Přejít na obsah


Fotka

Vraťte nám naši hru!!!

groundspeak pravidla premium reviewer schvalování

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#81 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 9:31

To je fakt demagogie na slušné úrovni :-( Zjevně jsi věděl, že to tam být nemá; ne z psaných pravidel, ale z konverzace s revírníkem. Naoko ses přizpůsobil a pak udělal svůj podvůdek. Už toho stěžování nech, a když se ti na geocaching,com nelíbí, běž jinam. Jenom vyhrožovat nemá smysl, musí následovat taky čin, jinak tě nebude nikdo brát vážně...

No, hlavně to co píšeš je skvělé... Přesně víš, že jsem o tom komunikoval s revírníkem... asi víš víc než já sám...

Skutečně žádná taková komunikace NEPROBĚHLA, ani varování, nic - rovnou následovalo stažení...

 

Jasně - však jsem to už kdesi napsal - své keše budu publikovat primárně na opencaching

Na GC.com jen když to projde bez změn podle někoho, kdo sedí u PC a o reálných podmínkách netuší...

A  budu mezi kamarády propagovat opencaching...

Je to čin?


  • 0

#82 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 9:45

Ano. Propaguj opencaching, to je čin. Publikuj tam. Nikdo neřekne ani slovo.

 

Nemám pochyb o tom, že tu naprostá většina diskutujících ví o alternativách. Nemohu mluvit za ně, ale osobně se držím gc.com právě proto, abych se vyhnul těm, kteří odmítají pravidla a dožadují se u ostatních "zdravého rozumu", ale sami na sebe to nevztahují.


  • 10

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#83 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 9:52

Jako všichni ostatní máš právo volby. Já také nejsem přítelem úplné anarchie - 2 kešky na 10 metrech a podobně.

 

Ale jako spoustě jiných mi nesedí

a) svévolná interpretace pravidel - jednou tak jak je to napsáno, podruhé ve smyslu "hooodně rozšířeném"

B) dle mě "nesmyslná" pravidla - viz zákaz zakopaných kešek - aniž by se řešila realita na místě

 

Např. jeden ze zde diskutujících má keš s popisem tří náboženství. Kde povedeme hranici mezi popisem a propagací?

Pokud bych pravidlo nepovolující propagaci náboženství interpretoval stejně široce jako to nepovolující komerční keše (můj případ), musela by ta keš být zrušena - a byla by to škoda.

Geocaching mám rád právě pro jeho svobodu - ale tu nám začíná GS brát.

Pokud proti tomu nebudeme protestovat, možná si nic jiného ani nezasloužíme...


  • 0

#84 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:06

Hovoří z tebe ublíženost. Můj případ, můj případ. Trošku tu zapáchá to, že ses vyhnul popisu jádra sporu, jediné logické vysvětlení z toho plynoucí je, že se nemáš nijak zvlášť čím chlubit.

 

Jakmile se začneš ohánět řečmi "když ne já, tak proč Franta, Lojza, Pepa může", chytí se toho nějaký bonzák a udavač a kazišuk a zkusí zničit všechno, co jen trochu vyčnívá. V republice pár takových hajzlů je, ale proč jim dávat další munici, aby se mohli svíjet v orgasmu, že se jim zase něco podařilo zničit?

 

Konkurenci se snaží předčit každá firma a přímo ji propagovat je sebevražedné.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#85 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:10

jen pro info, pokud ti to třeba uniklo, rozjíždění opencachingu se tu řešilo už v lednu 2006, na wiki najdeš odkazy na tehdejší fóra. Možná tenkrát, kdybys to propagoval, kdy to nebyla taková masovka, tak si měl šanci něco změnit.

Taky si uvědom, že geocaching je globální hra a tedy základní pravidla musí být platná kdekoliv na světě nejen v ČR a spousta těch omezení se přidala až časem na základě globálních zkušeností. A protože hráčů je mnoho a za ty léta dokázali projevit značnou míru nesoudnosti, tak není prostor a zdroje pro řešení reality na místě a pravidla musí být pokud možno aplikovatelná od stolu a ne že se všechno bude muset řešit na místě. Kdyby měl opencaching bez pravidel stejnou hráčskou základnu jako geocaching s pravidly, tak je nejspíš dávno zákonem zakázaný nebo se hráči pomlátili mezi sebou. Ale nemá, protože za ty roky nejspíš pro vlastní dobro neuspěl. Ber to tak, že i sami hráči za ty roky rozhodli, který z těch systémů je pro něj nejpřijatelnější, takže tady bojuješ proti přirozenému výběru.

btw už v nadpise máš nesmysl, ty nehraješ vlastní hru kterou ti někdo bere, ale tím že chceš keše registrovat na gc.com hraješ hru provozovanou firmou groundspeak, která je její a těžko ti může něco vracet.


  • 8

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#86 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:13

2 taxoft:

 

Už jsem psal - nechci spoilovat vlastní keš... a nemám se za co stydět (nejen můj názor)...

 

Proč myslíš, že jsem nejmenoval ani keš, ani člověka... protože nechci, aby nějaký osel někomu jinému zničil jeho práci...

To je to poslední... nejsem typ, který bude ničit jiné keše (ať už fyzicky či přes RW) jen proto, že nesouhlasí s politikou GS...

 

Propagaci opencaching od GS nečekám :D

Ale z mých zkušeností (dlouhou dobu se pohybuji v obchodu - a ne jako prodavačka :) ) je takovýto způsob potírání zmíněk o konkurenci kontraproduktivní a způsobí firmě víc škody než užitku


  • 0

#87 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:15

jen pro info, pokud ti to třeba uniklo, rozjíždění opencachingu se tu řešilo už v lednu 2006, na wiki najdeš odkazy na tehdejší fóra. Možná tenkrát, kdybys to propagoval, kdy to nebyla taková masovka, tak si měl šanci něco změnit.

Taky si uvědom, že geocaching je globální hra a tedy základní pravidla musí být platná kdekoliv na světě nejen v ČR a spousta těch omezení se přidala až časem na základě globálních zkušeností. A protože hráčů je mnoho a za ty léta dokázali projevit značnou míru nesoudnosti, tak není prostor a zdroje pro řešení reality na místě a pravidla musí být pokud možno aplikovatelná od stolu a ne že se všechno bude muset řešit na místě. Kdyby měl opencaching bez pravidel stejnou hráčskou základnu jako geocaching s pravidly, tak je nejspíš dávno zákonem zakázaný nebo se hráči pomlátili mezi sebou. Ale nemá, protože za ty roky nejspíš pro vlastní dobro neuspěl. Ber to tak, že i sami hráči za ty roky rozhodli, který z těch systémů je pro něj nejpřijatelnější, takže tady bojuješ proti přirozenému výběru.

btw už v nadpise máš nesmysl, ty nehraješ vlastní hru kterou ti někdo bere, ale tím že chceš keše registrovat na gc.com hraješ hru provozovanou firmou groundspeak, která je její a těžko ti může něco vracet.

Nene... geocaching je hra, která patří komunitě, ne GS... :D :D :D

geocaching.com je jen jeden server...


  • 0

#88 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:15

Myslím, že nejen mě by (vážně) zajímal onen prvotní problém, který byl tak nepřekonatelným, že nešlo po domluvě "trochu" ustoupit a upravit do souladu s požadavky...

Osobně nemám výhrady proti alternativním serverům http://opencaching.cz/ dokonce ani http://www.opencaching.com/ a naopak jsem velkým příznivcem http://extremcaching.com/ (nastavit češtinu lze vpravo nahoře) ale jak sám mimo jiného píšeš (komentované jsem zvýraznil) :

...
Je jen na nás, jestli "zalidníme" jiné servery, nebo zůstaneme na GC.com - pokud tam bude jen to, co je jinde a navíc budou chybět keše neprošlé sítem revírníků, tak možná značná část lidí přejde jinam
Ale znovu říká - není to určitě o jednotlivcích a není to o dnech či týdnech...

...stačí se kouknout na mapy těchto serverů... na nové keše... 

Zatím to je právě PŘESNĚ OPAČNĚ, Jsou tam keše co kdekoliv jinde a jen pár co neprošli ... 

Dokonce I TY SÁM máš na GC. keš která není ani na jednom z výše jmenovaných serverů. Proč? A jak chceš tedy docílit nebo alespoň přispět ... rozpohybovat, nebo nevím jak bys sám nazval iniciativu z tvého příspěvku výše. To lze totiž jen tehdy, pokud jakoukoliv keš kterou publikuješ na GC. dáš i tam a pak i nějaké na víc a přesvědčíš k tomu i dost ostatních podobně smýšlejících... zatím si ale jak se zdá, nepřesvědčil ani sám sebe ... 

gc.com vs op.cz a op.com

 


  • 1

#89 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:18

Myslím, že nejen mě by (vážně) zajímal onen prvotní problém, který byl tak nepřekonatelným, že nešlo po domluvě "trochu" ustoupit a upravit do souladu s požadavky...

Osobně nemám výhrady proti alternativním serverům http://opencaching.cz/ dokonce ani http://www.opencaching.com/ a naopak jsem velkým příznivcem http://extremcaching.com/ (nastavit češtinu lze vpravo nahoře) ale jak sám mimo jiného píšeš (komentované jsem zvýraznil) :

...stačí se kouknout na mapy těchto serverů... na nové keše... 

Zatím to je právě PŘESNĚ OPAČNĚ, Jsou tam keše co kdekoliv jinde a jen pár co neprošli ... 

Dokonce I TY SÁM máš na GC. keš která není ani na jednom z výše jmenovaných serverů. Proč? A jak chceš tedy docílit nebo alespoň přispět ... rozpohybovat, nebo nevím jak bys sám nazval iniciativu z tvého příspěvku výše. To lze totiž jen tehdy, pokud jakoukoliv keš kterou publikuješ na GC. dáš i tam a pak i nějaké na víc a přesvědčíš k tomu i dost ostatních podobně smýšlejících... zatím si ale jak se zdá, nepřesvědčil ani sám sebe ... 

gc.com vs op.cz a op.com

Jo, jo, máš recht - zrovna Bratrušovskou tragédii dávám na opencachingy - jen musím trochu upravit formátování, protože opencaching.com některé HTML tagy nebere


  • 0

#90 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:22

2 Hojší:

 

Jinak mě u té původní keše naštval i přístup revírníka, který mě i betatestera sprdnul jako malé kluky.

A malý kluk už skutečně dlouho nejsem - škoda :D :D


  • 0

#91 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:23

Nene... geocaching je hra, která patří komunitě, ne GS... :D :D :D

geocaching.com je jen jeden server...

to je jako říct, že česká liga nepatří fačr, ale všem lidem co kopou do míče.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#92 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:24

 

Jako všichni ostatní máš právo volby. Já také nejsem přítelem úplné anarchie - 2 kešky na 10 metrech a podobně.

 

Ale jako spoustě jiných mi nesedí

a) svévolná interpretace pravidel - jednou tak jak je to napsáno, podruhé ve smyslu "hooodně rozšířeném"

B) dle mě "nesmyslná" pravidla - viz zákaz zakopaných kešek - aniž by se řešila realita na místě

 

Např. jeden ze zde diskutujících má keš s popisem tří náboženství. Kde povedeme hranici mezi popisem a propagací?

Pokud bych pravidlo nepovolující propagaci náboženství interpretoval stejně široce jako to nepovolující komerční keše (můj případ), musela by ta keš být zrušena - a byla by to škoda.

Geocaching mám rád právě pro jeho svobodu - ale tu nám začíná GS brát.

Pokud proti tomu nebudeme protestovat, možná si nic jiného ani nezasloužíme...

 

Čekal jsem kdy na to dojde. Značně to souvisí s tím co jsem psal "zrušme dějepis", propagují se tam náboženství, války, krveprolití!!! U dané keše neprobíhá žádná náboženská agitace, jde jen o holé konstatování historických faktů a s tím, proč mají mnozí tak blízko k přírodě. Neboj, brzo příde EU a přírodu zakáže. Vždyť je přeci nebezpečná a lidi se v ní mužou zranit, otrávit, nedejbože zabít... 


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 06 duben 2014 - 10:27

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#93 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:26

to je jako říct, že česká liga nepatří fačr, ale všem lidem co kopou do míče.

Ó nikoliv, fotbal patří všem lidem, co kopou do míče

FAČR je jen jedna organizace


  • 1

#94 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:30

2 mr3ska:

 

Já souhlasím s tím, že ta keš je pěkná a není na ní podle mě nic závadného. A nikoho jsem nejmenoval - ozval ses sám...

Chtěl jsem jen ukázat, jak nebezpečné je akceptovat výklad pravidel podle libovůle RW.

Nikdo ti nezaručí, že pak nepříjde někdo, kdo jakoukoliv zmínku o politice či náboženství bude sankcionovat.

 

Ať jsou pravidla jasná - proč do nic nezkopírují ten interní pokyn revírníkům???


  • 0

#95 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:32

tak za prvé, fotbal nikomu nepatří, stejně jako nikomu nepatří princip geocachingu. A za druhé sám evidentně nemáš jasno s čím máš problém. Tobě nikdo nebrání někde pohodit krabičku a zveřejnit souřadnice, což je ten princip co "patří všem", tobě brání jen cokoliv zveřejnit na serveru geocaching.com, což jak si teď sám uznal je jeden server co patří groundspeaku a ne komunitě.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#96 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:35

tak za prvé, fotbal nikomu nepatří, stejně jako nikomu nepatří princip geocachingu. A za druhé sám evidentně nemáš jasno s čím máš problém. Tobě nikdo nebrání někde pohodit krabičku a zveřejnit souřadnice, což je ten princip co "patří všem", tobě brání jen cokoliv zveřejnit na serveru geocaching.com, což jak si teď sám uznal je jeden server co patří groundspeaku a ne komunitě.

Možná nechápeš, co chci říci. Komunita investovala značný čas nejen do vytváření krabek, ale i do jejich publikace na GC.com. Jakési morální právo alespoň tlačit na GS, aby více respektoval její zájmy a požadavky tedy má.

Zkus si trochu rozebrat obchodní model GS a na kom je závislý... pak ti to dá smysl.


  • 0

#97 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:36

Ano, ozval jsem se, protože se za svoje dílo nestydím. Od ukončení studií se mimo svou práci věnuju ve svym volnu charitativní činnosti (ne pod záštitou nějaké církve) a vzdělávání lidí.

 

Hned zpočátku, po vypuštění dané keše, jsem se stal v podstatě obětí sporu zkušený kačer vs. revírník právě díky ní. Ano, nas.alo mě to, to musim uznat. Už jen proto, že jsem s tím sporem neměl nic společného. Jenže jsem věděl po konzultacích se zkušenějšími i s jedním revírníkem, kteří dostali k nahlédnutí připravený text, že toto mohu. S tím jsem do toho šel.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#98 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:38

Česká liga není fotbal, ale někým organizovaná soutěž, která má ňáký pravidla... To samý se dá říct o geocaching.com...
  • 0

#99 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:39

Ano, ozval jsem se, protože se za svoje dílo nestydím. Od ukončení studií se mimo svou práci věnuju ve svym volnu charitativní činnosti (ne pod záštitou nějaké církve) a vzdělávání lidí.

 

Hned zpočátku, po vypuštění dané keše, jsem se stal v podstatě obětí sporu zkušený kačer vs. revírník právě díky ní. Ano, nas.alo mě to, to musim uznat. Už jen proto, že jsem s tím sporem neměl nic společného. Jenže jsem věděl po konzultacích se zkušenějšími i s jedním revírníkem, kteří dostali k nahlédnutí připravený text, že toto mohu. S tím jsem do toho šel.

Souhlasím - za co stydět se rozhodně nemáš.

A stejně jako ty bych nechtěl, aby podobné keše v budoucnu zanikly kvůli rozhodnutí "od stolu" učiněnému nějakým oslem v Americe.


  • 0

#100 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:40

2 mr3ska:

 

Já souhlasím s tím, že ta keš je pěkná a není na ní podle mě nic závadného. A nikoho jsem nejmenoval - ozval ses sám...

Chtěl jsem jen ukázat, jak nebezpečné je akceptovat výklad pravidel podle libovůle RW.

Nikdo ti nezaručí, že pak nepříjde někdo, kdo jakoukoliv zmínku o politice či náboženství bude sankcionovat.

 

Ať jsou pravidla jasná - proč do nic nezkopírují ten interní pokyn revírníkům???

 

Možná by ses divil, jak "nesmírně libovolně" revírníci publikují. Možná by sis to měl nejdřív ujasnit s tím, co ti tak "strašně ublížil".

Stížnosti typu "můj revírník mi nerozumí a je na mě zlý" se tady vyskytují docela pravidelně, ještě nikdy ale vysvětlení nepoukázalo na nějakou zlovůli ze strany revírníka.

 

Místo stěžování na fóru jako malý kluk bys měl jako dospělý chlap napsat jemu. A zeptat se ho třeba i na to, proč ta pravidla nejsou tam, kde je požaduješ - na to ti tu žádný z nerevírníků neodpoví.

 

HOWGH.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, pravidla, premium, reviewer, schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama