Přejít na obsah


Fotka

Jak se dostat do popředí kačerských statistik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#21 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2014 - 18:50

Víš, on Pepa nedávno přešel na logování pomocí FieldNotes, nevím jak to dělá, ale vím jeho počítačová gramotnost je hodně nízká. Už několikrát jsme se ho snažili naučit že je mnohem jednodušší si PQ nebo lépe data přes API stáhnout do GSAKu nebo GeoGetu a pak sloučené s dalšími daty vygenerovat do souboru pro navigaci. Bohužel bez viditelného výsledku. Tohle bude nejspíše sekundární projev roztříštěnosti dat v jeho navigaci. Takže by asi bylo nejlepší ho upozornit, že logování daného víkendu proběhlo nějak špatně a že by bylo vhodné to opravit. Jsem si jist, že nemá ani páru, že něco odklepnul dvakrát.

aktuálně loguje přes GSAK .. dostal přesný návod krok za krokem 

 

o těch dualitách jsem mu říkal a už to opravil .. bylo to něvědomé, dřív logoval vše ručně a prostě se občas stane ... jen u někoho se to toleruje a u někoho ne, že .. 


Tento příspěvek byl upraven od Orxion: 21 duben 2014 - 18:51

  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2014 - 21:11

...

Pravda, ať si to každý hraje jak chce. ...

 

Přestaňme už konečně používat tuhle větu, když někdo švindluje a podvádí. Geocaching je jednou hra a každá hra má svá pravidla. Tato hra je má sice specifická, ale pořád to jsou pravidla.


  • 24

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2014 - 21:13

Není nic jednoduššího, než takové logy mazat, mazat a mazat.


  • 1

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2014 - 21:51

Není nic jednoduššího, než takové logy mazat, mazat a mazat.


Dobrej nápad - pomůžeš dotyčnému to dát do pořádku. Ale - má to zádrhel - musíš zjistit který z těch dvou logů je oprávněný a který omylem !! Pokud smažeš ten správnej, tak máš problém ty.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2014 - 23:21

Trošku něco jiného. Co si myslíte o duplicitním logování travelbugů? Už se mi to povedlo. Vidím na parkovišti auto s broukem, opíšu si kód a až za čas třeba zjistím, že už jsem ho jednou logoval. Stalo se mi to i u klasického TB, nepamatoval jsem si už, že jsem ho držel v ruce. U traveláčů není smajlík ani upozornění, že už jsem ho logoval. Ale taky se běžně logují vlastní (protahovací). Nevím, je to nic proti ničemu, ale nelíbí se mi, že mi to pak píše že mám víc logů než nálezů TB/GC a já nevím, který to byl.


  • 0

#26 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2014 - 23:39

A ci je komu do toho, kolik mas trekejblu zalogovano? Ja taky mela jeden cas vic nez nalezu. A to jenom kuvli Nebilovum. Vsechny ty veci jsem videla, tak je prece moje pravo s je lognout. A pokud je uvidim znovu, tak je lognu znovu. Stejne tak neni proti nicemu, kdyz si podruhy zlaogujukes, kde jsem i dvakrat v LB. Nasla jsem ji, pravidla to splnuje a neporusuje, tak co?
  • 1

#27 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 1:31

Dobrej nápad - pomůžeš dotyčnému to dát do pořádku. Ale - má to zádrhel - musíš zjistit který z těch dvou logů je oprávněný a který omylem !! Pokud smažeš ten správnej, tak máš problém ty.

 

 

V jednom logu bych zádrhel neviděl. To bych i rád pomohl.  ;) Ale oba víme, že to není jen o tomhle logu.... Tohle jeho fér logování znají tuším i ve Finsku a nejen tam.


  • 0

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 5:29

Jak už tu trefně někdo napsal (tuším K-lord), s geocachingem je to podobné, jako když hrajete pasiáns. Není to soutěž, ale hra, kterou si člověk hraje sám se sebou. Tam jsou taky celkem jednoznačný až striktní pravidla, a přesto, když je někdo při hře porušuje, můžu se tomu tak leda usmát, ale žíly mi to skutečně netrhá. Bude mít víc čárek za počet úspěšně dohranejch partií, no :D. Jako owner samozřejmě můžu kontrolovat a mazat, ale dělat tu z toho až takovejhle humbuk už asi tak po stopadesátý, to mi připadá kapku mimo. Všechno už bylo řečeno.

 

Měla bych návrh: Vždycky, když někoho naštve neoprávněně logující kačer, tak ten naštvanej by ho mohl exemplárně potrestat tím, že třeba odnese z lesa jednu hnusnou starou petku nebo igeliťák. Tím mu to nandá!


  • 12

#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 5:53

Jacko:

 

Přestaňme už konečně používat tuhle větu, když někdo švindluje a podvádí. Geocaching je jednou hra a každá hra má svá pravidla. Tato hra je má sice specifická, ale pořád to jsou pravidla.

 

Ještě bych to zpřesnil - NENÍ to pasiáns. Nehraješ s vlastníma kartama, ale s cizíma krabičkama, který po tobě a S TEBOU používá spousta dalších lidí... který chtěj mít ze hry taky radost.


  • 12

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 6:12

Jacko:

 

 

Ještě bych to zpřesnil - NENÍ to pasiáns. Nehraješ s vlastníma kartama, ale s cizíma krabičkama, který po tobě a S TEBOU používá spousta dalších lidí... který chtěj mít ze hry taky radost.

 

Ale je! Pro me je geocechaning prave ten balicek karet, se kterym hraju. Ja hraju podle pravidel, nebo se aspon co nejvic snazim, a pokud si nekdo ohýbá pravidla, tak je mi to celkem jedno. Dulezite je, aby ten balicek karet nenicil = prave ty cizi krabicky!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#31 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 22 duben 2014 - 6:32

Trošku něco jiného. Co si myslíte o duplicitním logování travelbugů? Už se mi to povedlo. Vidím na parkovišti auto s broukem, opíšu si kód a až za čas třeba zjistím, že už jsem ho jednou logoval. Stalo se mi to i u klasického TB, nepamatoval jsem si už, že jsem ho držel v ruce. U traveláčů není smajlík ani upozornění, že už jsem ho logoval. Ale taky se běžně logují vlastní (protahovací). Nevím, je to nic proti ničemu, ale nelíbí se mi, že mi to pak píše že mám víc logů než nálezů TB/GC a já nevím, který to byl.

 

A ci je komu do toho, kolik mas trekejblu zalogovano? Ja taky mela jeden cas vic nez nalezu. A to jenom kuvli Nebilovum. Vsechny ty veci jsem videla, tak je prece moje pravo s je lognout. A pokud je uvidim znovu, tak je lognu znovu. Stejne tak neni proti nicemu, kdyz si podruhy zlaogujukes, kde jsem i dvakrat v LB. Nasla jsem ji, pravidla to splnuje a neporusuje, tak co?

No vzhledem k tomu, že to systém registuje stejně jenom jednou (jestli se teda na ústředí něco nezměnilo) je to úplně jedno...


  • 1

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 6:41

...Pro me je geocechaning prave ten balicek karet, se kterym hraju. Ja hraju podle pravidel, nebo se aspon co nejvic snazim, a pokud si nekdo ohýbá pravidla, tak je mi to celkem jedno. Dulezite je, aby ten balicek karet nenicil = prave ty cizi krabicky!

 

Hru netvoří jenom karty, pardon, krabičky, ale i atmosféra. Má i značný potenciál jako komunitní zábava. Takže na tom, s jakými lidmi jseš v tý lodi, záleží.

 

Ale jasně, každému dle jeho vnímání. Solitéři to mívají jednodušší.


  • 7

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 6:54

Jacko:

 

 

Ještě bych to zpřesnil - NENÍ to pasiáns. Nehraješ s vlastníma kartama, ale s cizíma krabičkama, který po tobě a S TEBOU používá spousta dalších lidí... který chtěj mít ze hry taky radost.

No vidíš, tak aspoň nám Pepíček ty škatulky nevošoupe :D. Tím, že rozhazuje dřevěný kolečka po lese až tolik škody taky nenadělá, plastový by byly horší. Když někdo není v logbooku, tak bych mu jako owner ten log taky smazala (pokud to nevysvětlí). Ale trápí mi dost jinejch o hodně podstatnějších věcí než tydle kraviny.


  • 4

#34 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 7:03

Kdyz uz tu mame tohle téma, tak bych se chtel zeptat zkusenejsich. Pokud mam uz odlovenou keš, ale ta se treba po pul roce posune a dejme tomu ze zmeni i velikost. Je fer ji si ji znovu zalogovat jako nalezenou? Nikdy jsem tohle neudelal ale o par takovich krabickach vim. Ptam se proto ze tyhle kese obcas navstivim jen pro zajimavost jak se moc pozměnili. A nektere po vysperkovani stoji opravdu za to.
Dekuji a neukamenujte me prosim hned. :-)
  • 0

#35 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 7:13

Hru netvoří jenom karty, pardon, krabičky, ale i atmosféra. Má i značný potenciál jako komunitní zábava. Takže na tom, s jakými lidmi jseš v tý lodi, záleží.

 

Ale jasně, každému dle jeho vnímání. Solitéři to mívají jednodušší.

 

Tahle diskuse smeruje k pitvani se v detailech a k presvedcovani vsech o svoji jedine pravde! Par jedincu, kteri si hrajou svoji, a to jinou hru, me a myslim, ze ani komunitu, nerozhodi. Rozhodne si nemyslim, ze se jedna o takovy problem, ktery by hra neustala....Howg, jdu delat neco poradnyho.


  • -1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#36 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 7:23

Kdyz uz tu mame tohle téma, tak bych se chtel zeptat zkusenejsich. Pokud mam uz odlovenou keš, ale ta se treba po pul roce posune a dejme tomu ze zmeni i velikost. Je fer ji si ji znovu zalogovat jako nalezenou? Nikdy jsem tohle neudelal ale o par takovich krabickach vim. Ptam se proto ze tyhle kese obcas navstivim jen pro zajimavost jak se moc pozměnili. A nektere po vysperkovani stoji opravdu za to.
Dekuji a neukamenujte me prosim hned. :-)

Ne, pokud má stejný kód je to stále stejná keška, přesněji FI ne, ale třeba WN ano, třeba když do ní dáš cestovatele nebo prostě půjdeš jenom kolem a podíváš se do ní.


  • 4

#37 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 7:29

Jasan, ten kod mi vlastne uplne unikl. Je to tak jak rikas. Nevim proc, ale resil jsem souradnice. Diky Ti ;-)
  • 0

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 8:46

Dobrej nápad - pomůžeš dotyčnému to dát do pořádku. Ale - má to zádrhel - musíš zjistit který z těch dvou logů je oprávněný a který omylem !! Pokud smažeš ten správnej, tak máš problém ty.

Podívám se do logbooku?


  • 1

#39 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 8:47

Co si myslíte o duplicitním logování travelbugů? Už se mi to povedlo. ...

Já už logoval travely taky víckrát, protože se mi ho povedlo několikrát najít. A když takový zaloguju, přesune se mi do inventáře, ale v seznamu ulovených se mi už neukazuje.


  • 1

#40 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 9:26

On si to sice každej hraje jak chce, ale pokud někdo ze zvědavosti mrkne na nějaký žebříček nebo statistiku, je dobré vědět i něco málo kolem toho. A nejde o nějaké házení špíny, ale spíše ujasnění si, kdo to jak hraje a podle toho si žebříček sám pro sebe upravit. Když kačer, který se poctivě zapisuje do každého logbooku ví, že Jonea často pokud kešku nenajde, i tak loguje FI, nemá takovou potřebu ho v žebříčku dohánět a třeba si ho z něj úplně odfiltruje. Možná by takové komplexní téma "jak tuto hru hraji" bylo zajímavé. 


  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama