Přejít na obsah


Fotka

Konec podpory Windows XP - co dál?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#41 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 8:54

Základ pro přechod na W7 jsou základ ovladače pro HW, pro desky starší než 2008 prostě nejsou ...

No celkem vyhoda je, ze i MB jsou "slepenec" ruznych Chipsetu a Chipu malokdy primo od vyrobce desky (vyjma Intelu). Takze bezny HW pred W7 ma drivery primo ve W7.    Horsi vec je, ze nekteri vyrobci nemaji drivery digitalne podepsany a byt tvrdi, ze jsou pro W7 tak je proste nenainstalujete (nebo mozna desivou oklikou)


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#42 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:00

Děkuji všem za reakce a rady v mém tématu.

Já problém konce podpory XP vyřešil změnou operačního systému na Linux Ubuntu. Instalace nového OS mi připadala jednodušší, nepotřebuji antivirový program, stránky najíždějí rychleji (všiml jsem si toho hlavně u map), vše v češtině mám také.

Co jsem používal ve Windows XP mi teď také funguje dobře, doufám že poslední problém jste mi pomohli vyřešit v jiném tématu.


  • 1

#43 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:15

No mně by ve Win7 úplně stačilo vědšt co nakonfigurovat abych mohl spouštět programy ze sítě bez zbytečných keců že to skutečně chci.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#44 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:27

Pokud chceš přecházet na jiný OS, vyhni se Windows 8 - potvrzují, že každá druhá verze Windows je shit. Ozkoušeno a mnohokrát potvrzeno léty praxe. Snad jen, pokud máš dotykový displej, můžeš o něm uvažovat (ale na PC s Win XP to nepředpokládám). Windows 7 jsou perfektní systém, uživatelsky přívětivý, rychlý, funkční (Linuxáci si teď poprskali monitor a zbělely jim klouby, ale je to pravda). Navíc se ti otevře mnohem víc možností, které architektura Win XP neumožňuje.

 

Podepisuju v plným znění a jen bych k tomu dodal toliko, že ty WIN 8 jsou fakt obecně docela dost neoblíbený. Projevilo se to i v obchodech, kde prodejci s příchodem 8 začali počítače nabízet právě s 8 ale po čase se vrátili zpět a nabízejí WIN 7 nebo možnost volby. To je neklamná známka toho, že o ty 8 je opravdu dost malej zájem ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#45 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:41

Já se teď nebudu moct dostat do banky. Takže si musím sehnat jiné windowsy, ale neumím to přeinstalovat. Linux ubuntu jsem zkoušel, ale jednak mi to přišlo složité na ovládání a jednak mi tam nechodila spousta programů.


  • 0

#46 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:44

Smrk: Windowsy ti sehnat můžu "obojí cestou". Nainstalovat taky neni problém, můžeme se dohodnout.


  • 0

#47 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:52

Díky za nabídku, kamarád z práce se mi už nabídnul. Kdyby to nedopadlo, tak se ozvu :-)


  • 0

#48 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:05

Smrk: Windowsy ti sehnat můžu "obojí cestou". Nainstalovat taky neni problém, můžeme se dohodnout.

Tady bych se chtěl zeptat.

Když si chci přeinstalovat XP na Win7, musím přeinstalovat celý PC,nebo se dá nějak přeinstalovat jen systém a všechny programy co tam jsou mi zůstanou.

Soubory mám na disku D, ten by měl zůstat nedotčen na 100% ne?


  • 0

#49 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 09 duben 2014 - 12:16

Já se teď nebudu moct dostat do banky. Takže si musím sehnat jiné windowsy, ale neumím to přeinstalovat. Linux ubuntu jsem zkoušel, ale jednak mi to přišlo složité na ovládání a jednak mi tam nechodila spousta programů.

Tomu nerozumim. Co znamená "nebudu se moct dostat do banky"?


  • 1

#50 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:27

davidb11: Při reinstalaci přijdeš o všechna data na disku C:, ostatní jsou nedotčené. Systém lze i "upgradovat", což ti zachová programy, ale ne všechno pak bude fungovat na 100%, já se tomu raději u svých klientů (i u svých PC) vyhýbám.

 

Paprikas(i): Spousta bank podporuje jen moderní prohlížeče v posledních verzích. Třeba KB Business funguje jen na Chrome nebo IE 11. Pod XP se tam prostě nedostaneš, protože XP umí jen starší verze těch prohlížečů.


  • 0

#51 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:32

Tomu nerozumim. Co znamená "nebudu se moct dostat do banky"?

 

Do banky se nedostane až nebude něco, co je nezbytné pro přístup, fungovat ve Windows XP.

 

A je velmi naivní představa, že přístup do banky pak bude fungovat v nějakém Linuxu :-(

 

V pondělí jsem absolvoval žertovnou akci, kdy požádat o prodloužení certifikátu, ve Windows 7, nešlo z Internet Exploreru ani Chrome, které berou certifikáty z Windows. Takže jsem musel nainstalovat Firefox, ručně naimportovat certifikát z Windows do úložiště a vygenerovat žádost o nový certifikát.

 

Až ten bude, tak ho zase budu muset z Firefoxu přenést do Windows, protože portál zdravotních pojišťoven jede jen v IE.

 

A to je Windows 7 podporovaný systém ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#52 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:42

davidb11: Při reinstalaci přijdeš o všechna data na disku C:, ostatní jsou nedotčené. Systém lze i "upgradovat", což ti zachová programy, ale ne všechno pak bude fungovat na 100%, já se tomu raději u svých klientů (i u svých PC) vyhýbám.

Dík. Myslel jsem si to. Asi si sepíšu všechny programy, které mám nainstalovány- a že jich je :-)


  • 0

#53 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:43

Podepisuju v plným znění a jen bych k tomu dodal toliko, že ty WIN 8 jsou fakt obecně docela dost neoblíbený. Projevilo se to i v obchodech, kde prodejci s příchodem 8 začali počítače nabízet právě s 8 ale po čase se vrátili zpět a nabízejí WIN 7 nebo možnost volby. To je neklamná známka toho, že o ty 8 je opravdu dost malej zájem ....

To je pro mě zajímavá (důležitá) informace, říkal jsem si, že bych upgradoval rovnou celý PC (za nový s předinstalovanými Win8), ale všiml jsem si, že se např. nabízí s předinstalovanými Windows7 a možností "upgradu" na osmy (pokud to ovšem podle reakcí není spíše "downgrade") ;)


  • 0

#54 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:46

Tomu nerozumim. Co znamená "nebudu se moct dostat do banky"?

 

Když se chci dostat do internetového bankovnictví, tak mi vyskočí hláška, že od 10. 4. nebude umožněn přístup z operačního systému windows XP.


  • 0

#55 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:54


A je velmi naivní představa, že přístup do banky pak bude fungovat v nějakém Linuxu :-(

 

Internetove bankovnictvi Ceske sporitelny i Komercni banky jsem provozoval a provozuji na linuxu k plne spokojenosti, takze zase tak naivni predstava to neni :)


  • 2

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#56 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 14:44

To je pro mě zajímavá (důležitá) informace, říkal jsem si, že bych upgradoval rovnou celý PC (za nový s předinstalovanými Win8), ale všiml jsem si, že se např. nabízí s předinstalovanými Windows7 a možností "upgradu" na osmy (pokud to ovšem podle reakcí není spíše "downgrade") ;)

 

Přesně - vidím to i u nás v práci (velká firma, kde se nové PC kupují skoro jak na běžícím pásu). Potkal jsem na chodbě kolegu z IT, jak vláčel krabice s novými notebooky, tak jsem se jen zeptal, jestli už to berou s osmičkama. Jen se ušklíbl a poklepal si na čelo ....  :)


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#57 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 15:11

Tak to ti závidím, já pracuju ve firmě s asi dvěma stovkami zaměstnanců a počítače byly nové za císaře pána! A abych měl přístupy na firemní účty, nastrkali mi tam windows 7 a od té doby pořád jen na něco čekám. Vypadá to, že ten počítač začne upouštět páru a trefí mě do čela elektronkou.


  • 1

#58 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 15:13

Ja pouzivam Win 8.1 doma a v praci sedmicky a nevidim v tom zase tak velky rozdil. Pri vhodnem nastaveni se to Metro zase tolik neprojevuje a OS samotny slape vyborne. My jsme na W7 ve firme zacali prechazet koncem lonskeho roku, a pocitam, ze prechod na jiny OS bude zase tak za 10 let. Nema to nic spolecnyho s mnozstvim instalovanych PC, proste se podporuje pouze jedna verze OS v cele firme. Jak tem windowsakum zavidim, dokonce si muzou vynutit reboot kvuli instalaci patchu.


  • 0
MaFa

#59 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 16:33

Hele ono ruku na srdce a nostalgii pryc - Win XP byly do Sp1 prakticky nepodarek a teprve SP2  tam pridalo hodne zajimavych funkci. Sp3 pak  uz prineslo jen bezpecnostni balik a zadne novinky.  Ono Win 8 je na tom podobne   W8 - nezvykle ovladani, nejake to divne chovani. Uz update na Win 8.1 (defacto SP1) prinesl velky skok ku predu  a vcerejsi W 8.1  UPDATE (takovy SP2) udelal zase velky krok kupredu -- napr. to, ze detekuje zda je pripojeno ci nepripojeno dotykove zarizeni a pokud neni system startuje rovnou na plochu - tedy nikoli na METRO. No a vzhledem k tomu,ze uz predvedli i vraceni prakticky plnohodnotneho tlacitka START tak se muzeme tesit na dalsi aktualizaci.

 

JInak mam W7 a dcera W8.1 -- MB stejnej, u dcery horsi CPU (Pentium oproti i5) mene RAM, stejne SSD disky na system .....a start W8.1 je podstatne rychlejsi. Takze mozna az si zvyknem a MS W8 jeste doupdatuje......treba jednou budeme rrikat, jak je to super system


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#60 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 17:48

Já se teď nebudu moct dostat do banky. Takže si musím sehnat jiné windowsy, ale neumím to přeinstalovat. Linux ubuntu jsem zkoušel, ale jednak mi to přišlo složité na ovládání a jednak mi tam nechodila spousta programů.

Ubuntu je k dispozici se třemi (či snad čtyřmi) grafickými prostředími. Když jsem naposledy zkoušel UBUNTU, nejsnazší na ovládání mi připadalo XUBUNTU. Na to, aby ses dostal do banky zkus třeba použít LIVE XUBUNTU CD/DVD, z něj nastartovat počítač a půjde to. Tedy, pokud tvoje banka podporuje linuxy. Má to i jednu výhodu: CD malwarem nenakazíš.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama