Přejít na obsah


Fotka

Jak se dostat do popředí kačerských statistik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#41 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 12:52

On si to sice každej hraje jak chce, ale pokud někdo ze zvědavosti mrkne na nějaký žebříček nebo statistiku, je dobré vědět i něco málo kolem toho. A nejde o nějaké házení špíny, ale spíše ujasnění si, kdo to jak hraje a podle toho si žebříček sám pro sebe upravit. Když kačer, který se poctivě zapisuje do každého logbooku ví, že Jonea často pokud kešku nenajde, i tak loguje FI, nemá takovou potřebu ho v žebříčku dohánět a třeba si ho z něj úplně odfiltruje. Možná by takové komplexní téma "jak tuto hru hraji" bylo zajímavé.


To má někdo volného času na plkání, to je přímo neuvěřitelné !
  • -8

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#42 Pesta

Pesta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucky kraj

Publikováno 22 duben 2014 - 13:35

Josefa si z jednoho eventu pamatuji. Je to už nějaký ten pátek, vánoční event, sešli jsme se v úzkém kruhu pár místních kačerů, rozdávali si dárky a asi po hodině dorazil rozzářený Josef (bohužel ne ten paroháč od Marie). Snad s každým se tam zdravil jako kdyby byli staří kamarádi přestože s většinou se viděl poprvé v životě. Pak pohodil pár reklamních dřívek a zmizel. Po jeho odchodu zůstala v sále jakási pachuť... :-)

 

Osobně tohoto člověka považuji za bezpáteřního jedince a teď nemluvím o jeho pseudokačerských aktivitách, ale i o jeho politických, podnikatelských a osobních. Stačí se podívat na jeho fb...

 

V popředí statistiky už je docela dlouho, pro mě to je ale statistika podvodníků. :-)

 

To má někdo volného času na čtení plků a obhajování podvodníků, to je přímo neuvěřitelné!

 

A když už mu, vy, jeho věrní nohsledi, dáváte podrobné návody, zkuste se mu taky podrobně krok za krokem zmínit o tom, že logovat keše, ke kterým se přiblížil jen na stovky metrů se nelogují.


  • 15

#43 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 14:41

S Pepou jsem se seznámil brzy poté, co jsem začal hrát. V keších jsem tenkrát hojně nacházel jeho vizitky na nějakou zážitkovou agenturu. Vizitky jsem pilně sbíral a vyhazoval. Když jsem našel asi dvacátou, tak jsem to nevydržel a napsal na mail na vizitce, že je to jen smetí a v keších nemá co dělat. Kupodivu mi přišla odpověď, v tom smyslu, že mi může být úplně jedno, co kdo do kešek dává nebo nedává. To jsem tehdy ještě nevěděl, že agnetura Jonea je i kačer Jonea.


  • 5

#44 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 15:32

Joneu osobně neznám, ale vyprávějí se o něm úplné legendy. Ono se ale stačí podívat na jeho statistiky a každý si udělá obrázek sám. Za celou dobu, co kešuje, má průměr přes 11 krabiček za den. Za červenec 2013 má 2851 nálezů, tj. skoro 92 kešek za den, za rok 2013 pak našel 8554 kešek, tj. přes 23 kešek za den. Zajímavé je třeba odlovení 134 kešek s terénem 5. A tak bych mohl pokračovat dál a dál.

 

No řekněte, kdo z vás to má :)???

 

Dost často se tu zmiňuje, ať si tuhle hru každý hraje, jak chce. Já toho názoru tedy rozhodně nejsem.


  • 5

#45 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 15:45

Já jsem poslední, kdo by bránil šlendrián - ale brzděte :unsure:


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#46 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 15:48

Podle mě toho hodně odlovil v Nissanu GTR, v tom je drive-in odlov rychlejší a už dávno neloví pod tímto nickem jen on sám, ale spolu s ním jeho armáda fanynek na podpatcích, těm stačí se pro T5 jen natáhnout :D
další zajímavost je, že je v čele počtu nalezených archiválií..je to prostě bůh ve všech směrech :D
To si jen tak plkám, nic z toho mu nezávidim, jemu je to stejně putna co se tu píše a mě to nedalo si neškodně šťouchnout :)

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 22 duben 2014 - 15:55

  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#47 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 16:16

Já jsem poslední, kdo by bránil šlendrián - ale brzděte :unsure:

 

 

Citecka má pravdu. Já jen přidám...... Děkuji všem, že toto téma nesklouzlo do roviny nadávání a to i Joneovy. Je vidět, že i tomhle ožehavém tématu se dá bavit slušně. Takže ještě jednou díky.


  • 0

#48 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 18:12

Podle mě toho hodně odlovil v Nissanu GTR...

Ty sis ještě nevšim, že na tom má křídla jako Fantomas? :D


  • 1

#49 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 22:56

Ale stejně nechápu,jak může systém dovolit, aby se někdo zalogoval dvakrát nebo víckrát. To je takový programátorský problém? Když mi jeden začátečník omylem dal na mé keši 2x Found it, tak jsem mu jeden log smazal - a počítadlo hned ukázalo o jednu méně! Nevěřil jsem svým očím...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#50 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 0:50

Ladislavappl: Proč ? Protože Groundspeak. Například v Maďarském lokálním systému to možné není. U GC.COM ano. A to, že se dvakrát neloguje je třebas jenom tady naše lokální konvence. Četl jsem o zvyklostech v Umerice, kde je zvykem logovat event. vícekrát, místo logování eventových keší nebo jako jiná odměna.

Pokud tě to opravdu zajímá, napiš dotaz na Zeměmluv a pak nás seznam s odpovědí.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 5:22

Už jsem viděl keš, kde bylo napsáno, že když se vyfotíš tam a tam, můžeš si keš zalogovat dvakrát. A většina kačerů to tak dělala.


  • 0

#52 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 8:13

Zajímavé je třeba odlovení 134 kešek s terénem 5.

Hele, nedelejte si z Pepy srandu. Reknu vam jak je to s tema T5. Kdysi me kamos poprosil ze by potreboval pujcit navic sedak, pro nejakyho znamyho, ze nekam pojedou a aby mel pro nej vercajk, ze vubec nic nema. Tak jsem sahnul do zasob a jeden mu dal, ani jsem se neptal pro koho. No a kdyz mi ho pak casem vracel, ukazalo se ze ho pujcoval pro Pepu. Ale ze ho vlastne stejne vubec nepouzil.

 

Tak a ted se ukazte. Nema ani vlastni sedak, ale i tak odlovil 134 T5. Kdo z vas to dokaze, 134 T5 holejma rukama? To neda ani Chuck Norris, ale Pepa jo. Takovej je to kacer.

 

A vubec. Vsichni kdo se Pepovi posmivali na foru, ven. Nikam nejedete.

B)


  • 8

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 8:54

A vubec. Vsichni kdo se Pepovi posmivali na foru, ven. Nikam nejedete. B)

"Já chci najít keš a připsat si bod! To si snad mám sednout a všechny ty kraviny vyluštit? Na co jsem psal ten logovací skript - Nalezeno s partou kamarádů, polojasno, tři stupně nad nulou? :D"


  • -1

#54 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 11:06

Trošku něco jiného. Co si myslíte o duplicitním logování travelbugů? Už se mi to povedlo. Vidím na parkovišti auto s broukem, opíšu si kód a až za čas třeba zjistím, že už jsem ho jednou logoval. Stalo se mi to i u klasického TB, nepamatoval jsem si už, že jsem ho držel v ruce. U traveláčů není smajlík ani upozornění, že už jsem ho logoval. Ale taky se běžně logují vlastní (protahovací). Nevím, je to nic proti ničemu, ale nelíbí se mi, že mi to pak píše že mám víc logů než nálezů TB/GC a já nevím, který to byl.

 

No vzhledem k tomu, že to systém registuje stejně jenom jednou (jestli se teda na ústředí něco nezměnilo) je to úplně jedno...

 

Myslím, že bod máš stále jen jeden. Osobně rád pomůžu převést TB/GC i když jsem ho už měl. Vyzvednu ho z keše a zaloguji, alespoň nacestuje více kilometrů, vlastník alespoň bude rád, že GC/TB cestuje :-).

Log Discovered skoro nepoužívám, takže mi přijde zbytečné discoverovat něco, co už jsem jednou měl...


  • 0

#55 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 11:17

Kdyz uz tu mame tohle téma, tak bych se chtel zeptat zkusenejsich. Pokud mam uz odlovenou keš, ale ta se treba po pul roce posune a dejme tomu ze zmeni i velikost. Je fer ji si ji znovu zalogovat jako nalezenou? Nikdy jsem tohle neudelal ale o par takovich krabickach vim. Ptam se proto ze tyhle kese obcas navstivim jen pro zajimavost jak se moc pozměnili. A nektere po vysperkovani stoji opravdu za to.
Dekuji a neukamenujte me prosim hned. :-)

 

Ne, pokud má stejný kód je to stále stejná keška, přesněji FI ne, ale třeba WN ano, třeba když do ní dáš cestovatele nebo prostě půjdeš jenom kolem a podíváš se do ní.

 

U spousty keší (často ještě z dob platnosti podmínek) píše sám autor, že je možnost zalogovat "vícekrát" po splnění nějakých podmínek. Pak jsou tu i takové multiny, které mají více finálek, můžeš si jich najít více... atp. Většina kačerů však toto neloví a loguje každou keš pouze 1x (včetně mě).

 

Někteří autoři dávají též možnost druhého FI logu po přemístění (či předělání keše na jiný typ atp.). I to mi však přijde trochu divné. Já osobně jsem už našel několik desítek keší vícekrát (ať už s kamarády, nebo dnes s manželkou), které za ta léta od doby, kdy jsem je našel kdysi sám změnily pozici. Zatím jsem je nezalogoval podruhé nikdy.

 

Tedy - nikdy jsem žádnou keš NEZALOGOVAL ÚMYSLNĚ více jak 1x. Pokud se neúmyslně stalo, že jsem je zalogoval 2x či vícekrát, okamžitě, kdy jsem to zjistil, tak jsem log smazal...


  • 4

#56 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 11:23

A k tomu, zda podobné logování vadí či nevadí, zde je můj názor:

 

NEVADÍ:

- v tom, že dotyčný může mít bodů kolik chce, o těch, co mají víc jak 2000-3000 keší ročně si stejně myslím své, protože to už není dle mého zábava..

- je to jeho věc, zda podvádí či ne, jeho bude žrát svědomí...

 

VADÍ:

- klame autora - ten si může myslet, že keš je v pořádku, protože dotyčný "našel keš" případně "obnovil keš"

- klame ostatní kačery, kteří přijdou hledat po něm, budou tam hledat keš a ona může být na úplně jiném místě, může to být úplně jiná velikost (či jen CWG či pytlík s papírkem).

- dává špatný příklad ostatním, že tohle JE NORMÁLNÍ, když to dělá takový zkušený kačer, který má tolik nálezů...

 

A k tomu přirovnání ke hře pasiáns - pasiáns by to byl, kdyby svými činy ovlivňoval pouze svou hru, ale každý kačer ovlivňuje i ostatní...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 23 duben 2014 - 11:51

  • 9

#57 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 11:23

 

Log Discovered skoro nepoužívám, takže mi přijde zbytečné discoverovat něco, co už jsem jednou měl...

V některých případech to ale vlastníka potěší, třeba pokud se jedná o trackovatelné auto, kolo, tričko, psa apod. Někteří to dokonce požadují i s doplněním času a místa. Klidně si na parkovišti geovozů při eventu zaloguji některé opakovaně.


  • 0

#58 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 11:27

U spousty keší (často ještě z dob platnosti podmínek) píše sám autor, že je možnost zalogovat "vícekrát" po splnění nějakých podmínek. Pak jsou tu i takové multiny, které mají více finálek, můžeš si jich najít více... atp. Většina kačerů však toto neloví a loguje každou keš pouze 1x (včetně mě).

Příklad: GC198PY


  • 1

#59 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 12:09

Ale stejně nechápu,jak může systém dovolit, aby se někdo zalogoval dvakrát nebo víckrát. To je takový programátorský problém? Když mi jeden začátečník omylem dal na mé keši 2x Found it, tak jsem mu jeden log smazal - a počítadlo hned ukázalo o jednu méně! Nevěřil jsem svým očím...

Protože třeba existuje multikeš, která místo X stage má X tradiček. Takže loguješ Xkrát různou keš pod jeden listing.

O kterou se jedná si najděte sami.


  • 0

#60 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 12:19

Hele, nedelejte si z Pepy srandu. Reknu vam jak je to s tema T5. Kdysi me kamos poprosil ze by potreboval pujcit navic sedak, pro nejakyho znamyho, ze nekam pojedou a aby mel pro nej vercajk, ze vubec nic nema. Tak jsem sahnul do zasob a jeden mu dal, ani jsem se neptal pro koho. No a kdyz mi ho pak casem vracel, ukazalo se ze ho pujcoval pro Pepu. Ale ze ho vlastne stejne vubec nepouzil.
 
Tak a ted se ukazte. Nema ani vlastni sedak, ale i tak odlovil 134 T5. Kdo z vas to dokaze, 134 T5 holejma rukama? To neda ani Chuck Norris, ale Pepa jo. Takovej je to kacer.
 
A vubec. Vsichni kdo se Pepovi posmivali na foru, ven. Nikam nejedete.
B)

Ono to bude vypadat divně, ale trochu máš pravdu. Pepa je docela šikovnej a mrštnej, třebas taková GC3PHXA - když jsme ji kdysi lovili, tak tam lezli dva s pomocným lanem. Když jsem tam byl později podruhé s Pepou, tak jsem s otevřenou pusou zíral že ji zvládl sám bez pomůcky (kdo neví o co jde tak prosím nekomentujte). No a pak je spousta T5, které nejsou na 30 metrů vysokém holém buku. Osobně jsem se hádal s jedním rakušákem, že T5 3metry vysoko kam se dá dostat z lavičky která se dala přitáhnout ze vzdálenosti 5 metrů není T5 ale maximálně T4.5 (bezvýsledně). Docela bych řekl, že chápání T5 jako výhradně extrémního terénu je česká specialita. Ale stačí si přečíst specifikaci na WiKi, vejde se do toho dost...
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama