Přejít na obsah


Fotka

Obtížnost keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#41 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 17:37

Většinou se setkávám spíše s přestřelenou obtížností terénu. Extrémem byla cyklistická multina Okolo Řípu, kde je obtížnost 3,5/5, přitom to bylo slabých 70km na kole rovinatou krajinou. Hodně přestřelená byla i nádherná francouzská cache GC4GT43 údajně 5/5. Obtížnost D nemůžu posoudit protože jsem ji ani s fotohintem nenašel ale terén bych dal tak za 3,5, byla to trošku drsnější turistika, žádné horolezectví. Horší jsou pro mne cache s T 4-4,5 typu "to dáš, jenom nesmíš být srab". Pokud je to na skále, tak mi ani exponovanější terény nevadí (i traverz 6m nad zemí jsem zvládnul) ale jakmile je to lezení po stromě, tak je to jako by byla hvězdička navíc.

 

Muj nazor:   "Pocitej pul dne zvracene vzorce ci sifry (nebo si naprogramuj udelatko) a pak si za odmenu vylez pro PET na strom ..........- to opravdu neni smer, kterym by se mel geocaching ubirat" To neni ani o prinosu pri lusteni - neco se naucit ci dozvedet, ani o hezkem ci zajimavem miste

Pod to se můžu podepsat. Naštěstí je to jenom malá oblast geocachingu. Když to někoho baví...


Tento příspěvek byl upraven od Aviatik: 10 duben 2014 - 17:43

  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#42 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 17:51

Pod to se můžu podepsat. Naštěstí je to jenom malá oblast geocachingu. Když to někoho baví...

Jak kde -- v Praze  je od noveho roku vic takovych nez nejakych s hlavou a patou.


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#43 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 18:00

Muj nazor:   "Pocitej pul dne zvracene vzorce ci sifry (nebo si naprogramuj udelatko) a pak si za odmenu vylez pro PET na strom ..........- to opravdu neni smer, kterym by se mel geocaching ubirat" To neni ani o prinosu pri lusteni - neco se naucit ci dozvedet, ani o hezkem ci zajimavem miste

Jenže on i takovej strom může bejt mooooooc pěkné a zajímavé místo. A já navíc považuju za přínos i to, když mě něco donutí pokusit se překonat sama sebe, ať už v tom luštění nebo v tom obtížnějším terénu. Někdy může být dokonce přínosem i přiznat si otevřeně, že na něco nemám.

Poznámka: nejsem žádnej stromolezec :D!


  • 0

#44 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:32

No už jsem viděl T 4,5, kde překonávat sám sebe byl opravdu hazard.


  • 0

#45 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:38

Překonání sama sebe má určitě něco do sebe :), ale nesmí se to přehánět, protože občas může jít opravdu o hubu. A to nemusí jít jenom o terén 5 (tam já nelezu - nemám na to vybavení a zkušenosti) - stačí i 3,5 nebo 4, o 4,5 ani nemluvě. Třeba u stromů mi obecně vadí, když jsou to velikáni s nejnižší větví min. 2,5 metru nad zemí a s větvemi tak tlustými, že se dají v nejlepším případě jen obejmout (stromy mám rád, ale nejsem Miloš Zeman, abych je musel objímat :D). Většinou je problém se na takový strom vůbec vyškrábat, natož pak po něm lézt třeba do výšky 8 metrů.

 

Nevím, ale původním záměrem geokešingu bylo přivést člověka na hezké nebo něčím zajímavé místo. V dnešní době je to ale v mnoha případech jen o zbytečně vyhroceném terénu i obtížnosti.


Tento příspěvek byl upraven od Sykype: 10 duben 2014 - 19:38

  • 2

#46 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:41

Jenže on i takovej strom může bejt mooooooc pěkné a zajímavé místo. A já navíc považuju za přínos i to, když mě něco donutí pokusit se překonat sama sebe, ať už v tom luštění nebo v tom obtížnějším terénu. Někdy může být dokonce přínosem i přiznat si otevřeně, že na něco nemám.

Poznámka: nejsem žádnej stromolezec :D!

Urcite souhlas. Na druhou stranu on i takovej Styx a Epsylon byly moc hezka a zajimava mista a pak najednou kam se dalo vlyzt byla kes. S tema stromama je to podobne - dokud jich bylo par a byla to mista necim zajimava, bylo to zajimave zpestreni. Od chvile, kdy revirnici konstatovali, ze to neni tak uplne koser, ale zatim prihmouri oko nastal, alespon v Praze, "totalni boom" a neni pomalu tydne, aby nevylezla nejaka stromovka. Navic uz to je mnohdy opravdu jen o tom, ze je to stromovka - bez nejake souvislosti - nekdy mam az pocit, ze jen aby byla nez je revirnici prestanou poustet.  Kdyz pak obcas clovek narazi na videa kaceru, jak ty stromovky zdolavaji...............   Navic nedavno sem byl u jedne 4,5 kde po par odlovech byly polamane mlade vetvicky a to dost necitlive, navic se jednalo o strom primo u cesty. Kdyz sem napsal WN kde sem  na stav stromu upozornil, prisla mi od jednoho kacera (nikoli ownera, ten se k veci postavil zodpovedne) rekace ve smyslu: " Co prudis, stejne ten strom jednou zkacej a prijde do kamen, tak snad na nejaky vetvi nesejde.   Tak to snad radsi stormovky NE nez si delat jako kaceri takovou "reklamu"

Nechtenym dusledkem pak je i fakt, ze prijde nenepadna skupina 20 lidi pod strom, jeden vyleze, placne samolepku   a   opravdovi stromari a owneriu jsou akorat nastvani.

 

Ale myslim, ze uz sem hodne odbocil


  • 3
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#47 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:45

Nekdy se az ptam.  "Proc lidi k prekonavani samasebe potrebuji ten geocaching?" :P


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#48 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 20:08

vylézt si na strom, podívat se po okolí je někdy mooooooc krásné a ten relax......... raděj dám za den při výpravě 5-6 T5 než nějaké PWT.... vyčistím si při tom skvěle hlavu


  • 1

#49 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 22:30

No to jsou ale mnohdy prave ty puvodni stromovky stejne jako ty puvodni kanalovky. Zajimave misto kdy ta T4-T5 tomu pridala nejakej jinej rozmer. Ale kouknu se treba do Klanovic a okoli  a tam uz je to temer T4 a vice PWT. A at se na me nikdo nezlobi tam nejakou "pridanou hodnotu" nevidim. O jiste truc serii,ktera se absolutne minula ucinkem ani nemluve


  • 3
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#50 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 22:45

No to jsou ale mnohdy prave ty puvodni stromovky stejne jako ty puvodni kanalovky. Zajimave misto kdy ta T4-T5 tomu pridala nejakej jinej rozmer. Ale kouknu se treba do Klanovic a okoli  a tam uz je to temer T4 a vice PWT. A at se na me nikdo nezlobi tam nejakou "pridanou hodnotu" nevidim. O jiste truc serii,ktera se absolutne minula ucinkem ani nemluve

Tak nevím... Klánovický Záhadný mapy jsem lovila před týdnem. Parádní série, krásný stromy, krásný místa, nádhernej les na jaře, skvělá projížďka na kole z opačnýho konce Prahy podél Rokytky, kulišáckej nápad na získání bonusu, výborný vymazlený provedení. Co se ti na ní nelíbí? Skvěle jsem si to užila navzdory tomu, že u jedný jsem se vrátila s nepořízenou ze tří čtvrtin a jednu jsem vzdala, když jsem se koukla na tu vejšku. Takže z toho byla bonusovka D5, ale přesto se nám podařilo na ní přijít, o to větší to byla radost. Byl jsi na některým z těch stromů? Opravdu nevidíš rozdíl mezi tímhle a sousední nakřáplou lock-lock v pařezu? Pro mě teda jsou preference jednoznačný.

A mimochodem, když se tam vyškrábe takový dřevo jako já, tak omluveni jsou už jen vozíčkáři a důchodci 75+ :D!


  • 0

#51 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 22:46

U T4 - 4,5 jsem se už posunula proti dřívějšku, kdy jsem mrkla nahoru na strom a řekla si, že tohle není pro mě - se Solimovým provazovým žebříčkem keš kolem cca 3 -5 metrů na stromě zvládne i taková "postarší teta". Nebo když se jede zrovna jiným autem a žebřík není, tak se nechám povysadit.....T5 jen pod dohledem, ale proč nezkusit, kde má člověk své hranice? Nikdy jsem třeba neslaňovala, ale když vím, že na mě dohlédnou lidi, co umí, tak to prostě zkusím. ;) Už jsem byla v situaci, kdy v domě hořelo a to až tak, že sousedi chtěli házet děti ze zvýšeného 2.patra do peřin - v ten moment by se hodilo mít doma lano, uvázat ho na rám okna a hezky se spustit dolů. Všechno, co se člověk v gc naučí, se může hodit i v běžném životě. ;)


  • 1

#52 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 6:01

Tak nevím... Klánovický Záhadný mapy jsem lovila před týdnem. Parádní série, krásný stromy, krásný místa, nádhernej les na jaře, skvělá projížďka na kole z opačnýho konce Prahy podél Rokytky, kulišáckej nápad na získání bonusu, výborný vymazlený provedení. Co se ti na ní nelíbí? Skvěle jsem si to užila navzdory tomu, že u jedný jsem se vrátila s nepořízenou ze tří čtvrtin a jednu jsem vzdala, když jsem se koukla na tu vejšku. Takže z toho byla bonusovka D5, ale přesto se nám podařilo na ní přijít, o to větší to byla radost. Byl jsi na některým z těch stromů? Opravdu nevidíš rozdíl mezi tímhle a sousední nakřáplou lock-lock v pařezu? Pro mě teda jsou preference jednoznačný.

A mimochodem, když se tam vyškrábe takový dřevo jako já, tak omluveni jsou už jen vozíčkáři a důchodci 75+ :D!

Nekdo ma rad holky, jinej vdolky.  Zrovna u tyhle serie mi vadi "koncentrace" na jednom miste. TO SE MUSI NA KAZDEJ HEZKEJ STROM VYLEZT????  Uz to ze to neni pravne uplne v poradku .... Nevim vymazleny schovky sme videl i jinde a nemusel sem kvuli tomu na strom - navic casto to byla prave jen PET zavesena na vetvi pod helsem: Tady mi to mudla neznici.    Zkratka to je smer o kterym si myslim, ze neni uplne v poradku. A  jak sem psal videl sem stromy, ktery po par nalezech dostaly zabrat a kacerum to bylo prakticky jedno (teda nebylo to jedno, kdyz nekdo neco napsal, tak se tady rozepsali, ze strom to neciti). Hlavne ze maji bodik. A TO JE SPATNE

 

Navic ja nepsal konkretne o Zahadnych mapach -- jsou tam ted dalsi T5 pro Veverky nedaloeko byly T5 Pocernicke ....


Tento příspěvek byl upraven od Dobesch: 11 duben 2014 - 6:10

  • 5
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 6:27

Zrovna u tyhle serie mi vadi "koncentrace" na jednom miste. TO SE MUSI NA KAZDEJ HEZKEJ STROM VYLEZT????  Uz to ze to neni pravne uplne v poradku ....


Hm... tak touhou vylézt na každej hezkej strom (a nejlépe na něm pak hodinu sedět) trpím od dětství :D. Žel, ne vždy ta touha koresponduje s mojí fyzickou zdatností :D. Pokud je na stromě ještě keš, je to jen třešnička na dortu. Vidím, že ty to tak asi nemáš, ale třeba zas rád děláš jiný věci, který ostatním připadají zbytečný a nudný. Mluvila jsem o týhle sérii, neb jsi psal o T4. Na těch T5 jsem zatím nebyla, na to bych potřebovala odbornou asistenci s nádobčkem. Ale né že to nezkusím, jestli dostanu někdy tu možnost.

Právně je to, pokud vím, naopak více než v pořádku, neb po zásahu jistého samozvaného strážce pořádku, překračujícího svoje kompetence a zasahujícího do záležitostí mimo jeho pravomoci, si owner keší opatřil písemné povolení od úřadu, zastupujícího skutečného vlastníka lesa.
  • 0

#54 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 8:51

Psal sem T4 a vice ...ale to je jedno.

 

Pravne to neni uplne v poradku viz http://www.reviewer...._zakladani_kesi   . To, ze revirnici jsou jsou ochotni privrit oko, je vec druha.  Navic i u toho vykladu mi prijde takovy ...........   Osobne si myslim, ze souhlas majitele/  spravce  nemuze  jit pres literu zakona. Spis je to takove, ze kde neni zalobce...    Navic jak sem psal - mam dojem, ze od publikace komentovane vykladu  je techto kesi publikovano mnohem vic nez pred tim (nejak to na me pusobi stylem: zalozme jich co nejvic nez to prestanou poustet).

 

Dluzno jeste dodat, ze prave T4 a T4,5 jsou ve svem dusledku mnohem nebezpecnejsi nez T5, kde je vybaveni a jisteni nutnosti. Tim se stavaji mnohem bezpecnejsi nez lezt do 8 metru bez cehokoli.

 

Jinak touhu vylezt si na strom ci posedet na miste s hezkym vyhledem mam take. A kes tam ani nevyzaduju.  Jak sem i psal - navadi mi stromovky, kde je cela kes postavena tak, ze lezeni na strom je "logickym" vyustenim.  Tak to ale bohuzel mnohdy neni (to ze je kes o veverkach nevidim jako logicke predurceni, spis jako osli mustek) a musim rict, ze stomy se mi libi takove jake jsou, krasne, hrde, vzprimene a majestatni. A  kacera (petku) zaveseneho na vetvi za zadne vylepseni krasneho stromu nepovazuji


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#55 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 8:55

Minulý týden jsem si šla v Praze pro T 1,5 a byla tak vysoko, že bych musela mít 2,5 m, abych na ni normálně dosáhla.

Naopak včera T 2,5 s divnou nápovědou, takže jsme hledali na stromě a byl to šutr pod stromem.


  • 0

#56 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 9:00

Lidi, lidi,

trochu tolerance...

 

Příjde mi to tady (GC.cz) jako jen prezentace názorů bez ochoty naslouchat druhé straně...

Každý holt má rád něco jiného - tak mu to přejme a nevnucujme mu svůj názor

 

Neměl by být geocaching právě o svobodě a toleranci?

A limity mít vymezeny jen právy ostatních lidí a nepoškozováním přírody?

... a co nejde přes ně, je povoleno?


  • 1

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 9:31

Pravne to neni uplne v poradku viz http://www.reviewer...._zakladani_kesi
Osobne si myslim, ze souhlas majitele/  spravce  nemuze  jit pres literu zakona.

Tomu teda fakt moc nerozumím, jak to myslíš. Vždyť v těch tebou citovanejch regionálních pravidlech je jasně řečeno:

Výjimkou z výše uvedených podmínek jsou takové keše, u kterých owner doloží písemný souhlas správce nebo vlastníka lesa (pozemku, stromu) s umístěním keše.


Můžeš, prosím, upřesnit, co je dle tebe protiprávního na tom, když někdo udělá keš na stromě, kde mu majitel/správce pozemku/stromu písemně potvrdil, že tam keš udělat může? V současný době zákony majiteli pozemku umožňujou bez povolení kohokoliv dalšího ten strom třeba i pokácet, natož pak dovolit, aby se na něj lezlo.

Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 11 duben 2014 - 9:36

  • 0

#58 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 10:18

Tomu teda fakt moc nerozumím, jak to myslíš. Vždyť v těch tebou citovanejch regionálních pravidlech je jasně řečeno:

Můžeš, prosím, upřesnit, co je dle tebe protiprávního na tom, když někdo udělá keš na stromě, kde mu majitel/správce pozemku/stromu písemně potvrdil, že tam keš udělat může? V současný době zákony majiteli pozemku umožňujou bez povolení kohokoliv dalšího ten strom třeba i pokácet, natož pak dovolit, aby se na něj lezlo.

No jinde se tam doctes, ze kes nesmi byt na soukromem pozemku  --  1. Strom se nesmí nacházet na soukromém pozemku, nebo v soukromém lese.   Takze kese muzou byt jen v obecnich/statnich lesich. Souhlas spravce lesa je spis podpurnej nastroj nez nejaky absolutni pardon (nejak me nenapada lepsi vyjadreni)

 

Kdyz si prectes ty pravidla pro kaceni stromu na vlastnim pozemku, zjistis, ze to take neni tak jednoznacne (tyka se to pouze pozemku u Rodinych domu a obehnanytch plotem - nikoli stromu v lese, u chaty ci chalupy a paradoxne nemuzes skacet ani strom na pozemku co ma "zivy plot") To ze nase zakony nejsou dokonale asi vsichni vime, ale tak to proste je.

 

Stejne jsem  presvedci, ze vseho moc skodi  a kdyz mezi kacery jsou lidi ochotni pro bod do statistiky udelat cokoli......... Kdo videl stomy na dalmatinech po navsteve se stoupacimi zelezy vi o cem mluvim. 

 

A fakt sme asi hodne odbocili


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#59 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 10:24

No jinde se tam doctes, ze kes nesmi byt na soukromem pozemku  --  1. Strom se nesmí nacházet na soukromém pozemku, nebo v soukromém lese.   Takze kese muzou byt jen v obecnich/statnich lesich. Souhlas spravce lesa je spis podpurnej nastroj nez nejaky absolutni pardon (nejak me nenapada lepsi vyjadreni)


Tak tím se přece myslí, že nesmíš majiteli nacpat keš na jeho soukromej pozemek bez jeho souhlasu. Pokud ti ten souhlas dá a ty ho písemně doložíš, můžeš si tam keš klidně založit. (srovnej s obecnými pravidly od GS)
  • 0

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 10:28

Neumím plavat, tak mě vadí keše na ostrovech uprostřed rybníků! To musíte opravdu vlézt na každý větší kámen uprostřed vody?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka