s dlaždicema se na desktopu dělat nedá. Zkoušel jsem to i na dotykovým 27` panelu, kterej má na stole "nejvyšší" a není to ono. Pokud si ale nainstalujete program Classic Shell, kterej je zadara, tak i W8 startujou normálně do plochy stejně jako předchozí systémy. Používám jej už od Vist a nějak si to bez něj ani nedokážu představit... (jsem totiž konzervativní a mám rád Start menu ve stylu Win XP - jednosloupcový, jednoduchý, přehledný)

Pokud někdo loni využil akci Mrkvosoftu, kdy se dal koupit upgrade z jakýhokoliv jejich OS na W8 za 30€ (a to i z Windows 8 Release Preview které byly zadarmo), tak určitě neprohloupil...


Tento příspěvek byl upraven od REVIZ: 10 duben 2014 - 12:30

  • 2

#78 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:52

tak zrovna s rawama mám problém při náhradě xp->linux na jednom počítači, protože nevim o ničem nativnim pro linux, co by zvládlo rawy s nastavením z dpp a lightroom.

Aha...no jo... to je vlastně stejný jako s fotošokem. Máš pravdu.

 

Asi by bylo přesnější srovnávat free produkty.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#79 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:59

 

 
 

 

 

Musím nesouhlasit. Widle 8-čky používám na desktopu už déle než rok a velká ale opravdu velká spokojenost. Opravdu bleskově startujou, nepadají, slovo restart skoro neznám - prostě pohoda. Všechny programy který fungovaly na W7 fungujou i taky, nebyl nejmenší problém s jakýmkoliv ovladačem. Dokonce i tiskárna Xerox Phaser 6110N, se kterou jsem na W7 s instalací těžce bojoval a nakonec musel použít drivery na Samsung CLP 300, tady fungovala bez zaváhání hned od začátku.  

Připouštím ale, že s dlaždicema se na desktopu dělat nedá. Zkoušel jsem to i na dotykovým 27` panelu, kterej má na stole "nejvyšší" a není to ono. Pokud si ale nainstalujete program Classic Shell, kterej je zadara, tak i W8 startujou normálně do plochy stejně jako předchozí systémy. Používám jej už od Vist a nějak si to bez něj ani nedokážu představit... (jsem totiž konzervativní a mám rád Start menu ve stylu Win XP - jednosloupcový, jednoduchý, přehledný)

Pokud někdo loni využil akci Mrkvosoftu, kdy se dal koupit upgrade z jakýhokoliv jejich OS na W8 za 30€ (a to i z Windows 8 Release Preview které byly zadarmo), tak určitě neprohloupil...

 

Musim souhlasit, akci jsem vyuzil a starsi PC chodi rychleji a vse OK. Vse chodi jak ma. A dlazdice se daji resit.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#80 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 10 duben 2014 - 11:39

k tématu a na odlehčení

 

http://youtu.be/zxjh...aid=P9p-tjDrC8I

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama