Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Fix satelitů na telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 20:27

Zdravím,

 

jsem "šťastným" majitelem korejského přístroje Samsung Galaxy S s původním systémem, tedy 2.3.3. Mám nainstalovanou aplikaci GPS Status, přes kterou si stahuji aktuální AGPS data. Mobilní data nepoužívám.

 

Občas se mi stane, že i přes jejich aktuálnost je počet satelitů roven nule.

 

Např. jsem jel ze Zlína do Prahy. Před odjezdem jsem si stáhnul aktuální AGPS, mapy, keše atd. Kamarád mě vysadil na Václaváku, pustil jsem GPS a nic. Sem tam se objevil náznak jednoho satelitu, ale nic kloudného. Šel jsem výš k muzeu, ale nic. Mezitím jsem si odlovil kešku v soše, uběhlo cca 15 minut a možná náznak jednoho satelitu. Záchranou pro mě byla free wifi v restauraci poblíž. :-) Tam jsem stáhnul znova AGPS a fix byl do 10 sekund se zhruba 10 satelity.

 

Je ten přesun o 250 km pro GPS tak zásadní?

 

Ted o víkendu se mi stalo něco podobného - těsně před odjezdem mi telefon vytuhnul a nezbývalo nic jiného, než vytáhnout baterku. Po startu hledání satelitů končilo někde na čísle 2-3, víc ani tuk. Tentokráte jsem byl v zalesnenem prostoru, ale nic hustého. Zkusil jsem smazat AGPS data ale ani studený start se jaksi neměl k činnosti. Asi snad po 15-20 minutách jsem získal první fix, ale víc jak šest satelitů jsem už pak za celé odpoledne neměl...

 

Děje se vám to taky? Lze to nějak v rámci telefonu řešit? Díky :-)


  • 0
\m/

#2 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 20:31

Leda koupit jiný telefon.


  • -1

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 20:32

Zasadni je jednak presun a druhak doba od posledniho signalu. Nevim jake jsou hodnoty, ktere nuti GPS k nacteni celeho noveho almanachu, zda to zalezi na nastaveni GPS nebo je to neco globalniho. U me GPS staci presun cca 50 km.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 23:26

O to vůbec nejde. Jde o to, že má krám se slabým GPS čipem. Některé mobily jsou na tom s citlivostí GPS čipu lépe a některé hůře. Nejvic je ohledně citlivosti GPS chválen Haier W910.


  • 0

#5 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 5:37

250km? tam je znát snad už i 10km. 

Měl jsem HTC desire X a ten jak jsem vlezl do lesa okamžitě ztratil signál. Pak mám Samsung Galaxy Nexus a bez netu nezafixuje nic. Občas vůbec a chyba bývá i kolem 30m.

Jediný mobil co se mi osvědčil je obyčejný Samsung Galaxy Ace, který fixuje okamžitě. Nikdy neměl mobilní připojení a chyba max 4m i v lese.

Takže nevím jaký si příště vybrat, protože cenou rozhodně kvalita nenarůstá. Možná S4 s Glonass. Snad by to mohlo být lepší.


  • 0

#6 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 5:57

Zásadní je najít otevřené místo (prostranství) s dobrým výhledem na oblohu (nikoliv tedy Pražské uličky) a čekat. Pokud budeš pobíhat, tak fix neočekávej. Pokud je k tomu zataženo, tak se mi satelity kolikrát také nechtěly chytnout. 

 

A k otázce. Ano, 250 km je hodně velká vzdálenost a fix satelitů může trvat i několik minut. Taktéž v závislosti na pokrytí a hlavně výhledu družic.

 

BTW: když nepoužíváš datové připojení, tak jak aktualizuješ AGPS?


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#7 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 6:19

Tak nevim, mam doma jak SGS1 tak SGS3 a u obou funguje GPS bez mobilnich dat, protoze AGPS se da v nastaveni vypnout a jedes jen a pouze pres satelity.

Problem u SGS1 byla rychlost prepoctu pozice, to byl des. Chvili te to tahlo jednim smerem a najednou to tvrdilo, vrat se.

Osobne doporucuji take poridit SGS2 (ma kolega v praci) a vyse, tam totiz GPS navigace funguje mnohem lepe a presneji a ja hledam s SGS3 bez problemu i v lese.
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 6:19

Osobně jsem myslel, že AGPS je pro zrychlení fixu družic, že tato data vysílají i družice ale pomaleji, než se stahují z webu, takže stažení AGPS dat má pouze zrychlit fix satelitů...

Vždyť v takovém případě by obyčejná GPS bez připojení nemohla nic chytit!

 

 

Osobně kvůli těmto problémům se svým telefonem, který jsem používal pro listingy a fieldnotes v režimu bez GPS (ty se mi občas nenatáhly mnoho minut a nebyl vidět ani satelit (i když poslední dobou se mi to nějak zlepšilo)) stále raději dávám přednost GPS a obdivuji ty, co mají nervy na práci s GPS v mobilu...


  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 6:39

No ja mam SAMSUNG Cover 2 a uprime  mne prekvapuje, ze by potreboval nejake AGPS data z webu. Pul roku jsem s nim fungoval bez datoveho pripojeni. Naviguju s nim normalne. GPS uz lezi rok v supliku, uplne jsem ji prestal nosit. Zvykl jsem si na mapy v Locusu a GPS funguje bez problemu od zacatku. Vcetne presunu o STOVKY km do zahranici, kde nemam nikdy zadne datove pripojeni. Spis nez v AGPS bych hledal chybu v HW nebo SW telefonu.

I kdyz GPS vypnu v CR a zapnu az v Dolomitech, tak satelity pochyta tak do 10-20 sec.


  • 4

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 6:40

V tomhle jsou bohužel mobily občas nevyzpytatelné, jednou mi chytne během minuty signál po přesunu 3000km daleko a bez datového připojení, jindy musím aktualizovat a-gps data i při přesunu o pár kilometrů, jnak bych nechytil nic. (Samsung xcover 2)

Ale dlužno dodat že i oregon je po delších přesunech často zmatený a fix mu trvá dlouho.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 25 duben 2014 - 6:41

  • 0

#11 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 7:26

Nějak netuším, proč někomu trhá žíly chvíle čekání na fix satelitů. 

Dělají to po přesunu všechny přístroje, které se mi dostaly do ruky, každý jindy a jinak.

Chtělo by si to uvědomit, že než se signál z družic dostane až do tý krabičky, co držíme v ruce, tak na něj působí hromada vnějších vlivů.

Nahoře může zrovna probíhat sluneční korupce :) , ET se vrací domů, probíhají hvězdné války a dole zase čeká nepřítel mrak, stromy a domy. No nechtěl bych být satelitním signálem.

A protože já si tu složitost uvědomuju, tak pouštím přístroje o čtvrt hodiny dřív  :D.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 7:28

Taky jsem se kdysi trápil s integrovanou GPS v mobilu (tehdy ještě HTC Kaiser). Řešení jsem myslím našel právě tady na fóru - externí bluetooth GPS modul. Já koupil Qstarz BT-Q818 (s MTKII chipsetem) a TAKTO se opravdu dá se mobilem lovit. Jak jsem posléze vypozoroval, s přesností jsem se dostal před kamarády s turistickými stroji (Colorado, Oregon). Při dohledávání na místě ho (pokud mě nikdo nepozoruje, což v divočině není problém :) ) zvedám nad hlavu, abych některé satelity nestínil vlastním tělem.

 

Takže k mobilu doporučuju jednoznačně externí GPS modul.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 25 duben 2014 - 7:32

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 8:05

A protože já si tu složitost uvědomuju, tak pouštím přístroje o čtvrt hodiny dřív  :D.

 

Proto raději používám normální GPS.

Kdybych dělal tohle, můžu mít v mobilu GPS zapnutou nepřetržitě... A zdechne mi po 3 hodinách (i v době, kdy byl mobil nový, vydržel max. tak 4-5 hodin).

 

Taky jsem se kdysi trápil s integrovanou GPS v mobilu (tehdy ještě HTC Kaiser). Řešení jsem myslím našel právě tady na fóru - externí bluetooth GPS modul. Já koupil Qstarz BT-Q818 (s MTKII chipsetem) a TAKTO se opravdu dá se mobilem lovit. Jak jsem posléze vypozoroval, s přesností jsem se dostal před kamarády s turistickými stroji (Colorado, Oregon). Při dohledávání na místě ho (pokud mě nikdo nepozoruje, což v divočině není problém :) ) zvedám nad hlavu, abych některé satelity nestínil vlastním tělem.

 

Takže k mobilu doporučuju jednoznačně externí GPS modul.

 

Doporučuji nejdříve vyzkoušet daný GPS modul... Můj mobil nejspíše externí modul, který jsem získal ani nepodporuje, sice ho "viděl", ale hlásí ho stále jako odpojený... Ani se speciálním softem, který tu někdo kdysi zmínil... Takže z mých zkušeností je GPSka jednoznačně lepší :-).


  • 0

#14 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 9:11

No možná to může být hardwarem.

 

Protože já lovím téměř výhradně s low end Sony Xperia Tipo a až na obtížné podmínky družicového zástinu (les, úzké uličky, zataženo) nemám problém.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#15 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 9:35

To Roman: Já ji používám taky. Ale k ní ještě xcover2 a LD3w.

Jenže on to občas dělá i Oregon550 i externí modul od Nokie. Takže nezbývá, než se s tím smířit.

 

Celkově mě debaty o rychlosti fixu a přesnosti GPS modulů celkem baví.

Nechytám satelity? No tak chvíli počkám. Přesnost je 30m? Tak udělám o pár kroků víc.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 10:13

Google Nexus 5 - pokud to není za pokoveným sklem, tak najde satelity během několika sekund. Takže vypínat GPS a znovu ji zapínat není žádná problém.

Tablet Samsung Galaxy Note 8 - tady to trvá o poznání déle.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#17 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 14:09

Zásadní je najít otevřené místo (prostranství) s dobrým výhledem na oblohu (nikoliv tedy Pražské uličky) a čekat. Pokud budeš pobíhat, tak fix neočekávej. Pokud je k tomu zataženo, tak se mi satelity kolikrát také nechtěly chytnout. 

 

A k otázce. Ano, 250 km je hodně velká vzdálenost a fix satelitů může trvat i několik minut. Taktéž v závislosti na pokrytí a hlavně výhledu družic.

 

BTW: když nepoužíváš datové připojení, tak jak aktualizuješ AGPS?

V centru Prahy mi jako nejotevřenější prostranství přišel Václavák jako nejvhodnější. Ač Moravák, v tomto případě bych o "pražské uličce" nemluvil. :) Obloha byla jasná (pátek během Mega Eventu), podmínky prostě ideální.

 

Těch satelitů nad nama lítá 32 - co vlastně obsahují ta AGPS data? Když je stahuji ve Zlíně (na wifi btw), tak mi to stáhne informace o tom, který satelit bude lítat během následujících X hodin nad Zlínem? Tzn. když se přesunu do Prahy, tak se to snaží chytit signál toho satelitu nad Zlínem?

Stačilo by tedy se přibližně lokalizovat např. pomocí BTS, aby telefon zjistil, že jsem v Praze a hledal pražské satelity?

 

Nad externím GPS modulem jsem uvažoval, ale zatím spíše jen výhledově.

 

Spíš mi jde o pochopení toho, co se děje, když se někam přesunu a nemůžu za boha chytit signál, stáhnu AGPS a vžum >10 satelitů s výborným signálem. Protože ne vždy je možnost stáhnout nová AGPS data až na místě, jak tomu bylo tehdy v Praze.


  • 0
\m/

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 17:35

Nene, obsah tech dat neni zavisly na poloze. Jedna se o podobne udaje jako posilaji druzice v almanachu tzn. parametry obeznych drah satelitu, ze kterych si prijimac vypocita polohu satelitu v dany cas a pokud vi aspon priblizne, kde je, zjisti take ktere satelity by zrovna mel mit ve vyhledu a z jejich relativni rychlosti dopleruv posun a tedy i presnejsi frekvenci, na ktere by mel vyhledavat (vyhledani pak trva kratsi dobu).
Kdyz se tedy presunes neni problem v datech samotnych, ale v tom, ze prijimac muze vyhledavat satelity, ktere by videl z puvodniho mista. Podobne, kdyz ma spatne nastaveny cas. Cas i misto s dostatecnou presnosti by mobil mel umet v pohode ziskat z mobilni site, ale kdo vi jak je to delane.
Jinak jeste k tomu pocasi... signal GPS na cca 1.5GHz na nem neni zavisly skoro vubec, takze mraky nemraky, dest nedest (pokud se nejedna o totalni extrem a nebo pokud nemas antenu pokrytou souvislou vrstvou vody) by nemel hrat moc velkou roli, utlum je minimalni.
Vaclavak by mel byt docela v pohode, pokud jsi nemel vylozene smulu na postaveni satelitu.

Tento příspěvek byl upraven od alkes: 25 duben 2014 - 17:38

  • 1

#19 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 18:43

Takže nastává paradoxní situace, abych získal svou pozici, musím získat svou pozici.  :D


  • 0
\m/

#20 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 19:06

Ja bych rekl, ze A-GPS je prijimana z telekomunikacni site a je urcovana operatorem podle odezvy k nejblizsim vysilacum a prave proto funguje velmi nepresne, za to bez zapnuteho GPS modulu.
Proto chytry telefon vi, kde se cca nachazi. Po zapnuti GPS modulu se pozice upresni, coz u GalaxyS I trvalo mnohem dele nez u novejsich modelu, takze problem je v HW a jeho schopnosti zachytit a zpracovat signal z druzic a prepocitat pozici.

Zajdi si k nekomu vyzkouset novejsi model Samsungu Galaxy S a uvidis, ze je to nebe a dudy ...
Jen tak mimochodem, trojka ti najde signal i v mistnosti s oknem, coz jednicka nedokazala.

A k te zapnute GPS, bezne chodim s vypnutou podle mapy na dostrel k mistu ulozeni, v lese podle znacenych cest v mape a az kdyz nemam voditko, tak zapnu modul a sipka naskoci v radu vterin. Akorat tedy mam mobilni data.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama