Přejít na obsah


Fotka

Putovní keš: Traveling, Little Known Parks Finder


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 11:05

Dovoluji si upozornit ctěnou geoveřejnost na to, že do našich končin zavítala další putovní keš. Na cestu se znovu vydá v sobotu, 19. dubna, v oblasti asi 20 km severozápadně od Prahy. Pokud chcete mít šanci na její odchycení, dejte si ji do watchlistu: GC6ADF

 

Oč se jedná:

 

Putovní keše nejsou uloženy na pevných souřadnicích. Nálezci schránku přemisťují z místa na místo a souřadnice sdělují prostřednictvím logů na dané keši. Jedná se o jednu ze slepých uliček geocachingu – tyto keše vznikaly v minulosti a v současné době už nejsou povolovány. Existující putovní keše zůstávají v provozu na dožití. V současnosti jich funguje už jen několik desítek na celém světě, většina je omezena ve svém pohybu na určité teritorium (stát, město, park...). Např. v loňském roce se u nás pohybovala GCB598 Jacob's Moving Cache #2.

 

Pro koho jsou určeny:

 

Pro ty, kdo si rádi vyzkouší jiný odstín geocachingu.

 

Pro koho nejsou určeny:

 

Pro puristy, zastánce Jediného Správného Geocachingu a pro statistiky: Found It log bude evidován jako nález ve státě Oregon, USA. Projeví se na statistice vzdálenosti „od keše ke keši“. Oprava: Putovní keše nejsou zahrnuty do statistiky navštívených států, vzdálenosti od keše ke keši ani pro přidělování suvenýrů, viz zde.

 

Jaká jsou omezující pravidla pro tuto konkrétní keš:

  • Nemá geografické omezení. Pokud to je možné, přeje si být ukrývána v  méně známých parcích.
  • Autor si nepřeje předávání z ruky do ruky. Každý by si měl keš najít na souřadnicích, daných předchozím nálezcem.
  • Keš je možné přinést na event, jeho účastnící si ji opět musí najít sami.
  • Pokud někdo najde keš ve skupině, měl by napsat s kým keš odlovil.
  • Autor umožňuje zalogovat keš dvakrát, ale jen pokud mezitím keš nalezli dva jiní nálezci a keš se nepohnula z posledních souřadnic alespoň 7 dní. To se u nás nestane.
  • Autor prosí o důkladné ukrývání keše.

Prosím o dodržování těchto pravidel. Byl bych nerad, kdyby se autor rozhodl keš archivovat na základě chování českého geokačerstva.

 

e07a2ea6-ac60-4afb-8997-383d4ed1c701.jpg

 

39b1380f-9ed3-4e89-b928-bd00758d6b7f.jpg


  • 2

#2 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 20:39

otázka jen pro upřesnění: přemístit ji může jen owner nebo pověřený kačer nebo kdokoliv? popis je v angličtině


  • 0

#3 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 20:44

Může ji přenést kdokoliv. Najdeš ji na souřadnicích zveřejněných předchozích nálezcem, zaloguješ Found It, přeneseš ji někam jinam, zaměříš a souřadnice zveřejníš pomocí Write Note v listingu keše. Při hledání nového místa použiješ zdravý rozum, tj. vybereš místo vhodné, bezpečné, nekolidující s jinými schránkami atd.


  • 1

#4 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 23:03

Dobře zorganizovaný pamlsek... Nojo, přesně tomu se říká smíšené pocity (aneb rarita na stříbrném podnose (slinty slint) vs. představa toho bordelu ve statistikách (brrr fuj) :)). Takže: Keres, zrovna se mnou si starost nedělej, já se o ni předhánět nebudu, jen ty buď cestou od vás na té silnici smrti opatrný.


  • 1

#5 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 15:04

Tak mi přišel  Watchlist. Né že bych se tam hnal (cca 270 km), ale ukazuje mi to do pole, kde není ani sloup :angry: 

Poslal jsem PM .


  • 0

#6 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 16 květen 2014 - 10:27

Koukám na statistiky na ProjectGC. Z ildí, co ji nalezli, nemá nikdo nález v USA...Tak jak to je?


  • 0

#7 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 10:33

Jednoduše. Tyhle keše jsou vyjmuty ze statistik, viz:

http://www.geocachin...9a-7df1df4d8783


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#8 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 11:55

Aha, to jsem nevěděl. Přepočítal jsem si nálezy ve státě Oregon a opravdu se mi tahle putovní nezapočítala. Omlouvám se za zavádějící informaci a upravuji svůj původní příspěvek.


  • 0

#9 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 14:51

a chudák Toniczech si ji nelogoval i když ji našel (a jak se bil do prsou, že ji hledat nebude :D ), aby se mu nezapočítávala do statistik :-)


  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#10 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 12:08

Tak mně se započítala. Jinak – už je v Polsku...


  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 17:45

Hmm, škoda, že u nás moc dlouho nepobyl, zvlášť když občas byl zalogován až potom, co už byl odnesen...


  • 0

#12 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 21:24

Že by byla na cestě zpátky do Čech?

http://coord.info/GLE8WWGG


  • 1

#13 OyunkeThanka

OyunkeThanka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 9:00

Tak to vypadá, že ji někdo ukradl. Že by nějaký sběratel putovních předmětů???

Nebo jen našel a zapomněl zalogovat a znovu ukrýt?????


  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 19:36

Tak to vypadá, že ji někdo ukradl. Že by nějaký sběratel putovních předmětů???

Nebo jen našel a zapomněl zalogovat a znovu ukrýt?????

 

Naštěstí se snad nejednalo o zloděje, ale nějakého zajímavého kačera... (buď neloguje, nebo hledá hodně málo), který keš vzal po týdnu bez logu rovnou do Francie.

 

Bohužel díky němu se v lozích strhla dost debata. Nedalo mi to, napsal jsem tam odkaz sem, aby si to čeští kačeři vyříkali zde a ne pomocí WN.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 01 červen 2014 - 19:36

  • 2

#15 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 20:28

...si myslim, že tam jachim figuroval jako bily kun, aby ji vyvezl z republiky.

edit: a to že spoluzakládal keš na dně přehrady tomu dava velmi zajímavý dějový oblouk :-D

Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 01 červen 2014 - 20:35

  • 0

*


#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 20:51

Jednak, je to hra a lidskej faktor do tý hry patří... jo, taky jsem se těšil, že se přiblíži k jihu, ale co dělat.

 

Dvadnak, zase česká ostuda se zaplevelením listingu dohadováním se ve WN :( - a to vzájemné si dokazování, kdo je víc nadkačer, taky o lecčems vypovídá. Ach jo.


  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 10:42

Bohužel celá situace je jen poukazuje na nezkušenost daného kačera. O keši ve Francii nemá nikdo ani ponětí, takže předpokládám, že skončí jako disable. Škoda tady aspoň komunita komunikovala a keš se posouvala. To se ve Francii čekat nedá :o(((


  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 10:53

hmm...no já už vám pro ni podruhé za hranice nepojedu...a za těch pět hodin v autě do Polska a z Polska jsem taky neviděl ani to (malé) pivo... "takže až bude příště nějaká podobná příležitost a já budu požádán, tak se vám na to ..."


  • 3

#19 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2014 - 16:31

Putovní keš se vrací do hry! Krátké shrnutí historie: U nás se pohybovala od dubna letošního roku. V červnu pak byla keš nepříliš zkušeným kolegou odvezena do Francie, kde bez propagace v místní komunitě neměla moc šancí na objevení. Bez povšimnutí tam strávila celé léto. Předevčírem ji však náš geokolega Asir95 nalezl a vyzvedl! Děkuji!

 

Více v listingu: GC6ADF


  • 1

#20 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2014 - 18:39

U této keše jsme momentálně poslední logující FI. Nepovažoval bych jáchima který kešuje od r2006 za méně zkušeného. Spíš půjde o jistou povahovou vlastnost. To samé si myslím o jeho kolegovi který tuto keš po zalogování svých známých odvez do Polska. Tehdy pro ni zajel tuším dr.vota. Na čtyři okolní Francouzké keše od souřadnic této jsem dal WN s upozorněním. Větší radost jsem měl ale z včerejšího avíza z watchlistu. Díky Asir95. Doufám, že ještě dost kolegům v naší zemi udělá tato keška radost.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama