Přejít na obsah


Fotka

Nova betaverze mapy.cz (04/2014)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 18:04

Chystá se další remake. http://navigovat.mob...95/default.aspx

Zkouším si to na beta.mapy.cz a hned jsem narazil na dva zádrhele:

1) Nasypu do políčka Hledat několik bodů blízko sebe (ladění výsledku mysterky). Zobrazí se klastr. Oproti současnosti musím 3x víc zazoomovat, aby se špendlíky zobrazily jednotlivě.

2) Jak se teď dá v "Plánování a měření trasy" ručně naklikat klikatice, tak to bude teď schovaný pod "Moje"-"Měření"-"Přidat měření", na což se dá zvyknout, ale nedá se to už uložit do GPX.

Všimli jste si ještě nějakých  "vylepšeníček", na který bych se měl nervově připravit nebo to aspoň zavčas připomínkovat?


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#2 jackcomputer

jackcomputer

    Petr

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 12:30

Tak cim bych zacal snad asi tim ze co se map tyce plati  "mene znamena vice"

1) Nechapu proc takove mnozstvi kombinaci kde si muzeme zvolit mapu jakou potrebujeme, kdyz postacoval stejny pocet jako na predchozi mapove verzy.

2)Velikost roletky "Zvolte typ mapy" ktera byla v levem hornim rohu a bylo tam vse potrebne jak se rika po ruce, mohla zustat stejne a ne jako to bude ted ze to zabere polovinu LCD.

3)Postradam take funkci kde se dalo zakliknout potrebne zobrazeni mapy jak tomu bylo  jiz ve zminovane roletce,

napr. Fotografie (turisticke trasy,cyklotrasy,dopravni info ty jsou ted v kazde mape zvlast) a MHD,Bankomaty,Ubytovaci sluzby,Restaurace,Ostatni tak to vse se podelo nevim kam

4)Panorama zobrazeni fuguje prozatim jen ve velkych mestech a to v Praze, Brne na SV od Brna.

5)3D mapy jsou funkcni prozatim na par mistech.

Jsou to Beta mapy tak se to treba postupem casu doladi.

No posudte to samy urcite tam jsou nektere zmeny k lepsimu, abych jen nekritizoval no uvidime.Vyzkousejte si to a uvidite samy. viz odkaz  http://beta.mapy.cz/

Jinak na strankach Seznamu je velice rozvinuta diskuze tak se podivejte

http://www.novinky.c...ve-3d-mapy.html


Tento příspěvek byl upraven od jackcomputer: 16 duben 2014 - 7:56

  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 13:01

Zdá se mi, že Panoramu fotili v noci. Proč vůbec tohle pustili na veřejnost? Vždyť po prvních fotkách museli porovnáním se streetview poznat, že je to nepoužitelné. Co jsem se podíval, tak samí černoši v tunelu.


  • 0

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 13:33

Někde mají černochy v tunelu, někde zase na obzoru jaderný výbuch. Srovnání jasů opravdu nezvládli, ale někde jsem četl že se chystají vše přefocovat znova.


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 14:04

Někde mají černochy v tunelu, někde zase na obzoru jaderný výbuch. Srovnání jasů opravdu nezvládli, ale někde jsem četl že se chystají vše přefocovat znova.

To jsem taky četl, ale znamená to, že několik milionů vyhodili oknem. Nevím, proč se tím chlubí. Kdyby to nezvládli jen někde, tak to chápu. Ale zatím jsem viděl ty černochy všude, kde jsem to otevřel. No, mám teď upravený ebikův skript, kterým si jednoduše přejdu z map.cz na Google. Takže streetview uvidím. Sice nefunguje tak jak bych chtěl, Google se načte s mnohem větším měřítkem a musím zoomovat, ale alespoň nemusím nalezené místo znovu hledat. A s tím, že Google prolezl i uličky, to mnohdy není pravda. Často vynechal celou památkovou zónu. Doufal jsem, že Seznam to nafotí. No, alespoň se nám nová podoba map.cz zatím nevnucuje.


  • 0

#6 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 14:06


4)Panorama zobrazeni fuguje prozatim jen ve velkych mestech a to v Praze, Brne na SV od Brna.

Zpracování asi trvá dlouho a Prahu dělají přednostně. Sám jsem je potkal třikrát: jednou v létě na Vysočině, to ještě zveřejněno není a dvakrát na podzim v Praze, tam jsem se našel.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama