Přejít na obsah


Fotka

Karamelky, Turecky med a dalsi dobroty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#61 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 19:07

Pedro me napadly taky, ale diky Retro vlne ktera vratila vyrobek tohoto druhu na trh je nepovazuju za vzpominku. To uz pro potreby vlakna zminim Rekord, Bajo, PuPu, Zajda a platjkkove zvykacky jak nasi tak citi vyroby - z cizich hruzne WEST. No a pak Donaldy


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#62 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 19:15

Já miloval mraženou jablečnou dřeň v plastový hrací kostce.

Prázdná se pak s úspěchem používala jako kryt koule na tažným zařízení.


  • 3

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#63 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 19:44

Pedro me napadly taky, ale diky Retro vlne ktera vratila vyrobek tohoto druhu na trh je nepovazuju za vzpominku.

Nojo, to víš, ty retro vlny já už tak ňák neregistruju :D.


  • 0

#64 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 21:08

 

Jo, mimochodem, a pamatujete si na plechovky s označením BOWLE? Jakési ovoce v alkoholu, mohlo to mít tak 10%. Jednou to omylem dovezli do naší útvarové army a taky jsme to pojednali bajonetem bez ovoce…  :D

Jo, tak tohle byla skvělá věc. Mělo to víc jak 10% alkoholu, tuším snad i k 15%, a podle výpočtu poměru %alkoholu k ceně to byl nejlevnější dostupný alkohol. Pamatuji akorát švestkovou, byl to v podstatě kompot s alkoholem, no prostě bowle. Jako študáci jsme si to kupovali, a spolu s čůčem, což bylo ovocné nebo bylinné víno, také velice levné, to byl zdroj našeho optimismu v těch těžkých dobách.


  • 1

#65 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 21:12

A ještě si přisadím! Limonáda Amara zvaná žabí hněv!

A je tu někdo, kdo pamatuje na vlakových nádražích limosáčky. Byly to plastikové pytlíky s limonádou, do kterých se strkalo brčko.


  • 1

#66 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 6:37

No, já si pamatuju tkzv. Limko - to byly takové trojhránky, přesněji řečeno čtyřstěny z nějakého bílého papíru s barevnými kolečky. Stříhalo se to na špici toho čtyřstěnu.

A co do toho čůča - u nás na koleji byl favoritem jabčák za cca 8,- a rybízák za 12,- Pekelně po tom bolela hlava, když se toho vypilo víc :D


  • 0

#67 Nogglli

Nogglli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 8:53

Tak teda, muj prvni pokus o vlastni karamelky je zamnou. Chutove je "TO" vyborny, ale jaksi mi to malo stuhlo :( Asi jsem to uz moc prevaril a bylo to tak husty, ze uz to ani moc neteklo, tak jsem do toho dal malinko vody a provaril. Potom uz to bylohusty, ale tekuty, takze to slo krasne vylit. Tak snad na to nemela vliv ta voda nebo treba ubrat masla? Co poradite?
Pokud se nakonec podari, ze to stuhne, jak ma, tak si trofam rict, ze to budou hodne podibny karamelky, jako byly driv...mozna i lepsi :)
  • 1

#68 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 14:13

A je tu někdo, kdo pamatuje na vlakových nádražích limosáčky. Byly to plastikové pytlíky s limonádou, do kterých se strkalo brčko.

Nejen na nádražích, ale třebas na plovárnách to bylo oblíbené pití.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#69 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 14:17

Byl jsem kdysi v lázních Kynžvart. Tam jsme dostávali fantastické jogurty v kelímcích z voskovaného papíru. Ale ty byly ! Kam se hrabe Danone!


No, já si pamatuju tkzv. Limko - to byly takové trojhránky, přesněji řečeno čtyřstěny z nějakého bílého papíru s barevnými kolečky. Stříhalo se to na špici toho čtyřstěnu.

A co do toho čůča - u nás na koleji byl favoritem jabčák za cca 8,- a rybízák za 12,- Pekelně po tom bolela hlava, když se toho vypilo víc :D

A zapomnělas na "Oranž punč", to byl správný bolehlav.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#70 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 14:19

Kdysi jsem byl v lázních Kynžvart a tam nám dávali jogurt. Byl v kelímcích z voskovaného papíru. A ta chuť - skutečný jogurt, dodneška si na něj pamatuju. Kam se hrabe Danone.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#71 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 15:11

Jo a takovej jovokoktejl s rohlikem --to byla panecku snidane


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#72 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 15:15

Já zase nostalgicky vzpomínám na tyčinku - oplatku v čokoládě - kdysi se to jmenovalo Havana a pak se to přejmenovalo na Vanda. Stálo to tuším 1,20 Kčs. 


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 01 duben 2014 - 15:15

  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#73 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 17:21

Ty bonbony byly úplně strašné! Ale je neuvěřitelný, že si je ještě pamatuješ a to včetně názvu! Klobouk dolů!

 

Bonbony --za absolutni vrchol vsech smakulat dodnes povazuje DIA PESTILKY vyrabene nekde na Slovensku.  TAkove male pyramidky (vim ze byly zlute, oranzove a zelene - citron, pomeranc, mentol).  Jejich hlavnim zankem bylo, ze pri pokusu o rozkousnuti se cloveku prilepily do stolicky a nesly sundat a bylo nutne pockat, az se rozpusti.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#74 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 22:48

To uz pro potreby vlakna zminim Rekord

Jo, Rekord, tak to byl opravdový fenomén. Přišly na trh někdy v roce 1988 a byla na ně navázaná asi první spotřebitelská soutěž v historii. Podmínky byly dost brutální - ve žvýkačce byl číslovaný obrázek rekordu, kdo je nasbíral všechny, měl je poslat do Velimi a mohl něco vyhrát. Jenže těch obrázků bylo tuším 250. Nějaký expert na teorii pravděpodobnosti by to mohl upřesnit, ale kdo by chtěl splnit tuhle podmínku, musel by jich nakoupit statisíce! Jasně, duplicitní obrázky se mohly s někým vyměnit, ale i tak to nebyla vůbec sranda. Vzpomínám, že jsem do toho zapojil široké příbuzenstvo a donutil je těch žvýkaček nakoupit postupně přes 300. Při ceně 1,50 Kčs v obchodě a 1,70 Kčs v hospodě za kus to byl od výrobce geniální marketingový tah.


  • 0
Vložený obrázek

#75 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 23:56

Žvýkačky si tolik nepamatuji, přece jen jsem trochu starší a v tu dobu mě spíš zajímalo zmíněné Šumavské bylinné. Jsme s Petem myslím stejný ročník, ale já si pamatuji, že bylo k dostání i v běžných samoškách, prodejnách zeleniny a Jednoty. Stávalo snad 12 - 15 Kčs a jednu dobu to bylo i poměrně oblíbené pití mezi chataři a chalupáři. Na okraji skleničky se udělala cukrová krusta za pomoci citronu a bylinné se rozředilo průsvitnou deštěnkou, doplnilo ledem a citronem. Mám ráda hořké pití dodnes a tohle bylo snad i lepší než tehdy nedostatkový a podpultový Fernet - bylo možná i zdravé, opravdu z bylinek. Po nějakém roce jsem se po Šumavském bylinném pídila a dozvěděla jsem se, že se muselo přestat vyrábět pro nestálý poměr a obsah bylin ( že by se nelíbilo EU nebo konkurenci?). Moc se mi tohle zdůvodnění nezdálo, ale letní pití z ŠB už si prostě nenamíchám. :( Jedna z věcí, které je opravdu škoda - i když tehdejší jogurty, máslo a další základní potraviny mi chybí víc.


  • 0

#76 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 6:00

Jo, Rekord, tak to byl opravdový fenomén. Přišly na trh někdy v roce 1988 a byla na ně navázaná asi první spotřebitelská soutěž v historii. Podmínky byly dost brutální - ve žvýkačce byl číslovaný obrázek rekordu, kdo je nasbíral všechny, měl je poslat do Velimi a mohl něco vyhrát. Jenže těch obrázků bylo tuším 250. Nějaký expert na teorii pravděpodobnosti by to mohl upřesnit, ale kdo by chtěl splnit tuhle podmínku, musel by jich nakoupit statisíce! Jasně, duplicitní obrázky se mohly s někým vyměnit, ale i tak to nebyla vůbec sranda. Vzpomínám, že jsem do toho zapojil široké příbuzenstvo a donutil je těch žvýkaček nakoupit postupně přes 300. Při ceně 1,50 Kčs v obchodě a 1,70 Kčs v hospodě za kus to byl od výrobce geniální marketingový tah.

NO nebylo to tak hrozny. V prvni vlne/serii bylo tech ruznych obrazku jen tusim 81. Vetsi problem byl, ze zvykacky dvou prichuti, kde ovocna stala za prd a colova nebyla o moc lepsi se nechtelo zas tak kupovat. No nakonec se nam se spoluzakama (a nekterymi uciteli) povedlo dat do kupy 3 serie a odeslali to do ORIONU v Modranech. No a uspeli sme. Asi po 3 mesicich kazdemu prisel pytlik tehdy novinkovych bonbonu SNEHULKY (bile mentolove jakobykaramely) v tehdejsi cene 2,50 Kčs. A to se vyplati.   Jinak nektery rekordy byyl fakt zajimavy -- treba to, ze tam byl Ivan Lendl, ktery uz tehdy zil v USA


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#77 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:20

A vzpomíná někdo na takovou zelenou limonádu s mentolovou příchutí, prodávalo se to z míchačů na ulicích pod názvem Lesněnka. Pak to najednou ze dne na den zmizelo.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#78 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 10:29

(zvědavka ap.) Hele, nesklouzneme tu k obdivování a vzpomínkovému optimismu, jak swělé to tenkrát bylo, že ne? Páč mám několik nejasných indicií, že to zas tak kůůůl nebejvalo...


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#79 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:20

A není naopak dnes kůůůl zapomínat, že to, co bylo dobré, opravdu dobré bylo? 


  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#80 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:50

Jj, bylo blaze, šuměnky stály 20 hal, žvýkačky 1,- až 2,50 Kčs, lakrumáček 1,50 Kčs, 0,7 l Poděbradky 1,70 Kčs, to stejné pivo 10° 0,5 l, antiperle 1,30 Kčs, malý pytlík bonbónů 3,- Kčs, atd.

A jestlipak víte, milé děti, kolik jsem tenkrát dostal měsíčně do výplatního pytlíčku (tehdy ještě nikdo neměl bankovní účet, o platebních kartách nemluvě)?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama