Přejít na obsah


Fotka

Pomozte prosím s výběrem nové navigace do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 11:53

Ahoj,
obracím se na vás s prosbou, už mi z toho jde hlava kolem a potřebuji poradit.
Chci si koupit navigaci do auta.
Jezdím hodně služebně po ČR a SK a soukromě po střední evropě, občas nějaká dovolená v Chorvatsku, Itálii, Německo,Rakousko atp.
A samozřejmě aktivní geocaching.  K GC mám turistickou navigaci Garmin Oregon a nouzově telefon s Androidem. Ovšem ani jedno není do auta ideální.
Podle toho co jsem kde četl a viděl, tak většina lidí preferuje do auta spíše TomTom než Garmin. 
I mě příjde intuitivnější a graficky lepší Tom než Gar.
Jenže který model vybrat ??? 
Na ceně ani tak nezáleží, hlavně ať je na to spoleh a je to funkční, ale moje představa je do 6000,-
První věc je, že nikde pořádně nemůžu najít technické parametry navigací TomTom. Na stránkách TomTomu by člověk zaplakal. Mají to tam rozházené, neúplné informace, spousty interních odkazů nefunkčních a v obchodech jako czc, elektroworld,datart atp. ví o tom co prodávají absolutní prd.
 
Takže k výběru a co už jsem zjistil :
1.jestli tomu dobře rozumím, je několik způsobů jak získávat dopravní informace do GPS . A docela rád bych nějakou takovou službu v GPS měl, ale podmínka to není.
-Přes mobil pomocí BT. Jo to mi příjde fajn a ani roaming by mi nevadil. Jen nikdo neví co za data a odkud se stahují a navíc údajně Tom spolupracuje s ostatními GPS a sleduje kde kdo jede nebo stojí a podle toho hodnotí dopravní situaci a tedy může docházet k fatalním omylům, kdy jen někdo zastaví u krajnice.
-Přes RDS-TMC. Taky dobrý, jen co jsem četl, tak to moc nefunguje. Informace nebývají aktuální a GPS ve spoustě případů nemůže najít signál. Jaké s tím máte zkušenosti? Z jakých frekvencí informace GPS stahuje, kdo je vysílá u nás a kdo v zahraničí? Jde nastavit frekvence i ručně?
- Tom udává u některých GPS "připojení nastálo" ale vůbec nevím co to je a jak to funguje.
Ptám se tedy, je GPS,která třeba umí více těchto služeb najednou??? Nebo kterou službu vybrat jako nejlepší??? 
 
2. Navádění na souřadnice. Tohle fakt denně používám a pro GC celkem nutnost a chci aby to má nová GPS uměla.
 
3. Rozhodně chci doživotní aktualizace map minimálně celé střední a západní evropy.
 
4. Správa vlastních BZ. Potřebuji aby má nová GPS uměla bez problémů pracovat s velkým počtem bodů POI, které si doma připravím na kompu a nahraju do vlastní složky v GPS a chci aby GPS dovedla na ty body upozornit, když projíždím kolem.
 
5. Plánování tras s velkým počtem bodů na trase. Četl jsem, že některé GPS TomTom umí třeba jen tři body na trase, což je pro mě dost málo. Navíc někdo také psal, že po vypnutí na pár hodin se trasa vymaže. Což je také nežádoucí. 
 
6.Mimochodem, jde třeba plánovat trasu na PC a pak ji jen přehrát do GPS jak to umí třeba MapSource od Garmina?
 
7. Všiml jsem si,že některé navigace TomTom máji přísavku na sklo jako součást celého přístroje. Tohle mi příjde rozhodně velmi nepraktické a nepohodlné. Rozhodně chci GPS,kterou vezmu do kapsy a držák zůstane na skle.
 
To je zatím asi vše na se vás chci zeptat a předem moc děkuji za rady.
 

  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama