Přejít na obsah


Fotka

Další tip na výlet - úplně nová rozhledna Špulka

doporučení reportáž

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 18:38

Vážení geopřátelé,

 

tak jsem pro vás připravil další tip na zajímavý výlet. Tentokrát zbrusu nová rozhledna s krásnou naučnou stezkou (nejen) pro děti.

Slavnostní otevření již tuto sobotu !

Je také skvěle dostupná, neboť je blízko dálnice D1.

 

Více v článku: Rozhledna Špulka a Ptačí stezka

 

P.S. - Kešky ještě nejsou ale už se na nich pracuje, rozhledna bude mít tradičku, naučná stezka multinu.


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 20:30

Díky díky za parádní cíl cyklovýletu. Až budu v Mnichovicích a budou tam kešky. Už se těším. :)


  • 1

#3 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 22:11

Děkujeme za tip. Určitě navštívíme. 


  • 1

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 10:53

Díky díky za parádní cíl cyklovýletu. Až budu v Mnichovicích a budou tam kešky. Už se těším. :)

 

Děkujeme za tip. Určitě navštívíme. 

 

Rádo se stalo a opravdu vřele doporučuji, tak povedený projekt jsem už dlouho neviděl.

P.S. - Kešky budou brzy. ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 astr443

astr443

    Peter

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 12:04

V sobotu sa tam chystáme - syn tam bude so skautami. Vďaka za článok, z ktorého sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých a užitočných informácií. Budú tie chystané kešky už v sobotu aktívne?


  • 1

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 14:09

V sobotu sa tam chystáme - syn tam bude so skautami. Vďaka za článok, z ktorého sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých a užitočných informácií. Budú tie chystané kešky už v sobotu aktívne?

 

Když já nesmím ani naznačovat a ty kešky ani nejsou moje.  :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 0:30

Kapso, taky se připojuju s poděkováním za milou zvěst (mimochodem, některý minulý den jsem ve zpravodajství četl, že v Kraji Vysočina se letos připravují tři fungl nové rozhledny, takže se můžeme těšit z toho, že rostou jak houby po dešti)  a obsáhlé představení té novoty. Úplně pro každého to dopravní terno není, alespoň co jsem teď koukal na mapu, je ta rozhledna od vlaku dobré dvě hodiny svižné chůze. :) Ale nepochybju, že i po té trase nebude nouze o zajímavé kešky, takže vlastně za tu odlehlost můžeme být svým způsobem rádi. Ovšem tuhle sobotu bude spousta z nás místo účasti na zahájení spíš zaneprázdněna na nějakém tom CITO..,

 

P.S. Pro později narozené přikládám ilustraci, jak taková klasická dřevěná špulka vypadala (ta na obrázku je celkově vysoká asi jako palec). 

Spulka_drevena_001.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 25 duben 2014 - 0:36

  • 2

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 6:49

Jo, rozhledny poslední dobou rostou jako houby po dešti :-)

Před 14-ti dny jsme pospíchali předtím, než se zatáhne na jednu: GC44JF0 (mezi Sobotkou a Mnichovým Hradištěm, kousek od hradu Kost) a ona světe div se ještě nebyla otevřená... Od cyklistů jsme se dozvěděli, že snad letos v květnu ;-)


  • 1

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 10:37

Ovšem tuhle sobotu bude spousta z nás místo účasti na zahájení spíš zaneprázdněna na nějakém tom CITO.


To je ještě dobrý, já jsem momentálně zaneprázdněn 40 horečkou. :o)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 13:35

Tak to držíme všichni palce, ať se z toho rychle dostaneš!


  • 3

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 6:18

Tak to držíme všichni palce, ať se z toho rychle dostaneš!

 

Díky, už je to skoro dobrý. :)

Jinak jen ještě dodám, že obě kešky u rozhledny a naučné stezky jsou již aktivní.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:44

Rádi slyšíme, že už je ti líp. Asi bychom z toho všeho mohli zformulovat tzv. Kapsovo srovnání:

 

Lepší 150 stupňů na kopci, než 40 stupňů v posteli. :)


  • 5

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 7:42

Rádi slyšíme, že už je ti líp. Asi bychom z toho všeho mohli zformulovat tzv. Kapsovo srovnání:

 

Lepší 150 stupňů na kopci, než 40 stupňů v posteli. :)

 

No, s tím kopcem bych byl vopatrnej, bych tyhlety krpály zakázal. :)

Jinak obě kešky u rozhledny jsou již plně funkční, stejně jako rozhledna, kde je po prvním náporu už celkem klid - takže doporučuji ke geo-výletu. :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 16:06

Výlet se nám s rodinkou líbil, hlavně ta Ptačí stezka je opravdu bezva... jen si říkám, že starousedlíci musí být z toho přílivu turistů dost paf. Lidí je tam mraky. Každopádně za návštěvu to stojí. Parkování je/bylo značené i na místní louce a počet návštěvníků mě opravdu překvapil. Snad to časem opadne.


  • 0

Taddeo.png


#15 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 16:39

Rozhledna vypadá krásně, někdy se tam musím podívat. Článek je také velice pěkný.

U nás na západě se 10. května otevřela nová rozhledna na Kotli u Rokycan, já byl na tom slavnostním otevřením a podívat se tam bylo asi 300 lidí a na to abych se podíval na rozhlednu jsem si musel 40 minut postát ve frontě. Výhled ale stál za to. Takže vřele doporučuji k návštěvě.


  • 1

#16 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 19:30

TAk byl sem tam v sobotu a parada. Nejen rozhledna, kde je velmi prijemna vyse vstupneho (nic), ale hlavne krasne udelana pristupova stezka vymyslena a zcasti zhotovena zaky okolich ZS a MS.  Navic i hezky zpracovana s krasnymi zastavenimi. Kes u rozhledny je takova obycejna GC4Y1PV, ale krasna multi na pristupove nauzne stezce GC4X84V stoji opravdu za to. Ted uz snad nevyzrazuji nic noveho. Preji jak rozhledne tak stezce at vydrzi. A kdyz uz pojedete po dalnici sjedte o sjezd driv a stavte se pro GCQMCV. Misto je to nadherne.

 


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#17 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 10:27

No já třeba za keš nepovažuju jen krabičku, ale v širším významu celé to místo, kam mě souřadnice zavedou. Jestli je místo a rozhledna paráda, dá se za totéž považovat celá cache, která k ní kačera přivede.

U pixly záleží hlavně na tom, aby v ní byl v suchu a pořádku logbook. :)  No je fakt, že přístupová cesta a způsob ukrytí se taky hodnotí, nemusí být zrovna na hnojišti. ;)


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#18 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 9:47

Další rozhledna se právě dopéká na Špičáku (Šumava / okr. KT) a otevřena by měla být v červenci. Vstup prý bude díky Eurosojuzu též grátis. Proponovaná výšková rezerva ochozu vůči špičkám stromů se mi sice nezdá bůhvíjak velkorysá, ale doufejme, že vědí, co dělají. Podrobněji o tom referují Novinky v článku Na šumavském Špičáku se má už brzy otevřít rozhledna.

Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 23 květen 2014 - 9:50

  • 1

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 11:19

No já třeba za keš nepovažuju jen krabičku, ale v širším významu celé to místo, kam mě souřadnice zavedou. Jestli je místo a rozhledna paráda, dá se za totéž považovat celá cache, která k ní kačera přivede.

U pixly záleží hlavně na tom, aby v ní byl v suchu a pořádku logbook. :)  No je fakt, že přístupová cesta a způsob ukrytí se taky hodnotí, nemusí být zrovna na hnojišti. ;)

 

Já to beru podobně, pěkná krabka samozřejmě potěší ale základ je pěkné a zajímavé místo.

 

Další rozhledna se právě dopéká na Špičáku (Šumava / okr. KT) a otevřena by měla být v červenci. Vstup prý bude díky Eurosojuzu též grátis. Proponovaná výšková rezerva ochozu vůči špičkám stromů se mi sice nezdá bůhvíjak velkorysá, ale doufejme, že vědí, co dělají. Podrobněji o tom referují Novinky v článku Na šumavském Špičáku se má už brzy otevřít rozhledna.

 

Díky za tip, to vypadá fakt dobře. Jinak další článeček už chystám. :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení, reportáž

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama