Přejít na obsah


Fotka

samostatná GPS vs. chytrý telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 17:45

Jednoznačně mobil. Uživatelská přívětivost a možnost mít data stále aktuální. Nehodlám trávit čas přemýšlením, kam pojedu a co si mám na ten výlet do přístroje nahrát, mám v každém okamžiku v telefonu aktuální databázi s desítkami tisíc keší, vše offline....

Mě by ta příprava na výlet dost chyběla. Ranním stahováním keší výlet začíná a večerním logováním končí. :-)


  • 3

#22 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 17:53

Mě by ta příprava na výlet dost chyběla. Ranním stahováním keší výlet začíná a večerním logováním končí. :-)

Já se do té mapy ráno samozřejmě taky podívám. Ale z domova nejspíš vyrazím dřív a můžu změnit trasu, kdykoli mne napadne ;-)


  • 2

P%C5%88ov.png


#23 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 18:09

Vzhledem k tomu, ze jsem jeden telefon rozbil tím že mi jen vyklouzl z ruky, druhý za deště utopil (a to byl v kapse a pod pončem) a třetí nevím, ten prostě umřel, tak než kupovat telefony, radši jednou koupit GPS a mít pokoj. Zpočátku jsem lovil s PDA a bt modulem jako Aviatik a pak přešel na GPS. Nemusím se bát když prší ani když si někde rozbiju hubu na kole. ;)

A data si z mobilu do GPS klidně nahraju v gpx taky. Jen to wigo holt na mobilu nebo Coloradu v batohu. ;)

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 24 červen 2015 - 18:12

  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#24 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 18:09

... že si při nákupu telefonu dám kvalitní GPS jako jednu z priorit. ...

Kde najdeš informace o kvalitě GPS v telefonu?

 

Když už, tak bych na první místo dal tablet, kvůli většímu displeji, většímu prostoru na vyřešení antén a VF části vůbec.

Oregon300 mi žere baterky rychleji, než telefon, po zapnutí se vždy toulá budoucností, tudíž startuje i desítky minut. Jen ta odolnost ... ale první GPS (etrex Venture) jsme utopíli asi v 30ti centimetrech vody, zatímco Petr několik telefonů vykoupal bez fatálních následků.


  • 0

#25 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 18:19

Kde najdeš informace o kvalitě GPS v telefonu?

 

Obvykle pracně.Sháním recenze doma i v zahraničí.Ale stojí mi to za to (a stálo to za to).

Běhat po lese s tabletem si moc nedovedu představit, osobně mi to nepřijde pohodlné. A mou touhu pořídit si tablet (ne na GC) naprosto ukojil nákup telefonu s 5" displejem.


  • 1

P%C5%88ov.png


#26 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 19:24

Mám jak GPS O600, tak i mobil. Vodotěsnou xperii Z1C. Mobil používám na GC minimálně. Někomu vyhovuje mobil, někomu GPS. Mě GPS. O přesnosti se v mém případě nemá až tak smysl bavit. Rád dohledávám a pokud ovner nemá u keše přesné souřadnice je jedno kolik vám přístroj ukazuje metrů ke keši. Nahrávám si do GPS keše podle toho kam jedu, nepotřebuji mít u sebe keše z celé ČR, nemám k tomu důvod.


  • 1

#27 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 19:38

Krásný flame :-) co kačer, to názor. Za mě na keše O550 a na řidítka motorky O650 je sice blbější, ale je líp vidět displej. Na wigo Oregon nebo iPhone a když wigo dělám tak i Galaxy SIII na testování. Ale stejně nejlepší byl O450.


  • 1

#28 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 19:47

Ale přitom jsem se na začátku ptal na úplně něco jiného :-) Ale alespoň je tu nějaká jiná diskuze než falešné keše.


  • 0

#29 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 19:55

Ale přitom jsem se na začátku ptal na úplně něco jiného :-)


Pravda. A něco na tom asi i bude, cos psal.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#30 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 20:58

Pravda. A něco na tom asi i bude, cos psal.

Jako že si s "opravdovou" GPS připadáte jako větší tvrďáci??? Vy mne chcete zabít!!! :lol:


  • 2

P%C5%88ov.png


#31 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 21:23

Něco je na tom, co psal Smrk :) Předevčírem jsem potkal kačera s telefonem...a nějak automaticky jsem si řekl pro sebe: Jo, jo...také jsem začínal :D
  • 4

#32 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 21:28

Petře, zabít tě určitě nikdo nechceme :) , ale tvrzením, že tvůj mobil trumfne v přesnosti O450, se pokoušíš mě dostat do deprese! :rolleyes: Pokud si dobře pamatuji, tvůj loňský mobil v Plzni mezi ne moc vysokými domy u centra bloudil kdesi o víc než 20 metrů jinde, zatímco my dva "Oregonisti" jsme byli u keše. ;)  Ano, v otevřeném terénu byly obě varianty navigování srovnatelné, ale v hlubším lese a mezi domy.... :ph34r: Nechci tě moc rozčilovat na noc :D , ale skoro mám chuť si říct o test tvého posledního mobilu, můj O450 je k dispozici a čeká na zvednutí hozené rukavice.

 

Pro Von Bronina: já zase začínala s O450 a podobně jsem se dívala na kačery s mobily-pádly :D . Když jsem si pořídila chytrý mobil a zkoušela, co má jaké výhody, stejně u mě zůstal na prvním místě Oregon a ejhle, že bych čistě náhodně byla in? Tedy občas sebou ještě tahám teblet a modulem, ale to mám spíš do auta pro jinou navigaci než mám v mobilu ( někdy zkusím Tomtoma, někdy Sygic, někdy je porovnávám, protože jsem baba doopravdy zvědavá a snad i zvídavá )

 

A ještě jsem zapomněla osobně vyzkoušenou odolnost O450 - zahučela, spíš lehla jsem s ním do bahýnka, ještě jsem ho při pádu zamáčkla tak 10 cm pod povrch. Po vytažení vypadal jak brambora vykopaná po dešti. Jako první pomoc dostal špinavou vodu ze zabahněné pískovny, jako druhou z kanystru v autě a teprve po půl dni lehké dočištění doma. Výsledek? Žije i po dvou letech od veselé události. :wub: Jsou takhle odolné i mobily?


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 červen 2015 - 21:37

  • 1

#33 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 21:32

Něco je na tom, co psal Smrk :) Předevčírem jsem potkal kačera s telefonem...a nějak automaticky jsem si řekl pro sebe: Jo, jo...také jsem začínal :D

Já začínal s Oregonem 450. Ale tak nějak mi přestal stačit. Hlavně lov multin mi přišel jako čirý masochismus.


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 24 červen 2015 - 21:37

  • 0

P%C5%88ov.png


#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 21:39

Jako že si s "opravdovou" GPS připadáte jako větší tvrďáci??? Vy mne chcete zabít!!! :lol:

 

My si nepřipadáme jako větší tvrďáci, my prostě jsme větší tvrďáci :-D

 

Můžeš s tím sice nesouhlasit, ale to je tak to jediné, co se s tím dá dělat .....


  • 6

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 21:57

Ale kdepak, sice mám pohled otočený o 180°, ale výraz mne napadá podobný, se stejným kořenem slova :P

Mimochodem, opravdu, když vidím někoho s Dakotou, první mne napadne, že je to začátečník.

Přeji vám dobrou noc a nekomplikované multiny ;-)

Jo a Lenko, ten můj starší mobil byl vyběhlý už v době, kdy jsem si jej pořizoval (už jsem se výše zmínil o "mobilu po babičce"). A určitě si vybavuješ, že kromě té plzeňské keše, kde si postavil hlavu, jinde Oregonu stačil. Ale ten nový, to je jiná třída. Rukavici zvedám.


  • 2

P%C5%88ov.png


#36 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 22:06

 

Jako že si s "opravdovou" GPS připadáte jako větší tvrďáci??? Vy mne chcete zabít!!!  :lol:

Nikoliv. Myslel jsem to tak, že to tak mohou i někteří mít postavené. Já to neřeším, ať si lidi loví s čím chcou. Je to jejich věc. 

 

Já osobně nemám na to, abych za dva roky pořizoval 4-5 telefonů takže jsem po v podstatě 3 umřetejch zvolil GPS. O telefonech typu CAT a dalších jsem od pár lidí co se nějakou dobu živili jako servisáci mobilů slyšel "samý lepší" takže takovej telefon si fakt kupovat nehodlám.

 

 

My si nepřipadáme jako větší tvrďáci, my prostě jsme větší tvrďáci :-D

 

Můžeš s tím sice nesouhlasit, ale to je tak to jediné, co se s tím dá dělat .....

 

Kolombo to rozčísnul :D


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#37 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 22:08

Bezva, ještě domluvit nestranné rozhodčí, třeba i na výběr tří terénů. 

Navrhovala bych:

1. otevřený terén ( ať máte s mobilem příjemný začátek  B) )

2. mezi tří - čtyřpatrovými domy ( ČB jako neutrální území? :D )

3. hluboký les ( bez zkratek přes široký potok  ;)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 červen 2015 - 22:10

  • 0

#38 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 22:10

Zrovna dnes jsem kamarádovi posílal Topo mapy Rakouska a Itálie. Pojedou tam na kolech a mají stařičký, ale suprový Garmin 60Csx.

Takovou kvalitu map žádný mobil s OpenStreetMap nedá. A vzhledem k tomu, že tam jedou na čtrnáct dní, tak jen asi sedmkrát vymění baterky AA.

Já sám rád používám mapy na telefonu s Androidem, ale outdoor GPS je jistota.


  • 0

#39 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 22:13

Bezva, ještě domluvit nestranné rozhodčí, třeba i na výběr tří terénů. 

Navrhovala bych:

1. otevřený terén ( ať máte s mobilem příjemný začátek  B) )

2. mezi tří - čtyřpatrovými domy ( ČB jako neutrální území? :D )

3. hluboký les ( bez zkratek přes široký potok  ;)

 

Přidal bych ještě zátěžový test:

 

4. pád ze řídítek (z výšky představce) na různé typy povrchu

5. pád i s kačerem do potoka

 

a podobně :D


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#40 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 22:15

Využíváme obojí. Manželka používá výhradně GPS, já prakticky jenom telefon, Sony Z1 compact. S trochou šikovnosti zvládne celodenní kešování a je voděodolný. Ale nezbytně nutné je dobré pouzdro a samozřejmě je potřeba si na něj dávat větší pozor. Ale i tak bych osobně doporučil GPS. Výdrž na baterie je obecně lepší a vydrží i horší zacházení. Na výlet nebo dovolenou se hodí obojí. Přesnost už je podle mě srovnatelná. 


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 24 červen 2015 - 22:26

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama