Přejít na obsah


Fotka

(Ne)povinné betatestování

schvalování reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 21:18

Mě se povedlo bez betatestu udělat finálku 2 km od souřadnic. Prostě jsem se přepsal o minutu. Přesto FTFkaři našli. Opravoval jsem to ve tři ráno před odjezdem na služebku. Od té doby vím, že betatest je důležitý, nebo alespoň pořádná kontrola.


  • 2

#22 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 21:40

Myslim ze betatest by mel chtit dobrovolne kazdy owner. Ja mel na prvni 2 betatesty, na druhe 3 betatesty a na posledni tradicce dokonce 4. Nikdy bych kes bez betatestu nenechal pustit.
  • 2

#23 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 16:32

Myslim ze betatest by mel chtit dobrovolne kazdy owner. Ja mel na prvni 2 betatesty, na druhe 3 betatesty a na posledni tradicce dokonce 4. Nikdy bych kes bez betatestu nenechal pustit.

 

To si nemyslim, zalezi na ownerovi a jeho povaze. Pokud dobre provede Alpha testy, tak Beta test provedou xTF lovci ;-) Ja si treba na zadne kesi nenechal delat beta test.

Ono kdyz kes pripravujes 1/2 roku, tak je to neco jineho, nez kdyz rano koupis Lock&Lock, v poledne umistis v terenu, odpoledne udelas listing a vecer posles RW do fronty.


  • 0
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#24 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 21:20

Prave proto. Kdyz kes pripravuju pul roku chci mít jistotu, ze je vse v poradku. Ten tyden nez nekdo udela betatest uz me nezabije. Pokud nekdo umystuje filmovku, stejne by mel betatest chtit udelat. Zalezi na tom s jakym umyslem tu kes delas.
  • 0

#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 23:42

V některých listinzích čtu hlášku: Publikováno poctivě bez betatestu...


  • 0

#26 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 12:38

Podle mě se tahle problematika zbytečně moc řeší. XTF lov je zkrátka i o riziku, že v listingu někde může být chyba. Nevím, proč by před tím měli být xTFkaři nějak varováni nebo před tím chráněni. Rozumějte, já se tím nijak nezastávám ownerů, kteří keš odfláknou, dobře nezaměří, listing si nezkontrolují, v případě potřeby o pomoc nepožádají atd., jen aby to jejic veledílo bylo co nejdříve na světě. Volat po povinných betatestech mi ale přijde přehnané. Vždyť co horšího se může stát, než že xTFkaři keš nenajdou? To snad ještě nikoho nezabilo, ani jinou vážnou újmu to nikomu nezpůsobilo.


  • 6

#27 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 15:44

Podle mě se tahle problematika zbytečně moc řeší. XTF lov je zkrátka i o riziku, že v listingu někde může být chyba. Nevím, proč by před tím měli být xTFkaři nějak varováni nebo před tím chráněni. Rozumějte, já se tím nijak nezastávám ownerů, kteří keš odfláknou, dobře nezaměří, listing si nezkontrolují, v případě potřeby o pomoc nepožádají atd., jen aby to jejic veledílo bylo co nejdříve na světě. Volat po povinných betatestech mi ale přijde přehnané. Vždyť co horšího se může stát, než že xTFkaři keš nenajdou? To snad ještě nikoho nezabilo, ani jinou vážnou újmu to nikomu nezpůsobilo.

FTFkar kes vzdycky najde :D  Jinak preci nemuze mit FTF a neni to FTFkar ;) .

Nemyslim si ze betatest musi byt povinny, ale vsichni to zname. I u nas v okoli je Owner co ma 18 nalezenych a 4 schovane. Na kazde kesi prvnich deset lougu sama kritika. Spatne zamereno. Velmi nevhodne umisteno. Hint vubec neodpovida atd. Pak uz to lidi prestane bavit psat porad to same do logu. Kdyby tam byl betatest nemuselo by to dopadat takhle spatne. XTFkar je snad kacer jako kazdy jiny, jen je tam holt xty. To z nich nedela horsi nebo lepsi lovce.  :rolleyes:

 

Kazdy by mel betatest chtit ve svem zajmu.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 28 březen 2015 - 15:48

  • 2

#28 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 18:01

Mně jsou ukradené nějaké xTF (nic proti jejich lovcům, je to jejich zábava). Po betatestech volám proto, že krabičky mají často při publikaci nejrůznější neduhy, a to takové, že jejich následné hledání je nezřídka nepříjemné.


  • 4

#29 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 20:24

Pro zajímavost jsem prošel všechny svoje xTF a zjistil, že jen zhruba třetina z nich byla betatestována. Přesto mi hledání nikdy nebylo nepříjemné a případné neduhy mi nijak nevadily. Nevzpomínám si, že bych nově publikovanou krabičku někdy nenašel, maximálně jsem nestihl "bednu".

Žádnou ze svých keší jsem zatím betatestovat nenechával.
Nic proti betatestům nemám, u některých složitých keší může být betatest důležitý.

Nicméně osobně považuji za důležitou součást hry i to, že keš udělám jak nejlépe umím a pak prostě jdu se svou kůží na trh. Představa, že jsem keš udělal špatně a lovci FTF kvůli tomu celou noc marně pobíhají po lese e docela strašlivá. Nicméně zbavovat se odpovědnosti za svou práci betatestem mi osobně přijde trochu zbabělé.

Prostě je to hra, případné riziko DNF k ní patří a rozhodnutí zda keš nechat betatestovat nebo nést plnou odpovědnost je naštěstí na rozhodnutí ownera.
  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#30 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 20:53

Neprijde mi ze betatestem by se owner cehokoliv zbavoval. Vzdyt betatest je vec pro nej. Urcite se najde dost owneru kteri u kesi betatest nepotrebuji, ale i spousta tech u kterych plati pravy opak.
  • 2

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 22:01

..."Myslim ze betatest by mel chtit dobrovolne kazdy owner."

..."Kazdy by mel betatest chtit ve svem zajmu."

 

No ty blaho, to je retorika! Jeste tam prihod oblibene argumenty jako "jde o obecne blaho", nebo ze: "kdyby to zachranilo byt jedinou kesku, vyplatilo se to", a bude ta demagogie koncentrovana jak Salko.

 

Jestli ma nekdo pocit, ze potrebuje kontrolu, nikdo mu v tom nebrani. Ale proc si mysli, ze ten pocit musi mit povinne i vsichni ostatni? Keska je ownera. Je to jeho vec, jeho vizitka. Jestli to udela blbe, urizne si on sam svoji vlastni ostudu. Svet se ale nezbori!

 

Lovci FTFek musi pocitat s tim, ze kes nemusi byt na 100% v poradku. S tim musi pocitat totiz uplne vsichni, protoze problemy s kesi se zjevuji po celou dobu jejiho zivota. At nezavinenymi zasahy (treba zmizi indicie), nebo vlastni blbosti (blbe zmeneny listing). Co budete pozadovat priste? Povinne mesicni kontroly kesek, aby se nahodou sty nalezce nemohl rozcilovat, ze kesku nenasel? Proz zrovna jen FTFkari maji mit tu vysadu peclive zkontrolovane kesky?

 

Lidi neblaznete, je to jen hra! Proc z toho delate urad?


  • 10

#32 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 22:47

Postoj k betatestum uz jsem sem psal, ale jeste si dovolim poznamku: v GC jsem nepoznal nic neprijemnejsiho nez je nas... FTFkar, popr. rovnou cela banda. Tim spis, kdyz vam pak rejne, ze ma pocit, ze se snazute delat co nejhorsi kese...
  • 0

#33 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 0:07

..."Myslim ze betatest by mel chtit dobrovolne kazdy owner."

..."Kazdy by mel betatest chtit ve svem zajmu."

 

No ty blaho, to je retorika! Jeste tam prihod oblibene argumenty jako "jde o obecne blaho", nebo ze: "kdyby to zachranilo byt jedinou kesku, vyplatilo se to", a bude ta demagogie koncentrovana jak Salko.

 

Jestli ma nekdo pocit, ze potrebuje kontrolu, nikdo mu v tom nebrani. Ale proc si mysli, ze ten pocit musi mit povinne i vsichni ostatni? Keska je ownera. Je to jeho vec, jeho vizitka. Jestli to udela blbe, urizne si on sam svoji vlastni ostudu. Svet se ale nezbori!

 

Lovci FTFek musi pocitat s tim, ze kes nemusi byt na 100% v poradku. S tim musi pocitat totiz uplne vsichni, protoze problemy s kesi se zjevuji po celou dobu jejiho zivota. At nezavinenymi zasahy (treba zmizi indicie), nebo vlastni blbosti (blbe zmeneny listing). Co budete pozadovat priste? Povinne mesicni kontroly kesek, aby se nahodou sty nalezce nemohl rozcilovat, ze kesku nenasel? Proz zrovna jen FTFkari maji mit tu vysadu peclive zkontrolovane kesky?

 

Lidi neblaznete, je to jen hra! Proc z toho delate urad?

Cítím to naprosto přesně.
Založil jsem kolem třiceti keší a nikdy jsem neměl potřebu, aby mi to někdo kontroloval. No ale jsem víceméně dospělý a víceméně vzdělaný. Přesto můžu udělat chybu a opravdu se pár chybek přes všechnu mou snahu a kontrolu našlo, ale nebylo to naštěstí nikdy nic zásadního.

Chápu, že když zakládají keš děcka, tak jim leccos ujede. Ale většinu nedostatků odhalí revieweři (od toho tu jsou) a další problémy odhalí první nálezci/nenálezci.

Zboří se proto svět? Je to jen hra, která by nám měla přinášet radost.


  • 1

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 8:41

Měli jsme tu poblíž keš, která měla listing skoro nulový, souřadnice tam, kde být nemohla a už z publikační hlášky RW bylo vidět, že jí nevěří, ale pustil ji, protože ostatní pravidla neporušovala. Taky ji nikdo nikdy nenašel a byla zrušena. Tam i FTFkaři jedou s rizikem, že nenajdou.

Betatest je asi nutný tam, kde jde o bezpečnost. U T5 a tam, kde se člověk musí pohybovat v potenciálně nebezpečném terénu. I když ve skutečně nebezpečném prostoru typu vojenský prostor, kolejiště, dálnice - tam RW sám pozná, že to publikovat nemůže. Jinde hrozí jen nenalezení. Owner si dělá ostudu sám sobě, když publikuje s chybou.


  • 0

#35 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 9:08

Problém je v tom, že sice uděláš betatest, ale autor keše ho nemusí respektovat a klidně to pustí tak, jak to má.

 

Pokud keš splňuje základní standardy, tak puštěna být musí. To je pravidlo.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#36 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 10:52

Přesně tak. Revirnici hned v prvním logu nabízejí betatest. Jestli si to dotycnej nepřečet nebo zapomněl, už je jeho průšvih. Ale zaměřit kes takle blbě, to jsem ještě neviděla.

Ja videl a odlovil i 25km blbě zaměřenou :). Byla to pěkná raritka.

http://coord.info/GLE7G444

 

No a predevčírem 154m jinde,ale to jsou proste omyly,co si owneri neověří ve fotomapě a věří navi.


Tento příspěvek byl upraven od Ladvanice: 29 březen 2015 - 10:54

  • 0

#37 trosecky

trosecky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 12:17

Betatest může reviewer vyžadovat u první keše, max u druhý, protože to už podle logů vidí jestli zakladatel je poctivka nebo nějakej holopinďa. U poctivky pak nemá žádný smysl vyžadovat pořád betatesty, nevyvíjíme tu lék na rakovinu. Kdo umí založit keš, tak jí založí v pohodě a jestli to umí vidím už podle první keše. Od toho tady jsou ty revieweři, aby zbytečně neobtažovali kvalitní kešaře nějakýka zbytečnýma testama a vyžadovali je jen od nováčků nebo nekňubů.


  • 0

#38 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 12:44

Je to trošku jinak. Je dobré si nechat udělat betatest, to není žádná ostuda. Ale vyžadován být nesmí a to ani u první keše, kterou člověk zakládá.


  • 5

#39 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 18:33

Reviewer si může vyžádat betatest jako podmínku schválení keše. S tím kategorickým tvrzením "nesmí" bych nakládal opatrněji.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 18:44

A u některých keší povinné jsou - např. T5. Ale taky už se mi stalo, že mě oslovil revírník bez vědomí ownera a požádal mě, abych se šla kouknout na keš, kterou se pokusil založit sousedovic kluk (14 let, asi 10 odlovených) :D. Samozřejmě neprošla, ale z listingu to tak úplně poznat nebylo (on tam totiž skoro žádný nebyl :D)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování, reviewer

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama