Přejít na obsah


Fotka

samostatná GPS vs. chytrý telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#61 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 16:28

Jo, jo. Telefon mám (ted uz zpravidla v baglu nebo kapse ve vodotěsným pouzdře) Ten nejobyčejnější cenově do 3000. I folii a pouzdro jak jsi uvedl. I u těch minulých to tak bylo vyjma toho vodotes.pouzdra Nicméně za dobu co se gc věnuju jsem toho už odepsal dost tak mám radši GPS u který se nemusím bát co se stane když sebou nebo s ní někde jebnu. ;)

Můj neobyčejný stál jen o tisícovku víc včetně Smartmaps, které stojí tu tisícovku, takže jsem vlastně na stejných penězích... :D

 


 Nie som žiaden honibod, tak tam nepotrebujem mať stiahnutú celú republiku. Keško-výlety si plánujem, takže všetko potrebné si stiahnem doma. Ak sa vyskytnem na nejakom mieste "neplánovane", tak som tam asi kvôli niečomu "dôležitému" a netrápi ma aké kešky sú v okolí, prípadne okolo ktorých prejdem. V telefóne nemám internet a ani ho neplánujem. Som na ňom takmer denne už vyše 20 rokov, takže ho nepotrebujem so sebou ťahať aj na výlety a do prírody. V súčasnosti je veľkou módou byť stále on-line, ale pre mňa je dôležitejšie byť aspoň občas off-line. Telefón používam aj ako navigáciu v aute, takže v ňom mám stiahnuté OSM a v prípade potreby ju môžem použiť aj v teréne. Párkrát som ho použil aj na kešky, ale to len vtedy, keď sa mi GPS vybila alebo som ju zabudol doma alebo nechal v aute.

 

Každému vyhovuje niečo iné a ja to mám takto a som takto spokojný...

Bezva argumenty, takže si raději smažu z databáze aspoň 100000 keší a když se vyskytnu někde "mimo trasu" tak si dám raději klapky na oči. Uff, jak je snadné se stát honibodem! :blink: :lol:

 

Ještě naposledy k té pověře o nutnosti mít datové připojení. S mobilem online být NEMUSÍM ale MŮŽU. Chápete ten rozdíl?


  • 2

P%C5%88ov.png


#62 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 17:03

Já do včerejška lovil jen Samsungem Galaxy S, ale po dnešní zkušenosti s Garmin Etrex 10 už lovit s tímto mobilem nebudu. To je úplně o něčem jiném. Šel jsem ze Svaté (bydliště) na keš "Na vyhlídce" a srovnával mobil s gps. Mobil byl všude horší, gps samostatná ukazovala skoro všude přesnost 4m, mobil většinou 15m až 30m. Koupil jsem ji zde za 800Kč. Nevím jak jsou na tom nové mobily, nemám možnost vyzkoušet. GPS co mám nemá sice mapy a kompas ale bez těch se obejdu. Mobil s internetem je fajn, ale dost často při kešování chodím v místech se špatným signálem, tak stejně vše předem stahuji offline, teď to bude jen jinam.


Tento příspěvek byl upraven od Musky: 25 červen 2015 - 17:04

  • 0

#63 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 18:39

Můj neobyčejný stál jen o tisícovku víc včetně Smartmaps, které stojí tu tisícovku, takže jsem vlastně na stejných penězích... :D

 

 

Mozna by bylo dobre, kdybs nam prozradil, i kdyz se tomu, zda se, vyhybas, co ze to mas za mobil a kolik jsi za nej dal. Nezda se mi pravdepodobne, ze za 4000 koupis odolny mobil s rozumnou kapacitou, ....


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#64 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:01

Věc je jasná, i oni preferují chytré telefony...  ;)

http://zpravy.idnes....tm_content=top6


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#65 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:02

Psal jsem někde o "odolném" mobilu? Nezlobte se na mne, znám lidi, co mají ruce tak volšový, že rozbijou i nerozbitné věci

Rozumná kapacita čeho? Paměti je dostatečná a k bateriím jsem se vyjádřil výše.

Mám Honor 3c.


  • 0

P%C5%88ov.png


#66 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:04

Dekuji za odpoved.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#67 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:46

Copak Dakota, ale mám mapový cyklocomputer od Garmina se stejně velkým displejem a rozlišením jako má Etrex a to je opravdu mizérie.  :)

 

Tak to je prostě primárně cyklopočítač. Jaký rozlišení maj ty kostičky co zobrazujou rychlost, vzdálenost, čas? Garmin do toho prostě jen nasypal víc funkcí pro ty co vyloženě trénujou atd. Plus u některejch i navigování.

 

Mne zase napadne, že má sakra dobré oči, že tam něco vidí :-)

 

I s Dakotou jsem měl tu čest víc než rok. Jenže to jsem ještě nepotřeboval brejle :D Dneska jsem šťastnej s o600 jak se na to pohodlně kouká za jízdy na kole i bez podsvícenýho displeje. Dokonce i s tmavejma brejlema na to vidim, což se třeba o Teasi moc říct nedalo, dokud jsem jí hodně nerozsvítil. Což zas v šeru dost rozptylovalo, když to před člověkem svítilo (uplně pohasnout to nešlo)...

 

 

Prostě ať si každej loví s čím chce. Vždyť je to jedno. Někdo si loví i s papírovou mapou a u některejch takovejch lidí mužu konstatovat jen to "kam se na něj hrabem my s těma technickejma serepetičkama"...


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#68 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:22

Proto je také nutné mít tričko s nápisem Geocacher, aby po hledání nemusel následovat ten v tričku Pyrotechnik :-D

A jó, vlastně.

Já se teprv učím.


  • 1

#69 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:53

Když mi někdo volá nebo píše mail, vidím to přes bluetooth na hodinkách kterejm voda nevadí. To je v pohodě. Ale jinak souhlas.

Tenhle příspěvek se mi moc líbil. :-) To už je trochu přetechnizovaná kačeřina. Ještě bych si představoval, jak trouba s kachnou sleduje, kdy budu deset kilometrů od baráku, aby se sama zapnula a psovi začal škubat obojek, že má jít okamžitě domů, jinak na něj vyběhne elektronická rákoska. :-)


  • 1

#70 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:55

 

Odřená navigace, která byla protažena mnoha kanály, vylezla na mnoho skal a stromů, je ulepená od bláta, poškrábaná od lezení nepřístupným terénem, pak svému majiteli dává podobnou patinu, jako trampovi klobouk ošlehaný větry a dešti, mnohokrát nasáklý potem a zasmrádlý kouřem od ohně.

Jj, je tomu tak! Mám sice venzedvéřový, ale úplně blbý telefon - a na pohyb v terénu a keškování Dakotu 20. Mezi trampy, jakkoli se k nim léta počítám, ji raději ukrývám  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#71 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 21:02

Tenhle příspěvek se mi moc líbil. :-) To už je trochu přetechnizovaná kačeřina. Ještě bych si představoval, jak trouba s kachnou sleduje, kdy budu deset kilometrů od baráku, aby se sama zapnula a psovi začal škubat obojek, že má jít okamžitě domů, jinak na něj vyběhne elektronická rákoska. :-)

 

Tohle nemam ani tak kvuli GC jako spíš kvůlivá delším pobytům venku, kdy prostě nechci telefon v kapse (ať už z důvodu jeho bezpečí před vlhkostí a dalšími vlivy nebo z důvodu toho, že neni malej a když si chci třeba někde kleknout tak prostě překáží) a je tak šouplej v batohu. A stane se, že jsem prostě někde venku a volá mi někdo o nějakou radu v otázce života a smrtě :D a na ruce tak vidim jméno, kdo to je a podle toho už vim jestli je to pitomost a nemá cenu to teď honem zvedat a nebo je to důležitý a cenu to má. Sundavat furt batoh a zjišťovat zda to má nebo nemá cenu je docela opruz :D

 

Člověk je holt tvor pohodlnej a párkrát se mi stalo, že jsem si dával takovou rozcvičku "krosna dolu/krosna nahoru" a nebyl jsem nadšenej. Prostě "lenost je hybatelem pokroku"


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 25 červen 2015 - 21:04

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama