Přejít na obsah


Fotka

Obtížnost keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:06

Asi nejhorší je to u monotématickejch keší. Matematická, chemická...... Pro ownera většinou brnkačka, pro mě 40 let po střední problém. Nejlepší jsou takové ty cituji: "jednoduchá středoškolská matika - deset rovnic o deseti neznámých ale dá se to excelem a ktomu pár nesrozumitelných slov" a obtížnost 2,5 - 3. Teď jsem sice spatlal několik listingů, ale vystihuje to stav věci. Tady nemám šanci ani s pomocí nápovědy. Docela mě to mrzí, když pak čtu od těch kteří to umí, jaké pěké místo owner vybral, nebo jaká je to vymazlená krabka ......

 

Ono dávat těžší mysterku na hezký místo je podle mě kravina, protože tak o toto místo přijde řada lidí, kteří to nedokážou vyluštit. Hezký místo by mělo mít tradičku nebo multinu.

Mysterky klidně "pod okap", protože tam není pointou krásný místo ale samotná šifra nebo luštění samotný.


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:16

...

Mysterky klidně "pod okap", protože tam není pointou krásný místo ale samotná šifra nebo luštění samotný.

 

<rejpavá>

A to je právě důvod proč máme tak přemysterkováno (v Praze tuším víc mysterek než tradiček).

Jaký to je příjemný pohled na třeba York - na 185 tisíc obyvatel 7 mysterek. To nám prostou úvahou dává takových 53 mysterek na celou Prahu...

</rejpavá>


  • 0

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:21

Ono dávat těžší mysterku na hezký místo je podle mě kravina, protože tak o toto místo přijde řada lidí, kteří to nedokážou vyluštit. Hezký místo by mělo mít tradičku nebo multinu.

Mysterky klidně "pod okap", protože tam není pointou krásný místo ale samotná šifra nebo luštění samotný.

To hezký místo s mysterkou se dá zachránit tak, že přes něj tu multinu protáhneš. Něco jako: WPT1: A = {počt cizích keší pod kamenem} a finálka bude stranou


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 8:30

<rejpavá>

A to je právě důvod proč máme tak přemysterkováno (v Praze tuším víc mysterek než tradiček).

Jaký to je příjemný pohled na třeba York - na 185 tisíc obyvatel 7 mysterek. To nám prostou úvahou dává takových 53 mysterek na celou Prahu...

</rejpavá>

 

Tam je to spíš o tom, že oni krom tradiček ani nic moc neloví. Onehdy jsem lovil 3 roky starý (a moc pěkný) wherigo přímo na Manhattanu a mělo za tu dobu jen asi 45 nálezů.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 10 duben 2014 - 9:33

Ono dávat těžší mysterku na hezký místo je podle mě kravina, protože tak o toto místo přijde řada lidí, kteří to nedokážou vyluštit. Hezký místo by mělo mít tradičku nebo multinu.

Mysterky klidně "pod okap", protože tam není pointou krásný místo ale samotná šifra nebo luštění samotný.

Jenže tato úvaha předpokládá, že i větší množství lidí se na hezkém místě bude chovat hezky... :wacko:


  • 5

#26 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:37

Ale kdo to rozhodne? Která je těžká, která lehká, a tak?

To bychom tu měli za chvíli ještě víc pravidel a už by se keška ani udělat nedala.

 

Takže se vrátit k tomu, že to dělají kačeři dobrovolně pro kačery.

Jen reakce komunity má být validní. Vyjádření reviewera od PC má být pomocné.

A Groundspeak z Kalifornie už netuší vůbec nic o místních reáliích.

 

A pokud mu většina řekne, že je to super, tak to super je.

A jestli se dozví, že to přehnal nebo je to kravina, měl by se nad sebou zamyslet.


  • 1

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:43

Jenže tato úvaha předpokládá, že i větší množství lidí se na hezkém místě bude chovat hezky... :wacko:

 

Na tom samozřejmě taky něco je, ale spíš záleží jak kdy a jak kde. Na extrémně citlivý místa je mysterka asi fakt lepší ale to jsou opravdu spíš výjímky, jako třeba .... no, raději nebudu ani jmenovat. :)

Jinak většinou stačí, když je to jedna keška (a ne desítky) a aspoň pár set metrů od silnice a ono tam stejně zase tak moc lidí nepřijde ....  ;)

 

Ale kdo to rozhodne? Která je těžká, která lehká, a tak?

To bychom tu měli za chvíli ještě víc pravidel a už by se keška ani udělat nedala.

 

Ale já to rozhodně nemyslel jako pravidlo, to vůbec ne, ať si to každej dělá jak chce.

Spíš jsem to jen v hlubším kontextu myslel jako téma k zamyšlení.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:51

Ale kdo to rozhodne? Která je těžká, která lehká, a tak?

Rozhodne owner keše, tak jako doteď.

 

 

To bychom tu měli za chvíli ještě víc pravidel a už by se keška ani udělat nedala.

 

Takže se vrátit k tomu, že to dělají kačeři dobrovolně pro kačery.

Jen reakce komunity má být validní. Vyjádření reviewera od PC má být pomocné.

A Groundspeak z Kalifornie už netuší vůbec nic o místních reáliích.

 

A pokud mu většina řekne, že je to super, tak to super je.

A jestli se dozví, že to přehnal nebo je to kravina, měl by se nad sebou zamyslet.

Tady už děláš z prdu kuličku anebo seš lehce off-topic. Reviewer může upozornit že se mu nastavená obtížnost nezdá, ale nevím o tom že by někomu nějakou nařizoval.


  • 1

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 9:59

Tak jsem se na ten New York podíval a jsem rád, že jsme tam, kde jsme. Mraky tradiček, často seřazené do řad podle ulic, sem tam duch.


  • 0

#30 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:03

Pisek, chlapi! Kde jste zase vycetli ze New York? Uvadel jsem anglicky York. Myslim, ze New York ma vic nez 185 tisic obyvatel ;)
S Americany bych nas nesrovnaval, nicmene Britove mi prisli svym pojetim geocachingu docela blizci.
  • 1

#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:06

Tak jsem se na ten New York podíval a jsem rád, že jsme tam, kde jsme. Mraky tradiček, často seřazené do řad podle ulic, sem tam duch.

 

No, třeba přímo na Manhattanu jich zase tolik není, obzvlášť když si z toho předem vyselektuješ kraviny.

A abych byl aspoň trochu u tématu, tak je tam taky dost nanovek, což je fakt hodně vysoká obtížnost, vzhledem k davům lidí a mizernýmu signálu mezi těma panelákama.

 

Pisek, chlapi! Kde jste zase vycetli ze New York? Uvadel jsem anglicky York. Myslim, ze New York ma vic nez 185 tisic obyvatel ;)
S Americany bych nas nesrovnaval, nicmene Britove mi prisli svym pojetim geocachingu docela blizci.

 

Aha! Tak to sorry, jsem ten údaj o obyvatelích nějak přehlídnul. :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:12

Abych se prichytil zase zpet k tematu, paradoxne mi nanovky prijdou jake jednodussi nez rada.vetsich krabicek - autor si je jasne vedom svizelnosti mista, vetsinou da i docela dobry hint a i misto samo o sobe je takove jasnejsi. Ja paradoxne mival nejvetsi problem s prostymi Mel-Menovkami. Takove Narodni muzeum, u toho jsem stal tak 20 minut a i pres nocni hodinu nemohl najit. Pritom vylozene jednoduse schovana, zadne odklapeni, satrani, nic.
  • 0

#33 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 10:17

Obtížnost by se měla brát na průměrného kačera. Existuje skupina, pro kterou mysterka D4 je hračka na pár minut, ale někomu to hlava nebere (někde tu kdysi dávno zaznělo ve stylu "owner si zase vymyslel po 20 pivu a pořádném rauši trojitou šifru a po vystřízlivění se tomu i sám díví").

Stejně tak T4 a víc. Při začátcích jsem bral T4 jako úspěch.  Po zkušenistech v poslední době na T5 mi to zas tolik nepřipadá. Někdy mám ale pocit, že s vysokým hodnocením by méně zkušenému ownerovi měl pomoct někdo, kdo s těmito vyššími terény má zkušenosti. 


  • 0

#34 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 11:42

Za sebe můžu říct, že nechápu počet mysterek v našich městech. Snažím se tvořit tradičky, max. multiny, i když poslední dobou díky okolnostem už mám dokonce na svém kontě 5 mysterek.

 

U mysterek je také problém často s obtížnosti "před" znalostí postupu a "po" znalosti postupu luštění.

Postup může být lehký - klidě 2*. Ale v případě, že autor nenapíše nedá žádné indície k tomu, jak postupovat, řekl bych, že pak se často obtížnost umocňuje, s množstvím různých cest, kterých je většinou opravdu hodně mnoho...


  • 2

#35 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 12:01

Tady už děláš z prdu kuličku anebo seš lehce off-topic. Reviewer může upozornit že se mu nastavená obtížnost nezdá, ale nevím o tom že by někomu nějakou nařizoval.

No, dovolil jsem si napsat svůj názor...

A pokud si to přečteš pozorně, tak jsem o nařizování obtížnosti nepsal... prostě vnímej význam, ne jednotlivá slova ;)


  • 0

#36 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 12:14

V tom případě platí druhá část první věty ;)


  • 0

#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 12:39

Reviewer může upozornit že se mu nastavená obtížnost nezdá, ale nevím o tom že by někomu nějakou nařizoval.

Už jsem zažila, že revírník sundal obtížnost sám, tuším, že z D4,5 nebo D5 asi na D2. Byla to obyčejně schovaná tradička, ale sranda spočívala v tom, že to lidi měli vydržet neodlovit, což je pro ně zpravidla neobyčejně obtížné. Prostě vtípek ownera. Ale po pár dnech to revírník zkrouhnul.


  • 0

#38 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 13:02

Za sebe můžu říct, že nechápu počet mysterek v našich městech. Snažím se tvořit tradičky, max. multiny, i když poslední dobou díky okolnostem už mám dokonce na svém kontě 5 mysterek.

 

U mysterek je také problém často s obtížnosti "před" znalostí postupu a "po" znalosti postupu luštění.

Postup může být lehký - klidě 2*. Ale v případě, že autor nenapíše nedá žádné indície k tomu, jak postupovat, řekl bych, že pak se často obtížnost umocňuje, s množstvím různých cest, kterých je většinou opravdu hodně mnoho...

 

Ja naopak zakladam jen mysterky. :D a nechapu tu "hysterii" okolo mysterek. Myslim si, ze je vic nesmyslnych tradicek, nez nezmyslnych mysterek.  A ty nejlepe hodnocene kese jsou vetsinou mysterky, nikoliv tradicky....

 

Obtiznost reseni mysterky stanovuji tak, ze odhadnu prumernou obtiznost pro kacery, kteri lusti mysterky !  Kacery bez zkusenosti s nezahrnuji , je to stejne, jako kdyz kazdy zacinal s GC, tak i obtiznost 1 byla skoro nadlidsky ukol.

 

Vysledna obtiznost stanovuji jako vetsi cislo z obtiznosti lusteni a obtiznosti hledani v terenu. tj obtiznost urcuje nejtezsi cast k dosazeni krabicky.


  • 2
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#39 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:56

Ja naopak zakladam jen mysterky. :D a nechapu tu "hysterii" okolo mysterek. Myslim si, ze je vic nesmyslnych tradicek, nez nezmyslnych mysterek.  A ty nejlepe hodnocene kese jsou vetsinou mysterky, nikoliv tradicky....

 

Nj jenze tvoje mysterky maji hlavu a patu --jak co se lusteni tyce tak provedenim finale,kde tu paradicku beru jako zaslouzenou odmenu (to vis ze sem u lukostrelcu nadaval jako spacek), tak i mistem finale.

 

Priznam se, ze "moda" poslednich dni  - priserna mysterka s nejasnym zadanim ci chybou v zadani, kdy se dva dny po publikaci konecne dokope owner k tomu aby chyby opravil ci zadani zpresnil ci sice jasne dana matematicka mysterka na jejiz jednoznacne vyraseni funguje jeden konkretni super hyper program......... takze vlastne obtiznost je jen 2,5 vzdyt je to jen rovnice, ale 3 dny stravis hledanim jedinneho funkcniho nastroje ........

 

No a to, ze owner nakonec da takovou super kes na strom jako T5, protoze kdyz uz to lano ma, aspon se o tu kes nebude muset starat......

 

Muj nazor:   "Pocitej pul dne zvracene vzorce ci sifry (nebo si naprogramuj udelatko) a pak si za odmenu vylez pro PET na strom ..........- to opravdu neni smer, kterym by se mel geocaching ubirat" To neni ani o prinosu pri lusteni - neco se naucit ci dozvedet, ani o hezkem ci zajimavem miste


Tento příspěvek byl upraven od Dobesch: 10 duben 2014 - 15:56

  • 4
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#40 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 16:56

Ona mysterka není jako mysterka

Jestli jde o "úchylné odborné zadání" - pak souhlasím s výše řečeným, teda, že je to mor - ale i ty si najdou svoje kačery (takže tolerance... a holt si ji neodlovím) - důležité je, aby člověk předem věděl, co ho asi čeká

Pokud ale třeba ukazuje historii města, zajímavé události, nebo má pěkný příběh a tak, jsem pro - pak je to jen o tom, jestli má ikonu multi nebo mystery - a to by byl jen spor o ho...uby


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama