Přejít na obsah


Fotka

Vraťte nám naši hru!!!

groundspeak pravidla premium reviewer schvalování

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#21 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:57

No já nevím, všechno nemusí být černý na bílým. V tom výše zmíněném obchoďáku taky nevisí cedule zákaz vylepování konkurenčních letáků. Když ho tam vylepíš tak ho prostě strhnou a vyhodí. Což se přesně stalo, vyřešeno, hotovo.


  • 5

#22 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:58

Tak zrovna opencaching.com rozhodne komercni je - patrim firme Garmin. Kdyz se ti nelibi gc.com tak pouzivej jenom opencaching, nikdo te nenuti publikovat na gc.com.


  • 5
MaFa

#23 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:59

2 Sedmitecka: Fakt jsme na různých vlnách. Já geocaching chápu jako hru, kterou GS nevymyslel. Kterou lidé hrají pro radost a i proto dělají keše pro ostatní. A všechny GC.com, OC.com, OC.cz a podobně jsou jen platformy a prostředky, jak ji hrát. Další věc je, že se úplně neztotožňuji s ideou sběru kešek ne pro radost z návštěvy zajímavých míst, pro dobrodružství, ale pro imaginární body. Ale opět -každému, co jeho jest...

 

Pokud GS chce tvrdý byznys, měl by možná platit kačerům, že krabky dělají. A v té přemíře pravidel zapomněl GS na jedno, aby byla krabka nějakým způsobem přínosná - zábavná, poučná, adrenalinová, cokoliv... a ne jen, že někde "prostě je". Že to nejde a že je to na samotných kačerech a každému se líbí něco jiného? Ano... A proč na nich nenechat i to ostatní.


  • 0

#24 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:02

No já nevím, všechno nemusí být černý na bílým. V tom výše zmíněném obchoďáku taky nevisí cedule zákaz vylepování konkurenčních letáků. Když ho tam vylepíš tak ho prostě strhnou a vyhodí. Což se přesně stalo, vyřešeno, hotovo.

Pokud vlezu do Kauflandu, je tam u vchodu nástěnka. Zatím jsem si nevšiml, že by někdo ze zaměstnanců odstraňoval letáky ve stylu "Prodám toustovač, který jsem před týdnem koupil v OKAY". Asi vědí, že negativní reklama, kterou by takovým jednáním získali, by je poškodila více.

A pořád si myslím, že opencachingové platformy nejsou komerční...


  • 0

#25 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:05

Tak zrovna opencaching.com rozhodne komercni je - patrim firme Garmin. Kdyz se ti nelibi gc.com tak pouzivej jenom opencaching, nikdo te nenuti publikovat na gc.com.

Jo, to patří. Nicméně vlastní server konkrétní produkty ani služby neprodává... Dříve byli Garmin a Groundspeak kamarádi - a pak se rozešli. Popravdě, po náhledu na politiku GS se moc nedivím :D

Nicméně, pokud by RW (a GS) napsali - hele, OC.cz nám neva - ten provozuje komunita, ale ten druhý dej pryč, bylo by to také o jiném chování...


  • 0

#26 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:06

2 protijed: Jak jsem již napsal - toto pravidlo tam vskutku není...

Pravidla pro podobu listingu jsou platná i po publikaci. Tj. pokud následně měníš obsah, stále musí vyhovovat pravidlům, bohužel. Je pravda, že výslovně to tak nikde není napsané, asi se předpokládalo, že to bude jasné.

 

Z druhé strany - zcela nejasné výklady GS, např. co už je a co není komerce jsou bohužel realitou, to by jsi si teprve užil při dopisování s GS :).

 

Nebude jednodušší vynaložit energii na kompromisní úpravu listingu místo zdejší debaty, která nikam nepovede ?


  • 0

#27 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:10

Tak zrovna opencaching.com rozhodne komercni je - patrim firme Garmin. Kdyz se ti nelibi gc.com tak pouzivej jenom opencaching, nikdo te nenuti publikovat na gc.com.

Naprostý souhlas - když tě tolik se...štve, kam se ubírá GC.com, tak proč jsi prostě svou keš nenechal na opencachingu? Proč cítíš potřebu ji propagovat prostřednictvím stránek, které tě tak iritují?


  • 0

#28 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:14

2 pozorjed: Pravidla chápu - znovu - tohle tam není. A jasné? Proč tam tedy nechat pravidla, že keš muší obsahovat logbook, že musí obsahovat přesné souřadnice, atd.? Ta jsou mnohem, mnohem jasnější.

Dopisování s GS jsem zkusil a je to k ničemu - v tom, jak jsem psal revírníky neobviňuji - prostě jen dělají, co GS chce. Já za sebe jen říkám, že bych jim napsal něco nehezkého a sekl s tím...

Tahle keš byla takový test, co je GS/REW zač - už to vím. Hansovo zlato opravovat nebudu - je mi to proti mysli - kór když REW ani GS nezajímala realita.

 

Jinak jsem chtěl jen zjistit, jaké budou názory tady.

A v počítači mám rozpracovaných asi 6 (snad) zajímavých kešek - zkusím je publikovat i na GC.com - a když neprojdou, tak se neposkáču :D


  • 0

#29 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:17

Naprostý souhlas - když tě tolik se...štve, kam se ubírá GC.com, tak proč jsi prostě svou keš nenechal na opencachingu? Proč cítíš potřebu ji propagovat prostřednictvím stránek, které tě tak iritují?

Nedělám to pro GS, ale kamarády kačery. Proto se snažím dostat to info k co nejvíce z nich - jen komunita má právo hodnotit keš... A nepopírám fakt, že GC.com má faktický monopol v ČR.


  • 0

#30 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:18

Tahle keš byla takový test, co je GS/REW zač - už to vím. 

Tak to dopadlo dobře, - tahle hra má nějaká pravidla, která stanovil GS a REWs jejich dodržování pečlivě kontrolují... Takže vše funguje jak má! To není špatný, ne? :-)


  • 7

#31 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:22

2 pozorjed: Pravidla chápu - znovu - tohle tam není. 

https://www.geocachi...guidelines.aspx  sekce II.4. - ano, je to napsané hodně obecně, tím spíše Tě obdivuji, že stále trváš na neporušení pravidel. Četl jsi je vůbec ?


  • 0

#32 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:23

Tak to dopadlo dobře, - tahle hra má nějaká pravidla, která stanovil GS a REWs jejich dodržování pečlivě kontrolují... Takže vše funguje jak má! To není špatný, ne? :-)

Ach jo - pořád mi nikdo nenapsal, kde je zákaz linků na jiné platformy?


  • 0

#33 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:24

https://www.geocachi...guidelines.aspx  sekce II.4. - ano, je to napsané hodně obecně, tím spíše Tě obdivuji, že stále trváš na neporušení pravidel. Četl jsi je vůbec ?

Ale jo... a minimálně na OC.cz to rozhodně nepasuje... stejně tak na GeoKrety...


  • 0

#34 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:31

To je, jako kdybys napsal, že (na tom imaginárně zmiňovaném mostě) není zákaz přeskakovat zábradlí, protože tohle zábradlí je zelené a v zákazu není o zelené barvě ani zmínka :-D

 

Hele - nebudeš ty nějakej troll ??? :-D


  • 0

#35 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:33

No ja myslim, ze jsi porusil hlavne clanek Geocaches do not solicit for any purpose - ty jsi vytvoril kes na gc.com a to s ucelem ukazovat na kes na jinem serveru. Takze si vytvoril kes s ucelem, coz je pravidly zakazano.


  • 0
MaFa

#36 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:36

No ja myslim, ze jsi porusil hlavne clanek Geocaches do not solicit for any purpose - ty jsi vytvoril kes na gc.com a to s ucelem ukazovat na kes na jinem serveru. Takze si vytvoril kes s ucelem, coz je pravidly zakazano.

No, každá dobrá keš má účel - třeba ukázat zajímavé místo. A některé potvory kačeři tam dají třeba odkaz na muzeum, ZOO, zámek a tak. FUJ!!! Hanba jim!!! :D :D


  • -2

#37 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:39

No ja myslim, ze jsi porusil hlavne clanek Geocaches do not solicit for any purpose - ty jsi vytvoril kes na gc.com a to s ucelem ukazovat na kes na jinem serveru. Takze si vytvoril kes s ucelem, coz je pravidly zakazano.

A ještě jedna věc - tak keš ukazuje i zajímavé? místo (průtočnou akumulační nádrž) a zmínka o keši nevadila, dokud se s ní nestal link. Tedy ve smyslu - prdíme na něj, ať si pindá, stejně nikdo nezjistí, o co šlo... :D :D


  • -3

#38 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:40

Demagogie ti opravdu jde velmi dobre. Pokud bude hlavnim ucelem kese nalakat lidi do ZOO nebo do muzea nebo na zamek, tak se jedna o komercni kes a porusuje pravidla. Pokud se jedna o kes u zamku, muzea nebo ZOO, tak je to v poradku.


  • 3
MaFa

#39 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:44

Demagogie ti opravdu jde velmi dobre. Pokud bude hlavnim ucelem kese nalakat lidi do ZOO nebo do muzea nebo na zamek, tak se jedna o komercni kes a porusuje pravidla. Pokud se jedna o kes u zamku, muzea nebo ZOO, tak je to v poradku.

Dík za pochvalu...

A bylo hlavním cílem je nalákat? Nebo jen říct - něco takového je tady... rozhodněte se sami...?

A nebo ukázat protipovodňové opatření?

Či snad obé? A v jakém poměru? :D


  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:47

Jestli to dobře chápu:

- založil jsi 1 keš, která ti neprošla, tak jsi ji publikoval na OC

- založil jsi 2 keš, která byla normální, bez odkazů. A po publikaci jsi přidal odkaz na tu druhou keš na OC.

 

 

K té první keši - předpokládám, že ty důvody určitě nebyly takové, abys je nemohl vyřešit k oboustranné spokojenosti. I přestože mám pár kešek trošku záludnějších - vždy jsem se s RW domluvil, abych keš v pohodě udělal v rámci pravidel...

Jestli dobře chápu listing, vadilo možná RW to, že se z terénu zasílaly odpovědi na email?

Osobně podobnou keš mám, v případě, že se něco vyluští a pošlou se tam rovnou odpovědi z domu a je tam nastavená automatická odpověď, tak není problém... Pokud porušuje nějaký jiný zákaz (umístění stage v kolizi, v NP nebo něco podobného) a i zde se to dá řešit!

 

K tomu GS:

Bohužel GS využívá toho, že většiny keší je publikovaná na tomto serveru a nekřesťansky vydělává na nápadu vydělávat na keškách, který měl její zakladatel jako první a zneužívá spousty autorů, kteří jí dělají kešky zdarma...

I přes to, kolik vydělává peněz, její služby jsou často hodně poruchové a místo aby to opravily, vymýšlí blbosti jako LAB keše či suvenýry...

Osobně bych viděl raději, kdyby databáze keší a RW působily mimo firmu (stejně nejsou placení) a data by mohli poskytovat i jiné servery... Stejně jako je třeba nyní možnost si vybrat dodavatele plynu, přestože plynovody spravuje někdo jiný...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, pravidla, premium, reviewer, schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama